×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Polonya Vizesi İçin Form ve Dilekçeler

Polonya Orta Avrupa’da yer alan ve başkenti Varşova olan son derece ilgi çekici ülkelerden biridir. Polonya hükümeti Türk vatandaşlarından vize talebinde bulunuyor. Ancak Hususi, Diplomatik, Hizmet pasaportlarından istemezken Umuma Mahsus pasaport hamillerinden vize talebinde bulunuyor. Polonya’ya seyahat edecek olan kişiler transit, şoför, turistik, ticaret vizesi gibi vize türlerinden herhangi birine başvuru yapabiliyor. Polonya vize başvurusu için kişiler hazırladıkları tüm evraklarını Polonya Büyükelçiliği’ne ya da Konsolosluğu’na teslim edebilirler. 15 gün gibi bir sürede sonuçlanabilen vize başvurularında evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanmış olması son derece önemli bir etkendir.

Polonya Vize Başvuru Formu

Polonya vize başvuru formunun doldurulmasında son derece önemli etkenler bulunuyor. Kişiler bu başvuru formunu doldururken mutlaka hangi dilde doldurulması gerekiyorsa o dil kriterlerine uygun olması gerekiyor. Aynı zamanda başvuru formunun ıslak imzalı olması ve kişilerin tüm bilgilerinin bu formda yer alması son derece önemlidir.

Polonya vize başvuru formu sırasında kişiler tüm meslek bilgilerini ve eğitim bilgilerini detaylı olarak yazmalıdır. Aynı zamanda seyahat gidiş ve dönüş tarihlerini, uçak bileti rezervasyonlarını, nerede kalacaklarını detaylı olarak belirtmelidirler.

Eğer kişilerin bir sponsoru varsa bu sponsora dair gerekli tüm bilgileri formda belirtmeli, çalışanlar ise işverenleri ile ilgili gerekli tüm detayları forma yazmalıdır. Kişiler 18 yaşın altında ise kişiler bu formu mutlaka aileleri ile birlikte doldurmalı ve ailelerinin de izin verdiğini gösteren imzanın formda olması gereklidir.

Polonya Vize Başvuru Formu Nereden Alınır?

Polonya’ya seyahat etmek için vize alacak olan kişiler, Polonya vize başvurusu için gerekli olan evrakları eksiksiz olarak hazırlamalıdır. Polonya vize başvurusu yapacak olan kişilerin hazırlaması gereken evraklardan birisi Polonya vize başvuru formudur. Polonya vize başvurusu yapacak olan kişiler için “Polonya vize başvuru formu nereden alınır?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Polonya vize başvuru formu aşağıdaki yerlerden alınabilmektedir.

 • Polonya vize başvuru formu, Polonya Konsolosluğu’nun internet sitesi üzerinden alınır.
 • Polonya vize başvuru formu, Polonya vize başvuru merkezinden temin edilebilmektedir.
 • Polonya vize başvuru formu, Polonya vize danışmanlığı aldığınız yerden alınabilmektedir.
 • Polonya vize başvuru formunu Polonya’nın Türkiye temsilciliklerinden alınabilmektedir.
 • Polonya vize başvuru formu internet üzerinden bulunabilmektedir.

Polonya vize başvuru formu vize türüne uygun olarak doldurulmalıdır. Yanlış olarak doldurulan başvurular kabul edilmemektedir. Formu seyahat amacını açıklar nitelikte doldurulması gerekmektedir. Polonya vize başvuru formu olmayan başvurular kabul edilmemektedir.

Polonya Turistik Vize Başvuru Formu

Turistik amaçlı olarak Polonya’ya seyahat edecek olan kişilerin alması gereken vize türü Polonya turistik vizesidir. Polonya turistik vizesi alacak olan kişiler, Polonya turistik vize başvuru formu doldurmalıdır.

Polonya turistik vize başvurusu yapacak olan kişiler formu eksiksiz ve hatasız olarak doldurmalıdır. Polonya turistik vize başvuru formu doldurulurken aşağıdaki durumlara dikkat edilmelidir.

 • Polonya vize başvuru formunda seyahat türü yani Polonya vize türü turistik vize olarak seçilmelidir.
 • Polonya turistik vize başvuru formu doldurulurken turistik seyahat tarihleri belirtilmelidir.
 • Polonya turistik vize başvurusu yapacak olan kişiler, Polonya’da konaklanacak olan yerin ismi verilmelidir.
 • Polonya turistik vize başvuru formunda eksik ya da hatalı bilgi olmamalıdır.
 • Polonya turistik vize başvurusu yapacak olan kişiler, formu bilgisayar üzerinden ya da el ile doldurulmalıdır.

Polonya turistik vize başvuru formu dolduracak olan kişiler, Polonya konsolosluk internet sitesi üzerinden detaylı bilgi alabilir.

Polonya Ticari Vize Başvuru Formu

Polonya’ya ticari amaçlı olarak seyahat düzenleyecek olan kişiler, Polonya ticari vize başvurusu için gerekli evrakları hazırlamalıdır. Polonya ticari vize evrakları içerisinde Polonya vize başvuru formu bulunmaktadır. Bu yazıda Polonya ticari vize başvurusu yapacak olan kişiler için Polonya ticari vize başvuru formu hakkında bilgi verilmiştir.

 • Polonya vize başvuru formunda seyahat türü ticari vize olarak seçilmelidir.
 • Polonya ticari vize başvuru formunda davet eden kişi, firma ya da kurum hakkında bilgi verilmelidir.
 • Polonya ticari vize başvuru formu doldurulurken ticari seyahat tarihleri belirtilmelidir.
 • Polonya ticari vize başvurusu yapacak olan kişiler, Polonya’da konaklanacak olan yerin ismini vermelidir.
 • Polonya ticari vize başvuru formunda eksik ya da hatalı bilgi olmamalıdır.
 • Polonya ticari vize başvurusu yapacak olan kişiler, formu bilgisayar üzerinden ya da el ile doldurulmalıdır.

Polonya ticari vize başvurusu yapacak olan kişiler, Polonya temsilciliği ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir.

Polonya Transit Vize Başvuru Formu

Polonya üzerinden başka bir ülkeye transit olarak geçecek olan kişiler, Polonya transit vizesi almalıdır. Polonya transit vizesi alacak olan kişiler, Polonya transit vize başvurusu için gerekli olan evrakları hazırlamalıdır. Bu evraklar içerisinde Polonya vize başvuru formu bulunmaktadır. Bu yazıda Polonya transit vize başvuru yapacak olan kişiler için Polonya ticari vize başvuru formu hakkında bilgi verilmiştir.

 • Polonya vize başvuru formunda seyahat türü transit vize olarak seçilmelidir.
 • Polonya transit vize başvuru formuna seyahat tarihleri verilmelidir.
 • Polonya transit vize başvuru formunda eksik ya da hatalı bilgi olmamalıdır.
 • Polonya transit vize başvurusu yapacak olan kişiler, formu bilgisayar üzerinden ya da el ile doldurulmalıdır.
 • Polonya transit vize başvuru formunda asıl olarak seyahat edilecek olan ülkeye ait vize alınmalıdır.

Polonya transit vize başvurusu yapacak olan kişiler transit vize başvuru formu hakkında detaylı bilgiyi Polonya temsilciliği ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Polonya Vize Talep Dilekçesi

Polonya vize talep dilekçesinin doldurulmasında ise dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi mutlaka dilekçenin resmi bir dilde yazılması gerekliliğidir. Hangi kurumdan hizmet alacaksanız o kurma hitaben yazılması gereken bu dilekçede tarih bulunmasına önem verilmelidir. Aynı zamanda seyahatiniz ile ilgili en ufak detayları dahi belirtmeli vize türünüze uygun bir dilekçe hazırlamalısınız.

Polonya vize talep dilekçesinde dikkat edilmesi gereken birçok önemli husus vardır. Bu önemli hususlardan birisi de daha önceden almış olduğunuz vizelerden mutlaka bahsetmeniz gerektiğidir. Eğer bir vize reddi ile karşılaşmazsınız bu vize reddinin nedenlerine de detaylı olarak değirmeniz son derece önemli bir kriterdir. Vize başvuru formunda yer alan bilgileriniz ile uyumlu bir dilekçe hazırlamanız bu vizenizi daha kolay bir şekilde alabilmeniz için en önemli kriterlerden biridir.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp