FORGOT YOUR DETAILS?

Yunanistan Schengen Vizesi Hakkında

Yunanistan Schengen Vizesi 2022

Yunanistan Schengen vizesi nedir sorusunun cevabını merak ediyorsanız siz de bu yazımızı inceleyiniz. Yunanistan Schengen vizesi almak isteyen herkes bu vizenin ilk olarak ne olduğunu öğrenmelidir diye düşünüyoruz. Yunanistan Schengen vizesi, Schengen ülkelerinin tamamını kapsayan bir vize türüdür. Yani bu vizeyi aldığınız zaman öteki Schengen ülkelerine de rahatlıkla gidebiliyorsunuz. Tabii bunun için öncelikle Yunanistan Schengen vizesi başvurusu yapmanız gerekiyor. Bunun yanı sıra Schengen vizesi için gereken bütün evrakları olabilecek en kısa zaman içerisinde hazırlayarak randevu gününüzde başarıyla sunmalısınız. Size uzaktan bakınca son derece meşakkatli bir işmiş gibi gelebilecek olsa da Yunanistan Schengen vizesi almak esasen oldukça kolay bir işlemdir. Önemli olan ise sizin bu süreçte dikkatinizin tamamını vize başvurunuza vermenizdir. Aksi takdirde vize alım süreciniz çeşitli nedenlerden ötürü sekteye uğrayabilir, bunun olmasını istemezsiniz diye düşünüyoruz. Daha verimli bir başvuru süreci geçirmeniz adına bu çok önemlidir. Yunanistan Konsolosluğundan bu tür başvuru edimlerinizi bizzat kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. Sizlere bu konuda başarı ve kolaylık diliyoruz.

Yunanistan Schengen Vizesi Nedir?

Yunanistan Schengen vizesi nedir sorusu günümüzde birçok kişinin araştırdığı konular arasında bulunuyor. Schengen vizesi Schengen ülkelerini ziyaret edebilmek için alınan bir vize türüdür. Bu vize Schengen bölgesinde yer alan belli başlı ülkeler verebilmektedir.

Yunanistan Schengen vizesi aldığınız takdirde bu vize ile diğer ülkelere de ziyaret edebilme imkanı bulabilirsiniz. Schengen vizesi sırasında kişilerin hazırlaması gereken birtakım önemli evraklar bulunur. Bu evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanması büyük bir önem taşır. Hemen herkesin mutlaka Schengen vizesi konusunda evraklarının güncel olması gerektiğini bilmesi gerekir.

Bu işlemler sırasında en çok dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de vize işlemleri sırasında istenilen evrakların Schengen vizesine uygun olmasıdır. Aksi halde vizeniz iptal edilir ve yeniden vize başvurusu yapmak zorunda kalabilirsiniz. Vizeniz iptal edildiğinde ise Schengen vizesi başvuru ücretlerini iade alabilme gibi bir durumunuz bulunmaz.

Yunanistan Schengen Vize İşlemleri Hangi Prosedürleri İçerir?

Yunanistan vize işlemleri sürecini My Vize aracılığıyla başlatmak için, yaşadığınız bölgedeki en yakın konsolosluktan randevu almanız gerekir. Bunun dışında Yunanistan vizesine başvurunun diğer aşamaları şu adımları içerir:

 • Konsolosluktan vize başvuru randevusu almak,
 • Yunanistan vizesi için gerekli evraklar için eksiksiz bir dosya oluşturmak,
 • Son 6 ay içinde çekilmiş biyometrik fotoğraf (2 adet)
 • Pasaport (10 yıldan daha eski olmamak kaydıyla en az üç ay geçerliliği olan)
 • 000 euroluk bir seyahat ve sağlık sigortası
 • Ziyaret amacının belirtildiği bir dilekçe
 • Ulaşım bilgileri (gidiş-dönüş bileti) edinmek
 • Yunanistan’da konaklanacak yerin bilgilerinin yer aldığı evrakı almak
 • Medeni durum belgesi edinmek
 • Yunanistan’da kalınacak süre boyunca kendi giderlerini karşılayabileceklerini gösteren finansal durum evrakları edinmek
 • Konsolosluk tarafından talep edilecek diğer ek belgeleri beyan etmek

Bütün bu başvuru sürecini My Vize ile yürüterek Yunanistan vize başvurunuzu konsolosluğun taleplerine en uygun şekilde gerçekleştirebilir, seyahat amacınız doğrultusunda Yunanistan vizesi almak için kolaylıkla başvuruda bulunabilirsiniz.

Yunanistan Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Yunanistan Schengen vizesi nasıl alınır sorusu en çok merak edilen konular arasında bulunuyor. Bu vizeyi alabilmek için klasik vize işlemleri sırasında yapıldığı gibi evrak hazırlamanız gerekiyor. Yunanistan Büyükelçiliği ve konsolosluklarına başvurduğunuzda vize işlemleriniz için süreci başlatabilirsiniz. Bununla birlikte mutlaka randevu almanız da büyük bir önem taşır. Schengen vize işlemleri sırasında dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan birisi de bu vizenin mutlaka istenilen süre bazında veriliyor olmasıdır. Şu noktalara da dikkat etmelisiniz.

 • Schengen vizesi ile birçok ülkeyi ziyaret edebileceğiniz gibi Yunanistan'da da her yere gidebilme imkânına sahip olabilirsiniz.
 • Tek yapmanız gereken ilk olarak randevu almak sonrasında tüm vize evraklarını detaylı olarak hazırlamak en son olarak ise vize ücretlerini yatırdıktan sonra randevuya tarihinde gitmektir.
 • Randevu işlemlerinize tam tarihinde gitmediğiniz taktirde vize süreciniz uzayabilmektedir.
 • Schengen vizesi konusunda özellikle pasaportunuzu yeterli kriterlerde olması gerekir.
 • Başvuru formunuzu da mutlaka Schengen vizesi kapsamında doldurmalısınız.

Dilekçenizi ve davetiyenizi de yine bu bize kapsamında hazırlamaya özen göstermelisiniz. Günümüzde birçok kişi bu vize işlemleri sırasında oldukça önemli yanılgılara düşebilmektedir.

Yunanistan Schengen Vizesi Almak İçin Neler Yapılır?

Yunanistan Schengen vizesi nasıl alınır sorusunun cevabı ile sizlerin karşısına gelmiş bulunuyoruz. Yunanistan Schengen vizesi almak için öncelikle Yunanistan Başkonsolosluğunu arayarak ya da direkt resmi web sitesi üzerinden Yunanistan Schengen vizesi başvurusu yapmanız gerekecektir. Bu başvurunun akabinde ise randevu gün ve saatiniz geldiğinde sizden talep edilen tüm evraklarla beraber konsolosluktaki yerinizi almanızı rica ediyoruz. Bu şekilde Yunanistan Schengen vizesi başvurunuzu daha hızlı yapabilirsiniz. Günümüzde birçok kişi Yunanistan Schengen vize başvuru formunu eksik doldurabiliyor, bu gibi durumlarda ne yazık ki sorunlu süreçler meydana geliyor. Vize reddi gibi durumlarla karşılaşılabiliyor. Bu tarz meselelerin gündeme gelmemesi adına yapmanız gereken şey her daim dikkatli olmak ve sizden istenen her türlü belgeyi tamamen eksiksiz olarak sunmaktır. En ufak bir belgenin dahi eksik halde olmasıyla beraber vize başvuru sürecinizi en başa taşıyabilirsiniz, ki bu rahatsız edici olur. O nedenle dikkatli ve temkinli hareket etmenizi öneriyoruz; daima sizden isteneni yaparak bu yolda başarı ile ilerleyebileceğinizden de her zaman için eminiz.

Yunanistan Schengen Vizesi Nereden Alınır?

Yunanistan Schengen vizesi nereden alınır sorusuna yanıt vermek gerekirse bu vizeyi Yunanistan temsilciliklerine başvuru yaparak almanız gerekir. Vize işlemleri sırasında sizlerden istenilen bir takım standart ve özel evraklar bulunur. Bu evraklar yanında kişisel ve mesleki durumunuza yönelik olarak da ekstra evraklar istenebilmektedir. En iyi şekilde yanıt veren ve vize işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını sağlayan vize danışmanları Schengen vizesi konusunda da sizlere en iyi desteği sağlar.

Beklentilere yanıt veren ve her türlü vize işleminde sizlere profesyonel destek sağlayan kişiler bu işlemler sırasında başvuru formundan dilekçeye kadar her konuda sizlere gerekli desteği sunar. Her türlü vize işlemi konusunda danışmanlık hizmeti alabilir.

Özellikle Schengen vizeniz de seyahat tarihinizden hemen önce tamamlayabilirsiniz. Böyle durumlarda tek yapmanız gereken vize işlemlerinizi eksiksiz bir şekilde tamamlayabilmek için danışmanlık hizmeti almak olmalıdır.

Yunanistan Schengen vizesi nereden alınır sorusunun yanıtını merak eden herkes bu yazıda toplanıyor. Yunanistan’a gitmek isteyen, aynı zamanda diğer Schengen ülkelerini de rahatça gezmek isteyen her bireyin ilk tercihi Yunanistan Schengen vizesi almak oluyor. Şayet sizin de planınız bu yönde ise hemen Yunanistan Konsolosluğuna başvuruda bulunarak Schengen vizesi alabilirsiniz. Schengen vizesi aldıktan sonra ise rahatlıkla Yunanistan ülkesine giriş yapmanız mümkün hale gelir. Bugüne detaylı olarak bakıldığı zaman aslında birçok kişinin de Yunanistan Schengen vizesine başvuruda bulunduğunu net çizgilerle beraber görebileceksiniz. Schengen vizesine başvurduktan sonra işlem süreciniz de hızla ilerlemeye başlayacaktır. Vize ücretinizi de yatırmayı unutmayınız. Güncel vize ücreti fiyatlarına internet ortamından erişebilirsiniz. Yunanistan Schengen ülkelerinin başında gelir, bu yüzden de birçok kişi Yunanistan’a gitmek için Schengen vizesi almak ister. Siz de bu vizeyi alarak çok daha rahat ve tamamen kendinizden emin bir biçimde ilerleyebilirsiniz. Böylelikle bir problem de yaşamamış olursunuz. Süreci güzel yönetmek adına her ayrıntıya dikkat etmenizi öneriyoruz, hoşça kalın.

Yunanistan Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Yunanistan Schengen vizesi kaç günde çıkar sorusu seyahatinde geç kalmak istemeyen kişilerin merak ettiği detaylardan biridir. Bu vize işlemleri sırasında herhangi bir sorun yaşanmasını istemiyorsanız mutlaka vize işlemleri sırasında beklentilerinizin karşılanmasına dikkat etmelisiniz. Schengen vizesi alacağınız zaman en çok dikkat etmeniz gereken hususlardan birisi de bu vizenin eksiksiz olarak tamamlanmasıdır.

Vizenizi alacağınız zaman tek önem vermeniz gereken bir diğer husus ise seyahat gidiş ve dönüş tarihlerinizin belli olmasıdır. Pasaportunuz, başvuru formunun, dilekçe ve davetiyeniz hazırsa seyahat gidiş ve dönüş tarihlerinizi belirlemelisiniz. Sonrasında vize başvurunuzu yaparak bu vizenin ne zaman çıkacağını beklemeniz gerekir.

Yunanistan Schengen vizesi 10 iş günü içerisinde verilebilen bir vizedir. Ancak evraklarınızın eksik olması ya da herhangi bir şekilde yanlış evrak teslim edilmesi vize reddine neden olabilmektedir. Böyle bir durumla karşılaşmamak veya seyahatinizin geç kalmamasını sağlamak için vize işlemlerinize seyahat tarihinden en az bir ay önce başlamaya özen göstermelisiniz.

Yunanistan Schengen Vizesi İçin Gerekli Evraklar 

 • Pasaport: Kişilerin 10 yıldan eski olmayan, seyahat bitiminden itibaren minimum 6 ay geçerliliğe sahip ve en az 2 sayfası boş pasaporta sahip olmaları gerekmektedir.  
 • Yunanistan Vize Başvuru Formu: Eksiksiz ve doğru şekilde doldurulup ibraz edilmelidir. 
 • Vize Talep Dilekçesi 
 • Fotoğraf: Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet 35mm x 45 mm ölçülerinde biyometrik fotoğraf ibraz edilmelidir.  
 • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını ve kişilerin mali durumu kanıtlayan belgeler ibraz edilmelidir. 
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ibraz edilmelidir. 
 • Vize başvuru ücretinin ödenmesi ve ödendiğine dair dekontun ibraz edilmesi gereklidir.   
 • Pasaport Fotokopisi: İlk sayfanın fotokopisi ibraz edilmelidir. 
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi ibraz edilmelidir. 
 • Seyahat Sağlık Sigortasına dair bilgiler ibraz edilmelidir. (30.000 Euro sigorta bedelli ve Schengen alanını kapsayacak şekilde sunulmalıdır.) 
 • Konaklama bilgileri ibraz edilmelidir. 
 • Uçak rezervasyon bilgileri ibraz edilmelidir. 
 • Emekli Başvuru Sahipleri: 

- Emekli Kartı ibraz edilmelidir. 

- Emekli maaşını ispatlayan belge ibraz edilmelidir. 

 • Çiftçi Başvuru Sahipleri: 

- Ziraat odasından alınan çiftçilik faaliyetini ispatlayacak belge ibraz edilmelidir. 

 • Üniversite Öğrencisi Başvuru Sahipleri: 

- Öğrenci belgesi ibraz edilmelidir. 

 • Çalışanların İbraz Etmesi İstenen Belgeler 

- Son 3 aya ait geliri durumunu kanıtlayan belge 

- Vergi levhası fotokopisi 

- Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi 

- Maaş bordrosu (son 3 aya ait ıslak imzalı ve kaşeli olması gereklidir) 

- Banka hesap cüzdanı ekstresi (son 3 aya ait) 

- İşveren tarafından yazılacak dilekçe  

- SGK hizmet dökümü belgesi 

- SGK işe giriş belgesi 

 • Çalışanların İbraz Etmesi İstenen Belgeler 

- Şirketin Ticaret Odası’na tescilli kaydı 

- Faaliyet belgesi 

- İmza sirküleri fotokopisi 

- Banka imza sirküleri (15 günden eski olmayan ıslak imzalı ve kaşeli olması gereklidir) 

- Vergi levhası fotokopisi 

- İşverenin gerekli harç veya vergiyi ödediğini gösteren belge 

 • Ziyaret Amaçlı Girişlerde İbraz Edilmesi İstenen Belgeler 

- Vukuatlı aile nüfus kayıt örneği  

- Ziyaret edilecek kişiden alınacak noter onaylı davet mektubu  

- Davet sahibinin kimlik fotokopisi 

Yunanistan Schengen Vizesi Şartları 

 • Hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri 90 günü aşmayacak ziyaretleri için vize prosedüründen muaftırlar. 
 • Umumi pasaport sahipleri seyahat amaçlarına göre vize başvurusunda bulunmalıdırlar. 
 • Kişiler mutlaka randevu alarak Yunanistan temsilciliğine başvuruda bulunmalıdırlar. 
 • Kişiler planladıkları seyahatten minimum 15 ve seyahatlerinin başlangıç gününden 3 ay öncesinden daha erken olmayacak şekilde temsilciliğe başvuruda bulunmalıdırlar. 
 • Kişiler ikamet ettikleri yere göre hangi temsilciliğe başvuru yapacaklarını tespit etmeli ve seyahat amaçlarına uygun evrakları temin etmelidirler. 
 • Kişiler başvuru evraklarında yıpranma ve eskime olmadığından emin olmalıdırlar. 
 • 18 yaşından küçük başvuru sahiplerinin başvuru evraklarına muvafakatname eklenmelidir. 
 • Kişilerin 10 yıldan eski olmayan, seyahat bitiminden itibaren minimum 6 ay geçerliliğe sahip ve en az 2 sayfası boş bir pasaporta sahip olmaları gerekmektedir.  
 • Kişiler son 59 ay içerisinde herhangi bir ülkeye seyahatlerinde Schengen vizesi için parmak izi vermemiş ise parmak izi vermeleri gereklidir. 

Yunanistan Schengen Vizesi Ücreti 

Kişilerin Yunanistan Schengen vize ücretleri başvuru türlerine ve yaş aralıklarına göre değişkenlik göstermektedir. Aşağıda belirtilen ücretler Yunanistan Türkiye temsilcilikleri tarafından paylaşılan güncel ücretlendirmedir. 

Yunanistan Schengen vizesi için ödenecek harç miktarı 80 Euro’dur. Fakat, 0-12 Yaş arası başvurular ve kâr amacı gütmeyen kuruluşların etkinliklerine katılacak 25 yaşında ya da daha küçük kişiler Yunanistan Schengen vize harcından muaf tutulurlar. Buna ek olarak bilimsel araştırmacılar da vize harcından muaftırlar. 

Kişilerin başvurularının ret ile sonuçlanması durumunda temsilcilikten para iadesi almaları söz konusu değildir. Ayrıca, unutulmamalıdır ki temsilcilikler belirli periyotlarla vize harcı için ödenecek ücretleri değiştirmektedirler. Güncel ücretler, değişikler hakkında bilgi almak ve Yunanistan vize reddi ile karşılaşmamak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. 

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp