Amerika Vize Reddi

Amerika Vize Reddi 2022

Amerika’ya tatil, iş, seyahat gibi isteklerin yanı sıra daha çok çalışmak amacıyla gidenlerin sayısı epey fazla. Sadece Türkiye’den bile ekonomik durumdan dolayı çokça insan Amerika’da güzel ve keyifli bir yaşam sürmek için gidiyor.  Bu sebepten dolayı Amerika vizesi almak kolay değil. Vize alınırken görevliler dikkatlice vize başvurusunu inceler ve vize onayı vermek için doğru insanları itina ile seçer. 

 Amerika vize reddinin birçok nedeni vardır. İlk önce bunlar bilinmeli daha sonra onay almak için gerekli işler yapılmalı. Amerika vizesinin iptal edilmesinin başlıca nedenleri şunlardır;   

  • Finans Nedenlerine Bağlı Vize Reddi 
  • Yanlış veya Eksik Evrak 
  • Daha Önce Alınmış Vizenin Yanlış Kullanılması 
  • Yanlış Öğrenci Vize Başvuruları 

Gibi sebepler en çok yapılan hataların vize başvurularının ret kararı ile sonuçlanmasına yol açar. Şimdi bu nedenleri ayrıntılı inceleyelim; 

Finans Nedenleri  

Ekonomik açıdan yetersiz kişilerin Amerika vizesi alması oldukça zor bir durumdur.  Çünkü Amerika’da yaşayacağı yahut seyahat edeceği zaman dilimi boyunca geliri giderini karşılayabileceği bir miktar olmalı. Bu yüzden Amerika’da bulunacağınız süre boyunca yeterli bir paranız olmalı. Böyle bir tutar yok ise birisi size sponsor olmalı. Öğrenci iseniz okulunuza devam ettiğinize dair bir belge vermelisiniz. 

Yanlış veya Eksik Evrak 

Amerika vizesinin içindeki DS-160 formuna yazılacak yanlış bilgilerin sonucunda bir daha vize alamayabilirsiniz. Bu nedenden dolayı bu formu kesinlikle itina ile inceleyerek eksiksiz ve doru bir şekilde doldurduğunuzdan emin olmalısınız. 

Daha Önce Alınmış Vizenin Yanlış Kullanılması 

Daha önce alınmış bir Amerikan vizesinin yasal oturum izin süresini başvuru yapmadan uzatması durumunda yaptığı vize başvurusu iptal edilecektir. Aynı durumdan akrabaları da etkilenebilir. 

Öğrenci Vizesine Özgün Amerika Vize Reddi  

Bazı özel durumlarda ilgili kurum Amerika’ya gelme amacının inandırıcı olmadığı durumlarda vize başvurunu sonucu ret kararıdır. Örneğin 40 yaşındaki biri Amerika’ya İngilizce öğrenmek için gidiyor farz edelim. İşte bu durumda Amerika’ya giriş sebebine inanmıyor ve vize başvurusu reddediliyor. 

En genel ve bilinen sebepler bunlardır. Bu nedenleri dikkatlice ve özenle incelemenizi öneririz.  Gerekli maddeleri tamamlayınca vize başvurunuz yüksek ihtimalle onaylanacaktır. Aksi taktirde bir dilekçe ile itiraz edebilirsiniz.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp