FORGOT YOUR DETAILS?

Yunanistan Vizesi Başvuru Formu 2022

Yunanistan Vize Başvuru Formu ile İlgili

Yunanistan için vize çıkartma talebinde bulunan kişilerin Yunanistan Vize Başvuru Formu doldurmaları gerekmektedir. Kişi bu sayede hem seyahat amacını belirtir hem de ülke sınırlarına girmek için hak talep eder. Yunanistan Vize Başvuru Formu ile vize çıkartılıp, rahatlıkla ülkeden ülkeye geçiş yapılır. Ancak başvuru doğru beyan verilerek eksiksiz doldurulmalıdır.  Aksi halde vize çıkışı sorunlu olur. Yunanistan Vize Başvuru Formu kişisel bilgilendirme ile başlar, bunu takiben pasaport bilgileri ve seyahat içeriği öncelik olarak belirtilmelidir. Başvuru yazısında dikkat edilmesi gereken husus büyük harfle ve anlaşılır bir el yazısı ile yazılmış olmasıdır.  Buradan anlaşıldığın üzere başvurular bizzat alınmaktadır. Bununla birlikte başvurular İngilizce, Türkçe ve Yunan dilinde olmalıdır.

Yunanistan Vize Başvuru Formu Nereden Alınır?

Yunanistan vize başvuru formu nereden alınır sorusu vize alacak olan kişilerin merak ettiği önemli konular arasında yer alır. Vize başvuru formunu alabilmek için Yunanistan konsolosluklarından Büyükelçiliği’nden ya da online olarak temin edebilirsiniz. Yunanistan vize başvuru formunu doldururken belirli noktalara dikkat etmeniz gerekir. Başvuru formu hakkında mutlaka bilmeniz gereken detaylar şunlardır:

 • Yunanistan başvuru formu en önemli evraklar arasında yer alır.
 • Yunanistan başvuru formunu doldururken vize türüne uygun doldurmalısınız.
 • Yunanistan vize başvuru formunun dilekçe ile tutarlı olmasına özen göstermelisiniz.
 • Forumda tüm bilgileri istenilen dil kriterine uygun doldurmalısınız.

Tüm bu noktalara dikkat ettiğinizde başvuru formunuzu kısa sürede doldurabilir ve size verilen süre içerisinde vizenizi alabilirsiniz. Ancak sadece başvuru formu vize üzerinde etkili değildir aynı zamanda diğer belgeleri de hazırlamanız gerekir. Belgelerinizin daima güncel ve eksiksiz bir şekilde tek dosya olarak sunulduğundan da emin olmalısınız.

Yunanistan Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Yunanistan vize başvuru formu nasıl doldurulur sorusuna yanıt vermek gerekirse ilk olarak bu formu temin etmeniz gerekir. Formun güncel olduğundan emin olmalısınız. Sonrasında formdaki bilgilerin hepsini tek tek detaylı olarak doldurmalısınız. Her bilginin güncel ve doğru olduğundan mutlaka emin olmalısınız.

 • Vize başvuru formunu doldururken vize türüne ilk olarak işaretlemelisiniz.
 • Başvuru formunda pasaport ve seyahat bilgilerine mutlaka yer vermelisiniz.
 • Kimlik adres ve iletişim bilgilerinizi doğru olarak vermelisiniz.
 • Vize başvuru formunda yer alan tüm bilgilerin doğru olduğundan emin olmalısınız.
 • Vize başvuru formunu uygun bir kalem ile doldurmalısınız.

Yunanistan vize işlemleri sırasında başvuru formunu kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Bu başvuru formunda istenilen her bilgiyi detaylı olarak doldurmalı ve diğer belgelerinizle mutlaka tutarlı olmasına özen göstermelisiniz. Vize başvuru formu son derece önemli bir formdur ve bu forumda yanlış bilgi vermek vize reddine neden olur.

Vize Türlerine Göre Yunanistan Vize Başvuru Formu

Vize türlerine göre Yunanistan vize başvuru formu son derece önemli bir formdur. Bu formun detaylı bir şekilde doldurulması vize süreciniz açısından büyük bir önem taşır. Vize başvuru formunda yer alan tüm bilgilerinizin doğru ve eksiksiz olduğundan emin olmanız büyük bir önem taşır. Vize işlemleri içerisinde yer alan her bilginin doğru olduğundan emin olmaya özen göstermelisiniz. Vize türleri arasında şunları saymak mümkündür:

 • Yunanistan aile birleşim vizesi
 • Yunanistan çalışma vizesi
 • Yunanistan eğitim vizesi
 • Yunanistan turistik vize
 • Yunanistan transit vize
 • Yunanistan şoför vizesi
 • Yunanistan Ticaret vizesi
 • Yunanistan aile ve arkadaş ziyareti vizesi

Gibi birçok vize türü bulunmaktadır. Bu vize türlerinden herhangi birini tercih ederek bir de başvuru formunuzu bu seçtiğiniz vize türüne uygun olarak doldurmalısınız. Vize türü mutlaka seyahat amacınıza uygun olmalı ve diğer belgelerinizin içerisinde yer alan bilgileri desteklemelidir.

Yunanistan Turistik Vize Başvuru Formu

Yunanistan turistik vize başvuru formu doldururken mutlaka turizm vize kategorisine uygun bir şekilde doldurmalısınız. Yunanistan turistik vize alabilmek için kişilerin belirli kriterleri mutlaka göz önünde bulundurması gerekiyor. Beklentilerinizin karşılığını bilmesi için bu süreçte profesyonel vize danışmanlığı hizmeti de alabilirsiniz. Yunanistan turistik vize başvuru formunu doldururken mutlaka şu detaylara dikkat etmeniz gerekir:

 • Vize başvurusu sırasında mutlaka turistik vize için gerekli evraklar başvuru formunu desteklemelidir.
 • Başvuru formunda seyahat gidiş ve dönüş tarihlerinizi mutlaka yazmalısınız.
 • Seyahatinizi destekleyen finansal bir sponsorumuz var ise bu sponsoru bilgilerini başvuru formunda yazmalısınız.
 • Yaşı küçükler için başvuru formu mutlaka ailelerin yardımı ile doldurulmalıdır.

Tüm bu işlemlere dikkat ettiğiniz takdirde vize ile ilgili herhangi bir sorun yaşamazsınız. Profesyonel olarak verilen bu hizmetler sayesinde kısa süre içerisinde vize başvurunuzu yapabilir ve son derece hızlı bir şekilde vizenizi alabilirsiniz.

Yunanistan Vize Başvuru Formu aracılığı ile verilen bilgiler ile istenilen evraklar kesin olarak örtüşmelidir. Eğer bunlar arasında çelişki bulunursa yalan beyana girebilir. Böylelikle başvuru reddedilir.  Yunanistan Vize Başvuru Formu bir ülkeden başka bir ülkeye geçerken sizin tanıtım referansınızdır. Tüm kişisel bilgileri onaylanıp altına imza attığınız belgedir.  Bu yüzden kusursuz bir şekilde bildirim yapılmasına dikkat edilmelidir. Yunanistan Vize Başvuru Formu onaylanıp, süreç başladığında her detay büyük titizlikle incelenecektir. Eğer bu başvuruda eksik ya da hatalı bir bilgi görülürse o zaman vize süreciniz ne yazık ki olumsuz olarak geri dönecektir. Yunanistan Vize Başvuru Formu dikkat gerektirdiği için vize danışmanları ile birlikte de doldurulabilir.

Yunanistan Ticari Vize Başvuru Formu

Yunanistan ticari vize başvuru formu Yunanistan’a ticari amaçla seyahat yapacak Türk vatandaşları tarafından ticari vize başvuruları yapılırken doldurulması gereken resmi bir evraktır. Yunanistan sınırları içerisinde seminer, fuar ve iş toplantıları için Türk vatandaşlarının Yunanistan’a gidecekleri zaman başvuruda bulunacakları vize türüdür. Ticari vize başvuru formu doldurulurken verilecek bilgiler doğru ve güncel olması gerekir. Yunanistan seyahati yapacak Türk vatandaşları seyahatlerinin amacına göre vize başvurusu yapmak zorundalar. Seyahat amacına göre Yunanistan vize türleri yer almaktadır. Bu vize türleri içinde yer alan Ticari vize başvurusu yapılırken ticari vize başvuru formu doldurulması gerekir. Yunanistan Ticari vize başvuru formunda bulunacak bilgiler ile gerekli evraklardaki bilgiler eş değerde olması zorunludur.

Anne ve babanın pasaportuna kayıtlı olan ve reşit olmayan çocuklar içinde ayrı ayrı vize başvuru formu doldurmaları zorunlu olmaktadır. Yunanistan ticari vize başvuru formunda verilecek bilgilerin yanlış veya eksik olması ile vize başvuruları iptal olur. Bunun sonucu da yeniden vize başvurusunda bulunmak gerekir.

Yunanistan Transit Vize Başvuru Formu

Yunanistan transit vize başvuru formu, Türkiye sınırları içerisinden Yunanistan’ın transit geçiş noktalarını kullanarak başka ülkeye geçiş yapacak kişilerin transit geçiş vize başvurusu yapmaları gerekecektir. Geçerli bir schengen vizesi bulunan veya diplomatik pasaport, hususi pasaport ile hizmet pasaportuna sahip Türk vatandaşı olan kişiler, Yunanistan ülkesine transit geçiş yapmaları durumunda transit vizesinden muaftırlar.

Yunanistan transit vizeleri çift girişli veya çok girişli olarak6 ay ile 1 yıl süre olacak şekilde verilmektedir. Yunanistan transit vize başvurusu yapılırken transit vize başvuru formu doldurmak zorunludur. Transit vize başvuru formunda verilecek bilgiler, diğer vize başvuruları için gerekli evraklar ile aynı olmaktadır. 18 yaşından küçüklerin de transit vize başvuru işlemlerinde vize başvuru formu anne veya babaları tarafından doldurulup imzalanması gerekir. Transit vize başvuru formunda verilecek bilgiler doğru ve güncel bilgilerin olması gereklidir. Form doldurulurken yanlış yapılması veya gerçek olmayan bilgi verilirse transit vize başvurusu iptal olur. Bunun sonucu da yeniden transit vize başvurusunda bulunulması gerekecektir.

Yunanistan Aile Birleşimi Vize Başvuru Formu

Yunanistan aile birleşim vize başvuru formu, Yunanistan’da oturan Yunan vatandaşı ile evlilik yapıp Yunanistan’a yerleşmek ve orada yaşamak isteyen kişilerin başvuru yapmak zorunda kaldıkları vize türüdür. Yunanistan aile birleşim vizesi 90 günden fazla ikamet vermesi nedeniyle Ulusal D tipi vize türüne girmektedir. Yunanistan sınırları içerisinde yer alan Türkiye Konsoloslukları, ülke şartlarına uygun olması ve yalnızca Türk vatandaşları ile evlilik işlemlerini yapmaktır.

Yunanistan aile birleşimi vize başvurusunda bulunacak kişiler, ilk olarak vize başvuru formunu doldurmaları gerekir. Yunanistan aile birleşim vizesi için başvuru formu doldurulurken formda bulunacak bilgiler doğru olması gerekir. Güncel ve doğru bilgiler olması zorunludur. Form doldurulurken yanlış bilgi vermek vize başvurusunun iptal olmasına neden olur. Yunanistan aile birleşim vizesi formu doldurulduktan sonra diğer gerekli evrakların hazırlanmasına geçilir. Evraklar hazır olduktan sonra vize başvuru formu ile beraber konsolosluğa gidip teslim edilir. Yunanistan aile birleşimi vizesi sonuçları en geç 15 gün içinde sonuçlanmaktadır. Vize başvurularının olumsuz olmaması için gerekli olacak bilgiler doğru ve güncel bilgiler olması gerekir.

  Yunanistan Vizesi Başvuru Formunu  (İndirmek İçin Tıklayınız!!)

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp