FORGOT YOUR DETAILS?

Yunanistan Vizesi

Birbirinden farklı prosedürlere göre talep edilebilen vize türleri arasından seçimlerinizi yapabilmek için hangi şartların gerektiğini incelemeniz gerekmektedir. “Yunanistan vizesi nasıl alınır 2021?” Sorusuna yanıt arayan kişilerin bu hususta dikkatli olmalarını öneriyoruz. Öncelikle hangi belgeleri bulundurmanız gerektiğinin yanıtını alabilmek için profesyonel bir vize ofisi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bu sayede Yunanistan vizesi alırken mutlaka bulundurmanız gereken evrakları öğrenmiş olacaksınız. Sizi en iyi şekilde yönlendirecek olan yetkililere pek çok soruyu yöneltebilecek ve bu sayede “Yunanistan vizesi nasıl alınır?” Sorusunun yanıt  bulacağını görebileceksiniz.
Bu ülkeye vize almak isteyen kişilerin bazı seçimleri yapmaları ve ne kadar süreyle ülkede kalacaklarını belirtmeleri gerekmektedir. Yunanistan vize türleri turistik, ticari, aile ziyareti gibi amaçlarla alınmaktadır. Sizler de 90 günü aşmayacak şekilde kısa süreli Schengen vizesine dair taleplerinizi bu kapsamda iletebilirsiniz. Böylelikle vize ücretlerinin ödenmesi, seyahat sağlık sigortası poliçelerinin hazırlanması ve diğer evraklarla birlikte sunulması için yardımcı olmaya devam eden uzman vize danışmanlarınızla harekete geçebilirsiniz.
Vize başvurularınızda daha önce Schengen vizesi almış olmanız halinde son 5 yıllık süreçte parmak izi ve biyometrik veri ibrazında bulunacağınızdan, konsolosluğa şahsen başvurmanıza gerek kalmayacaktır. Sizin yerinize tüm işlemleri yönetecek ve takip edecek olan ofislerimiz aracılığıyla hiçbir işlemin aksatılmayacağından emin olabileceksiniz. Yunanistan vizesine dair tüm güncel bilgileri öğrenebilmek, Yunanistan vize ücreti hakkında bilgi alabilmek ve vize dosyalarınızın kusursuz biçimde sunulmasını talep edebilmek için çekinmeden bizlere ulaşabilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Hakkında

Schengen ülkeleri arasında yer alan Yunanistan’a yönelik seyahatlerinizde vize alma şartlarını merak ediyor olabilirsiniz. Yeşil, siyah ve gri pasaporta sahip olan kişilerin 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak şartıyla vize muafiyetleri bulunurken, bordo pasaport sahibi olan kişiler ise uzun veya kısa süreli seyahatleri için Yunanistan vizesi almak zorundadır.Konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu vize ofisleri aracılığıyla hangi belgeleri hazırlayacağınızı ve seyahat türlerini öğrenebilirsiniz. Turistik, ticari, ziyaret, transit, gemici, şoför vize türlerini kısa süreli olarak, Erasmus ve eğitim vizelerini ise uzun süreli olarak alabileceğinizin altını çiziyoruz. İstanbul, İzmir, Ankara ve Edirne Konsolosluklarından Yunanistan vize başvurusu için gerekli adımları hızla tamamlayabilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Başvuru Şartları

Vize danışmanlık merkezimiz sayesinde Yunanistan Vize Başvuru Şartları hakkında bilgi alabilirsiniz. Pasaport, fotoğraf, kimlik, rezervasyonları, sağlık sigortası poliçesi, başvuru formu ve vize ücretlerinin yanı sıra maddi durumunuzu gösterir belgeleri de sunmanız gerekmektedir. Hizmet dökümü, bordronuz, şirketinize ait evraklar veya sponsorluk belgeleriniz ile seyahatleriniz boyunca maddi açıdan bir sıkıntınızın olmayacağını temin edebilirsiniz. Bu evrakları sunmanızı kolaylaştıracak olan adreslerimiz ile doğru içeriklerin hazırlanabileceğini göreceksiniz. Sorunsuz ve kusursuz bir şekilde hazırlanacak olan evraklarınız yaklaşık 7-15 iş gününde sonuçlanmaktadır. Başvuru süreleri ve hazırlayacağınız evraklar seyahat amaçlarınıza ve alacağınız vize türlerine göre değişmektedir. Ne kadar vize ücreti ödeyeceğinizi de güncel bir biçimde bu sayede öğrenebileceğinizin altını çiziyoruz.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp