Amerika Vize Reddi

Amerika Vize Reddi 2022

Amerika’ya tatil, iş, seyahat gibi isteklerin yanı sıra daha çok çalışmak amacıyla gidenlerin sayısı epey fazla. Sadece Türkiye’den bile ekonomik durumdan dolayı çokça insan Amerika’da güzel ve keyifli bir yaşam sürmek için gidiyor.  Bu sebepten dolayı Amerika vizesi almak kolay değil. Vize alınırken görevliler dikkatlice vize başvurusunu inceler ve vize onayı vermek için doğru insanları itina ile seçer. 

 Amerika vize reddinin birçok nedeni vardır. İlk önce bunlar bilinmeli daha sonra onay almak için gerekli işler yapılmalı. Amerika vizesinin iptal edilmesinin başlıca nedenleri şunlardır;   

  • Finans Nedenlerine Bağlı Vize Reddi 
  • Yanlış veya Eksik Evrak 
  • Daha Önce Alınmış Vizenin Yanlış Kullanılması 
  • Yanlış Öğrenci Vize Başvuruları 

Gibi sebepler en çok yapılan hataların vize başvurularının ret kararı ile sonuçlanmasına yol açar. Şimdi bu nedenleri ayrıntılı inceleyelim; 

Finans Nedenleri  

Ekonomik açıdan yetersiz kişilerin Amerika vizesi alması oldukça zor bir durumdur.  Çünkü Amerika’da yaşayacağı yahut seyahat edeceği zaman dilimi boyunca geliri giderini karşılayabileceği bir miktar olmalı. Bu yüzden Amerika’da bulunacağınız süre boyunca yeterli bir paranız olmalı. Böyle bir tutar yok ise birisi size sponsor olmalı. Öğrenci iseniz okulunuza devam ettiğinize dair bir belge vermelisiniz. 

Yanlış veya Eksik Evrak 

Amerika vizesinin içindeki DS-160 formuna yazılacak yanlış bilgilerin sonucunda bir daha vize alamayabilirsiniz. Bu nedenden dolayı bu formu kesinlikle itina ile inceleyerek eksiksiz ve doru bir şekilde doldurduğunuzdan emin olmalısınız. 

Daha Önce Alınmış Vizenin Yanlış Kullanılması 

Daha önce alınmış bir Amerikan vizesinin yasal oturum izin süresini başvuru yapmadan uzatması durumunda yaptığı vize başvurusu iptal edilecektir. Aynı durumdan akrabaları da etkilenebilir. 

Öğrenci Vizesine Özgün Amerika Vize Reddi  

Bazı özel durumlarda ilgili kurum Amerika’ya gelme amacının inandırıcı olmadığı durumlarda vize başvurunu sonucu ret kararıdır. Örneğin 40 yaşındaki biri Amerika’ya İngilizce öğrenmek için gidiyor farz edelim. İşte bu durumda Amerika’ya giriş sebebine inanmıyor ve vize başvurusu reddediliyor. 

En genel ve bilinen sebepler bunlardır. Bu nedenleri dikkatlice ve özenle incelemenizi öneririz.  Gerekli maddeleri tamamlayınca vize başvurunuz yüksek ihtimalle onaylanacaktır. Aksi taktirde bir dilekçe ile itiraz edebilirsiniz.

Amerika Vize Reddi

Amerika Konsolosluğu’na müracaat ederek vize sahibi olmak isteyen vatandaşlar çeşitli sebeplere bağlı olarak vize reddi ile karşı karşıya kalabilirler. Vatandaşların vizesinin reddedilmesinde birçok önemli sebep vardır. Vatandaşlar vize reddi ile karşılaştıklarında tekrar evraklarını oluşturup müracaatlarını gerçekleştirebilirler. Amerika vize reddi için muhakkak uzman standartlarda dosya hazırlanması gerekiyor. Çünkü vize yöneticileri evrak kontrol etme aşamasında son derece titiz davranıyor.

Amerika Vize Reddi Nedir?

Amerika’ya yolculuk edecek olan vatandaşların Amerika vize müracaatı yapması gerekiyor. Amerika vize müracaatı yapan şahısların yolculukları için vizelerinin olumlu sonuçlanması gerekiyor. Amerika vize reddi alırsa yolculuk yapılamaz. Amerika vize reddi alan şahıslar vize reddinin ne demek olduğunu iyi araştırması gerekiyor. Bu yazıda Amerika vize reddinin ne olduğu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler tarafından “Amerika vize reddi nedir?” sualinin yanıtı verilmiştir.

Amerika vize reddi; belirli bir sebepten ötürü vize müracaatının olumlu olarak sonuçlanmamasıdır. Amerika vize müracaatı olumlu olarak sonuçlanmazsa Amerika’ya giriş yapılamaz.

Amerika vize reddi birçok sebepten ötürü gerçekleşebilir. Bu sebepler noksan belge beyanı, yanlış belge beyanı, yolculuk amacı ile evrakların uzlaşmaması gibi birçok sebepten ötürü Amerika vize reddi alınabilir.

Amerika vize reddi alan şahıslar bu duruma karşı çıkabilir. Bunun için Amerika vize reddi itiraz istidası yazılmalıdır. Amerika vize reddi alan şahısların bir sonraki Amerika vize müracaatları da etkilenmekte ve bu vize reddi göz önünde tutulmalıdır.

Türlerine Göre Amerika Vize Retleri

Amerika’ya yolculuk edebilmek için Amerikalı yöneticiler tarafından verilmiş olan bir vizeye gereksiniminiz vardır. Amerika vize müracaatı yapmış olan şahısların vize müracaatları bazı pozisyonlarda ret alabiliyor.

Türlerine göre Amerika vize retleri vize türüne göre fark edebiliyor. Örneğin eğitim vizesi çeşidine, ticari vize çeşidine, aile birleşimi vize çeşidine göre ayrımlılık gösteriyor. Çeşitlerine göre Amerika vize retleri aşağıda verilmiştir. 

Göçmen olmayan vize çeşitlerine göre Amerika vize retleri: Bu tür vize müracaatlar için vize reddi çoğunlukla evraklar yüzünden, yolculuk gayesi ile talep edilen vize çeşidine göre ayrımlılık gösteriyor. Bu sebeplerden ötürü Amerika vize reddi alan şahıslar vize reddi itiraz istidası yazarak vize müracaatına karşı çıkabilir. Bu tür müracaatlar 90 günden kısa olan vizeler için şarttır.

Göçmen vize çeşidine göre Amerika vize retleri: Göçmen vaki Amerika vize reddi 90 günden daha uzun süre daimi olarak Amerika’da oturmak isteyen şahıslara veriliyor. Bu çeşit vize müracaatları için çağrı olması gerekiyor. Çağrı olmayan vize müracaatları reddediliyor.

Amerika Turistik Vize Reddi

Amerika’ya gezgin amaçlı olarak gidecek olan şahısların Amerika turistik vize müracaatı yapması gerekiyor. Amerika turistik yolculuğun olması için Amerika turistik vizesi müracaatı yapan şahısların müracaatlarının olumlu bir şekilde sonuçlanması gerekiyor. Başvuruları olumlu olmayan şahıslar, Amerika’ya yolculuk edemiyor. Bu yazıda Amerika turistik vize müracaatı yapan ve vize reddi alan şahıslar için Amerika vize reddi üzerine bilgi verilmiştir.

Amerika turistik vize reddi aşağıdaki sebeplerden ötürü alınabilir.

  • Ekonomik durumun yetersiz olmasından dolayı vize reddi
  • Yolculuk sigortası sebebi ile Amerika vize reddi
  • Evrakların noksan ya da yanlış olmasından ötürü kaynaklanan Amerika vize reddi
  • Vize başvuru formu sebeplerinden ötürü Amerika vize reddi
  • Yolculuk amacı ile vize türünün uzlaşmaması

Amerika turistik vize reddi alan şahıslar vize reddi alması pozisyonunda vize reddine karşı çıkabiliyor. Amerika turistik vize reddi olması pozisyonunda Amerika vize müracaatını göz gezdiren mümessile hitaben Amerika vize reddi karşı çıkma dilekçesi yazılmalıdır. Amerika vize reddi hangi sebepten ötürü olmuş ise bu durum giderilmelidir. Amerika turistik vize reddi karşı çıkma dilekçesi evraklar ile doğrulamalıdır.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp