FORGOT YOUR DETAILS?

Yunanistan Vizesi

Birbirinden farklı prosedürlere göre talep edilebilen vize türleri arasından seçimlerinizi yapabilmek için hangi şartların gerektiğini incelemeniz gerekmektedir. “Yunanistan vizesi nasıl alınır 2022?” Sorusuna yanıt arayan kişilerin bu hususta dikkatli olmalarını öneriyoruz. Öncelikle hangi belgeleri bulundurmanız gerektiğinin yanıtını alabilmek için profesyonel bir vize ofisi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bu sayede Yunanistan vizesi alırken mutlaka bulundurmanız gereken evrakları öğrenmiş olacaksınız. Sizi en iyi şekilde yönlendirecek olan yetkililere pek çok soruyu yöneltebilecek ve bu sayede “Yunanistan vizesi nasıl alınır?” Sorusunun yanıt  bulacağını görebileceksiniz.
Bu ülkeye vize almak isteyen kişilerin bazı seçimleri yapmaları ve ne kadar süreyle ülkede kalacaklarını belirtmeleri gerekmektedir. Yunanistan vize türleri turistik, ticari, aile ziyareti gibi amaçlarla alınmaktadır. Sizler de 90 günü aşmayacak şekilde kısa süreli Schengen vizesine dair taleplerinizi bu kapsamda iletebilirsiniz. Böylelikle vize ücretlerinin ödenmesi, seyahat sağlık sigortası poliçelerinin hazırlanması ve diğer evraklarla birlikte sunulması için yardımcı olmaya devam eden uzman vize danışmanlarınızla harekete geçebilirsiniz.
Vize başvurularınızda daha önce Schengen vizesi almış olmanız halinde son 5 yıllık süreçte parmak izi ve biyometrik veri ibrazında bulunacağınızdan, konsolosluğa şahsen başvurmanıza gerek kalmayacaktır. Sizin yerinize tüm işlemleri yönetecek ve takip edecek olan ofislerimiz aracılığıyla hiçbir işlemin aksatılmayacağından emin olabileceksiniz. Yunanistan vizesine dair tüm güncel bilgileri öğrenebilmek, Yunanistan vize ücreti hakkında bilgi alabilmek ve vize dosyalarınızın kusursuz biçimde sunulmasını talep edebilmek için çekinmeden bizlere ulaşabilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Hakkında

Schengen ülkeleri arasında yer alan Yunanistan’a yönelik seyahatlerinizde vize alma şartlarını merak ediyor olabilirsiniz. Yeşil, siyah ve gri pasaporta sahip olan kişilerin 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak şartıyla vize muafiyetleri bulunurken, bordo pasaport sahibi olan kişiler ise uzun veya kısa süreli seyahatleri için Yunanistan vizesi almak zorundadır. Konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu vize ofisleri aracılığıyla hangi belgeleri hazırlayacağınızı ve seyahat türlerini öğrenebilirsiniz. Turistik, ticari, ziyaret, transit, gemici, şoför vize türlerini kısa süreli olarak, Erasmus ve eğitim vizelerini ise uzun süreli olarak alabileceğinizin altını çiziyoruz. İstanbul, İzmir, Ankara ve Edirne Konsolosluklarından Yunanistan vize başvurusu için gerekli adımları hızla tamamlayabilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Nedir?

Belirli bir nedenden dolayı Yunanistan’a seyahat edecek olan kişilerin seyahatlerini yasal olarak gerçekleştirebilmesi için Yunanistan vizesi alması gerekmektedir. Yunanistan vizesi alacak olan kişiler “Yunanistan vizesi nedir?” sorusunun cevabını merak etmektedir. Bu yazıda Yunanistan vizesi hakkında bilgi verişmiştir.

Yunanistan’a seyahat edecek olan kişilerin Yunanistan’a girebilmek için Yunanistan makamları tarafından verilen yasal izin belgesidir. Yunanistan vize muafiyeti olmayan kişiler, bu belge olmadan Yunanistan’a giriş yapamamaktadır. Diplomatik Pasaport, Hususi Pasaport, Hizmet Pasaportu sahipleri 90 güne kadar bu vizeden muaftır.

Yunanistan vizesi kısa süreli ve uzun süreli olarak verilmektedir. 90 günden kısa süre için Yunanistan’da kalacak olan kişilerin alması gereken vize kısa süreli Yunanistan vizesidir. Uzun süreli olarak yani 90 günden daha fazla süre için Yunanistan’a seyahat edecek olan kişilerin alması gereken vize ise Yunanistan ulusal vizesidir.

Yunanistan vizesi Nedir? sorusuna verilebilecek en iyi cevap yasal olarak ülkede bulunmanıza engel olmadığını gösteren kağıt cevabı verilebilmektedir. Yunanistan’a yasal olarak girebilmenizi sağlayan belge Yunanistan vizesidir. Detaylı bilgi için Yunanistan temsilcilikleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır?

Yunanistan’a belirli bir nedenden dolayı seyahat edecek olan kişilerin seyahatlerini gerçekleştirebilmek için Yunanistan vizesi alması gerekmektedir. Yunanistan vizesi alacak olan kişiler, Yunanistan vizesinin nasıl alınacağını merak etmektedir. Bu yazıda Yunanistan seyahatinde bulunacak olan kişiler için “Yunanistan vizesi nasıl alınır?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Yunanistan vizesi alacak olan kişilerin vize başvuruları için yapılması gereken prosedürler kısa süreli ya da uzun süreli olmasına göre değişmektedir. Burada önemli olan Yunanistan’a ne amaçla seyahat ettiğinizdir.

Yunanistan bir Schengen ülkesidir. Bu nedenle kısa süreli Yunanistan vizeleri Schengen kategorisine dahildir. Yunanistan’da 90 günden daha fazla kalacak olan kişiler, Yunanistan kısa süreli yani Schengen vizesi almalıdır. Başvurular Yunanistan Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine yapılmalıdır. Başvuru yapılabilecek vize başvuru merkezi VFS Global isimli şirkettir.

Uzun süreli yani Yunanistan’da 90 günden daha fazla kalmanızı gerektirecek vizeler için Yunanistan Ulusal vizesi almanız gerekmektedir. Yunanistan uzun süreli vize alacak olan kişiler Yunanistan vize başvurularını Yunanistan’ın Türkiye temsilciliklerine yapmalıdır. Başvuru için randevu alınması gereklidir.

Yunanistan Vizesi Randevusu

Belirli bir nedenden dolayı Yunanistan’a seyahat edecek olan kişilerin seyahat amacına uygun Yunanistan vizesi alınmalıdır. Yunanistan vizesi alacak olan kişiler, başvuru için bazı şartları yerine getirmelidir. Bu şartlardan birisi de Yunanistan vize başvurusu için randevu alınmasıdır. Bu yazıda Yunanistan vizesi alacak olan kişiler için Yunanistan vizesi randevusu hakkında bilgi verilmiştir.

Yunanistan’da uzun süreli olarak yani 90 günden daha fazla bir süre ikamet edecek olan kişilerin Yunanistan ulusal vizesi alması gerekmektedir. Başvurular Yunanistan2ın Türkiye’de bulunan temsilciliklerine yapılmalıdır. Bu nedenle randevu da Yunanistan temsilciliğinden alınmalıdır. Yunanistan temsilciliğinden randevu almak isteyen kişiler temsilcilik ile iletişime geçerek randevu alabilir.

Kısa süreli olarak Yunanistan’a seyahat edecek olan kişilerin Yunanistan vize başvurularını Yunanistan merkezine yapması gerekmektedir. Yunanistan kısa süreli vize başvurusu yapacak olan kişiler başvurularını yerine getirebilmek için Yunanistan vize başvuru merkezinden randevu alması gerekmektedir. Randevular Yunanistan vize başvuru merkezi olan VFS Global isimli şirketin internet sitesi üzerinden alınabilmektedir. Randevu için sisteme kayıt olmanız gerekmektedir. Detaylı bilgi için temsilcilik ile iletişime geçebilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Başvurusu

Yunanistan’a belirli bir amaçtan dolayı seyahatte bulunacak kişilerin Yunanistan vizesi alması gerekmektedir. Yunanistan vizesi alacak olan kişiler vize başvurusunun nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda Yunanistan vizesi alacak olan kişiler için Yunanistan vizesi başvurusu hakkında bilgi verilmiştir. Yunanistan vizesi başvurusu aşağıdaki gibi yapılabilmektedir.

  • Yunanistan vizesi başvurusu yapacak olan kişiler, vize başvurusu yapacağı Yunanistan vize kategorisini doğru bir şekilde seçmelidir.
  • Ardından Yunanistan vize başvurusu yapılacak olan temsilcilikten randevu alınmalıdır. Kısa süreli Yunanistan vize başvuruları vize başvuru merkezlerine, uzun süreli vize başvuruları ise Yunanistan temsilciliklerine yapılmalıdır.
  • Vize başvurusu için randevu alındıktan sonra randevu tarihine kadar gerekli olan Yunanistan vize evrakları eksiksiz olarak hazırlanmalıdır. Bu evrakların güncel tarihli olması gerekmektedir.
  • Yunanistan vize başvurusu için gerekli evraklar randevu tarihinde Yunanistan vize başvurusu yapılacak olan yere teslim edilmelidir.

Yunanistan vizesi başvurusu işleminin nasıl yapılacağı yukarıda verilmiştir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport sahipleri 90 güne kadar Yunanistan kısa süreli vizelerinden muaftır. Başvuru sahiplerinin Yunanistan seyahat masraflarını karşılayacak ekonomik durumunun yeterli olması gerekmektedir.

Yunanistan Vizesi Başvuru Şartları

Vize danışmanlık merkezimiz sayesinde Yunanistan Vize Başvuru Şartları hakkında bilgi alabilirsiniz. Pasaport, fotoğraf, kimlik, rezervasyonları, sağlık sigortası poliçesi, başvuru formu ve vize ücretlerinin yanı sıra maddi durumunuzu gösterir belgeleri de sunmanız gerekmektedir. Hizmet dökümü, bordronuz, şirketinize ait evraklar veya sponsorluk belgeleriniz ile seyahatleriniz boyunca maddi açıdan bir sıkıntınızın olmayacağını temin edebilirsiniz. Bu evrakları sunmanızı kolaylaştıracak olan adreslerimiz ile doğru içeriklerin hazırlanabileceğini göreceksiniz. Sorunsuz ve kusursuz bir şekilde hazırlanacak olan evraklarınız yaklaşık 7-15 iş gününde sonuçlanmaktadır. Başvuru süreleri ve hazırlayacağınız evraklar seyahat amaçlarınıza ve alacağınız vize türlerine göre değişmektedir. Ne kadar vize ücreti ödeyeceğinizi de güncel bir biçimde bu sayede öğrenebileceğinizin altını çiziyoruz.

Yunanistan Vize

Yunanistan’a belirli bir nedenden dolayı seyahatte bulunması gereken kişilerin Yunanistan vizesi alması gerekmektedir. Yunanistan’a seyahat edecek olan kişiler Yunanistan’da yasal bir şekilde bulunması için seyahat masraflarını karşılayan vize alması gerekmektedir. Yunanistan vize işlemleri seyahat amacına uygun olarak alınmalıdır. Yunanistan vize türleri seyahat amacına göre farklılık göstermektedir. Aşağıda Yunanistan vizesi türleri verilmiştir.

Yunanistan Turistik Vizesi: Turistik ve gezi amaçlı olarak Yunanistan’a bulunacak olan kişilerin Yunanistan turistik vizesi alması gerekmektedir. En fazla 90 gün olarak verilmektedir.

Yunanistan Ticari Vize: İş görüşmesi ve bir davete katılma amacı ile Yunanistan’da bulunması gereken kişilerin Yunanistan ticari vizesi alması gerekmektedir.

Yunanistan Transit Vize: Yunanistan üzerinden farklı bir ülkeye gidecek olan kişilerin Yunanistan transit vizesi alması gerekmektedir. Yunanistan’da sadece transit süresi boyunca bulunulabilir.

Yunanistan Ziyaret Vizesi: Yunanistan’da bulunan akrabasını ve arkadaşınız ziyaret etmek isteyen kişilerin Yunanistan ziyaret vizesi alması gerekmektedir. Ülkede en fazla 90 gün konaklama hakkı verir.

Yunanistan Aile Birleşimi Vizesi: Yunanistan’da bulunan aile üyesi ya da eşi ile birlikte yaşamak isteyen kişilerin Yunanistan aile birleşimi vizesi alması gerekmektedir. Uzun süreli bir vize türüdür.

Yunanistan Çalışma Vizesi: Yunanistan’da çalışma isteyen kişilerin alması gereken Yunanistan vize türüdür.

Yunanistan Schengen Vizesi Nedir?

Yunanistan Schengen vizesi Avrupa birliğine ait üyeleri ziyaret etmeye yarayan çok önemli bir izin belgesidir.  Yunanistan Schengen vizesi nedir birçok kişi tarafından merak edilmektedir.  Schengen vizesine sahip vatandaşlar pasaport kontrolünden muaftır. Bu vize direk geçiş hakkı tanımaktadır. Bununla birlikte Yunanistan odaklı Schengen vizesi bulunan kişilerin seyahatleri ilk ziyaretleri zorunlu olarak Yunanistan olmalıdır.  Çünkü vizenin çıkış ülkesi Yunanistan ülkesidir.  Bununla birlikte Schengen vizesi Avrupa birliği olan ülkelere direk geçiş sağlamaktadır.  Ancak bunun için vizenin çoklu vize olarak tanımlanması gerekmektedir. Vizenin Yunanistan sınırlarında kullanımı doksan gündür.  Schengen vizeniz bulunuyorsa Schengen ülkeleri için ekstra bir vizeye gerek bulunmamaktadır. Geçerli bir Schengen vizesi ülkeler arasındaki geçişi kolaylıkla sağlayacaktır.  Schengen vizesi Avrupa birliği vatandaşlarınca alınabildiği gibi, vatandaşlık taşımayan kişilerce de alınabilmektedir. Yunanistan Schengen vizesi çoklu, tekli veya çift giriş olarak tanımlanabilmektedir.

Yunanistan Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Yunanistan Schengen Vizesi nasıl alınır pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Özellikle Avrupa birliği vatandaşlığı bulunmayan kişiler için başvuru şartları bulunmaktadır.  Yunanistan Schengen vizesi için öncelikle tanımlanmış bir pasaportunuzun bulunması gerekir. Bununla birlikte vize için başvuru formu doldurmanız gerekmektedir.  Standart bir vizede ne gerekiyorsa Schengen vizelerinde de aynı süreç geçerli olacaktır. Elbette ki Schengen vizeniz değerlendirilirken ülkeye ziyaret nedeniniz, nerede kalacağınız mutlaka belirtilmelidir. Bununla birlikte maddi durumunuz başvuru esnasında beyan edilmelidir. Bununla birlikte vizeyi alacak kişi eğer Schengen vatandaşı değilse Yunanistan Schengen vizesi alabilmesi için üçüncü ülke vatandaşı olması gerekmektedir. Başvuru süreci tamamlandıktan sonra uygunluk halinde Schengen vizesi verilmektedir. Bu sayede Schengen ülkelerine seyahat oldukça kolay gerçekleşmektedir. Başvuru esnasında dikkat edilmesi gereken nokta başvuru dilinizdir.  Yunanca veya İngilizce yazılması önemlidir. Ancak başka bir dille başvuru yapıyorsanız mutlaka Yunanca ya da İngilizce tercümede yapılması gerekmektedir.

Yunanistan Schengen Vizesi Nereden Alınır?

Yunanistan Schengen vizesi ülkemizde de verilmektedir. Yunanistan Schengen Vizesi nereden alınır bilinmesi işlem hızını da arttıracaktır. Schengen vizesi avantaj sağlayıcı bir vizedir. Bir ülkeye çıkartılıp Avrupa birliği ülkelerine seyahat hakkı tanır. Üstelik bu vize sayesinde saatlerce pasaport kontrolü kuyruğuna girmenize gerek yoktur. Ancak Yunanistan ülkesine Schengen vizesi çıkarıyorsanız zorunlu olarak öncelik seyahatiniz Yunanistan olması gerekir. Bununla birlikte Schengen vizesi için başvurularınızı Ankara Yunanistan Büyükelçiliğine yapabilirsiniz.  Elbette ki İzmir Yunanistan Başkonsolosluğu da Yunanistan Schengen vizesi başvurusu kabul etmektedir. Edirne Yunanistan konsolosluğu da Avrupa birliği kapsamında bulunan Schengen vizesi verebilmektedir. Yunanistan Schengen vizesi Ankara, Edirne ve İzmir illerinden alınabilmektedir. En yakın başvuru merkezine şahsen başvurmanız yeterli olacaktır. Schengen vizesi için başvuru yaptıktan sonra süreç başlayacaktır.  Elbette ki olumlu dönüş olabileceği gibi olumsuz sonuçla da karşılaşmak mümkün olmaktadır.

Yunanistan Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Yunanistan Schengen vizesi kaç günde çıkar başvuru yapan veya başvuru önemli yapacaklar için oldukça önemli bir konudur. Genellikle vize süreçleri oldukça uzun ve meşakkatlidir. Kişiler hakkında inceleme ve değerlendirme süreci yoğunluk oluşturmaktadır. Ancak Schengen vizesi diğer vize türlerine göre çok daha kısa bir sürede sonuçlandırılmaktadır.  Yunanistan için düzenlenecek Schengen vizesi başvuru yapıldıktan sonraki bir hafta içinde sonuçlanabilmektedir.  Ancak olası yoğunluklar göz önünde tutulduğunda Schengen vizesi en geç on beş gün içinde neticelendirilmektedir. Genel olarak yapılan incelemelerde herhangi bir evrak eksikliği görülmüyorsa vize kolaylıkla onaylanmaktadır. Bununla birlikte yapılan beyanlarda yapılan ufacık bir hata Schengen vizesini tehlikeye sokacaktır. Bu sebeple verilen bilgilerin doğruluğundan emin olaraktan başvuru yapılması gerekmektedir.

Yunanistan Vize Danışmanlığı

Yunanistan yolculuk yapacak olan kişilerin Yunanistan vizesine sahip olmaları gerekir. Bu kişiler vize başvurularını Yunanistan Fahri konsolosluğundan, Yunanistan Büyükelçiliği ve Yunanistan Başkonsolosluklarına şahsen giderek veya Vize Danışma Merkezleri, Seyahat/ Turizm acenteleri aracılığıyla bu başvuruları yapabilirler. Vize başvurusu yapan kişiler doldurulmuş vize başvuru formuyla beraber başvuru yapacaklardır.

Yunanistan vize danışmanlık: Yunanistan vizesinin prosedürünün karışık olmasından dolayı en çok danışmanlık hizmeti alan vize hizmetidir. Yunanistan vize süreci tercih edildiği takdirde danışmanlık firmaları tarafından yönetilmektedir. Online ortamda Yunanistan vize başvuruları yapılmakta ve bu süreç online şekilde devam etmektedir. Büyükelçiliğe veya konsolosluğa gidilmeden vize için gerekli evrakları, son güncellemeleri kolaylıkla danışmanlık firmalarından öğrenebilirsiniz. Yunanistan vizesi için tercih edilecek birçok danışmanlık firması bulunmaktadır. Bu firmalardan en iyi Yunanistan vize danışmanlık firması www.konsolosvize.com ve www.eagvs.com ,www.vizemerkezi.com, brsvize.com firmalarıdır. Bu tarz firmalar oldukça fazla bulunmaktadır. Online işlemlerde bu siteler üzerinden işlem yapmak tercih edilmektedir. Euroasia GVS firması gibi firmalar vize işlemlerinde güvenilir bir süreç garanti etmektedir. Randevu aşamasından vizeye sahip olma aşamasına kadar beraber bir süreç yürütülmektedir. Vize danışmanlık firmaları gerekli bilgilendirmeleri yapmakta ve bu süreci size açıklamaktadır. Türkiye'deki vize işlemlerinin ana merkezi Ankara'dır. Yunanistan'ın vize merkezi Ankara, birçok başkonsolosluğa ya da fahri konsolosluğa ev sahibi yapmaktadır. Yüz yüze yapılan başvurularda Yunanistan'nın vize merkezi Ankara'dır.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp