×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Polonya Konsolosluğu

Yabancı ülkelerde görev yapan konsolosluklar, kendi ülkesinin vatandaşları ile ilgili tüm resmi işlemleri yürütmek ile sorumlu dairelerdir. Polonya'ya seyahat etmek isteyen diğer vatandaşlara da vize veren yetkili kurumlardır. Konsolosluklardaki işleri yerine getirmek ile ilgili görevleri üstlenen kimseler konsolos olarak adlandırılmaktadır. Başkonsolos, konsolos ve yardımcı olarak mevkilere ayrılmaktadırlar. Belli başlı ayrıcalıklara sahip olan bu konsoloslar, diplomatik yetkiye sahip değillerdir. Ancak hem konsolosluk binalarının hem de çalışanlarının dokunulmazlıkları vardır.

Polonya Vize Randevusu ilgili bilgi almak için bizi arayınız.

Polonya Konsolosluğu Hizmetleri

Polonya ve Türkiye vatandaşlarının vize işlemleri, kayıt, oturum işlemleri ve ferdi işlemlerin tümü Polonya Konsolosluğu tarafından yürütülen hizmetler içinde yer almaktadır.

Polonya Konsolosluğu Görev Bölgeleri

Ankara'da Büyükelçiliği bulunan Polonya Cumhuriyeti'nin İstanbul'da ise Başkonsolosluğu mevcuttur. Tüm konsolosluklar Büyükelçiliklere bağlıdır. İstanbul Konsolosluğu'nun görev bölgeleri arasında yer alan iller şu şekildedir: Ağrı, Ardahan, Aydın, Artvin, Adıyaman, Balıkesir, Bilecik, Bayburt, Batman, Bursa, Bitlis, Bingöl, Diyarbakır, Çanakkale, Denizli, Elazığ, Edirne, Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Gaziantep, Giresun, İzmir, İzmit, Hakkari, Iğdır, Kahramanmaraş, Kırklareli, Kars, Kütahya, Kilis, Muğla, Malatya, Manisa, Muş, Mardin, Rize, Osmaniye, Sakarya, Siirt, Trabzon, Şırnak, Şanlıurfa, Uşak, Tekirdağ, Tunceli, Van ve Yalova.

Bu şehirlerdeki konsolosluklar, Polonya vizesi ve konsolosluk işlemleri için yetkili olan kurumlardır. Bu şehirlerde yaşayan kişiler, buralardaki konsolosluklara başvuru yapabilirler.

Polonya Konsolosluğu'nun İzmir, Mersin, Antalya ve Bursa illerinde de Fahri Konsoloslukları bulunmaktadır.

Türkiye'nin Polonya Büyükelçiliği

Türkiye’nin Polonya’da bulunan büyükelçiliği Polonya Varşova Büyükelçiliği’dir. Polonya’da bulunan ve Polonya konsolosluk işlemi yapacak olan kişiler Türkiye’nin Varşova Büyükelçiliği ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir.

Türkiye’nin Polonya Büyükelçiliği, Poloya ile Türkiye arasındaki ilişkileri geliştirmeyi amaçlamaktadır. Polonya ile Türkiye arasında yeni işbirlikleri ortaya çıkarmayı amaçlamaktadır.

Türkiye’nin Polonya Büyükelçiliği, Türkiye ile Polonya arasında ekonomik ve ticari işbirliğinin ortaya çımasını, Türkiye’nin Polonya’da etkinliğini arttırmayı, Türk kültürünü Polonya’da tanıtmayı amaçlamaktadır.

Türkiye’nin Polonya Büyükelçiliği, Türkiye’nin Polonya’daki hak ve çıkarlarını, Polonya’da yaşan Türk vatandaşlarının haklarını korumayı görev edinmiştir. Polonya Varşova Büyükelçiliği Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’ye seyahat etmek isteyen diğer ülke vatandaşlarına vize hizmeti sağlamaktadır.

Türkiye Varşova Büyükelçiliği’ne işlem yapacak olan kişiler, işlemlerini yerine getirebilmek için randevu alması gerekmektedir. Randevular Türkiye’nin Polonya Varşova Büyükelçiliği internet sitesi üzerinden alınmaktadır. Randevu tarihinde gerekli evraklar ile başvuruda bulunulabilir.

Polonya Vizesi İçin Form ve Dilekçeler ile ilgili bilgi almak için bizi arayınız.

Türkiye'nin Polonya Büyükelçisi Kimdir?

Türkiye’nin Polonya’da en yetkili temsilciliği Türkiye’nin Polonya Varşova Büyükelçiliği’dir. Polonya Varşova Büyükelçiliği’nin en yetkili ismi ise Türkiye’nin Polonya Büyükelçilisidir. Bu yazıda “Türkiye’nin Polonya Büyükelçisi kimdir?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Türkiye’nin Polonya Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat’tır. Kamil Fırat 1970 tarihinde Mexico City’de doğmuştur. Buckingham Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirmiş, ardından ise Avrupa Koleji’nde AB Uzmanlığı Bölümü’nde yüksek lisans yapmıştır. İyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

1993 yılında Dışişleri Bakanlığı’nda çalışmaya başlamıştır. Dışişleri Bakanlığı Araştırma Dairesi’nde, Dışişleri Bakanlığı’nın NATO Siyasi ve İdari İşler Dairesi’nde görev almıştır. Daha sonra Avrupa Birliği Daimi Temsilciliği’nde ve Cezayir Büyükelçiliği’nde üçüncü katiplik yapmıştır.

Ardından Dışişleri Bakanlığı’nın Avrupa Daire Başkanlığı’nda ikinci katiplik ve başkatiplik yapmıştır. OECD Daimi Temsilciliği’nde başkatiplik görevinde bulunmuştur.

1 Ocak 2018 tarihinde Türkiye’nin Kırgızistan Bişkek Büyükelçisi olarak atanmıştır. 1 Mayıs 2021 tarihinde Varşova Büyükelçilisi olarak atanmıştır.

Polonya Büyükelçiliği Görev ve Yetkileri

Türkiye’nin Polonya’da bulunan en yetkili temsilciliği Polonya Büyükelçiliği’dir. Polonya Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişiler, Poloya Büyükelçiliği görev yetkilerini merak etmektedir. Bu yazıda Polonya Büyükelçiliği görev ve yetkileri verilmiştir.

Polonya Büyükelçiliği, Türkiye’nin Polonya’da bulunan en yetkili temsilciliğidir. Polonya Büyükelçiliği, Polonya ve Türkiye arasındaki ilişkileri geliştirmeyi amaçlamaktadır. Polonya Büyükelçiliği, Türkiye’nin Polonya ile ilişkilerinin gelişmesini etkileyen en yetkili temsilciliktir.

Polonya Büyükelçiliği, Polonya’da bulunan Türk vatandaşlarına sosyal, ekonomik, hukuki alanda destek vermektedir. Polonya Büyükelçiliği, Türkiye’nin Polonya’daki çıkar ve haklarını korumaktadır. Polonya medyasını, Türkiye Cumhuriyeti politikaları hakkında bilgilendirmektedir.

Polonya’da bulunan Türk vatandaşlarına her alanda hizmet vermektedir. Bu hizmetler evrak yenileme, nüfus işlemleri, evlilik ve boşanma işlemleri, noterlik işlemleri, Polonya vatandaşlık işlemleri, askerlik işlemleri, oy kullanma işlemleri gibi işlemlerdir.

Polonya ve Türkiye arasında siyasi, ekonomik, toplumsal, kültürel ve ticari ilişkileri geliştirmeyi amaçlamaktadır. Detaylı bilgi için Polonya temsilciliği ile iletişime geçebilirsiniz.

Polonya Büyükelçiliği Görev Alanı

Türkiye’nin Polonya’da bulunan temsilciliklerinden birisi Polonya Büyükelçiliğidir. Polonya Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişiler, ikamet ettikleri yerin Polonya Büyükelçiliği görev alanında olup olamadığını merak etmektedir. Bu yazıda Polonya Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişiler için Polonya Büyükelçiliği görev alanı verilmiştir.

Polonya Büyükelçiliği, Polonya’nda ikamet eden herkese hizmet vermektedir. Polonya Büyükelçiliği, Polonya’da bulunan büyün Polonya şehirleri için hizmet vermektedir. Polonya Büyükelçiliği görev alanı aşağıda verilmiştir.

Varşova, Krakow, Wroclaw, Poznan, Lodz, Katoviça, Gdansk, Torun, Gdynia, Rzeszow, Szczecin, Zakopane, Oswiecim, Olszytn, Bialystok, Bydgosscz, Kielce, Lublin, Soot, Opole, Gorzow Wielkopolsk, Malbork, Radom, Bielsko Biala, Czestochowa, Wlocklawek, Wiwliczka, Swinoujscie, Zielono Gora, Tricity, Sosnowiec, Balice, Gniezno, Plock, Zalipie, Mielec, Police, Zgierz, Bytom, Legnica, Augustow, Pyrzowice, Koszalin, Piotrkow Trybunalski, Elblag, Brzezinka, Turek ve Nowy Targ şehirleridir.

Yukarıdaki illerde ikamet eden kişiler, konsolosluk işlemlerini Polonya Büyükelçiliği’ne yapabilmektedir.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp