×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Romanya Turistik Vize

Balkan Yarımadası’nın kuzeyinde bulunan Romanya son derece güzel ülkeler arasında yer alıyor. Bu ülkeye her sene binlerce kişi farklı nedenlerle seyahatlerde bulunuyor. Ancak ülkeye gidebilmek için kişilerin mutlaka vize işlemlerini tamamlaması istenilen durumlar arasında yer alıyor. Romanya özellikle turistik açıdan en çok ziyaret edilen ülkeler arasında yer alıyor. Bu ülkeye turist olarak gidebilmek için birçok farklı evrak hazırlamanız gerekiyor. Bu vizeyi genel olarak seyahat acenteleri aracılığı ile turlara katılan kişilerin alması gereken bir vize türüdür. Romanya turistik vizesini alabilmek için kişilerin otel ve uçak rezervasyonlarını yaptırmaları aranılan koşullar arasında yer alıyor.

Romanya Turistik Vize Başvurusu

Romanya turistik vizesi alacak kişilerin gerekli başvurular için yetkilendirilen vize merkezlerinden ya da konsolosluklardan yapmaları gerekiyor. Bu vizenin alınabilmesi için istenilen birçok evrak detayı bulunuyor. Kişiler bölge ayrımı yapılmaksızın vize işlemlerini bulundukları yerden yapabiliyorlar. Bu evraklar içerisinde şunlardan bahsetmek mümkündür:

- Pasaportun aslı (seyahat sonrasında 3 ay daha geçerli olmalıdır ve iki tane boş sayfa bulunması önemlidir. )

- Vize başvuru formu ( bu formun doldurulmasında kişilerin e posta adreslerini de yazmaları gerekiyor.)

- Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

- Nüfus cüzdanı fotokopisi

- 2 tane pasaport

- Seyahat detayları

- Finansal durumu gösteren belgeler.

Gibi detayların mutlaka bu vize başvurusunda bulunması gerekiyor. Bu evraklara ek olarak birçok farklı ek belge de istenebilir. Bu belgeler çalışma durumuna ya da evli olup olmamanıza göre değişebiliyor.

Romanya Turistik Vize Harçlarının Ödenmesi

Turistik vize alacak kişilerin gerekli harçları zamanında yatırması da önemli bir işlemdir. İlgili bankalara güncel harç bedelleri yatırılır ve kişiler bu harç bedellerini yatırdığında kurumlardan bir dekont temin etmek durumundalar. Bu dekontu da evrak dosyasına ekleyerek başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu vizenin alınmasında turizm acenteleri de birçok işlemin yapılmasında sizlere destek vermektedir.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp