×

Archives

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Romanya

Almanya Schengen Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Almanya Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Romanya Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

Romanya'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Romanya vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

Romanya Başkonsolosluğu, Romanya Büyükelçiliği

Form & Dilekçe

Romanya Vize Başvuru Formu, Romanya Vize Dilekçesi

Romanya Vizesi

Romanya hükümeti Türkiye’den ve diğer ülkelerden gelen ziyaretçiler için vize işlemlerini zorunlu tutuyor. Vize işlemlerine tabi olan pasaport sahiplerinin işlem yaparken istenilen evrakları ilgili kurumlara teslim etmeleri gerekiyor. Vize almak isteyen kişiler Romanya Başkonsolosluğu, Romanya Fahri Konsoloslukları ve Büyükelçiliğinden hizmet alması gerekiyor. Kişiler aynı zamanda yetkilendirilen kurumlar aracılığıyla da vize işlemi yapabilirler.

Romanya Vizesi Evrakları Neler?

Romanya vizesi alacak kişilerin hazırlaması gereken birtakım evraklar vardır ve bu evrakların hem güncel hem de istenilen standartlarda olması gerekiyor. Evrak listesinde şu belgelerin hazır bulunması gerekiyor:

-Güncel bir pasaport
-İtina ile doldurulmuş bir başvuru formu
-Seyahat amacına uygun olarak hazırlanmış bir dilekçe
-Seyahat sağlık sigortası
-Nüfus cüzdan fotokopisi ile tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
-Biyometrik fotoğraf
-Öğrenci belgesi
-ikametgah belgesi
-dilekçe ve davetiye

Bunların dışında finansal belgelerin tamamı hazırlanmalıdır. Çalışanların ve iş yeri sahiplerinin hazırlayacakları evraklar birbirinden farklıdır. Aynı zamanda eğer 18 yaşın altındaysanız mutlaka aileden izin belgesi almanız da aranılan standartlardan biridir.

 

Romanya Vizesi İçin Önemli Noktalar

Romanya vizesi alacak olan kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli noktalardan birisi pasaporttur. Pasaportun mutlaka 10 yıl içerisinde alınmış olması gerekiyor. Çok eski ise güncelleme yapılmalıdır. Aksi halde kişilerin vize başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Çok önemli noktalardan birisi de başvuru formudur. Başvuru formunda vize türü ve seyahat bilgileri eksiksiz olarak yazılmalıdır. Aynı zamanda istenilen dil kriterine de uymak gerekiyor. Romanya vizesi alırken başvuru formu son derece önemli bir evraktır. Bu evrakın hazırlanmasında dikkat edilen en önemli detay kimlik bilgilerinin eksiksiz olarak girilmesidir.

Evraklar hazırlandıktan sonra vize başvuru ücretlerinin yatırılması da gerekiyor. Bu ücretler yatırılırken istenilen vize türüne göre yatırılması önemlidir. Aynı zamanda yatırım sonrasında belge almayı da unutmamalısınız. Romanya vizesi işlemlerinde mutlaka güncel bilgiler üzerinden para yatırım işlemi yapılmalıdır.

Romanya Vizesi Çeşitleri Neler?

Romanya vizesi alacak olan kişiler kısa ya da uzun süreli vize alabilirler. Kısa vizeler 6 ay içerisinde 3 ayı aşmayacak şekilde verilen vize türlerindendir. Bu vize oturum izni veren bir vize türüdür. Turistik, iş projesi ya da kişisel ziyaretler için kısa süreli vize almak gereklidir. Uzun süreli vize ise kişilerin öğrenim, çalışma ya da evlenme nedeni ile almak durumunda oldukları bir vize türüdür. Bu vize türü ile kişiler ülkeye girdikten sonra oturum izinlerini uzatma şansına sahiptirler.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

ÜST