×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Rusya Vizesi Başvuru Formu 2022

Rusya Vizesi Başvuru Formu ile İlgili

Rusya için vize almak istiyorsanız öncelikle Rusya Vize Başvuru Formu doldurmanız çok yerinde olacaktır. Vize çıkışı yolun sonu ise Rusya Vize Başvuru Formu bu yolun başıdır. Bu yüzden itina ile dürüst bir şekilde doldurulması çok önemlidir. Vize başvuru forumlarında genel olarak kişiler bilgilere ek olarak pasaport bilgileri, seyahat amacı, gün sayısı ney bir şekilde ifade edilmelidir. Çünkü bu beyanlar sayesinde Rusya Vize Başvuru Formu kabul edilecek ve işleme sokulacaktır. Bu bilgilerin hatasız bir şekilde beyan edilmesi vize çıkışını sağlamaktadır. Aksi durumda vize reddi ile karşılaşılmanın yanı sıra sahtecilik suçu ile karşı karşıya kalınması oldukça kötü sonuçlar doğuracaktır.

Rusya Vize Başvuru Formu resmi bir formdur. Dolayısı ile resmi bir idareye beyan edilmektedir. Bu yüzden gerçekçi olarak doldurulması gerekir.  Rusya Vize Başvuru Formu doldurulurken dikkat edilmesi gereken püf noktası ikamet edeceğiniz şehir bilgisidir. Sonuç itibari ile ülkesine gelecek bireylerin sözünde durması Rusya için önemli bir kriterdir. Olası bir aksilik durumunda bu bilgilerin güvenilirliği ülke için büyük önem taşımaktadır.  Rusya Vize Başvuru Formu yanlış doldurduğunuz takdirde evraklarda bulunan bilgiler eşleşmezse vizeden olumlu sonuç alamazsınız bu yüzden form doldururken kontrol mekanizmanız açık olmalıdır. Rusya Vize Başvuru Formu önemli bir adımdır kişisel olarak doldurabileceğiniz gibi vize danışmanlarınızdan yardım alarak kusursuz bir belge sağlayabilirsiniz.

Rusya Vize Başvuru Formu (İndirmek İçin Tıklayınız!!)

Rusya Vizesi Başvuru Formu Nereden Alınır?

Rusya'ya seyahat etmek isteyen kişilerin, seyahatlerinin amacına uygun bir Rusya vizesi almaları gerekmektedir. Rusya vizesi alacak kişilerin bazı evrakları eksiksiz olarak hazırlamaları gerekmektedir. Bu belgelerden biri de Rusya vize başvuru formudur. Rusya vize başvuru formunu dolduracak kişiler formu nereden bulacağını merak ediyor. Aşağıda Rusya vize başvuru formu alacak olanlar için "Rusya vizesi başvuru formu nereden alınır?" sorusunun cevabı veriliyor.

Rusya vize başvurusu Rusya temsilciliklerine, Rusya vize başvuru merkezine ve seyahat acenteleri aracılığı ile yapılabilir. Başvuru için vize başvuru formu gereklidir. Rusya vizesi başvuru formu aşağıdan alınabilir.

Rusya vize başvuru formu online olarak doldurulması gereken bir formdur. Rusya vize başvuru formunun nereden alınacağı sorusuna verilebilecek en iyi cevap ise Rusya Dışişleri Bakanlığı resmi internet sitesi cevabı verilebilir. Rusya vize başvuru formuna ulaşma çalışmak isteyen kişilerin burayı tıklaması yeterlidir.

Rusya vize başvuru formu, Rusya Konsolosluğu’nun vize başvuru sahibini daha yakından tanımasını sağlayan bir formdur. Başvuru için bu formun doldurulması zorundur. Rusya vize başvuru formu doldurulmamış olan başvurular reddedilmektedir. Form doldurulduktan sonra çıktısı alınmalı ve imzalanmalıdır.

Rusya Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Rusya vizesi alacak olan kişiler, vize başvurusu için gerekli olan şartları yerine getirmelidir. Bu şartlardan birisi de Rusya vize başvuru formunun doldurulmasıdır. Rusya vize başvuru formu dolduracak olan kişiler bu formun nasıl doldurulacağını merak etmektedir. Bu yazıda Rusya vize başvuru formu dolduracak olan kişiler için “Rusya vizesi başvuru formu nasıl doldurulur?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Rusya vizesi başvuru formu online olarak doldurulması gereken bir formdur. Rusya vize başvuru formu Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığı resmi sitesinden doldurulmalıdır. İnternet üzerindeki bu form İngilizce olarak hazırlanmıştır. Formun doldurulması için birçok dil seçeneği bulunmaktadır.

Rusya vizesi başvuru formundaki soruların hepsi eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Eksik olarak doldurulan formlardan dolayı başvurular kabul edilmemektedir. Başvurunuz konsolosluk tarafından geri gönderilmektedir. Eksiksiz olarak doldurulan Rusya vize başvuru formunun çıktısı alınıp imzalanmalı ve gerekli olan evraklar arasına eklenmelidir.

Formu doldururken aşağıdaki bilgilerin elinizde olması gerekmektedir.

 • Pasaport bilgileri
 • Başvuru sahibini davet eden kişi ya da organizasyon hakkında bilgiler
 • Rusya seyahat tarihleri
 • Seyahat edilecek olan yerler hakkında bilgi
 • Konaklama yerleri

Rusya Voucher Belgesi ile ilgili bilgi almak için bizi arayınız.

Vize Türlerine Göre Rusya Vizesi Başvuru Formu

Rusya’ya seyahat edecek olan kişiler, seyahatlerini yerine getirebilmek için Rusya vizesi almalıdır. Rusya vizesi alacak olan kişiler Rusya vize başvuru formu doldurmalıdır. Ancak Rusya vize başvuru formu türlerine göre farklılık göstermektedir. Bu yazıda vize türlerine göre Rusya vizesi başvuru formu hakkında bilgi verilmiştir.

Rusya vizesi kısa süreli ve uzun süreli Rusya vizesi olarak farklılık göstermektedir. Ancak iki tür vize başvurusu için Rusya vize başvuru formu doldurulmalıdır.

Kısa süreli Rusya vizesi alacak olan kişiler, Kısa süreli Rusya vize başvuru formu doldurmalıdır. Kısa süreli Rusya vize kategorilerine turistik, ticari, ziyaret ve transit vize türü gibi vize türleri girmektedir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport sahipleri bu vizeden muaf olduğu için doldurmasına gerek yoktur.

Uzun süreli Rusya vize başvurusu yapacak olan kişiler ise Rusya ulusal vize başvuru formu doldurmalıdır. Ulusal vize türlerine Erasmus, eğitim, aile birleşimi, çalışma gibi ülkede uzun süreli kalmayı gerektirecek olan seyahat amaçları girmektedir. Rusya’da uzun süreli kalması gereken kişilerin mutlaka Rusya ulusal vize başvuru formu doldurması gerekmektedir. 

Rusya Turistik Vizesi Başvuru Formu

Rusya’ya turistik amaçlı olarak seyahat edecek olan kişiler, Rusya turistik vizesi almalıdır. Rusya turistik vizesi alacak olan kişilerin başvurularını yerine getirebilmek için bazı evraklar hazırlaması gerekmektedir. Bu evraklardan birisi de Rusya turistik vize başvuru formudur. Rusya turistik vize başvuru formu dolduracak olan kişiler bu form hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. Bu yazıda Rusya turistik vize başvurusu yapacak olan kişiler için Rusya turistik vizesi başvuru formu hakkında bilgi verilmiştir.

Rusya turistik vize başvuru formu Rusya Dışişleri Bakanlığı internet sitesi üzerinden doldurulmalıdır. Başvuru için gerekli olan bilgiler doldurulmalıdır. Rusya turistik seyahatinizin hangi tarihlerde gerçekleşeceğini, turistik seyahatinizin amacını, Rusya turistik seyahati boyunca nerelerde konaklayacağınızı belirtmelisiniz. Form internet üzerinden birçok dilde doldurulabilmektedir.

Rusya turistik vize başvuru formu online olarak doldurulmalı ve doldurulduktan sonra çıktısı alınarak imzalanmalıdır. Rusya turistik vize başvurusu yapacak olan kişilerin Rusya turistik vizesi başvuru formu doldurması gerekmektedir.

Rusya turistik vizesi başvuru formuna kişisel bilgiler, aile bilgileri, pasaport bilgileri, seyahat amacı, seyahat planı gibi bilgiler girilmelidir.  

Rusya Ticari Vizesi Başvuru Formu

Rusya’ya iş görüşmesi, kongre, konferans ve seminere katılmak için seyahat edecek olan kişiler, Rusya ticari vizesi almalıdır. Rusya ticari vizesi alacak olan kişilerin başvurularını yerine getirebilmek için bazı evraklar hazırlaması gerekmektedir. Bu evraklardan birisi de Rusya ticari vize başvuru formudur. Rusya ticari vizesi başvuru formu dolduracak olan kişiler bu form hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. Bu yazıda Rusya ticari vize başvurusu yapacak olan kişiler için Rusya ticari vizesi başvuru formu hakkında bilgi verilmiştir.

Rusya ticari vizesi alacak olan kişilerin hazırlaması gereken zorunlu belgelerden birisi Rusya ticari vizesidir. Rusya ticari vizesi alacak olan kişiler, Rusya ticari vize başvuru formuna seyahat amacı hakkında gerekli olan bilgileri girmelidir. Ayrıca Rusya’ya başvuru yapacak olan kişileri davet eden kişi, kurum ya da şirket hakkında bilgiler girilmelidir.

Rusya ticari vizesine bilgiler eksiksiz olarak girilmelidir. Rusya ticari vizesi online olarak doldurulan bir vize türüdür. Rusya ticari vizesi başvuru formu doldurulmalı doldurulduktan sonra çıktısı alınmalı ve imzalanmalıdır. Form yıpranmamış ve kirlenmemiş olmalıdır.

Rusya Transit Vize Başvuru Formu

Transit vize aktarmalı olan yurtdışı uçuşlarda, aktarma yapılacak ülke tarafından sizden istenilen kısa süreli olan vize çeşidinin adıdır. Aktarma yapılacak bazı ülkeler orada kalınacak süreyi dikkate almadan transit vize isteme hakkına sahiptirler. Bazı ülkeler ise 12 veya 24 saat den fazla aktarma süresi olan yolculardan transit vize talebinde bulunurlar. Normal vize ile transit vize arasında fark bulunur. O ülkeye ait transit vizesi almış iseniz, havalimanından dışarı asla çıkamaz ve bagajınızı alamazsınız. Transit vize ile yalnızca havalimanı içinde bulunan transit bekleme salonunda gelecek olan uçağınızı beklersiniz.

Transit vize gerektiği zaman, yurtdışı aktarmalı uçuş yapıldığı zaman aktarmanın yapılacağı ülke tarafından istenen vizedir. Aktarma yapılacak olan ülke vize istemediyse transit vize almanıza gerek kalmaz. Uluslararası uçuş yapacaksanız aktarma olacak ülkeden transit vizeye tabi tutulursanız ve transit vizeniz yoksa havayolu personelleri sizi uçuşa almaz.

Rusya Aile Birleşimi Vizesi Başvuru Formu

Rusya aile birleşim vizesi Rusya’da belli süre oturma izni veren uzun süreli olan vize çeşididir. Aile birleşim vizesine Rusya vatandaşları ile evlenmiş olan kişiler ve Rusya’da oturma izni olan kişilerin aile bireyleri başvurularını yapabilir. Aile birleşim vize başvuruları Rusya’nın dış temsilciliklerine yapılmaktadır. Başvuruyu aile bireyi içerisinde bulunan her kişi ayrı olacak şekilde başvuru yapmak zorundadır. Rusya aile birleşim vize başvuruları için hazırlanan dosyalar Rusya vize başvuru merkezlerinde yapılmalıdır.

Rusya aile birleşim vizeleri belli bir süre için verilir. Bu süreler genel olarak bir yıl olmaktadır. Verilen bu süre dolduktan sonra tekrar yeniden başvuru yapılması gerekir. Rusya’da devamlı olacak şekilde oturma izni almak ve çalışma izni çıkartmak için Rusya hükümetinin belirlemiş olduğu şartları sağlamak gerekir. Aile birleşim vizesi başvuru süresi, başvuruyu yapan kişinin vatandaşlığına vize yok ise oturma izni 2 ay sürer. Oturma iznine başvuruyu yapan kişinin vatandaşlığına vize var ise bu süre 6 ay olmaktadır.
 

Rusya Çalışma İzni Başvuru Formu

Rusya çalışma izni, Rusya’da çalışmak için başvurunun yapılması gereken izin çeşididir. Rusya’da çalışma izninin çıkarılması için Rus şirketlerden birinin yasal iş teklifinde bulunması gerekir. Rusya çalışma vizesi başvuruları genel olarak Rusya İstanbul Başkonsolosluğu ve Rusya Ankara Büyükelçiliğine yapılmaktadır. Rusya Çalışma vizesi çok girişli olarak alınmalıdır. Vizenin kapsadığı süre 90 gün  veya 3 yıl olarak değişmektedir.  Rusya çalışma izni hamillerine Rusya’da oturma ile çalışma imkanını sağlar. Rusya’da çalışmaya gelecek olan kişilerin, Rusya Çalışma Vizesi ile ülkeye girişi yanında Rusya geçici oturum iznine başvuru yapılması gerekir. Rusya’da devamlı oturum iznine sahip kişilerin Rusya çalışma iznine tabi değildir. Rusya’da çalışma izni için şu evrakların olması gerekir.

 • Rusya vize fotoğrafı
 • Pasaport
 • Davet mektubu
 • Rusya çalışma izin başvuru formu
 • Rusya iş sözleşmesi
 • Kişiye ait sağlık raporu

Rusya çalışma izni başvurusu yapabilmek için be evrakların eksiksiz, tam ve doğru olarak yazılması ile başvurular kabul edilir.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp