Hollanda Turistik Vize

Hollanda turistik vizesi alımı için kişilerin standart vize belgeleri yanında özel birtakım belgeler de hazırlamak zorundadır. Bu vize işleminin yapılabilmesi için kişilerin bu evrakları güncel veriler üzerinden hazırlaması şartı bulunuyor. Eksik olan ya da herhangi bir şekilde yanlış verilen evraklar vizenin reddedilmesine neden olabiliyor. Vize evrakları konusunda en güncel bilgilere göre dosya hazırlamak sürecin hızlandırılması açısından son derece önemlidir. Bu işlemin yapılabilmesi için kişilerin seyahatlerinden en az bir ay önce vize işlemlerine başlaması gerekir.

Hollanda Turistik Vize Evrakları

Hollanda seyahatine çıkacak kişilerin dikkat etmesi gereken konulardan birisi de detaylı evrak listesidir. Bu evrak listesinde yer alan tüm belgeleri doğru bir şekilde hazırlamanız gerekiyor. Başvuru formunun dil kriterlerine uygun doldurulması en önemli koşullardan biridir. Bunun yanında başvuru formunda bulunan vize türü olarak turistik kısmının işaretlenmesi de gerekiyor. Kalan bilgilerin tamamı da bu vize türünü destekleyecek nitelikte olmalıdır. Hollanda turistik vizesi için diğer standart evraklar şunlardır:

- Seyahat bitiminden sonra 3 daha kullanılabilir durumda olan pasaport olmalıdır. Son on yıl içerisinde alınmış olması ve iki tane de boş yaprağı bulunmalıdır.

- Seyahat sağlık sigortası yaptırmalısınız. Turla seyahate çıkacak olanlar genelde bu işlem acenteler tarafından gerçekleştirilir.

- Nüfus cüzdan fotokopisi ve kayıt örneği gerekiyor.

- İki tane biyometrik fotoğraf bulunmalıdır.

Kişiler tüm bu evrakları hazırlarken aynı zamanda seyahat amacını açıklayan dilekçe de yazmalıdır. Başvuru formunu İngilizce, Türkçe ya da Felemenkçe olarak doldurma imkânınız bulunuyor.

Hollanda Turistik Vize Kaç Günde Alınır?

Hollanda turistik vizenin alınması için banka dekontu da almanız gerekiyor. Bu dekont vize harcı yatırıldığında veriliyor. Bu işlemi yaptıktan sonra evraklarınızı teslim etmelisiniz. Evrak teslimi eğer resmi uzun bir tatile denk gelmemiş ise en geç 7 gün içerisinde vizenizi alabilirsiniz.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp