×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Romanya Kayseri Konsolosluğu

Romanya Kayseri Konsolosu Kimdir?

Romanya’nın Türk temsilciliklerinden birisi Romanya Kayseri Fahri Konsolosluğu’dur. Romanya Kayseri Fahri Konsolosluğu yetkili ismi ise Romanya Kayseri Fahri Konsolosu’dur. Bu yazıda Romanya Kayseri Fahri Konsolosu’nun kim olduğunu merak eden kişiler için “Romanya Kayseri Fahri Konsolosu kimdir?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Romanya’nın Kayseri Fahri Konsolosu’nun kim olduğu hakkında bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak Romanya Kayseri Fahri Konsolosu hakkında bir bilgi bulunduğu zaman Romanya Kayseri Fahri Konsolosu’nun kim olduğunu buradan öğrenebilirsiniz.

Romanya Kayseri Fahri Konsolosu’nun amacı ve görevleri aşağıda verilmiştir;

 • Romanya’yı Türkiye’de temsil etmektedir. Romanya adına davetlere, toplantılara ve diğer organizasyonlara katılmaktadır.
 • Romanya vatandaşlarının pasaport, evlilik, doğum, ölüm gibi bütün vatandaşlık işlemlerini yürütmektedir.
 • Romanya vatandaşlarını gerektiği durumlarda askerlik, oy kullanma gibi durumlarda bilgilendirmektedir.
 • Romanya vatandaşlarının Türkiye’de yaşadığı herhangi bir sorunda destek olmaktadır.
 • Romanya’nın Kayseri ve çevresindeki ticari ve sanayi süreçlerini desteklemektedir.
 • Romanya Kayseri Fahri Konsolosu, Romanya ile Türkiye arasındaki ilişkileri geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Romanya Kayseri Konsolosluğu Vize İşlemleri

Kayseri ve çevresinde ikamet etmekte olan ve Romanya’ya seyahat etmek isteyen kişiler, Romanya seyahatlerini yasal olarak gerçekleştirebilmek için vize almalıdır. Romanya vizesi alacak olan kişiler, Romanya vize başvurularını Romanya Kayseri Fahri Konsolosluğu’na yapabilmektedir. Bu yazıda Romanya Kayseri Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler için Romanya Kayseri Fahri Konsolosluğu vize işlemleri hakkında bilgi verilmiştir.

 • Romanya Kayseri Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler öncelikle seyahat amacına uygun olarak Romanya vize türünü belirlemelidir.
 • Romanya vize türünü belirleyen kişiler, Romanya vize başvurusu için randevu almalıdır. Romanya Kayseri Fahri Konsolosluğu vize işlemleri için randevular Kayseri Fahri Konsolosluğu ile iletişime geçerek alınabilir.
 • Romanya Kayseri Fahri Konsolosluğu vize işlemleri için randevu tarihine kadar gerekli olan vize evrakları eksiksiz olarak hazırlanmalıdır.
 • Hazırlanan evraklar randevu tarihinde Romanya Kayseri Fahri Konsolosluğu’na teslim edilerek parmak izi verisi verilmelidir.
 • Romanya Kayseri Fahri Konsolosluğu vize işlemleri bu şekilde yapılabilmektedir.  

Romanya Kayseri Konsolosluğu Vize Başvurusu

Kayseri ve çevresinde ikamet eden ve Romanya’ya tatil, gezi, ticari işlemler, çalışma, aile ziyareti, aile birleşimi, iş görüşmesi gibi çok farklı alanlarda seyahatte bulunmak isteyen kişiler, Romanya seyahatleri için vize almalıdır. Kayseri ve çevresinde ikamet eden ve Romanya seyahatleri için vize alacak olan kişiler, Romanya Kayseri Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunabilir.

Romanya Kayseri Fahri Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler, öncelikle Romanya seyahatleri için Romanya Kayseri Fahri Konsolosluğu’ndan randevu almalıdır. Randevu tarihine kadar Romanya Kayseri Fahri Konsolosluğu vize başvurusu evrakları hazırlanmalı ve randevu tarihinde Romanya Kayseri Fahri Konsolosluğu’na teslim edilmelidir.  

 • Romanya Kayseri Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunacak olan kişiler, Romanya vize evraklarını Romanya Kayseri Fahri Konsolosluğu’nun istediği şekilde hazırlamalıdır.
 • Romanya Kayseri Fahri Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler, Romanya Kayseri Fahri Konsolosluğu’na Seyahat Sağlık Sigortası poliçesi sunmalıdır.
 • Başvuru yapan kişiler Romanya’da bulunduğu süre boyunca seyahat masraflarını karşılayacak ekonomik duruma sahip olmalıdır.
 • Başvuru yapacak olan kişiler gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonlarını sunmalıdır.
 • Romanya vizesi alacak olan kişiler, Romanya konaklama rezervasyonlarını sunmalıdır.

Romanya Kayseri Konsolosluğu Vize Randevusu

Romanya’ya belirli bir sebepten dolayı seyahat etmek isteyen ve Kayseri çevresinde ikamet eden kişiler, Romanya Kayseri Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusu yapabilir. Romanya Kayseri Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler, Romanya Kayseri Fahri Konsolosluğu vize başvurusu için randevu almalıdır. Bu yazıda Romanya Kayseri Fahri Konsolosluğu vize randevusu hakkında bilgi verilmiştir.

 • Romanya Kayseri Fahri Konsolosluğu vize randevusu, Romanya Kayseri Fahri Konsolosluğu ile iletişime geçilerek alınabilir.
 • Romanya Kayseri Fahri Konsolosluğu vize randevusu alan kişilerin randevu tarihinde evrakları teslim etmesi gerekmektedir.
 • Romanya Kayseri Fahri Konsolosluğu vize randevu tarihinde parmak izi verisi verilmelidir.
 • Başvuru için Romanya Kayseri Fahri Konsolosluğu’ndan randevu almış olan kişilerin randevu tarihini kaçırmaması gerekmektedir.
 • Randevusuz Romanya Kayseri Fahri Konsolosluğu vize işlemleri gerçekleşmemektedir.

Romanya Kayseri Fahri Konsolosluğu vize randevusunu kaçırmış olan kişilerin, Romanya vize başvurusu için yeniden randevu alması gerekebilir. Çünkü Romanya Kayseri Fahri Konsolosluğu randevusuz vize başvurusu kabul etmemektedir. Bu durumda Romanya vize başvurusu yapacak olan kişilerin seyahat planı aksayabilir.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp