×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Rusya Ankara Büyükelçiliği

Rusya Ankara Büyükelçiliği Hakkında

Rusya Ankara Konsolosluğu, Rus vatandaşlarının birçok resmi işlemlerinin yapılmasında etkilidir. Bununla birlikte Rusya konsolosluğu vizeişlemlerinin başlamasında gerekli bir başvuru merkezidir. Rus vatandaşlarının yanı sıra Türk vatandaşları da Rusya’ya gidebilmek adına konsolosluğa müracaat etmesi gerekir. Bilindiği üzere vize türlerine göre vizenin onay alması uzun sürebilmektedir. Bu süre zarfında temin edilen evraklar konsolosluğa teslim edilmelidir. Elbette ki vize işlemlerinin yanı sıra Türkiye’de yaşayan Rus asıllı vatandaşların gerek hukuki gerek sosyal her türlü hakkının korunması konsolosluğun görevlerindendir. Rus vatandaşların resmi evrak çıkarabilmesi konsolosluğun baş görevleri arasında yer almaktadır. Doğum belgesi, ölüm bildirimi, evlilik ve boşanmalarda konsolosluğun hazırlayacağı belge Rusya ve Türkiye olmak üzere her iki ülkede de resmi olarak kayıtlara geçmektedir.

Aklınıza takılan her sorunuzun çözülebilmesini açısından Rusya konsolosluğu telefon numarası ile iletişime geçebilirsiniz. Konsolosluk numaraları 0850 346 84 93 ve (0312) 439 21 83 hatlarından oluşmaktadır. Resmi görüşmeleriniz için açık Rusya konsolosluğu adresi Aziziye Andrey Karlov Sokağı No:5 06690 Çankaya/Ankara şeklindedir.  Posta yolu ile evraklarınızı bu adres aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Rusya Ankara Büyükelçisi Kimdir?

Bilindiği üzere, Türkiye Cumhuriyeti ile Rusya Federasyonu arasında imzalanan ve iki ülke arasında 30 gün vizesiz seyahat imkanı tanıyan anlaşma, 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren Rus hükümeti tarafından iptal edildi. Umuma Mahsus Pasaport, Hizmet ve Hususi Pasaport sahibi Rus vatandaşları, Türkiye Cumhuriyeti'ni ziyaret etmek için vize başvurularına başladılar. Türk vatandaşlarının halen Rusya Büyükelçiliği'nden vize almaları gerekmektedir ve Rusya vizesi kaldırılmış değildir. Sadece diplomatik pasaportu olan Türk vatandaşları, seyahatleri 90 günü aşmamak kaydıyla Rusya vizesi almaktan muaftır. Sonuç olarak, umuma mahsus, hizmet ve ihtisas pasaportuna sahip Türk vatandaşlarının Rusya'ya yapacakları tüm seyahatlerinde vize almaları gerekirken, diplomatik pasaport sahibi Türklerin seyahatlerinin 90 günden fazla olması halinde vize almaları gerekmektedir.

Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçisi Aleksei V. ERKHOV

1960 yılında doğdu.

Yüksek Lisans, Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Enstitüsü, Sovyetler Birliği Dışişleri Bakanlığı, Moskova, 1983.

1983'ten beri diplomat olarak çalıştı.

1983-1987 yılları arasında Rabat Büyükelçiliği, 1990-1994 yılları arasında Kahire Büyükelçiliği ve 1996-2000 yılları arasında Tel Aviv Büyükelçiliği'nde çalıştı.

2003-2006 yılları arasında Rusya Federasyonu Şam Büyükelçiliği Büyükelçi-Müsteşarı olarak görev yaptı.

2009-2015 yılları arasında Rusya Federasyonu'nun İstanbul Başkonsolosu olarak görev yaptı.

2015-2017 yılları arasında Dışişleri Bakanlığı Kriz Merkezi Genel Müdürü olarak görev yaptı.

Olağanüstü Elçi ve Tam Yetkili Temsilci unvanlarına sahiptir.

Üç dil biliyor, Arapça, İngilizce ve Fransızca konuşuyor. Üç yetişkin kız çocuğu babasıdır.

Rusya Ankara Büyükelçiliği Vize İşlemleri

Rusya Akraba/Tanıdık Ziyareti Vizesi, Rusya Ticari Vizesi, Rusya Humaniter Vizesi, Rusya Turist Vizesi, Rusya Transit Vizesi, Rusya Eğitim Vizesi, Rusya Kamyon Şoförü Vizesi başlıkları altında yabancı uyruklu vatandaşların ülkeye giriş ve konaklamaları için başvuruları seyahat amacına uygun olarak kabul eder ve değerlendirir.

Rusya vizesi için başvuranlar tarafından tek girişli Rusya vizesi, iki girişli Rusya vizesi veya çok girişli Rusya vizesi talep edilebilir. Rusya'ya seyahat için Rusya vize başvuruları, tanınmış Rus vize başvuru merkezleri veya akredite seyahat firmaları aracılığıyla yapılırsa Rusya Büyükelçiliği tarafından kabul edilir. Türkiye'de uzun dönem oturma izni sahipleri elbette Rusya vizesine kolay ve hızlı bir şekilde başvurabilirler.

4 ila 10 gün içerisinde Rusya Büyükelçiliği vize sürecini geleneksel şekilde tamamlar. Ancak, Rusya Federasyonu'na hemen giriş yapılmasını gerektiren istisnai durumlarda, vize başvuru sahibinin Rusya vize başvurusunun acil olarak sonuçlandırılması için Rusya Konsolosluğu Bölümüne bir talepte bulunması halinde, Rusya vize başvurusunun değerlendirme süresi üç iş günü içinde tamamlanabilir. Rusya Konsolosluğu'nun kararına bağlı olarak daha az da sürebilir.

Rusya Ankara Büyükelçiliği Randevu

Rusya konsolosluk işlemi olan kişiler işlemlerini Rusya Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. Rusya Ankara Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişiler işlemlerini yerine getirebilmek için randevu alması gerekmektedir. Rusya Ankara Büyükelçiliği işlemleri için Rusya vatandaşlarının, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve Türkiye’de yasal olarak ikamet eden diğer ülke vatandaşlarının vize randevusu alması gerekmektedir.

Rusya Ankara Büyükelçiliği’nde yapılacak olan konsolosluk, noter, vatandaşlık, vergi işlemleri gibi işlemler için başvuruda bulunacak olan kişilerin Rusya Ankara Büyükelçiliği randevu işlemi gerçekleştirmesi zorunludur.

Rusya’ya seyahat etmek isteyen ve bunun için vize almak isteyen kişiler vize işlemlerini Rusya Ankara Büyükelçiliği’ne yapabilir. Rusya Ankara Büyükelçiliği’ne işlem yapacak olan kişiler başvuru için Rusya Ankara Büyükelçiliği randevu işlemi gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Rusya Ankara Büyükelçiliği randevu işlemi yapacak olan kişiler, randevu işlemlerini Rusya Ankara Büyükelçiliği elektronik randevu sistemi üzerinden alınabilmektedir. Rusya Ankara Büyükelçiliği randevu işlemi yapan kişiler randevularını yine Rusya Ankara Büyükelçiliği elektronik randevu sistemi üzerinden iptal edebilir ya da erteleyebilir.

Rusya Ankara Büyükelçiliği ile iletişime geçerek randevu hakkında detaylı bilgi alınabilir.

Rusya Ankara Büyükelçiliği Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Belirli bir amaçla Rusya’ya seyahat edecek olan kişiler, Rusya vize işlemlerini Rusya Ankara Büyükelçiliği’ne yapabilmektedir. Rusya Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişiler işlemleri için randevu alınıp alınmaması gerektiğini merak etmektedir. Bu yazıda Rusya Ankara Büyükelçiliği vize randevusu hakkında bilgi verilmiştir.

Rusya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin vize başvurusunu yerine getirebilmek için randevu alması gerekmektedir. Rusya Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu için randevu alacak olan kişiler işlemlerini Rusya Ankara Büyükelçiliği internet sitesi olan elektronik randevu sistemi üzerinden alabilir.

Rusya Ankara Büyükelçiliği vize randevusu almış olan kişiler, seyahatinden vazgeçmiş, seyahatini ertelemiş ya da randevu tarihine gidemeyecek ise yine elektronik randevu sistemi üzerinden randevularını iptal edebilir ya da erteleyebilir.

Rusya Ankara Büyükelçiliği vize randevusu olmadan vize başvuruları kabul edilmeyebilir. Bu nedenle başvuruya gitmeden önce Rusya temsilciliği ile iletişime geçilerek detaylı bilgi alınabilir.

Rusya Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu için randevu almış olan kişilerin randevusunu kaçırmamaya dikkat etmesi gerekmektedir. Randevusunu kaçıran kişilerin başvuru için tekrardan randevu alması gerekmektedir. Bu durum da başvuru sahibi için zaman kaybı anlamına gelmektedir.

Rusya Ankara Büyükelçiliği Başvuru

Rusya konsolosluk işlemi olan kişileri işlemlerini Rusya Ankara Büyükelçiliği’ne yapabilir. Rusya Ankara Büyükelçiliği’ne başvuru yapacak olan kişileri işlemlerinin nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda Rusya Ankara Büyükelçiliği başvuru işlemi hakkında bilgi verilmiştir.

Rusya Ankara Büyükelçiliği’nde Rusya vatandaşları, Türkiye’de ikamet etmekte olan diğer ülke vatandaşları ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları işlem yapabilmektedir. İşlem yapacak olan kişiler işlemlerinin nasıl yapılacağını, hangi aşamaların gerçekleşeceğini ve randevu gerekip gerekmeyeceğini merak etmektedir.

Rusya Ankara Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişiler, başvuru için Rusya Ankara Büyükelçiliği randevusu almalıdır. Rusya Ankara Büyükelçiliği’nde Rusya vatandaşları; konsolosluk, noter, vatandaşlık, nüfus işlemleri gibi işlemleri yapabilir. Bu işlemleri yerine getirebilmek için randevu alınmalı ve gerekli evraklar hazırlanarak Rusya Ankara Büyükelçiliği başvuru işlemi yapabilir.

Rusya’ya seyahat etmek isteyen kişiler vize işlemlerini Rusya Ankara Büyükelçiliği’ne yapabilir. Rusya Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapacak olan kişiler işlemleri için randevu almalı ve vize evraklarını eksiksiz olarak hazırlayarak Rusya temsilciliğine teslim etmelidir.

Rusya Ankara Büyükelçiliği başvuru işlemleri için detaylı bilgi almak için Rusya Ankara Büyükelçiliği ile iletişime geçebilirsiniz.

Rusya Ankara Büyükelçiliği Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belirli bir nedenle Rusya’ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları seyahatlerini gerçekleştirebilmek için vize almalıdır. Rusya’ya seyahat edecek olan kişiler vize başvurularını Rusya Ankara Büyükelçiliği’ne yapabilir. Rusya Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişiler işlemlerini nasıl yapacağını merak etmektedir. Bu yazıda Rusya Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu işlemlerinin nasıl yapılacağı verilmiştir.

  • Rusya Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapacak olan kişiler öncelikle seyahat amacına uygun vize türünü belirlemelidir.
  • Rusya Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapacak olan kişiler vize türünü belirledikten sonra başvuru için randevu almalıdır.
  • Rusya vize randevusu tarihine kadar gerekli olan vize evrakları eksiksiz olarak hazırlanmalıdır.
  • Eksiksiz olarak hazırlanan evraklar randevu tarihinde Rusya Ankara Büyükelçiliği’ne teslim edilmelidir. Rusya Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu bu şekilde yapılabilmektedir.

Rusya Ankara Büyükelçiliği’ne yapılan vize başvurularını inceleme yetkisi Rusya Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. Başvurular vize türüne göre farklılık gösterse de 4 ile 15 gün arasında sonuçlanmaktadır. Bu süre Rusya Ankara Büyükelçiliği’nin ek belge talebi gibi durumlarda da uzayabilmektedir. Seyahat planının aksamaması için başvurularınızın en az 3 hafta önce yapılması tavsiye edilmektedir.

Rusya Ankara Büyükelçiliği Adres Ve İletişim Bilgileri

Ankara, Karabük, Zonguldak, Yozgat, Nevşehir, Kütahya, Kırıkkale, Kırşehir, Kastamonu, Eskişehir, Bartın, Çankırı, Bolu ve Düzce illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları. Ayrıca oturma İzni olan 3. ülke vatandaşları da Rusya vizesi için Rusya Ankara Büyükelçiliğine başvurabilir ve Rusya konsolosluk işlemlerini hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde tamamlayabilir.

Ankara Türkiye, Andrey Karlov caddesi, No 5, 06692, Çankaya (P.K. 35 Kavaklıdere),

Telefon Numarası: 0850 346 84 93

Resmi E-mail: [email protected]

Konsolosluk işleri E-mail: [email protected]

Basın yazışmaları E-mail: [email protected]

Rusya'nın Ankara Büyükelçiliği Ankara ilinin Çankaya İlçesi Kavaklıdere Mahallesinde bulunmaktadır. Güneşevler'den hareket eden Güneşevler-Hasköy-Atakule-Çankaya otobüsleri sizleri Ankara'daki Kavaklıdere mahallesinde bulunan Rusya Büyükelçiliği'ne götürecektir. Ankara Oran bölgesinden EGO 135 ve EGO 188 olarak adlandırılan otobüsler, Çankaya'ya kolay ulaşım sağlıyor. Ankara Altınpark istikametinde çalışan EGO 413 otobüsü de Ankara'da bulunan Rusya Büyükelçiliği'nin Kavaklıdere mahallesinde durmaktadır.

Önemli Not: Hafta içi Ankara'daki Rusya Büyükelçiliği 08.30-13.00 / 15.00-18.30 saatleri kesin ve net bir şekilde konsolosluk hizmet saatleridir.

Rusya Ankara Büyükelçiliği Adres

Ankara Büyükelçiliği, Rusya ve Türk hükümetleri arasındaki en yüksek diplomatik temsil yetkisine sahip kuruluş olarak, iki ülkenin sosyal, ekonomik, kültürel ve siyasi bağlantılarını geliştirmek ve Rus vatandaşlarının Türkiye'deki haklarını korumak için çalışmaktadır.

2022 yılında Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçiliği Konsolosluğu Rusya vize başvurularını kabul etme ve karar verme yetkisine sahiptir.

Yönetici: Aleksei V. ERKHOV

Adres: Karyağdı sk., No 5, 06692, Çankaya (P.K.35 Kavaklıdere), Ankara TÜRKİYE

Hafta içi Ankara Büyükelçiliği 08.30 – 18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Bu lokasyondaki konsolosluk sadece 09:00 - 12:00 saatleri arasında açıktır. pazartesi, çarşamba ve cuma günleri. Ankara Büyükelçiliği'nde doğrudan vize başvuruları kabul edilmemektedir. Sonuç olarak, aracı firmalarla iletişim halinde olmak ve onlar aracılığıyla vize işlemlerini tamamlamak vize başvurularında zamandan tasarruf sağlayacaktır. Aracı firma aynı zamanda Rusya Federasyonu Büyükelçiliği onaylı bir kurum olmalıdır. Aracı kurumların da büyükelçilikten randevu alması ve evrakları o sırada konsolosluğa teslim etmesi gerekiyor. Buraya başvurmak için seyahat süresi, konaklama ve uçak biletleri gibi kesin bilgileri vermeniz gerekir. Vize başvuru formu gönderilmeden önce elektronik ortamda doldurulmalı ve çıktısı alınmalıdır.

Rusya Ankara Büyükelçiliği Telefon Numarası

Ankara Büyükelçiliği Türkiye'nin tamamından sorumludur. Türkiye'de nerede yaşarlarsa yaşasınlar, Türkler Ankara'daki Rusya Büyükelçiliği'ne vize başvurusunda bulunabilirler.

Rus turist ve Rus ticari vizeleri de dahil olmak üzere tüm Rusya vize türleri için gerekli temel belgeler arasında Rusya vize başvuru formu, en az altı ay geçerliliği olan bir pasaport, iki adet 3,5 x 4,5 cm biyometrik fotoğraf ve Türkiye'de bulunan yabancı uyruklu kişiler için ikametgah izni yer almaktadır. Başvurduğunuz Rusya vizesinin türüne göre bu temel belgelere ek olarak ek belgeler istenmekte olup, tüm Rusya vize belgelerini ibraz etmeniz gerekmektedir. Bir örnek, bir Rus turist vizesi makbuzu, Rusya Büyükelçiliği tarafından Rusya ticari vizesi için kabul edilen bir davet ve hem Rus turist hem de ticari vize için gerekli ek belgelerdir. Rusya'nın Ankara Büyükelçiliği, Rusya vize başvurunuzu yaptıktan sonra sizden ek evrak talep etme yetkisine sahiptir. Sonuç olarak Rusya vizesi alabilmeniz ve Rusya vize işlemlerinin en kısa sürede sonuçlanabilmesi için sizden istenen evrakları doğru ve eksiksiz olarak göndermeniz beklenir.

Yönetici: Aleksei V. ERKHOV

Resmi Telefon Numarası: 0850 346 84 93

Resmi E-mail: [email protected]

Konsolosluk işleri E-mail: [email protected]

Basın yazışmaları E-mail: [email protected]

Rusya Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir?

Rusya konsolosluk işlemi yapacak olan kişiler, Rusya Ankara Büyükelçiliği’nde işlem yapabilir. Rusya Ankara Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişiler Büyükelçiliğe nasıl gidileceğini merak etmektedir. Bu yazıda Rusya Ankara Büyükelçiliği’ne gitmek isteyen kişiler için ‘’Rusya Ankara Büyükelçiliği’ne nasıl gidilir?’’ sorusunun cevabı verilmiştir.

Rusya Ankara Büyükelçiliği’ne gidecek olan kişiler Ankara’ya ulaştıktan sonra otobüs, minibüs, dolmuş, tramvay, metro gibi toplu taşıma araçları ile Rusya Ankara Büyükelçiliği’ne ulaşabilir. Ayrıca Rusya’nın her yerinden Rusya Ankara Büyükelçiliği’ne taksi ile seyahat edilebilir. Bunun yanında kendi aracınız ile de Rusya Ankara Büyükelçiliği’ne ulaşılabilir.

Rusya Ankara Büyükelçiliği Adresi: Aziziye Mahallesi, Andrey Karlov Sokağı, No: 5, Posta Kodu: 06690, Çankaya/Ankara

Hat Adı

Yön

427

Subayevleri-Ulus-15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı-A.Ayrancı

427-7

(Öho) Subayevleri-A.Ayrancı

407

Sıhhiye-15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı-Atakule-Çankaya

408

Gülpınar-Güneşevler-15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı-Atakule-Birlik MA

413

Altınpark-15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı-Çankaya

116-2

Ulus - Ankara Müzik Ve Güzel Sanatlar Üniversitesi

135-2

Ulus-Oran Sitesi

403-6

Gülpınar-Güneşevler-15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı-Atakule-Birlik MA

413-7

(Öho) Altınpark-Çankaya

440-5

Pursaklar-Çankaya

190

Kızılay-Yeşilkent Mahallesi-Karataş Mahallesi

173-1

Oran Sitesi-Galip Erdem Caddesi-Hilal Mahallesi-Hoşdere Caddesi-Ulus

185-1

Oran Sitesi-Ulus

185-6

Ulus

185-7

(Öho) Oran Sitesi-Güneşevler(Mavi)

173-2

Ulus-Hoşdere Caddesi-Hilal Mahallesi-Galip Erdem Caddesi-Oran Sitesi

185-2

Ulus-Oran Sitesi

Rusya Ankara Büyükelçiliği Ulaşım

Her ülkede bulunan büyükelçilikler başkentlerde bulunur. Türkiye’ de bulunan elçilikler de doğal olarak Ankara’ da bulunmaktadır. Büyükelçiliklere gitmek isteyen kişilerin kendi özel araçları olmayabiliyor. Ya da  özel araçları ile gitmek istemiyorlar. Bunun için birçok ulaşım aracını kullanıyorlar. Ankara’ da bulunan Rusya Büyükelçiliğine de ulaşmak için kullanılan ulaşım yolları hakkında bilgi vereceğiz. Ankara Rusya Büyükelçilinde vize işlemleri ve daha birçok belge işlemleri yürütülmektedir. Rusya ile diplomatik işlerin yürütüldüğü büyükelçilik en yetkili şubedir. Sizin de Ankara Rusya büyükelçiliğinde halletmek için bir işinizin doğduğunu ve nasıl gitmeniz gerektiğini düşünüyorsanız artık düşünmeyin hangi hatlardan ve ulaşım türlerinden kolayca gidilir içeriğimizde belirteceğiz. Rusya Ankara Büyükelçiliğine gitmek için metro, otobüs, karayolu, hava ve demiryolu seçenekleri bulunmaktadır. İstediğiniz bir ulaşım yolunu seçerek büyükelçiliğe gidebilirsiniz. Otobüs ile nasıl gidilir bilgi almak istiyorsanız alttaki paragrafımızı okuyarak detayları öğrenebilirsiniz.

Rusya Ankara Büyükelçiliği Otobüs ile Ulaşım

Rusya Ankara Büyükelçiliğine gitmek için şehir otobüslerini kullanabilirsiniz. Büyükelçiliğin çalışma saatlerinde giderek işlemlerinizi halledebilirsiniz. Rusya Ankara Büyükelçiliğinin çalışma saatleri:

Pazartesi : 08.30 – 13.00

Salı : 08.30 – 13.00

Çarşamba : 08.30 – 13.00

Perşembe : 08.30 – 13.00

Cuma : 08.30 – 13.00

Hafta sonları çalışma vermemektedir. Hafta içi 15.00 ile 18.00 saatleri arasında ise konsolosluk işlemleri yürütmektedir. Vize gibi işlemleriniz bulunuyorsa hafta içi saat 15.00 ile 18.00 arasında bir sürede vize başvuru randevusu almanız gerekiyor. Diğer çalışma saatlerinde genellikle diplomatik işler yürütülmektedir. Otobüsle büyükelçiliğine ulaşmak için Ulus – Sıhhiye – Kızılay duraklarından 427-427/6 otobüslerine binerek Çankaya yönünde gittikten sonra Karyağdı durağında inmelidirler. Ardında yürüme mesafesinde bulabilirsiniz. 413 numaralı otobüsle gidecekseniz eğer Cinnah Caddesi Farabi durağı adındaki durakta inmelisiniz ve mesnevi sokağa doğru yön almalısınız büyükelçiliğe ulaşacaksınız. Otobüsle değil de metro ile gitmek istiyorsanız içeriğimizi okumaya devam ediniz.

Rusya Ankara Büyükelçiliği Metro ile Ulaşım

Rusya Ankara Büyükelçiliği’ ne gitmek isteyenler için metro da hizmet vermektedir. Metro ile gitmek isteyen kişiler doğrudan büyükelçilik adresine gidememektedir. Aktarmalı olarak önce metro sonra otobüse binmelidirler. Metronun Rusya Ankara Büyükelçiliği’ ne bir hattı olmaması bunu gerektiriyor. Öncelikle metroya binmelisiniz. Metroya bindikten sonra Ulus – Sıhhiye – Kızılay istasyonuna inmeniz gerekir. İndikten sonra metrodan çıkış yaparak dolmuş duraklarından 427 ya da 427/6 hattına sahip otobüslere binerek Çankaya yönüne gitmelisiniz. Çankaya yönünde Karyağdı adındaki durakta inmelisiniz. İndikten sonra Rusya Ankara Büyükelçiliği sadece yürüme mesafenizde kalacaktır. Geri kalan yürüme mesafesinden büyükelçiliğe ulaşmak için navigasyonu kullanabilirsiniz. Navigasyonu açtıktan sonra gitmek istediğiniz yeri yani Rusya Ankara Büyükelçiliğini yazmalısınız. Ardından yürüme ikonuna tıklamanız gerek. Tıkladıktan sonra çıkan ekranda mavi başla tuşuna basmanız gerekir. Bastıktan sonra size vereceği yönergeleri kullanarak Rusya Ankara Büyükelçiliği’ ne ulaşabilirsiniz.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp