×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Romanya Vizesi, Konya

Romanya Vize Başvuru Merkezi, Konya

Konya Romanya Konsolosluğuvize başvurusu yapılan şehirler arasında üst sıralarda bulunan bir temsilciliktir. Vize başvurusunun yanında bulunan ayrı işlemlerse ise, pasaport, pasaport yenileme, pasaport alma, evlilik ve nikah, vergi işlemleri, miras, evlatlık edinme, vatandaşlık alma gibi işlemlerde Konya Romanya Konsolosluğunda gerçekleştirebileceğiniz işlemler arasında yer almaktadır. Vize başvurusunda bulunurken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Vize başvuru formunda neler bulunuyor? Sorularının cevaplarını basit bir şekilde vermek mümkün. Bu temsilcilikte öncelikle bilmeniz gereken durum, vize başvurusunun elektronik halde yapıldığıdır. Elektronik olarak, konsolosluğun resmi web sitesinden, vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Romanya vize başvuru formu seçeneğini sitede seçtikten sonra, önünüze bir form gelecektir. Formun içinde bulunan, kişisel bilgiler, seyahat bilgileri, evraklar ve adres kısımlarını özenerek, düzgün ve hatasız bir şekilde doldurmak zorundasınız. Bu bilgileri doldurduktan sonra, konsolosluğun istediği gerekli evrakları konsolosluğun mail adresine göndermeniz istenmektedir. Bu işlemi de gerçekleştirdikten sonra, basit bir şekilde vize başvurusu sürecinizi başlatmış olacaksınız. Vize başvuru sürecinizin tamamlanması ise, konsolosluğun iş günleri içerisinde 5 ila 7 gün civarıdır.

Romanya Vizesi İşlemleri Konya

Romanya’ya seyahat etmek isteyen ve Konya çevresinde ikamet eden kişiler, Romanya seyahatleri için vize almalıdır. Romanya vizesi İşlemleri Konya başvurusunda bulunacak olan kişiler, Romanya vizesi işlemleri Konya hakkında araştırma yapmaktadır. Bu yazıda Romanya vizesi işlemleri Konya hakkında bilgi verilmiştir.

Romanya vizesi işlemleri Konya vize başvurusunda bulunacak olan kişiler vize başvurularını Romanya vize başvuru merkezlerine ve Romanya temsilciliklerine yapabilmektedir. Kısa süreli Romanya vize başvuruları Romanya vize başvuru merkezi olan VFS Global, uzun süreli Romanya vize başvurusu ise Romanya temsilciliklerine yapabilmektedir.

Romanya vizesi işlemleri Konya için gerekli olan vize evrakları hazırlanmalı ve Romanya vize başvurusu yapılacak olan yere teslim edilmelidir. Evrakların eksiksiz güncel ve yıpranmamış olması gerekmektedir.

Romanya vizesi işlemleri Konya vize başvurusu her ne kadar farklı yerlere yapılsa da başvuruları inceleme yetkisi Romanya’nın Türkiye’de bulunan temsilciliklerine aittir.

Romanya Konya Vize Randevusu

Romanya’ya seyahat edecek olan kişiler ve Konya çevresinde ikamet eden kişiler, Romanya vize başvurusunda bulunmalıdır. Romanya Konya vize başvurusunda bulunacak olan kişiler, Romanya Konya vize randevusu almalıdır. Bu yazıda Romanya vizesi alacak olan kişiler için, Romanya Konya vize randevusu hakkında bilgi verilmiştir.

 • Romanya uzun süreli vize başvuruları Romanya temsilciliklerine yapıldığından başvurular Romanya temsilcilikleri ile iletişime geçilerek alınabilir.
 • Kısa süreli Romanya Konya vize randevusu alacak olan kişiler Randevularını VFS Global isimli vize başvuru şirketinden alabilir.
  • VFS Global üzerinden vize randevusu almak için VFS Global internet sitesine üye olmalısınız.
  • Üye olduktan “randevu al” butonu tıklanmalıdır.
  • Randevu al butonu tıkandıktan sonra gerekli olan Romanya vize bilgileri girilmelidir.
  • Romanya vize bilgilerini giren kişiler, Romanya Konya vize randevusu tarihlerini seçmeli ve Romanya Konya vize randevusu tarihinde vize işlemlerini tamamlamalıdır.

Romanya Konya Vize Başvurusu

Romanya’ya seyahat etmek için vize alacak olan kişiler, Romanya Konya vize başvurusu yapmalıdır. Romanya Konya vize başvurusu yapacak olan kişiler, Romanya Konya vize başvurusu hakkında araştırma yapmaktadır. Bu yazıda Romanya Konya vize başvurusu hakkında bilgi verilmiştir.

 • Romanya Konya vize başvurusunda bulunacak olan kişiler, Romanya vize türünü belirmelidir.
 • Romanya Konya vize başvurusu için vize türünü belirleyen kişiler vize başvurusunda bulunmak için randevu almalıdır.
 • Kısa süreli vize başvuruları VFS Global vize başvuru merkezine, uzun süreli Romanya Konya vize başvurusu ise Romanya temsilciliğine yapılmalıdır.
 • Romanya Konya vize randevusuna kadar gerekli olan vize evrakları eksiksiz olarak hazırlanmalıdır.
 • Hazırlanan vize evrakları randevu tarihinde yetkililere teslim edilerek biyometrik parmak izi verisi verilmelidir.
 • Romanya Konya vize başvurusunu inceleme ve değerlendirme yetkisi Romanya’nın Türkiye’de bulunan temsilcilikler olan Poloya Ankara Büyükelçiliği ve Romanya İstanbul Başkonsolosluğu’na aittir.  

Romanya Vizenizi Konya’dan Almanızın Kolay Yolu

Romanya’ya seyahat edecek olan kişileri Romanya seyahatleri için vize almalıdır. Romanya vizesini Konya’dan almak isteyen kişiler Romanya vizesi Konya’dan almanın kolay yolunu araştırmaktadır. Bu yazıda Romanya vizesi alacak olan kişiler için Romanya vizenizi Konya’dan almanızın kolay yolu hakkında bilgi verilmiştir.

Romanya vizesini Konya’dan alacak olan kişiler, Romanya vizesi Konya başvuruları için profesyonel destek alabilir. Böylece Romanya Konya vize başvuruları için evrak hazırlanması, randevu alınması ve başvuruların yapılması gibi durumlarda destek olunmaktadır.

Romanya vizesini Konya’dan alacak olan kişiler, My Vize ofislerinden destek alabilmektedir. My Vize ofislerinden Romanya Konya vize başvurusu için destek alacak olan kişiler, My Vize Ofisleri ile iletişime geçerek bilgi alabilir.  

Romanya Konya vizesi başvurusu yapacak olan kişilere vize evraklarının hazırlanması, randevu alınması, Romanya vizesi Konya başvurularının sonuçlanması gibi aşamalarda destek olunmakta ve bilgi verilmektedir.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp