Amerika Vizesi

Schengen ülkelerine dahil olmayan Amerika’ya seyahat etmek için pasaport türü ne olursa olsun vize almanız gerekmektedir. Amerika Vizesi hakkında tüm bilgileri sizlerle paylaşacak olan ekiplerimiz sayesinde mağduriyet yaşamayacaksınız. 6 aydan daha kısa sürede ticari, turistik veya ziyaret gibi amaçlarla gerçekleştireceğiniz seyahatlerinizde ve daha uzun süreli olan vize prosedürlerinde gerekli açıklamaları gerçekleştirmekteyiz. Seyahat amaçlarınıza göre farklı olabilen vize türlerini inceleyebilir ve bizlerle iletişime geçebilirsiniz. B1-B2 Turistik, ticari veya ziyaret vizesi, C transit vize, D Mürettebat Vizesi, E1-E2 Yatırımcı Vizesi ve E3 Avustralya Özel İşçi Amerika Vizesi gibi vize türleri için başvurularınızı farklı evraklarla yapmanız gerekmektedir.

Amerika Vize Başvurusu ile ilgili işlemlerde bizlerden alacağınız desteklerin çok daha faydalı olacağını aktarıyoruz.

Amerika Vize İşlemleri

Amerika vize işlemleri ile Amerika’yı rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. Amerika vize işlemleri konusunda çok fazla muafiyet uygulayan ülkelerden biri değildir. Bu nedenle turistik, ticari, aile birleşimi, transit, çalışma ya da eğitim gibi konularda Amerika’ya seyahat etmeniz gerekirse mutlaka vize almanız gerekir. Vize işlemleri konusunda her türlü detay büyük bir öneme sahiptir. Tüm belgelerinizin eksiksiz ve yeni olmasına dikkat etmeniz gerekir. Biyometrik fotoğrafınızın son 6 ay içerisinde çekilmiş olması en önemli kriterlerden biridir. Her türlü vize işlemi kapsamında harç bedelleri olduğunu da unutmamalısınız. Harç ödendikten sonra bankadan dekont almayı ihmal etmemelisiniz. Vize işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde yaptırdıktan sonra seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Vize süreci on iş günü kadar sürebilmektedir. Ancak bu durum vizenin türüne göre değişmektedir. Aynı zamanda belge süreci de vize alma konusunu yakından etkiler. Ancak genel olarak vize işlemleri 8 ya da 10 gün içerisinde tamamlanmaktadır.

Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika vizesi nasıl alınır sorusu bu ülkeyi ziyaret etmek isteyen kişilerin en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor. Amerika vizesi almak sanıldığından çok daha zor bir işlemdir. Bu süreçte hem belgelerinizi eksiksiz olarak hazırlamalı hem de bu süreçte her türlü harç yatırma işlemini profesyonel seviyede gerçekleştirmelisiniz. Vize işlemleri sırasında mutlaka başvuru evraklarınızın eksiksiz ve güncel olduğundan emin olmalısınız. Amerika vizesi alırken başvuru sırasında mutlaka şu noktalara dikkat etmelisiniz:

 • Başvuru belgelerinizin tam olduğundan emin olmalısınız.
 • Harçları güncel veriler üzerinden yatırmalısınız.
 • Vize randevusuna saatinde gitmelisiniz.
 • Vize işlemlerine seyahatten bir ay önce başlamalısınız.
 • Uçak gidiş dönüş biletleriniz mutlaka olmalıdır.

Bu işlemler sırasında vize belgelerinizin tam olması büyük bir önem taşımaktadır. Belgelerin vize türüne uygun olmasına da büyük bir özen göstermeniz gerekiyor. Vize işlemlerinde Amerika vize başvuru formu en önemli belgedir ve istenilen dilde doldurulması gereklidir. İngilizce ve büyük harflerle yazmalı ve başvuru formu üzerinde de mutlaka vize türü işaretlenmelidir. Belgelerin tamamı başvuru formundaki bilgilerle uyuşmalıdır.

Amerika Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Amerika vizesi kaç günde çıkar sorusuna yanıt vermek kolay değildir. Bu süreçte vize işlemlerinde mutlaka profesyonel davranmanız gerekir. İşlemlerinizin süresini uzatacak birçok faktör bulunur. Bu nedenle profesyonel hizmet almak sizlere daha kısa sürede Amerika vizesi almanızı kolay hale getirir. Amerika vizesi alacağınız zaman en çok sizi vize türü oyalayacaktır. Bazı vize türlerinde hızlı bir şekilde işlem yapılabilirken bazısında biraz daha uzun bir süreç geçebilir. Vize işlemleri sırasında alınabilecek vize türleri ise şunlardır:

 • Amerika turistik vize
 • Amerika ticari vize
 • Amerika çalışma vizesi
 • Amerika eğitim vizesi
 • Amerika şoför vizesi
 • Amerika transit vizesi
 • Amerika aile birleşim vizesi
 • Amerika aile ve arkadaş ziyareti vizesi

Gibi birçok vize türü bulunmaktadır. Bu vize türlerinin her birinin kendine göre evrakları bulunur. Standart belgeler yanında bu özel evrakları da mutlaka kurumlara teslim etmek gerekir. Belgelerinizi teslim ettikten sonra en geç 10 iş günü içerisinde karar sonuçlanır. Ancak belgeler eksik olursa ya da bu belgelerde hata olursa vize reddi alırsınız.

Amerika Vizesi Başvuru

Amerika vizesi başvuru işlemleri sırasında dikkat etmeniz gereken birtakım önemli noktalar bulunur. Amerika Vize işlemleri sırasında en çok dikkat edilmesi gereken konu evraklarınızın eksiksiz bir şekilde tamamlanarak konsolosluklara teslim edilmesidir. Turistik, ticari, aile ziyareti gibi farklı vize kategorileri olduğu için hazırlayacağınız vize evraklarını da mutlaka bu kategorilere uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Vize işlemleri sırasında herhangi bir şekilde sorun yaşamak istemeyen kişiler gerekirse uzmanların vize danışmanlık desteğinden de yararlanabilirler. Vize işlemlerinde başvuru sürece son derece önemlidir. Bu süreçte yapacağınız en ufak bir hata vize reddi almanıza neden olabilmektedir. Başvuru sırasında dikkat etmeniz gerekenler arasında şunlar yer alır:

 • Vize belgelerinizin tam olduğundan emin olun.
 • Randevuyu en az bir ay önce alın.
 • Randevuya giderken geç kalmayın.
 • Randevuda sizlere sorulan sorulara doğru şekilde yanıtlar verin.
 • Vize türünüz ile hem belge hem de sorulara yanıtlar açısından tutarsızlık yaratmayın.
 • Vize harçlarını zamanında ve eksiksiz olarak yatırın.

Bu işlemler sırasında en ufak bir sorun yaşamadan belgelerinizi teslim edebilirsiniz. Belgelerde bir eksiklik yok ise rutin zaman diliminde vizenizi alabilirsiniz.

Amerika Vize Başvuru Şartları

Ne kadar sürede Amerika’da kalacağınızı belirterek Amerika Vize Başvuru Şartları ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Göçmen olan veya olmayanlar şeklinde müracaatlarınızı hızla gerçekleştirebileceğinizin altını çiziyoruz. Başvuru formu, biyometrik fotoğraf, vize talep dilekçesi, banka hesap cüzdanı, mesleki durum belgeleri ve seyahat rezervasyonları sayesinde bu süreçleri sorunsuzca atlatabilirsiniz. Tüm evrakların tamamlanmasının ardından mülakata tabi tutulacağınızın altını çiziyoruz. Türkçe ve İngilizce dillerinde yapılacak olan bu aşamaların ardından başvurularınız tamamlanacaktır. Pasaportlarınızın eski olmaması ve seyahat bitimi itibariyle 8 ay daha geçerli olması gerekecektir. Tüm detayları sizlerle paylaşacak olan ekiplerimiz sayesinde vize isteklerinizi sorunsuzca gerçekleştirebilirsiniz. Tercüme edilmesi gereken alanlarda yeminli tercüman hizmetlerini almanız için destek oluyoruz.

Amerika Vizesi Gerekli Evraklar

Amerika vizesi gerekli evraklar son derece önemli belgelerdir. Bu belgelerin sorunsuz bir şekilde hazırlanması ve her birinin güncel olması gerekir. Özellikle pasaportunuz yoksa pasaportunuzu ilk olarak çıkarttırmalısınız. Vize randevusuna aldıktan sonra ise evraklarını hazırlanma işlemlerine başlayabilirsiniz. Bu süreçte sizlere hizmet veren birçok danışmanlık firması bulunur. Bu danışmanlık firmalarının sizlere sağlamış olduğu hizmetlerden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Ancak danışmanlık firması seçerken de titiz davranmalı ve işin profesyonelleri ile çalışmalısınız. Amerika vizesi için gerekli evraklar ise şu şekildedir:

 • Başvuru formu
 • Dilekçe
 • Davetiye
 • Meslek belgeleri
 • Finansal durumu gösteren belgeler
 • Harç bedellerinin bankalara yatırıldığını gösteren belgeler
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Pasaport
 • Biyometrik fotoğraf
 • Kimlik belgesinin fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

Gibi birçok belge gereklidir. Bu belgelerin her birinin mutlaka güncel olması gerekiyor. Eğer kişilerin yaşları 18 yaş altı ise aileden izin belgelerinin de belge dosyası içerisinde yer alması gerekiyor. Beklentilere en iyi şekilde yanıt veren danışmanlık hizmetleri sayesinde Amerika vizesi alırken belge sorununu kolaylıkla çözebilirsiniz.

Amerika Vizesi Ücreti

Amerika vizesi ücreti farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Bu ücretler her sene güncellenen ücretlerdir. Kişiler Amerika vizesi alırken mutlaka güncel veriler üzerinden ücret yatırımı yapmalıdır. Ücret yatırımı sırasında yapılan hatalar nedeniyle birçok kişi vize reddi ile karşılaşmaktadır. Amerika vize ücretleri konusunda kişilerin mutlaka bilmesi gereken en önemli detaylar arasında şunları saymak mümkündür:

 • Vize ücretleri yanlış yatırıldığında bankalar ya da konsolosluklar sorumlu değildir.
 • Vize ücretleri yanlış yatırılırsa kişiler bu ücretleri iade alamaz.
 • Vize reddi alan kişilerde vize ücretlerini iade alamaz.
 • Vize ücreti yatırıldıktan sonra kişilerin mutlaka bankalardan dekont olarak bu dekontu konsolosluklara vermesi gerekir.
 • Vize işlemleri sırasında yatırılması gereken ücretler alınmak istenilen vize türüne göre farklılık gösterebilir.

Amerika vize ücretleri 2022 senesinde güncellenmiştir. Vize ücretleri 160 dolardan 265 dolarak kadar çıkabiliyor. Genelde en pahalı olarak görülen vizeler kişilerin nişanlısı, eşi için alınan vizelerdir. Bunun yanında bir de yatırımcı vizeleri yüksek olarak ücretlendirilmiştir. Vize işlemleri öncesinde ücretleri yatırmadan önce mutlaka ne kadar ücret yatırmanız gerektiği konusunda kurumlardan bilgi almanız gerekir.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp