Hollanda Aile Birleşimi Vizesi Hakkında 2022

Özgürlükler ülkesi Hollanda, birçok Türk vatandaşına ev sahipliği yapmaktadır. Bugün birçok kişi eğitim ve çalışma koşullarını zenginleştirmek adına Hollanda ülkesine yerleşmektedir. Bunun neticesinde yaşam standartları iyileşmekle birlikte aileyi bir araya getirme girişiminde bulunmak için kolları sıvarlar. Hollanda aile birleşim vizesi sayesinde gurbetçiler ailelerini de bulundukları ülkeye dahil edebilmektedir. Ancak bunun için öncelikle Türkiye’den Belçika’ya gidecek kişinin ilgili yerlere müracaatı gereklidir. Aile vizesi eş ve çocuklar tarafından alınabileceği gibi kan bağı olan anne ve baba tarafından dan alınması mümkündür. Gerekli vize alındığı takdirde uzun süreli Hollanda sınırları içerisinde ikamet etmek mümkündür.

Hollanda aile birleşim vizesi başvurusu için Hollanda Büyükelçiliğinden veya başkonsolosluklardan sağlanır. Hollanda başkonsoloslukları Ankara ve İstanbul’da bulunmaktadır. Başvuru yapıldıktan sonra istenilen evraklar tam olacak şekilde teslim edilmelidir. Süreç devam ederken ek olarak başka evraklarda istenebilmektedir. Bu yüzden evrakların zamanında yapılması çok önemlidir. Bir evrak eksikliği tüm hayallerin suya düşmesine neden olacağından dikkatli davranılmalıdır. Sonuçta ailenin birleşimi söz konusudur, kavuşum vardır. Bu yüzden bekleyişin başarı sağlaması için sizden istenilenleri doğru beyan etmeniz gerekir.

Hollanda aile vizesi, D tip kategoride olduğu için uzun süreli bir izni kapsar. Vizeyle Hollanda sınırlarına girdikten sonra doksan gün boyunca ülkede rahatlıkla kalınabilir. Eğer kalma süresini uzatmak gibi bir düşünceniz varsa mutlaka yetkili kurumlara beyan edilmesi gerekir. Bununla birlikte dil yeterliliği aile vizelerinde önemli bir unsurdur. Dilin etkili olması vizeyi almanızı daha kolay hale getirecektir. Bu birleşim vizesini alma maliyeti genel olarak 120 Euro kadardır. Ancak ek masraflar ve kişilerin durumuna göre değerlendirilerek bu ücret daha az veya daha fazla olabilmektedir. Bununla birlikte bazı durumlarda Hollanda vize reddi de olasılıklar arasındadır. Böyle bir durumda nedenini araştırıp yeniden başvuru yapmak çok akıllıca olacaktır.

Hollanda Aile Birleşimi Vizesi Nedir?

Kasım 2013 tarihinde itibaren Avrupa Birliği kararı doğrultusuna Hollanda aile birleşim başvurusu yapacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı için geçici oturma iznine sahip olma koşul kaldırılmışdır. Örneğin eş Hollanda'da oturum izni olmada kalıyor ve Türkiye'ye gidip dönme şart ortadan kaldırmış oldu. Hollanda vatandaşları olmayan eş Hollanda'da doğruda oturma izni için başvuru da bulunabilmekte. Aile birleşiminde faydalanmak isteyen ile yasal olarak Hollanda'da ikamet etmeyen T.C. vatandaşı, söz konusu karara dayanarak, Türkiye'ye gitmeksiz direkt olarak oturma başvuru yapma hakkına sahiptir. Hollanda aile birleşimi ile Hollanda'da yaşamayı amaçlayan kişinin 21 yaşı doldurmuş olması gerekmekte.

Hollanda aile birleşim için önemli 2 koşulu yerine getirilmesi gerekiyor. Öncelik ile Hollanda vatandaşı ile bir ilişkilerin olması gerekiyor ki bunun resmi evli olması şart aranmamakta. Birliktelik ya da birlikte yaşama gibi durumda da Hollanda aile birleşim için başvuru yapılabilmekte. 

Hollanda Aile Birleşim Vizesi Nasıl Alınır?

Hollanda vatandaşı olan ya da Hollanda’da ikamet eden eşi ya da birinci dereceden akrabaları ile beraber Hollanda’da yaşamak isteyen kişilerin Hollanda aile birleşimi vizesi alması gerekmektedir. Hollanda aile birleşimi vizesi alacak olan kişiler vize başvurusunun nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda Hollanda aile birleşimi vizesi alacak olan kişiler için “Hollanda aile birleşim vizesi nasıl alınır” sorusunun cevabı verilmiştir.

Hollanda aile birleşimi yapacak olan kişiler başvurularını Hollanda’nın Türkiye’de bulunan temsilciliklerine yapılmalıdır. Başvuru için öncelikle İngiltere vize başvurusu yapılacak olan Hollanda temsilciliğinden randevu alınmalıdır. Randevu tarihine kadar Hollanda aile birleşimi vizesi için istenen evraklar eksiksiz olarak hazırlanmalı ve randevu tarihinde yetkililere teslim edilmelidir.

Hollanda aile birleşimi vizesi başvurusunda bulunacak olan kişilerin Hollanda’da bulunan aile üyesinin birinci dereceden akraba, eş ya da partner olması gerekmektedir. Bu aile yakınının Hollanda vatandaşlığı ya da Hollanda oturum iznine sahip olması gerekmektedir.

Hollanda aile birleşimi vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin Hollanda resmi dili olan Felemenkçeyi iyi derecede bilmesi gerekmektedir. Başvuru sahipleri bunun yanında Hollanda’da bulunan aile üyesi tarafından birlikte yaşamaya kabul edilmiş olması gerekmektedir.

 Hollanda Aile Birleşimi Vizesi Almak İçin Neler Yapılır?

Hollanda aile birleşim vizesi, yabancı uyruklu bireyin Hollanda Krallığında 90 günde daha fazla kalabilmesinin, yaşayabilmesini, barınabilmesini sağlamakta olan uzun dönemli, D tip vizeyi içerir. Aile Birleşim Vizesi Hollanda vatandaşı olan kişinin aile ferdi olmakla beraber, Hollanda’da uzun dönemli (D tipi) oturması için kullanılan bir vize çeşidi. Aile fert olmak partner, eş ile 18 yaş altı yani reşit olmaya ve üstünde ki yani reşit olan çocuku kapsar. Hollanda aile birleşim vizesine sahip olmak isteyen, almak isteyen bu seçeneğe dahil oldukuna dahil dosyası, evrakı Hollanda Konsolosluku görevli birimine teslim etmelidir.

Elçilik veya konsolosluk görevlisi, başvurunuz ile ilgili bir karar alınıp size bildirilmede önce, Hollanda Büyükelçiliğinde veya Hollanda Başkonsolosluğunda bir görüşme yapılması gerekli görüp izah edebilir. Hollanda aile birleşim vizesine Hollanda’da bula eşin ya da partner çalışıp çalışmamak durumu önemli rol oynamaktadır. 

Hollanda Aile Birleşimi Vizesi Nereden Alınır?

Hollanda Aile birleşim vize başvuru yapacak olan Türk vatandaşı Hollanda büyükelçiliği ya da Hollanda Konsolosluğu ile iletişime geçmeli. Başvuru direk olarak Hollanda Konsolosluğundan yapılmakta. Hollanda Aile Birleşim başvurusuna bulunabilme için Hollanda’nın belirlemiş olduğu şartı Türk vatandaşının sağlamış olması gerekmekte. Bu başvuru da önemli olan şey Türkiye’de ki eşten çok Hollanda’da ki eş durumudur. Hollanda Aile Birleşimleri başvuru yapmak isteyen başvuru sahibi en önemli iki en önemli 2 şart Hollanda’da yaşayan eşlerin Hollanda vatandaşlığı ya da Hollanda oturumu olması gerekmekte. İkinci önemli şartsa, eşinin orada en az sözleşmeyle 1 yıllık minimum asgari ücretlere çalışıyor olmaları gerekmekte. Hollanda Aile Birleşim başvurusu yapabilme İçin resmi nikah yapması zorunludur.

Hollanda Aile Birleşimi Vizesi KGünde Çıkar?

Hollanda aile birleşim vizesi genelde, eğer belgeniz de sorun yoksa ortalama 15 ila 30 İş gün sürmektedir.

Hollanda Ankara Konsolosluğu da, Hollanda İstanbul konsolosluğu üzerinde yapacağı başvuru da, evrakınız tam olması eksiksiz bir şekilde doldurmaları mecburidir. Aksi taktir de vize onaylamaz ya da işlem süresi uzar ve ek evrakları talep edilir. Hollanda devletleri 2012 senesinde bu yana, kendi ülkelerine yerleşmek isteyen kişilere şart koştuğu A1 dil zorunlu kaldırmıştır. Bu biraz da insan ne kadar rahatlatsa, aslında dil öğrenilerek ülkeye girme orada uzun süre de yaşayacağı için daha sağlıklı olmaktadır.

Aile birleşimi sadece evlilik ile şart değil. Bir aile üye de yanına gitmek içerisinde Aile birleşim vizesi başvuru yapabilirse. Evlilik üzeri yapılan başvuruda, Hollanda yaşayan eşin çalışma durumları ve 2 kişiyi geçindirilecek kadar da standartlara uygun gelir olması gerekmekte. Aile birleşim vizesine genel de gelir durum iyiyse, belgeniz de ters bir durum söz konuları değilse çok kısa bir süre içerisinde vizeniz olumlu olarak sonuç almakta.

Hollanda Aile Birleşim Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Hollanda’da bulunan aile üyesi ile birlikte Hollanda’da yaşamak isteyen kişilerin Hollanda aile birleşimi vizesi alması gerekmektedir. Hollanda aile birleşim vizesi alacak olan kişiler vizelerinin ne kadar sürede sonuçlanacağını merak etmektedir. Bu yazıda Hollanda aile birleşimi vizesi alacak olan kişiler için “Hollanda aile birleşim vizesi kaç günde çıkar” sorusunun cevabı verilmiştir.

Hollanda Konsolosluğu uzun süreli vize başvurularını çok detaylı ve ince bir şekilde incelemektedir. Bu nedenle Hollanda aile birleşimi vizesi başvurularının sonuçlanması uzun sürmektedir. Hollanda aile birleşimi vize başvuruları her durum için farklı prosedürler ile değerlendirilebilmektedir.

Hollanda aile birleşimi vizesi alacak olan kişilerin başvuruların sonuçlanma süresine birçok durum etki etmektedir. Bunlardan birisi de Hollanda vize başvurusunu inceleyen konsolosluğun yoğunluğudur. Ayrıca Hollanda konsolosluğunun başvuru sahibinden ek belge talebi ve konsolosluğu başvuru sahibini yüz yüze görüşmeye çağırması başvuruların sonuçlanma süresini etkilemektedir. Ayrıca Hollanda aile birleşimi vizesi başvuru sırasında eksik ve hatalı belge beyan edilmesi durumlarda başvuruların sonuçlanma süresi etkilenmektedir.

Hollanda aile ziyareti vizesi başvurusu her ne kadar farklı süreler içerisinde değerlendirilse de ortalama olarak 2 ile 4 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak bu süre bazı durumlarda 2 aya kadar uzayabilmektedir.

Hollanda Aile Birleşim Vizesi Başvuru

Hollanda’da bulunan aile üyeleri ile birlikte Hollanda’da yaşamak isteyen kişiler Hollanda aile birleşim vizesi alması gerekmektedir. Hollanda aile birleşim vizesi alacak olan kişiler başvuruların nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda Hollanda aile birleşim vizesi başvuru işlemleri hakkında bilgi verilmiştir. Hollanda aile birleşimi vizesi başvurusu aşağıdaki gibi yapılabilmektedir.

 • Hollanda aile birleşimi vizesi başvuru işlemi yapacak olan kişiler öncelikle Hollanda’da bulunan aile üyesi tarafından kabul edilmeli ve davetiye almalıdır.

 • Daha sonra ise başvuru yapacak olan kişiler Hollanda vize başvurusu için online vize başvuru formu doldurmalıdır.

 • Hollanda online vize başvuru formu doldurulduktan sonra Hollanda vize başvurusu yapılacak olan Hollanda temsilciliğinden randevu alınmalıdır. Randevular Hollanda Ankara Büyükelçiliği ve Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu’na yapılabilmektedir.

 • Randevu alındıktan sonra gerekli olan Hollanda aile birleşimi vizesi başvuru evrakları hazırlanmalıdır.

 • Hazırlanan evraklar Hollanda vize randevusu tarihinde yetkililere teslim edilmelidir. Başvuru sırasında biyometrik parmak izi verisi verilmelidir.

 • Hollanda aile birleşim vizesi başvuru işlemi bu şekilde yapılmaktadır. Başvurular 4 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak bazı durumlarda bu süre uzayabilmektedir.

Hollanda Aile Birleşimi Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eşlerden birinin Hollanda’da yaşaması durumunda diğerinin Hollanda’ya başvurarak Hollanda oturum izni ya da vize almasına aile birleşimi denir.

Kasım 2013’e kadar Hollanda aile birleşimi vize  başvurusu yapabilmek için başvuru yapan kişinin Hollanda’da geçici olarak oturum izni veya Hollanda vizesi bulunması gerekmekte idi ancak kasım 2013’ten bu yana Avrupa Birliği’nin aldığı yeni kararla beraber oturum izni koşulu kaldırıldı. Bu sayede eşlerden birinin oturma izni olmadan kaldığı zaman zarfında Türkiye Cumhuriyeti’ne dönememesi durumunda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan eşlerden diğeri geçici oturma izni şartı olmadan Hollanda aile bileşimi vize başvurusu yapabiliyor. Ve Hollanda aile birleşimi vizesi sonucu azami üç ayda çıkıyor.

Hollanda aile birleşimi vize başvurusu için gerekli şartlar ise şunlardır:

-Başvuru yapan şahsın 21 yaşını doldurmuş bulunması.

-Hollanda vatandaşı olan bir şahısla beraber olmak (Evlilik şartı yok).

-Hollanda’da yaşayan eşin ayda en az asgari ücret kadar gelir elde etmesi.

-Hollanda’da yaşayan eşin en az bir yıllık iş sözleşmesinin olması.

-Başvuran eşin sabıka kaydı bulunmaması gereklidir.

Bu şartların yanında Hollanda aile vize birleşimi başvurusu yapabilmek gereki şartları sağlayan eşin bazı evrakları bulundurması gereklidir bu evraklar ise şunlardır:

-Çalıştığınız iş yeri yahut şirket ile yapılmış iş sözleşmesi.

-Son on yıl içerisinde çıkarılmış geçerli pasaport.

-İki adet vesikalık fotoğraf.

-Nüfus kayıt belgesi.

-Aile iletişim bilgileri.

-Kimlik kartı fotokopisi.

-Kira sözleşmesi (Hollanda’da yaşayan eşten istenir).

-Banka hesap cüzdanı.

Bu belgeler ve şartlar sağlandığı sürece herkes Hollanda aile birleşimi vize başvurusu randevusu alabilir.

Hollanda Aile Birleşimi Vizesi Başvuru İşlemleri Nelerdir?

Hollanda aile birleşim vizesi yabancı uyruklunun Hollanda Krallığında 90 günden fazla kalabilmesini sağlayan uzun dönemli (D tip) vizeyi içerir. Aile Birleşim Vize Hollanda vatandaşı olan kişinin aile fert olup, Hollanda’da uzun dönemli oturması için kullanılan bir vize türü. Aile fert olmak eş, partner ile 18 yaş alt üstünde ki çocuku kapsar. Hollanda aile birleşim vize almak isteyen bu kategori dahil olduğuna dahil evrakı Hollanda Konsolosluğu yetkili birime ibraz etmeli. Elçilik ya da konsolosluk yetkilisi, başvurunuza ilgili bir karar almadan önce, Hollanda Büyükelçiliğe ya da Hollanda Başkonsolosluğunda bir görüşmenin yapılması gerekli görebilir. Tercih ettiğiniz dilde bir görüşmeleri planlanabilmesi için, vize başvurusu gerçekleştirdiği yere göre (Ankara ya da İstanbul) Beyanname Fransızca ya da Felemenkçe olarak doldurunuz.

Hollanda Aile Birleşimi Vize Başvurusu İstanbul

D tip bir vize olarak sayılan aile birleşimi vizesini İstanbul’da bulunan temsilcilikten de alabiliyorsunuz; bu vize başvuruda bulunmak için ilk olarak resmi web sitesinde elektronik bir şekilde başvuru da bulunuyorsunuz. İstanbul ile İstanbul çevresi tüm ilde ikamet eden Türk vatandaşı İstanbul konsolosluğunda Hollanda aile birleşim vizesi alabilmek için başvuru da bulunabiliyor; şimdiden iyi şans diliyoruz. Oturum izni, pasaport, doğum belgeleri, tam vukuatlı nüfus kayıtı örneği, uluslararası evlenmek kayıt örneği, kimlik kart ve Hollanda’da ikamet eden eşi ya da birinci derecede akrabanın diğer belgesiyle birlikte İstanbul konsolosluğa başvuruda bulunabilirsiniz ; başvuru sürecinde sonra konsolosluk iş günü içinde 20 ile 30 gün sonra onay sürecini sonucu gerçekleşecekdir.

Hollanda Aile Birleşimi Vize Başvurusu Ankara

 Aile birleşimi vizesi almak için evli bulunduğunuz partnerinizin Hollanda sınırları içerisinde oturma izni gerekmemekte ve en az 1 yıllık asgari ücret ve üstüne maaş almış olması lazımdır. Hollanda aile vize başvurusu Ankara için Büyükelçilikte yürütülür. Şartlar sağlandığında Ankara ve çevresinde yaşıyorsanız Mevlana Bulvarı, Yıldırım Kule No.221, 06520, Çankaya, Ankara adresinde bulunan Hollanda Ankara Büyükelçiliğinize bizzat kendiniz önceden aldığınız randevu ile başvurabilirsiniz. Gerekli belgeler sağladığında ve uygun şartlarda bir aile bireyiniz Hollanda’da ikamet ettiği taktirde kolaylıkla bu vizeye başvurup alabilirsiniz.

Ankara Büyükelçiliğinde işlemler pazartesiden cumaya saat 9.00 ile 17.00 arasında yürütülür. Gerekli randevunuzu aldığınız taktirde randevu saatinde Büyükelçilikte bulunmanız gerekmektedir. Eğer şüpheli bir durum tespit edilirse Hollanda’da yaşayan aile üyeniz de çağırılarak mülakat istenir. Mülakatta özel sorular sorularak gerçek bir aile bağı olup olmadığı ya da uygun şartların sağlanıp sağlanmadığı kontrol edilir.

Ankara Büyükelçiliğine [email protected] mail adresi ve +90 312 409 1800 telefon numarasıyla iletişime geçip vize başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz.

Hollanda Aile Birleşimi Vize Başvurusu İzmir

Hollanda aile birleşimi vize başvurusu İzmir, Aydın, Uşak, Denizli, Manisa illerinde yaşayan Türk vatandaşları için İzmir’de bulunan Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu’nda yapılır.

 Başvuru yapacak çiftlerin 21 yaşını doldurmaları gerekmektedir. 21 yaşını doldurmamışlarsa çiftin aile birleşimi vize başvurusu onaylanmayacaktır. 2003’den itibaren olan yasaya göre Hollanda’da yaşayan kişinin oturma izni olmasına gerek yoktur. Oturma izni olmazsa bile vizeye uygunlarsa vize başvuruları kabul edilecektir. Eğer başvurudan önce evlilik yapılmış ise Hollanda’da bulunan eş bunu yetkili mercilere tanıtmak zorundadır ki aile birleşim vizesi başvurusu yapılabilsin. Eşi Hollanda’da yaşayan ve gereklilikleri sağlayan çiftlerin hepsinin bu vizeye başvuru yapma hakkı vardır.

 Cumhuriyet Meydanı, Meydan Apartmanı, 11 / 5, 035210 Pasaport / İzmir adresinde bulunan Hollanda İzmir Fahri Konsolosluğu bu vize için gitmeniz gereken adrestir. +90 232 464 02 01 telefon numarası ile ulaşılabilir. Mail adresi ise [email protected]. Ulaşım adreslerinden randevunuzu alabilir ve kolayca Hollanda Aile Birleşimi vizesi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Hollanda Aile Birleşimi Vize Başvurusu Bursa

 Bursa’da bütün vize başvuruları için bir Vize Başvuru Merkezi bulunmaktadır. Bu merkeze yalnızca vize başvurusu yapacaklar kabul edilmektedir. Fakat bazı istisnalar bulunmaktadır. 18 yaşın altındakiler kabul edilmez fakat bir vasisi ile birlikte gelirse kabul edilir. Engelli ve yaşlı kişiler ise geleceklerinde güvenlik görevlilerine önceden haber vermelidirler. Her insanın gelebilmesi için rampalar ve kolaylıklar vardır Vize Başvuru Merkezinde. 

Hollanda Aile Birleşimi Vize Başvurusu Bursa içinde bulunan Vize Başvuru Merkezi hafta içinde 8.30’dan 17.00’e kadardır. 12. 00’den 13.00’e kadar ise öğle molası  bulunmaktadır. İşlemlerinizi bu saatler içinde gerçekleştirebilirsiniz. Fakat Pasaport teslim saatleri 13.00’den 17.00’ye kadar devam etmektedir. 

Kukurtlu Mah. Kukurtlu Cad. Sedef Apt. No:3, Osmangazi, Bursa adresinde bulunan Vize Başvuru Merkezinde kolaylıkla yardım alarak işlemlerinizi yapabilirsiniz. Randevu ve daha fazla bilgi için ise https://visa.vfsglobal.com/tur/tr/nld/attend-centre/bursa sitesinden yararlanarak yapabilirsiniz. Bursa ve çevresinde bulunanlar için vize işlemleri kolayca ve güvenilir şekilde Bursa Vize Başvuru Merkezinde yapılabilir. 

Hollanda Aile Birleşimi İçin Hazırlanması Gereken Evraklar

Hollanda’da yaşayan ailesi ile aile birleşimi yapacak kişilerin aile birleşimi vizesi alması gerekmektedir. Hollanda Konsolosluğu aile birleşimi için hem başvuru sahibinden hem de Hollanda’da bulunan aile üyesinden farklı belgeler istenmektedir. Aşağıda bu belgelerin listesi verilmiştir.

Türkiye’de Yaşayan Başvuru Sahibinin Hazırlaması Gereken Belgeler

 • Hollanda aile birleşimi vize başvuru formu
 • 10 yıl içerisinde çıkarılmış pasaport
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Eğer Türkiye vatandaşı değilseniz Türkiye oturum izni belgesi
 • Medeni durumunuzu gösteren belgeler
 • Eğitim durumunuzu gösteren belgeler
 • Hollanda dil yeterlilik sertifikası
 • Finansal durumunuzu kanıtlayan belgeler
 • Şirket sahibi iseniz; şirketinize ait banka hesap dökümü
 • Uluslararası evlenme kayıt belgesi olan Formül-B belgesi
 • Nüfus Müdürlüğü’nden alınmış Formül-A belgesi; Bu belge bir kişinin doğumunu uluslararası çerçevede kanıtlamasını sağlar.
 • Var ise ek gelirlerinizi gösteren belgeler ve araç ruhsatları, tapu fotokopileri
 • Hollanda’da yaşamayı planladığınız ev ile ilgili detaylar, ev sahibiyseniz tapu belgesi
 • Önceden evlenilmiş ise evliliklere boşanma belgeleri
 • Aile birleşimi yapılacak kişi eşiniz ise düğün, nişan fotoğrafları. Anlaşmalı bir evlilik olmadığını kanıtlamak için gereklidir.
 • 18 yaşından küçükler için ebeveynler tarafından imzalanmış muvafakatname
 • 18 yaşından küçükler bekar olmalıdır.
 • 18 yaşından küçükler Hollanda’daki ailesinden bağımsız yaşayamamalıdır.
 • Hollanda’ya gidecek olan kişi 18 yaşından küçük ise sponsor gereklidir.
 • Partneriniz ile yaşayacaksanız uzun bir süre birlikteliğiniz olduğunu kanıtlamalısınız
 • Partnerinizin ve sizin 21 yaş altında olmanız gerekmektedir.

Hollanda’da Bulunan Kişiden İstenen Belgeler

 • Hollanda’da bulunan kişinin pasaportu
 • Hollanda’da bulunan kişinin vatandaşlık belgesi
 • Hollanda’da bulunan kişinin ikamet belgesi
 • Hollanda’da bulunan kişi eğer çalışıyor ise son 3 ayın maaş bordrosu
 • Hollanda’da bulunan kişinin finansal durumunu gösteren belgeler
 • Aile birleşimi yapacağınız kişi eşiniz ise doğum belgesi
 • Aile birleşimi yapacağınız kişi eşiniz ise evlilik belgesi
 • Hollanda’da bulunan kişi şirket sahibi ise şirket belgeleri
 • Yanına göç edilecek kişi çocuk ise ve anne baba boşanmış ise boşanma belgeleri
 • Aile birleşimi yapılacak kişi Hollanda vatandaşı ise doğum belgesi
 • Aile birleşimi yapılacak kişi yabancı uyruklu ise; Hollanda oturum izni belgesi

Hollanda Aile Birleşim Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Hollanda’da bulunan aile üyesi ile birlikte Hollanda’da yaşamak isteyen kişilerin Hollanda aile birleşimi vizesi alacak olan kişiler vize başvurusu için bazı şartları yerine getirmelidir. Hollanda aile birleşimi vizesi alacak olan kişilerin yerine getirmesi gereken şartlardan birisi gerekli olan vize evraklarının hazırlanmasıdır. Hollanda aile birleşimi vizesi alacak olan işiler başvuru için hangi evrakların hazırlanacağını merak etmektedir. Bu yazıda “Hollanda aile birleşimi vizesi için gerekli evraklar” listesi hazırlanmıştır.

Hollanda aile birleşimi vizesi alacak olan kişilerin hazırlaması gereken evraklar başvuruda bulunacak olan kişinin ve Hollanda aile birleşimi yapacağı kişinin durumuna göre farklılık göstermektedir. Ayrıca başvuru sahibinin yaşı, eğitim durumu ve mesleği de bu gerekli olan evrakları etkilemektedir.

 • Pasaport: 10 yıl içerisinde çıkarılmış olmalıdır
 • Daha önceden alınmış Schengen vizesi fotokopileri
 • Başvuru sahibinin pasaport fotokopisi
 • Biyometrik fotoğraf: en az 2 adet olmalıdır.
 • Kimlik kartı fotokopisi
 • Aile kayıt belgesi
 • Seyahat Sağlık Sigortası 
 • Eş ya da partner ile aile birleşimi yapılacak ise durumu kanıtlayan belgeler
 • Ulaşım bilgileri
 • Hollanda’da konaklanacak olan yerin bilgileri
 • Hollanda’da bulunan ve aile birleşimi yapılacak kişi tarafından verilmiş davetiye
 • Hollanda aile birleşimi eş ile yapılacaksa evlilik cüzdanı
 • Başvuru sahibinin finansal durumları gösteren belgeler
 • Reşit olmayanlar için ebeveynler tarafından onaylanmış izin belgesi
Hollanda Aile Birleşim Vizesi Ücreti

Hollanda’da bulunan aile üyesi ile birlikte Hollanda’da yaşamak isteyen kişilerin Hollanda aile birleşim vizesi alması gerekmektedir. Hollanda aile birleşimi vizesi alacak olan kişiler vize işlemlerini yerine getirmek için Hollanda aile birleşim vizesi ücreti ödemesi gerekmektedir. Bu yazıda Hollanda aile birleşim vizesi alacak olan kişiler için Hollanda aile birleşim vizesi ücreti hakkında bilgi verilmiştir.

Hollanda kısa süreli vize başvuruları Schengen ülkeleri ortak kararı ile belirlenmektedir. Ancak Hollanda aile birleşimi vizesi uzun süreli bir vize türüdür. Hollanda uzun süreli vize ücretlerini belirleme yetkisi Hollanda Hükümetine aittir. Hollanda Hükümeti vize başvurularını her yıl yeniden düzenlemektedir. Bu nedenle Hollanda aile vizesi ücreti farklılık gösterebilmektedir. Güncel Hollanda aile birleşim vizesi ücreti hakkında bilgi almak için Hollanda temsilciliği ile iletişime geçebilirsiniz.

Hollanda Aile birleşimi vizesi ücreti 69 Euro’dur. Hollanda Konsolosluğu vize ücreti haricinde bir ücret talep etmemektedir. Hollanda aile birleşimi vizesi ücreti Euro para birimi üzerinden ödenmelidir. Ancak vize başvurusu sırasında ek hizmet alınmış ise ek hizmet bedeli ödenmelidir.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp