×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Rusya Vizesi Başvuru Formu

Rusya Vize Başvuru Formu Nereden Alınır?

Rusya’ya seyahat edecek olan kişiler seyahat amaçlarına uygun olan Rusya vizesi almalıdır. Rusya vizesi alacak olan kişilerin Rusya vize başvurusunu yerine getirebilmek için bazı işlemleri yapması gerekmektedir. Rusya vize başvurusu yapacak olan kişilerin yerine getirmesi gerekenlerden birisi de vize evraklarının hazırlanmasıdır. Bu evraklardan birisi de Rusya vize başvuru formu hazırlanmasıdır. Rusya vize başvurusu yapacak olan kişiler Rusya vize başvuru formunun nereden alınacağını merak etmektedir. Bu yazıda Rusya vizesi başvurusu yapacak olan kişiler için “Rusya vize başvuru formu nereden alınır?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Rusya vizesi alacak olan kişiler vize başvuru formunu aşağıdaki yerlerden alabilir.

 • Rusya vize başvurusu yapacak olan kişiler Rusya vize başvuru formunu Rusya’nın temsilcilikle ile iletişime geçere ve internet sitesi üzerinden alınabilir.
 • Rusya vize başvuru formu alacak olan kişiler, vize başvuru formunu Rusya vize başvuru merkezleri iletişime geçerek ya da internet sitesi üzerinden alınabilir.
 • Rusya vize başvuru formu, Rusya vize danışmanlığı veren şirketlerden alınabilir.

Rusya vize başvuru formu seyahat amacına uygun olarak alınmalı ve doldurulmalıdır.

Rusya Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Rusya’ya seyahat edecek olan kişilerin seyahat amacına uygun vize alması gerekmektedir. Rusya vizesi alacak olan kişilerin seyahat amacına uygun Rusya vize evrakları hazırlaması gerekmektedir. Bu evraklar arasında Rusya vize başvuru formu hazırlanmasıdır. Rusya vize başvuru formu hazırlayacak olan kişiler, Rusya vizesi başvuru formunun nasıl doldurulacağını merak etmektedir. Bu yazıda Rusya vizesi alacak olan kişiler için “Rusya vizesi başvuru formu nasıl doldurulur?” sorusunun cevabı verilmiştir.

 • Rusya vizesi başvuru formu Rusya, İngilizce ya da Türkçe olarak doldurulabilir.
 • Rusya vizesi başvuru formuna eksiksiz ve hatasız bilgi girilmelidir. Bu forma girilen bilgiler ile diğer teslim edilen evraklardaki bilgiler uyuşmalıdır.
 • Vize başvuru formu dolduracak olan kişiler, formu el ile ya da bilgisayar ile doldurulabilir.
 • Rusya vizesi başvuru formu büyük harfler ile doldurulmalıdır.

Rusya vizesi başvuru formunun nasıl doldurulacağı yukarıda verilmiştir. Rusya vizesi başvurusu yapacak olan kişiler Rusya temsilciliği ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir.  Başvuru formunu dolduracak olan kişiler MyVize ile iletişime geçerek formun doldurulması için destek alınabilir. 

Vize Türlerine Göre Rusya Vize Başvuru Formu

Rusya’ya seyahat edecek olan kişiler seyahat amacına uygun vize almalıdır. Rusya vizesi alacak olan kişiler vize başvurusunu yerine getirmek için bazı işlemleri yapması gerekmektedir. Bunlardan birisi de gerekli olan vize evraklarının hazırlanmasıdır. Rusya vizesi alacak olan kişilerin hazırlaması gereken evraklardan birisi de vize başvuru formunun hazırlanmasıdır. Rusya vize başvurusu formu Rusya vize türüne göre hazırlanmalıdır. Bu yazıda Rusya vizesi başvurusu yapacak olan kişiler için vize türlerine göre Rusya vize başvuru formu verilmiştir.

Kısa Süreli Rusya Vize Türleri: Kısa süreli Rusya vize başvurusu yapacak olan kişiler, bu formu doldurmalıdır. Bu formun eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Turistik, ticari, transit, ziyaret vizeleri için kısa süreli Rusya vize başvuru formu doldurulmalıdır.

Uzun Süreli Rusya Vize Türleri: Uzun süreli yani 90 günden fazla konaklama süresi gerektiren vize başvuruları için Rusya ulusal vize başvuru formu doldurulmalıdır. Aile birleşimi, çalışma, eğitim ve Rusya Dil Okulu Vizesi türleri için bu form doldurulmalıdır.

Rusya vize başvuru formu seyahat amacına uygun olarak doldurulmalıdır Eksiksiz ve hatasız bilgiler yazılmalıdır.

Rusya Turistik Vize Başvuru Formu

Rusya’ya turistik amaçlı olarak seyahat düzenleyecek olan kişiler, Rusya turistik vize başvurusu için gerekli evrakları hazırlamalıdır. Bu evraklar içerisinde vize başvuru formu bulunmaktadır. Rusya turistik vizesi alacak olan kişilerin Rusya turistik vize başvur formu doldurması gerekmektedir. Rusya turistik vize başvurusu yapacak olan kişiler form hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. Bu yazıda Rusya turistik vize başvuru formu hakkında bilgi verilmiştir.

Rusya turistik vize başvurusu yapacak olan kişiler formu eksiksiz ve hatasız olarak doldurmalıdır. Rusya turistik vize başvuru formu doldurulurken aşağıdaki durumlara dikkat edilmelidir.

 • Rusya vize başvuru formunda seyahat türü turistik vize olarak seçilmelidir.
 • Rusya turistik vize başvuru formu doldurulurken turistik seyahat tarihleri belirtilmelidir.
 • Rusya turistik vize başvurusu yapacak olan kişiler, Rusya’da konaklanacak olan yerin ismi verilmelidir.
 • Rusya turistik vize başvuru formunda eksik ya da hatalı bilgi olmamalıdır.
 • Rusya turistik vize başvurusu yapacak olan kişiler, formu bilgisayar üzerinden ya da el ile doldurulmalıdır.

Rusya turistik vize başvuru formu dolduracak olan kişiler konsolosluk internet sitesi üzerinden detaylı bilgi alabilir.

Rusya Ticari Vize Başvuru Formu

Rusya’ya ticari amaçlı olarak seyahat düzenleyecek olan kişiler, Rusya ticari vize başvurusu için gerekli evrakları hazırlamalıdır. Rusya ticari vize evrakları içerisinde vize başvuru formu bulunmaktadır. Rusya ticari vizesi alacak olan kişilerin Rusya ticari vize başvur formu doldurması gerekmektedir. Rusya ticari vize başvurusu yapacak olan kişiler, Rusya ticari vize başvuru formu hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. Bu yazıda Rusya ticari vize başvuru formu hakkında bilgi verilmiştir.

 • Rusya vize başvuru formunda seyahat türü ticari vize olarak seçilmelidir.
 • Rusya ticari vize başvuru formunda davet eden kişi, firma ya da kurum hakkında bilgi verilmelidir.
 • Rusya ticari vize başvuru formu doldurulurken ticari seyahat tarihleri belirtilmelidir.
 • Rusya ticari vize başvurusu yapacak olan kişiler, Rusya’da konaklanacak olan yerin ismini vermelidir.
 • Rusya ticari vize başvuru formunda eksik ya da hatalı bilgi olmamalıdır.
 • Rusya ticari vize başvurusu yapacak olan kişiler, formu bilgisayar üzerinden ya da el ile doldurulmalıdır.

Rusya ticari vize başvurusu yapacak olan kişiler, Rusya temsilciliği ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir.

Rusya Transit Vize Başvuru Formu

Rusya Transit Vize Başvuru Formu da ülkeden başka bir ülkeye transit geçmeniz için gerekli olan transit vizesinin en önemli belgeleri arasında yer alıyor. Bilindiği gibi Rusya için ne amaçla vize alacaksınız alın, hiç fark etmez hepsi için amacına uygun vize başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Başvuru formu olmayan vize başvuruları kesinlikle kabul edilmemektedir.

 Transit vize alabilmek için seyahat eden kişinin pasaportunun son 10 yıl içinde alınmış olması ve Rusya transit vize başvurusunun yapılması için başvuru formunun doldurulmasının yanı sıra   başvurunun yapılabilmesi için pasaportta en az iki sayfa boş sayfa olması gerekmektedir. Rusya transit vize başvuru formu başvuru için gerekli belge ve evraklar ile vize işlem merkezlerine teslim edilmesi gerekir. Türkiye’den başvuru yapacaklar Rusya’nın Türkiye’de bulunan resmi temsilciliklerine başvuru yapmaları gerekir.  Rusya transit vizesi tek girişli olması durumunda havayolu yolculuğu yapacak olanların vize geçerlilik süresi 3 gün, kara yolu ya da tren yolu ile yolculuk yapacak olanların ise vize geçerlilik süresi 10 gün olarak sınırlandırılmıştır.

Rusya Çalışma İzni Başvuru Formu

 Rusya Çalışma İzni Başvuru Formu doldurarak çalışma vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz.  Çalışma izni 3 aylık bir girişli, 3 aylık iki girişli ve 1 yıllık çok girişli olarak alınabiliyor. Çalışma izni her ne kadar ticari amaçlı olarak görünse de kesinlikle ticari kapsamına girmemektedir. Ticari vize kapsamına giren amaçlar ise fuar, seminer, konferans, iş görüşmeleri uluslararası şirket görüşmeleri veya toplantıları, faaliyet alanları birbirine yakın firmaların çalışan ya da yöneticilerin yurtdışında yapacakları ticari görüşmeleri ile alakalı her türlü etkinlikleri kapsamaktadır.

 Rusya konsolosluğuna çalışma izni nedeni ile müracaat yapacak olanların Rusya Federasyonu Dış İşleri bakanlığının konsolosluk bölümünden elektronik başvuru formunu doldurmaları gerekir. Başvuru formunu doldurduktan sonra çıktısını alıp imzalanması gerekir. Başvuru formunda seyahat amacına ve detaylarına yer verilmesi gerekir. Aynı zamanda Rusya da faaliyet gösteren firmadan bir davet mektubu almanız ve başvuru formuna da davet eden firmanın tim şirket bilgilerini detaylı bir şekilde Rusça olarak yazmanız gerekir.  Başvuru formuna girdiğiniz bilgiler kesinlikle doğru güncel ve yasal olmalıdır.

Rusya Aile Birleşimi Vizesi Başvuru Formu

Rusya Aile Birleşimi Vizesi Başvuru Formu Rusya aile birleşimi vizesi için gerekli olan bir belgedir.  Rusya aile birleşimi vizesi için başvuru yapacak olanlar bu formu seyahat amaçlarına göre doldurmaları gerekmektedir. Form içerisinde yer alan tüm bilgiler doğru ve eksiksiz olmak zorundadır.

 Rusya aile birleşimi vizesi Rusya’da ikamet eden eş aile üyesi ile yaşamak için Rusya’ya seyahat edecek olanların alması gereken bir vize türüdür. Rusya ‘da yaşayan kişinin seyahat eden kişi ile birinci dereceden akraba olması gerekir. Ayrıca Rusya aile birleşimi vizesi almak için Rusya’da yaşayan akrabanızdan davetiye mektubu almalısınız. Rusya aile birleşimi vizesi için Türkiye’de uzun süreli oturum izni başvuru yapılmamaktadır. Önce geçici oturum izni başvurusunda bulunup, Rusya’ya seyahat ettikten sonra Rusya Göç bürosuna giderek uzun süreli oturum izni başvurusunda bulunmanız gerekiyor. Rusya aile birleşimi vizesi için verilen oturum izni 3 yıl olarak sınırlandırılmıştır.  Bu süreyi uzatmak isteyenler konaklama oturum izni sürecini uzatabilme hakkına sahiptirler

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp