Hollanda Vizesi Hakkında

Hollanda vizesi koşulları hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtlarını aktaracak olan Vize Merkezi aracılığıyla daha kaliteli bir şekilde adım atabilirsiniz. Bu sayede Hollanda Vizesi Nasıl Alınır? Kaç Günde Sonuçlanır? gibi soruların yanıt bulacağını aktarmaktayız. Sizler de Hollanda vizesini alırken konsolosluk tarafından talep edilecek belgelerin listesine bu sayede ulaşabilirsiniz. Ülkeye neden seyahat etmek istediğinizi belirten başvuru formu, pasaport, biyometrik fotoğraf, vize ücreti ve seyahat sağlık sigortası gibi diğer evrakların hazırlanmasında sizleri yalnız bırakmayacak olan ekiplerimizden destek alabilirsiniz.
Hollanda vize türleri turistik, ticari, aile ziyareti gibi çeşitlere ayrılırken, her birisi için birbirinden farklı evrakların talep edilebileceğini unutmamalısınız. Davet mektuplarının kimler tarafından ve nasıl hazırlanması gerektiğinden, içeriğinde hangi bilgilerin mutlaka bulunması gerektiğine kadar pek çok sorunun yanıt bulabilmesi için uzman Vize Merkezi ofislerimizle iletişime geçebilirsiniz. Başvuru yapacak olan kişilerin yaşına, mesleki durumlarına ve seyahat amaçlarına göre hazırlanması gereken evrakların hazırlanmasını, teslim edilmesini ve takibini gerçekleştirerek sizleri bilgilendirecek olan danışmanlarımızla hareket edebilirsiniz.
Hollanda vize için tüm işlemlerinizin hızla tamamlanmasını talep edebileceğiniz Vize Merkezi ofislerimizi aramaya başlayabilirsiniz. Böylelikle randevu alma işlemlerinde sorun yaşamayacağınızın altını çiziyoruz. Vize Başvuru formu ve diğer evrakların eksiksiz biçimde hazırlanmasının ardından, vize türüne göre ibrazların yapılacağını vurgulamaktayız. Vize şartlarının eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesine olanak veren çalışanlarımız sayesinde şartlarınızın en iyi biçimde değerlendirileceğini vurgulamaktayız.

Hollanda Vizesi nedir?

Hollanda’ya seyahat edeceklerin alması gereken vize Hollanda vizesi olarak isimlendirilmektedir. Peki, Hollanda vizesi nedir? Hollanda vize çeşitleri, seyahatinizin amacına göre farklı isimler almaktadır. Hollanda Schengen vizesi, Schengen ülkelerine dahil ülkelerin kendi aralarında dolaşım serbestliği sunan bir vize çeşidi olmaktadır. Bordo pasaportu bulunanlar bu vizeyle doksan gün süre ile ülkeyi ziyaret edebilmekteler. Schengen bölgesi yirmi altı ülkeden meydana gelmektedir. Bunlardan yirmi iki tanesi AB üyesi ve kalanları da EFTA üyesi şeklindedir. Seyahatin maksadına göre üç farklı Schengen vizesi düzenlenmektedir. Bunlar tek tip vize, sınırlı bölgesel geçerliliği bulunan vize ve bir de ulusal vize. Tek tip vizede Schengen ülkelerinden birine giriş tarihinden itibaren altı ayda bir en çok doksan güne dek istenen bölgeye geçme imkânınız var. Bu vize çeşidi ile söz konusu yerde ikamet edebilmektesiniz. Sınırlı bölgesel geçerliliği bulunan vizede ise yalnızca vizeyi veren ülkeye seyahat edebilirsiniz. Bununla beraber ulusal vize ise ülkede eğitim görme, çalışma ya da kalıcı ikamet etme olanağı sağlamaktadır.

Hollanda Vizesi nasıl alınır?

Hollanda’ya gidecekler, Hollanda vizesi nasıl alınır diye sormaktalar. Bu vize için seyahat maksadınıza uygun vize kategorilerini ve durumunuza uyan vizeyi belirlemelisiniz. Ardından vize türüne bağlı olarak sizden talep edilen evrakları eksiksiz olarak tamamlamalısınız. Firmamız temsilcimizle iletişime geçtiğinizde en güncel evrak listesini e-mail adresinize alacaksınız. Hollanda vizesi evraklarınızı bize kargo ile ilettikten sonra başvuru dosyanız hazırlanır. Daha evvelden alınmış bir Schengen vizeniz bulunmuyor ise VIS prosedürü nedeniyle parmak izi verme işlemi gerçekleştirmeniz lazımdır. Bu noktada yetkililerimiz, biyometrik verileri sunacak olan müşterilerimize süreç boyunca asistanlık gerçekleştirecek ve problemsiz bir biçimde başvuru işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır. Schengen vize yönetmeliğine göre 2014 itibariyle vize işlemleriniz için parmak izi uygulamasına geçilmiştir. Bu tarihten itibaren vize alan başvuru sahiplerinin randevusu gün ve saatinde başvuru merkezinde hazır olmaları gerekir. Randevu gününüzde vize danışmanınız size eşlik edecektir. Bu sayede sorunsuz bir vize başvuru süreci gerçekleştirmiş olacaksınız.

Hollanda vizesi nasıl alınır?

Hollanda Schengen Vizesi

Schengen ülkeleri arasında görebileceğiniz Hollanda’ya seyahat etmek istediğinizde hangi amaçlarla ve ne kadar süreyle kalacağınızı belirtmeniz gerekmektedir. Sizlere tanınacak olan sürede ve şartlarda hareket etmeli, aksi bir duruma mahal vermemelisiniz.Bordo pasaportunuzun olması halinde mutlaka Hollanda Vizesi için başvuru yapmalısınız. Turistik, ticari, ziyaret, transit, denizci, şoför, öğrenim ve staj, express vize ve kültür vizesi gibi çeşitli konularda destekleri alabilmek için bizlere başvurabilirsiniz. Tek girişli, çift girişli veya çok girişli vize türleri hakkında bilgi almanızı sağlayacak olan ekiplerimiz sayesinde Hollanda Vize Başvurusu için doğru adımları atabileceksiniz.Bu ülkeden başlamak üzere diğer Schengen ülkelerine geçiş yapmak ve dolaşım hakkı kazanmak istediğinizde ise çoklu giriş sağlayan vizeye başvurmanız gerekmektedir. Konsolosluk üzerinden gerçekleştireceğiniz başvurularınızda profesyonel destekleri adreslerimiz üzerinden alabileceğinizin altını çizmekteyiz.

Hollanda Vizesi İçin Ne Yapmak Gerekir ve Vize Türleri Nelerdir?

Hollanda vizesi için bazı belgeleri tamamlamalı ve işlemlerinizi yaptırmalısınız. Türk vatandaşlarında bordo pasaporta sahip kişilerin vize için izin alması gerekmektedir. Yeşil, gri ve siyah pasaporta sahip vatandaşların 180 günlük süre içinde 90 gün kalış süresi için izne ihtiyaçları yoktur. Hollanda schengen vizesi de kendi içinde gruplara ayrılmaktadır. Hollanda tek girişli schengen vizesi, Hollanda çift girişli schengen vizesi ve Hollanda çok girişli schengen vizesi olmak üzere üçe ayrılır. Tek girişli ve çift girişli schengen vizesi, vatandaşlara sınırlı giriş hakkı sağlamaktadır ve diğer schengen ülkeleri arasında dolaşım imkânı vermez. Ancak çok girişli schengen vizesi alındığı takdirde diğer schengen ülkelerine gidilebilir. Bunların dışında farklı amaçlara yönelik vize türleri de bulunmaktadır.

Hollanda vize başvurusu yaparken hangi türde vize başvurusu yapacağınızı bilmelisiniz. Vize türleri kendi içerisinde gruplara ayrılmaktadır. Bunlar;

Başvurular kısa süreliyse vize başvuru merkezine, uzun süreliyse Hollanda diplomatik temsilciğine başvuru yapılması gerekmektedir. Gerekli evraklar ile birlikte, randevu alınan gün ve saatte belgeler teslim edilir, işlemler yapılır ve başvuru işlemleri tamamlanmış olur. Herhangi bir aksi durum yaşanmaması adına en az dört hafta öncesinde başvuru yapılması gerekmektedir.

Hollanda Vizesi Randevusu

Hollanda vizesi almak amacıyla ilk etapta Hollanda vizesi randevusu alınması gerekmektedir. Vize başvuruları tüm evraklar teslim edildikten sonra ortalama olarak üç ila on gün içinde sonuçlanır. Fakat Hollanda konsolosluğunun iş yoğunluğu ya da tatil günleri gibi detaylar hesaba katılmalıdır. Bu durumda vize başvurusunun sonuçlanması ise yaklaşık yirmi bir gün sürmektedir. Vizenin sonucuna dair karar verecek olan tek yetkili kurum konsolosluk ve büyükelçiliktir. Vize başvurunuzu gerçekleştirirken zaman kayıplarını engellemek ve güncel evrak listesiyle sürecinizi tamamlamak için firmamızdan destek alabilirsiniz. Vize randevusu öncesinde vize başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması önemli. Bu formda bütün kişisel bilgileriniz yer almalıdır. Bu aşamada vereceğiniz verilerin diğer vize evraklarında açıkladığınız veriler ile uyumlu ve tutarlı olması önem arz etmektedir. Evraklarda herhangi bir yanlışlık ya da hata olması durumunda vize reddi sorunu ile karşı karşıya kalmanız söz konusu olabilecektir. Bu detaya çok dikkat etmeli ve bütün evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaya özen göstermelisiniz.

Hollanda Vize Başvurusu

Günümüzde ülkemizde yaşayan pek çok yurttaş gerek turistik gerek iş alanında Hollanda’dan vize almak istiyor. Hollanda bir Kuzeybatı Avrupa ülkesi aynı zamanda 1949’da kurulan Avrupa Birliği (Avrupa kömür çelik topluluğu) üyesi bu yüzden Hollanda Schengen Bölgesi’ne üye ülkeler arasında yer almaktadır. Bu yüzden Hollanda'da doksan günden daha az bir süre kalacak kişiler Schengen vizesine başvuru yapmalıdır. Schengen vizesine sahip kişiler hem Hollanda’da hem de tüm Schengen bölgesinde serbestçe dolaşabilirler. Schengen vizesi Schengen üyesi ülkelerde doksan gün konaklama imkanı sunmaktadır fakat Schengen vizesi’ne ilk defa başvuran kişilere 1 hafta süre ile Schengen vizesi verilir ve sonrasında Schengen vizeleri kademeli olarak arttırılır.  Hollanda Turistik vizesi, Hollanda ticari vizesi türevi vizeler Hollanda Schengen vizesi kapsamındadır. Schengen vizesi Çekya , Danimarka, Fransa, Almanya, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Malta, Yunanistan, Avusturya, Belçika, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovenya, Slovakya, Lüksemburg, İspanya, İsveç ve İsviçre’de geçerlidir.

Hollanda Schengen vizesi ise Şubat 2020 itabarı ile elektronik ortamdan alınabilmektedir. Başvuru formları elektronik ortamda doldurup gönderilebilir, İsterseniz Hollanda vize başvuru merkezlerinden de Hollanda vize başvurusu yapabilirsiniz ancak dikkat etmeniz gereken nokta doksan günden daha az seyahat edecekseniz Hollanda vize başvuru merkezlerine, doksan günden fazla ise konsolosluklardan da vize alabilirsiniz.

Hollanda vize

Hollanda Vize Başvuru Şartları

Oluşturulacak randevu gününde uygun evraklarla başvuru yapabilmek için Hollanda Vize Başvuru Şartları hakkında bilgi almak isteyebilirsiniz. Pasaport, vize dilekçe formu, kimlik, konaklama ve uçuş bilgileri, sağlık sigortası ve vize ücreti ödemeleri gibi çeşitli evrakları bulunduracağınız dosyanızın seyahat amaçlarınızı desteklemesi gerekmektedir. Çalışanların maaş bordrolarını ve giriş evraklarını sunmaları, hizmet dökümlerini almaları ve iş yeri sahiplerinin ise ekstra vergi levhası benzeri belgeleri hazır bulundurması gerekmektedir. Başvuru sahibinin reşit olmaması halinde ise ailelerinden muvafakatname alınmasına özen gösterilmelidir. Öğrencilerin, çiftçilerin, memurların veya çalışanların farklı belgelerle hazırlık yapmalarını sağlayan profesyonel danışmanlarımızdan ücretsiz destekleri alabilirsiniz.

Hollanda Vizesi Başvuru Evrakları

 • Pasaport.

 • Taahhütname.

 • Seyahat amacını açıklayan dilekçe.

 • Kimlik kartı fotokopisi ve iki adet biyometrik fotoğraf.

 • Uçak bileti ve otel rezervasyonu(Ücretleri ödenmiş olması yararınızadır).

 • Seyahat masraflarına dair belgeler.

Hollanda vize başvurusunda diğer ülkelerde olduğu gibi Hollanda vizesinde de dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Özellikle Hollanda bu konuda diğer Avrupa ülkelerine göre çok daha sıkıdır.

Yapmanız gereken şeylerden ilki Hollanda vize için gerekli evrakları titizlikle tamamlayıp şartlardan emin olmak aksi taktirde hemen ret yersiniz, Hollanda bu işte çok sıkıdır.

Hollanda bilindiği üzere Avrupa Birliği’nin kurucu ülkelerinden biri. Yani gümrük birliğinde de aynı şey geçerli. Bu da demek oluyor ki Hollanda’ya girebilmek için vizenizi Schengen vizesi olarak almalısınız çünkü Hollanda Schengen vize ve gümrük birliği bölgesindedir. Aynı zamanda Schengen vizesi ile yalnız Hollanda ile kalmaz tüm Schengen üyesi ülkelere girip çıkabilirsiniz yalnız dikkat edilmesi gereken nokta Schengen vizesi ile Schengen bölgesindeki ülkelerden birinde azami doksan gün kalabilirsiniz. Sonrası yasal olarak başınızı ağrıtır.  

Yukarıda bahsedildiği gibi Hollanda vize başvurusunda dikkat edilmesi gerekenler yalnızca belgelerinizi eksiksiz olarak doldurup şartları eksiksiz yerine getirmek bunları yaptığınız sürece sorun çıkmayacaktır ve azami üç ay içinde Hollanda vizeniz için olumlu ya da olumsuz dönüş olacak.

Vize başvurusunda gerekli belgeler ise şunlardır;

 • Hollanda vize başvuru nedeninizi belirten ıslak imzalı dilekçe
 • Temiz sabıka kaydı.
 • iki adet biyometrik fotoğraf.
 • Nüfus kaydı ve kimlik kartı fotokopisi.
 • Üç ay daha geçerli olan yıpranmamış pasaport.
 • Başvuran şahsın son üç aylık maaş bordrosu.
 • Başvuran şahsın son üç aya ait banka hesap özeti.

Bu belgeler titizlikle hazırlandığı müddetçe Hollanda vize başvurusunda bir problem çıkmayacaktır.

Hollanda Vize Danışmanlığı

Türkiye'deki vize işlemlerinin ana merkezi Ankara'dır. Hollanda'nın vize merkezi Ankara, birçok başkonsolosluğa ya da fahri konsolosluğa ev sahibi yapmaktadır. Yüz yüze yapılan başvurular Hollanda'nın vize merkezi Ankara'ya yapılmaktadır. Hollanda vize danışmanlık: Hollanda vize süreci tercih edildiği takdirde danışmanlık firmaları tarafından yönetilmektedir. Online ortamda Hollanda vize başvuruları yapılmakta ve bu süreç online şekilde devam etmektedir. Vize danışmanlığının avantajları oldukça çoktur.

Bunlar; Uygun vize türüne başvuruda bulunulması, Büyükelçiliğe veya konsolosluğa gidilmeden vize için gerekli evrakları, son güncellemeleri kolaylıkla öğrenilebilmesi. Vize dilekçesinin Konsolosluk talebine uygun şekilde yazılması, Vize başvuru formunun uygun kategoriden seçilmesi ve sorunsuz doldurulması, Hollanda vizesini hemen, hızlı almak isteyen kişiler için ekstra hizmet ücretleri hakkında bilgiler verilmesi ve başvuran kişinin onaylaması, Hollanda vize randevusu günü acenta temsilcisinin kişiye eşlik etmesi, Hollanda vizesi için tercih edilecek birçok danışmanlık firması bulunmaktadır. Bu firmalar da farklı fiyat aralığı olduğu için bütçenize uyun firmaları tercih etmeniz gerekir. Bu firmalardan en iyi Hollanda vize danışmanlık firması www.visa.vfsglobal.com, www.saltvisa.org, www.eagvs.com, www.vizemerkezi.com firmalarıdır. Bu tarz firmalar oldukça fazla bulunmaktadır. Online işlemlerde bu siteler üzerinden işlem yapmak tercih edilmektedir. Euroasia GVS firması gibi firmalar vize işlemlerinde güvenilir bir süreç garanti etmektedir. Randevu aşamasından vizeye sahip olma aşamasına kadar beraber bir süreç yürütülmektedir. Vize danışmanlık firmaları gerekli bilgilendirmeleri yapmakta ve bu süreci size açıklamaktadır.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp