Hollanda Aile Ziyareti Vizesi

Hollanda Aile Ziyareti Vizesi 2022

Hollanda aile ziyareti vizesi Hollanda’da ikamet eden aile ya da akraba ziyareti için alınan vize türüdür. Bu vizenin alınabilmesi için Hollanda’da yaşayan ailenin davetiyesi gereklidir. Aile ziyareti vizesi için istenilen diğer evraklar ile birlikte Hollanda konsolosluğu’na başvuru yapılır. Vize başvurusunda sunulan evrakların güncel olması şartı aranır.

Hollanda Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Hollanda’da bulunan aile üyesini ya da arkadaşını ziyaret etmek isteyen kişilerin Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi alması gerekmektedir. Hollanda aile ve arkadaş vizesi alacak olan kişiler Hollanda aile ve arkadaş vizesini nasıl alınacağını merak etmektedir. Bu yazıda Hollanda aile ve arkadaş vizesi alacak olan kişiler için ‘’Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi nasıl alınır’’ sorusunun cevabı verilmiştir.

Hollanda aile ve arkadaş vizesi alacak olan kişilerin Hollanda’da bulunan aile üyesinin ya da yakının Hollanda vatandaşı olması veya Hollanda’da yasal olarak ikamet etmesi gerekmektedir. Hollanda aile ve arkadaş vizesi alçak olan kişilere Hollanda’da bulunan yakın tarafından davetiye verilmelidir.

Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvuruları Hollanda Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine yapılmalıdır. Hollanda vize başvuru merkezlerine yapılacak olan başvurular için randevu alınmalıdır. Başvurular VFS Global isimli şirkete yapılmalıdır. Hollanda aile ve arkadaş vizesi için randevu alındıktan sonra randevu tarihine kadar gerekli olan evraklar hazırlanmalı ve randevu tarihinde bu evraklar yetkililere teslim edilmelidir.

Hollanda Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hollanda’da bulunan aile üyesini ya da arkadaşını ziyaret etmek isteyen kişilerin Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi alması gerekmektedir. Hollanda aile ve arkadaş vizesi alacak olan kişiler Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesinin ne kadar sürede sonuçlanacağını merak etmektedir. Bu yazıda ‘’Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi kaç günde çıkar’’ sorusunun cevabı verilmiştir.

Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvuruları her başvuru durumu için ayrı ayrı değerlendirilmektedir. Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesinin sonuçlanma süresine bir çok durum etki etmektedir. Bu durumlar aşağıda verilmiştir.

 • Hollanda Konsolosluğu’nun yoğunluğu Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurusunun sonuçlanma süresini etkilemektedir.
 • Başvuru sahibinin eksik ya da hatalı belge beyanı
 • Başvuru sahibinin eksik ya da hatalı bilgi beyanı
 • Hollanda Konsolosluğu’nun başvuru sahibinden ek belge talep etmesi
 • Hollanda Konsolosluğu’nun başvuru sahibinin yüz yüze görüşmeye çağırması

Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesinin sonuçlanması ortalama olarak 1 hafta sürmektedir. Ancak bu süre bazı durumlarda 4 haftaya kadar uzayabilmektedir. Detaylı bilgi için Hollanda Konsolosluğu ile iletişime geçebilirsiniz.  

Hollanda Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvuru

Hollanda’da bulunan akrabasını ve arkadaşlarını ziyaret etmek isteyen kişilerin Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvuru işlemi yapması gerekmektedir. Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi alacak olan kişiler aşağıdaki işlemleri yerine getirmelidir. Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvuru işlemleri yapılırken daha dikkatli olunmalıdır.

 • Başvuru yapacak olan kişiler öncelikle Hollanda’da vize başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmalıdır.
 • Başvuru yapacak olan kişiler vize başvurusu için Hollanda vize başvuru merkezinden randevu almalıdır. Başvurular VFS Global isimli vize başvuru merkezi isimli şirkete yapılmalıdır.
 • Randevu alındıktan sonra gerekli olan evraklar randevu tarihine kadar hazırlanmalıdır.
 • Eksiksiz olarak hazırlanan evraklar Hollanda vize başvuru merkezine randevu tarihinde teslim edilmelidir.

Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvuru işlemi yukarıdaki gibi yapılmaktadır. Detaylı bilgi için Hollanda temsilciliği ile iletişime geçebilirsiniz.

Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurusu yapacak olan kişiler Hollanda’da geçerli olacak seyahat sağlık sigortası yaptırmalıdır. Ayrıca başvuru sahibinin Hollanda’da bulunan yakın tarafından davetiye verilmelidir. Bu davetiye gerekli olan evrakalar arasına eklenmelidir.

Hollanda Aile Ziyareti Vizesi Başvurusu İşlemleri

İkinci Dünya Savaşı sonrası tekrar kurulan Avrupa’nın işçi alımlarıyla pek çok kişi ülkemizden Avrupa’ya özellikle Hollanda’ya göç etti. Avrupa’nın tekrar ayağa kalkmasına rağmen düşük doğum oranları ile hala göçe ihtiyat duyuyor ve Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerden insanlar hala Avrupa’ya göç etmekte. İşçi göçü olsun beyin göçü olsun ülkemizden her yıl yüzbinlerce kişi Hollanda’ya göç ediyor. Türkiye’de kalan aileleri ise Hollanda aile ziyareti vize başvurusu yapıyor. Hollanda’ya aile ziyareti vizesi başvurusu yapabilmek için belirli şartlar, başvuruyu yaptıktan sonra kabul edilmek için bazı şartlar bulunmaktadır. Özellikle Hollanda vize işlemlerine özellikle dikkat etmektedir. Belgelerinizi hazırlarken oldukça dikkatli olmalı şartları sağladığınıza emin olmalısınız. Hollanda vize işlemleri konusunda kuşkusuz Avrupa’nın en titiz ülkelerinden.

Hollanda aile ziyareti Vizesi başvurusu sağlanması gereken şartlar ve hazırlanması gereken belgeler şunlardır:

- Hollanda aile ziyareti vize başvurusu yapılacak pasaportlar son on yıl içerisinde çıkarılmış olmalı, başvurudan itibaren üç ay daha geçerli olmalı ve en az iki sayfası boş olmalıdır.

- Hollanda aile ziyareti vize başvurusu için ailenizi ziyaret edeceğinizi ibraz eden ıslak imzalı belge.

-iki adet biyometrik fotoğraf.

-Nüfus kayıt örneği ve kimlik kartı fotokopisi.

-Başvuran şahsın son üç aylık maaş bordrosu.

-Başvuran şahsın son üç aya ait banka hesap özeti.

-Vize başvuru nedenini belirten dilekçe.

-Çalıştığı kurumdan alacağı SGK hizmet dökümü ve SGK işe giriş belgesi.

Bu belgelerin tamamı sağlandığı taktirde Hollanda konsolosluğuna giderek Hollanda aile ziyareti vizesi başvurusu yapabilir.

Hollanda Aile Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Hollanda aile ziyareti vizesi için gerekli evraklar son 3 aya ait güncel belgeler olmalıdır. Bazı evrakların aslı bazılarının ise fotokopisi kabul edilir. Hollanda aile ziyareti vizesi için istenilen belgeler şunlardır:

*Hollanda vizesi basım işleminin yapılabilmesi için en az 2 adet boş sayfası olan, son 10 yıl içerisinde çıkartılmış ve deforme olmamış, Hollanda ziyareti dönüş tarihi sonrası en az 3 ay geçerliliği olan pasaport,

*Tüm bilgileri eksiksiz doldurulmuş ıslak imzalı Vize başvuru formu,

*Son 3 ay içerisinde çekilmiş 3,5-4,5 cm ölçülerinde, arka fonu beyaz olan 2 adet biometrik fotoğraf,

*Tam vukuatlı nüfus örneği ve kimlik fotokopisi,

*Finansal durumu belirten çalışılan işyeri tarafından ıslak imzalı ve kaşeli olarak alınan son 3 aylık maaş bordrosu,

*En az 3000 TL bulunan 3 aylık aktif banka hesap özeti banka tarafından imzalı ve kaşeli olmalıdır,

*Hollanda Konsolosluğu/Büyükelçiliği’ne hitaben yazılacak vize talep dilekçesi,

*En az 30.000 Euro teminata sahip orijinal seyahat sigortası,

*18 yaşından küçükler için velisi tarafından imzalanmış muvaffakiyet belgesi istenir.

Hollanda Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Hollanda’da bulunan aile üyesi ya da arkadaşını ziyaret etmek isteyen kişilerin Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi alması gerekmektedir. Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi alacak olan kişilerin bazı evraklar hazırlaması gerekmektedir. Bu yazıda Hollanda vizesi alacak olan kişiler için Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi için gerekli evraklar listesi verilmiştir.

 • Hollanda vize başvuru formu: eksiksiz olarak seyahat amacına uygun doldurulmalıdır.
 • 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet başka vize işleminde kullanılmamış biyometrik fotoğraf
 • En az 30 bin Euro ya da 50 bin USD değerinde Seyahat Sağlık Sigortası
 • Hollanda gidiş ve dönüş ulaşım bilgileri
 • 18 yaşını doldurmamış kişiler için iki ebeveynin de imzalamış olduğu muvafakatname
 • Hollanda’da bulunan yakın tarafından verilmiş davetiye
 • Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vize başvuru dilekçesi
 • Hollanda vize başvuru sahibinin pasaportu
 • Hollanda aile vize başvuru sahibinin pasaportunun kimlik bilgilerinin olduğu sayfasının fotokopisi
 • Başvuru sahibinin son 6 aylık banka hesap dökümü
 • Aile bilgilerinin yer aldığı tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Adli sicil kaydı
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Son 10 yıl içerisinde alınmış Schengen vizeleri fotokopisi

Hollanda Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Ücreti

Hollanda’da bulunan aile üyesini ya da arkadaşlarını ziyaret etmek isteyen kişiler Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi almalıdır. Hollanda aile ve arkadaş vizesi alacak olan kişiler vize ücretini merak etmektedir. Bu yazıda Hollanda aile ve arkadaş vizesi alacak olan kişiler için Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi ücreti hakkında bilgi verilmiştir.

Hollanda bir Schengen ülkesidir. Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi de kısa süreli bir vize türüdür. Schengen ülkeleri kısa süreli vize ücretlerini ortak bir karar ile belirlemektedir. Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi ücreti her yıl yeniden düzenlenmektedir. Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi ücreti aşağıda verilmiştir.

 • 0 ile 6 yaş arasından Hollanda ziyaret vizesi ücreti alınmamaktadır.
 • 6 ile 12 yaş arasından alınan Hollanda vizesi ücreti 40 Euro’dur.
 • 12 yaş üstü kişilerden alınan Hollanda vize ücret 80 Euro’dur.

Hollanda vize ücretine vize başvuru işlem ücreti dahil değildir. Bu ücret 30 Euro’dur. Ayrıca ek hizmetler alınmış ise ek hizmet bedeli ödenmelidir. Vize ücretleri Euro olarak ödenmelidir.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp