FORGOT YOUR DETAILS?

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği Hakkında

Türkiye’de bulunan Yunan vatandaşlarının her türlü sosyal hakkı Yunanistan Ankara konsolosluğu sayesinde korunmaktadır. Yunanistan konsolosluğu vize işlerinin yürütülmesinde önemli rol üstlenmektedir. Vize çıkışı için onay verecek olan kurum Yunanistan’a gitmek isteyen hem Yunan vatandaşlarının hem de Türk vatandaşlarının vize başvurularını kabul eder. Bununla birlikte Türkiye’de ikamet eden Yunan vatandaşlarının her türlü resmî belge alabilmesinde imza yetkisi sahibidir.  Bu resmî belgeler kimlik, evlilik beyanı, ölüm bildirisi olabilmektedir. Bir Yunan vatandaşı Yunanistan kendi menfaatinin korunması maksadı ile Yunanistan Ankara konsolosluğuna gerekli bilgileri vermelidir. Kendi ülkesinde askerlik görevini yerine getirebilmesi veya bu görevi erteleyebilmesi için gene Ankara konsolosluğuna başvuru yapması gerekir. Dolayısı ile Yunan vatandaşları için Yunanistan Ankara Konsolosluğunun büyük önemi vardır.

Yunanistan adına Yunan vatandaşları ile ilgili her türlü sorunu çözebilme yetkisi olan Yunanistan konsolosluğu telefon numarası olan (0850) 346 84 93 hattı arayabilirsiniz. Bununla birlikte randevu alıp gelmeniz halinde Yunanistan konsolosluğu adresi Kazım Özalp Mah. Ziaur Rahman Cad. No:9 Pk:06700 Çankaya / Ankara, 06700 olarak belirtmek isteriz. 

Yunanistan Ankara Büyükelçilisi Kimdir?

Yunanistan’ın Türkiye’de bulunan en yetkili temsilciliği Yunanistan Ankara Büyükelçiliği’dir. En yetkili temsilcisi ise Yunanistan Ankara Büyükelçisi’dir. Türkiye ve Yunanistan arasındaki ilişkilerin gelişmesinde ve düzenlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Bu yazıda “Yunanistan Ankara Büyükelçilisi kimdir?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Yunanistan Ankara Büyükelçisi Michael-Christos Diamessis’tir. 1957 yılında Atina’da doğmuştur. Teresa Angelatou ile evli ve iki çocuğu bulunmaktadır. İngilizce Fransızca ve Romence bilmektedir. İş hayatı aşağıda verilmiştir.

 • 1984-1987 yılları arasında Dışişleri Bakanlığı’na bağlı Avrupa ve Kuzey Amerika ile İkili Ekonomik İlişkiler ile ilgilenmiştir.
 • 1987-1988 yıllarında Yunanistan Orta Doğu Şubesi Müdürlüğü’nde Üçüncü Katiplik görevinde bulunmuştur.
 • 1988-1991 yılları arasında Romanya Bükreş Konsolosluğu yapmıştır.
 • 1991-1993 yılları arasında Yunanistan’ın Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü Kanada Temsilci Yardımcılığı yapmıştır.
 • 1993-1995 yılları arasında Yunanistan Güney Doğu Avrupa Şubesi Müdürlüğü yapmıştır.
 • 1995-1998 yılları arasında Dışişleri Bakanlığı’na bağlı birçok görevde bulunmuştur. 1995’ten 1999 yılına kadar NATO Yunanistan Daimi Delegasyonu Siyasi Müşavirliğini yapmıştır.
 • 1999-2003 yılları arasında Güney Afrika Johannesburg Başkonsolosluğu’nu yapmıştır.
 • 2004-2006 yılları arasında Yunanistan Dışişleri Bakanlığı İnsan Kaynakları Direktör Yardımcılığı yapmıştır.
 • 2006 yılında Elçi Müsteşar, BM Yunanistan Daimi Temsilci Başkan yardımcılığı yapmıştır.
 • 2010-2012 yılları arasında BM ve Diğer Uluslararası Kuruluşlar Konferanslar Müdürlüğü Direktörlüğü yapmıştır.
 • 2012-2013 yıllarında Yunanistan Dışişleri Bakanlığı İnsan Kaynakları Direktörlüğü yapmıştır.
 • 2013-2016 yılları arasında Yunanistan’ın NATO Nezdindeki Daimi Temsilciliğini yapmıştır.
 • 2016-2019 yılları Arasında Yunanistan Mısır Büyükelçiliği yapmıştır.
 • 2019 yılından beri Yunanistan’ın Türkiye Büyükelçisidir.

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği Vize İşlemleri

Yunanistan’a belirli bir nedenden dolayı seyahat planlayan kişiler Yunanistan vizesi almalıdır. Yunanistan Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapacak olan kişiler seyahat amacına uygun vize başvurusu yapmalıdır. Yunanistan Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapacak olan kişiler için Yunanistan Ankara Büyükelçiliği vize işlemleri hakkında bilgi verilmiştir.

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği sadece uzun süreli vize başvurularını kabul etmektedir. Kısa süreli vize başvuruları Yunanistan vize başvuru merkezine yapılmalıdır. Yunanistan Ankara Büyükelçiliği vize işlemleri aşağıdaki şekilde yapılabilmektedir.

 • Öncelikle başvuru yapılacak olan seyahat amacına uygun olan Yunanistan vize türü belirlenmelidir.
 • Yunanistan vize türü belirlendikten sonra vize başvurusu için randevu alınmalıdır.
 • Randevu tarihine kadar gerekli olan Yunanistan vize evrakları hazırlanmalıdır.
 • Hazırlanan Yunanistan vize evrakları randevu tarihinde Yunanistan Ankara Büyükelçiliği’ne teslim edilmelidir.
 • Yunanistan vize randevu tarihinde parmak izi verisi verilmesi zorunludur. Ayrıca başvuru için gerekli olan vize ücreti ödenmelidir.

Yunanistan vize başvurusu yapacak olan kişiler, Yunanistan Ankara Büyükelçiliği ile iletişime geçerek başvurular hakkında detaylı bilgi alınabilir.

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği Randevu

Ankara’da ikamet eden ve Yunanistan Konsolosluk işlemi olan kişiler başvurularını Yunanistan Ankara Büyükelçiliği’ne yapmalıdır. Yunanistan Ankara Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişilerin Yunanistan Büyükelçiliği randevu işlemi yapması gerekmektedir.

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği randevu işlemi yapacak olan kişiler Yunanistan Büyükelçiliği iletişim kanalları ile randevu alabilir. Ankara Büyükelçiliği’nden randevu [email protected] mail adresi ile iletişime geçilerek alınabilir.

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği’nde Türk vatandaşları, Türkiye’de bulunan diğer ülke vatandaşları, Yunanistan vatandaşları işlem yapabilmektedir. Yunanistan Büyükelçiliği randevu işlemi yapacak olan kişilerin randevu tarihinde gerekli evraklar ile Yunanistan Ankara Büyükelçiliği’nde olması gerekmektedir.

Yunanistan Büyükelçiliği randevu işlemi yaprak; Yunanistan vize başvurusu, vatandaşlık işlemleri, noterlik işlemleri, konsolosluk işlemleri, askerlik işlemleri vergi işlemleri yapılabilmektedir.

Yunanistan Büyükelçiliği randevu olmadan işlem kabul etmemektedir. Randevular Yunanistan Ankara Büyükelçiliği iletişim kanalları ile alınabilmektedir. Randevu tarihinin kaçırılmamasına dikkat edilmelidir. Randevu tarihini kaçıran kişilerin tekrardan Yunanistan Ankara Büyükelçiliği randevu alması gerekebilir. Bundan dolayı randevu tarihinin kendine en uygun tarihlerin seçilmesi gerekmektedir.

Yunanistan Büyükelçiliği Vize Randevusu

Yunanistan’a seyahat etmek isteyen ve Ankara çevresinde ikamet eden kişiler başvurularını Yunanistan Büyükelçiliği’ne ya da Yunanistan vize başvuru merkezine yapmalıdır. Uzun süreli Yunanistan vize başvurusu Yunanistan Ankara Büyükelçiliği’ne yapmalıdır. Yunanistan Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin Yunanistan Büyükelçiliği vize randevusu işlemi yapması gerekmektedir.

Yunanistan Büyükelçiliği vize randevusu işlemi Yunanistan Büyükelçiliği iletişim kanalları ile alınabilmektedir. Yunanistan Büyükelçiliği randevu alacak olan kişiler [email protected] mail adresi ile iletişime geçilerek randevularını alabilir.

Yunanistan Büyükelçiliği vize randevusu olmadan vize başvurusu kabul edilmemektedir. Yunanistan vize başvurusu için randevu alan kişiler, randevu tarihine kadar vize başvurusu için gerekli olan evrakları eksiksiz olarak hazırlamalıdır.

Yunanistan Büyükelçiliği vize randevusu alan kişiler randevu tarihini kaçırmamalıdır. Randevu tarihini kaçıran kişilerin tekrardan Yunanistan vize randevusu alması gerekebilir. Yunanistan Büyükelçiliği vize randevusu tarihinde biyometrik parmak izi verilmelidir. Ayrıca vize harç ücreti de bu randevu da ödenmelidir.

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Yunanistan’a seyahat edecek olan ve Ankara çevresinde ikamet eden kişiler işlemlerini Yunanistan Ankara Büyükelçiliği’ne yapabilir. Yunanistan Ankara Büyükelçiliği’ne vize işlemi yapacak olan kişilerin bazı işlemleri yerine getirmesi gerekmektedir. Bu işlemlerden birisi e Yunanistan Ankara Büyükelçiliği vize randevusu işleminin yapılmasıdır. Yunanistan Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişilerin işlemlerini yerine getirebilmek için randevu alması zorunludur.

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği vize randevusu olmadan vize başvuruları kabul edilmemektedir. Yunanistan Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişiler, Yunanistan temsilciliği ile iletişime geçerek vize randevu işlemlerini yapabilir ve randevusunu alabilir.

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişiler randevu tarihinde gerekli olan evrakları Yunanistan Ankara Büyükelçiliği’ne teslim etmelidir. Yunanistan Ankara Büyükelçiliği vize randevusu alan kişiler randevu tarihini kaçırmamaya çalışmaktadır. Bu nedenle Yunanistan Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişilerin işlemleri yapılmamaktadır.

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği vize randevusu tarihini kaçıran kişiler, başvuruların yerine getirebilmek için yeniden randevu almalıdır. Bu durum da başvuru sahibi için hem vakit kaybı hem de zaman kaybı anlamına gelmektedir.

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği Başvuru

Ankara'da ve çevresinde ikamet eden Yunan Konsolosluğu’nda işlemi olan kişiler başvurularını Yunanistan Ankara Büyükelçiliği üzerinden yapmalıdır. Yunanistan Büyükelçiliği’ne Yunanistan vatandaşları, Türk vatandaşları ve Türkiye’de yasal olarak ikamet etmekte olan üçüncü ülke vatandaşları başvuru yapabilir. Büyükelçiliğe başvuru yapacak olan Yunanistan vatandaşları evrak yenileme, pasaport, kimlik ve ehliyet çıkarma, noter işlemleri, Yunanistan vatandaşlık ve askerlik işlemleri, vergi işlemleri gibi işlemler için başvuruda bulunabilir. Başvurular için başvuru sahibinin randevu alması gerekmektedir.

Ankara ve çevresinde ikamet eden ve vize başvurusu yapacak kişiler de Yunanistan Büyükelçiliği başvuru işlemi gerçekleştirebilir. Konsolosluk başvurusu yapmak isteyen kişiler yetkililer ile iletişime geçerek bilgi alabilir.

Yunanistan Turistik Vize

Yunanistan Büyükelçiliği başvuru işlemi yapacak olan kişiler başvuru için gerekli evrakları hazırlayarak ve randevu alarak randevu tarihinde Yunanistan Büyükelçiliği’nden bulunması gerekir. Yunanistan Büyükelçiliği’nde Türkiye’de yasal olarak bulunan herkes işlem yapabilmektedir.

Yunanistan Büyükelçiliği başvuru işlemleri arasında vize işlemi, noterlik işlemler, konsolosluk işlemleri, vatandaşlık işlemleri, evrak işlemleri gibi işlemler yapılabilmektedir. Detaylı bilgi için profesyonel destek alabilirsiniz.

Yunanistan Büyükelçiliği Vize Başvurusu

Yunanistan’a seyahat edecek olan ve Ankara çevresinde ikamet eden Türk vatandaşları ve Ankara’da yasal bir şekilde ikamet eden diğer ülke vatandaşları vize Yunanistan Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu gerçekleştirebilir.

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu aşağıdaki şekilde yapılabilir.

 • Başvuru yapabilmek için öncelikle seyahat edeceğiniz Yunanistan vize türünü doğru bir şekilde seçmelisiniz. Buna uygun Yunanistan vize başvuru formu doldurmanız gerekmektedir.
 • Başvuru türünü belirleyen kişiler Yunanistan Ankara Büyükelçiliği’nden randevu almalıdır. Randevular mail yolu ile alınabilmektedir.
 • Yunanistan Büyükelçiliği vize başvurusu randevu tarihine kadar Yunanistan vizesi için gerekli olan evraklar eksiksiz olarak hazırlanmalı ve Yunanistan Büyükelçiliği randevu tarihinde yetkililere teslim edilmelidir. Randevu tarihinde ayrıca biyometrik parmak izi verilmelidir.

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişilerin Yunanistan vize başvurusu için gerekli olan evraklar eksiksiz olarak hazırlanmalıdır. Yunanistan Büyükelçiliği vize başvurusu gerçekleştirecek olan kişiler vize başvurusu için Seyahat Sağlık Sigortası yaptırması gerekmektedir. Bunun yanında Yunanistan vize başvurusu yapacak olan kişilerin sicilinin temiz olması gerekmektedir. Başvuru sahiplerinin Seyahat Sağlık Sigortası yaptırması gerekmektedir.

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yunanistan seyahatleri için yasal olarak Yunanistan’da bulunmak için Yunanistan vizesi alınması gerekmektedir. Yunanistan vizesi seyahat amacına uygun olarak yapılmalıdır. Yunanistan vizesi alacak olan kişiler Yunanistan Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu işlemleri hakkında bilgi almak istemektedir. Bu yazıda Yunanistan Ankara Büyükelçiliği vize başvuru işlemleri hakkında bilgi verilmiştir.

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişiler başvuru işlemlerini randevu alarak yapabilir. Yunanistan Ankara Büyükelçiliği vize randevusu almış olan kişiler randevu tarihinde gerekli evrakları teslim etmelidir. Randevu tarihinde gerekli evraklar teslim edilecek vize başvuru işlemi başlatılabilir.

Yunanistan vizesi alacak olan kişiler aşağıdaki durumlara dikkat etmelidir;

 • Başvuru yapacak olan kişiler Yunanistan’da bulunduğu süre boyunca seyahat masraflarını karşılayabilecek ekonomik durumunun olduğunun kanıtlanması gerekmektedir.
 • Yunanistan Ankara büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişiler Yunanistan’da geçerli Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmalıdır.
 • Başvuruda bulunacak olan kişiler Yunanistan vize başvurusu için gerekli evrakları eksiksiz olarak hazırlamalıdır.
 • Yunanistan vize başvurusu yapacak olan kişiler Yunanistan sosyal yaşamına uygun yaşayacağını kanıtlamalıdır.
 • Yunanistan Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişiler detaylı bilgiyi büyükelçilik ile iletişime geçerek bilgi alabilir.

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği Adres Ve İletişim Bilgileri

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişiler, büyükelçiliği ziyaret etmeden önce iletişim bilgileri ile işlemleri hakkında bilgi alabilir. Yunanistan Ankara Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişiler, Yunanistan Ankara Büyükelçiliği adres bilgilerini de merak etmektedir. Bu yazıda Yunanistan Ankara Büyükelçiliği işlemi yapacak olan kişiler için Yunanistan Ankara Büyükelçiliği adres ve iletişim bilgileri verilmiştir.

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği Adres:

 Kazım Özalp Mahallesi, Ziaur Rahman Caddesi, No: 9, Posta Kodu:06700, Çankaya/Ankara, 06700

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Büyükelçilik Telefon Numarası: 0 (850) 346 84 93

E-Posta Adresi: [email protected]

Türkiye’de Bulunan Yunanistan Ankara Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişiler yukarıdaki iletişim bilgileri ile iletişim sağlayabilir. Şikayet ve önerileriniz için Yunanistan Ankara Büyükelçiliği ile iletişim sağlayabilir, görüşlerinizi bildirebilirsiniz.

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği’ne mesai saatleri dışında iletişim sağlanamamaktadır. Ayrıca Yunanistan ve Türkiye Cumhuriyeti resmi tatilleri ve hafta sonları da Büyükelçilik ile iletişim sağlanamamaktadır. 

Yunanistan Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir?

Yunanistan Konsolosluk işlemi olan ve Ankara’da ikamet eden kişiler Yunanistan Ankara Büyükelçiliği’ne müracaat etmesi gerekmektedir. Yunanistan Ankara Büyükelçiliği’nde ulaşım sağlamak isteyen kişiler için ‘’Yunanistan Ankara Büyükelçiliği’ne nasıl gidilir?’’ sorusu cevaplandırılmıştır.

Yunanistan Büyükelçiliği Adresi:

Kazım Özalp Mahallesi, Ziaur Rahman Caddesi, No: 9 Posta Kodu: 06700, Çankaya/Ankara

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği’nin bulunduğu Kazım Özalp Mahallesi ve Ziaur Rahman Caddesi otobüs, minibüs, taksi, metro, tramvay ile iletişim sağlanabilmektedir. Yunanistan Ankara Büyükelçiliği’ne ulaşım sağlayabileceğiniz otobüs hatları aşağıda verilmiştir.

Hat Adı

 

Yön

 

391

 

Doğantepe 2.Cd.- Ulus-Sıhhiye- 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı- Koza Sok

 

408

 

Gülpınar- Güneşevler- 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı- Atakule-Birlik MA

 

413

 

Altınpark- 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı- Çankaya

 

403-6

 

Gülpınar- Güneşevler- 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı- Atakule- Birlik MA

 

413-7

 

(Öho) Altınpark- Çankaya

 

440-5

 

Pursaklar- Çankaya

 

303

 

450.Cd.-Kırkkonaklar- 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı- Sıhhiye-Ulus

 

304

 

Kırkkonaklar-15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı- Sıhhiye- Ulus

 

114-7

 

(Öho) Kırkkonaklar- Şenyurt

 

305

 

15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı- Gaziosmanpaşa

 

 

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp