×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İngiltere Dil Okulu Vizesi

Dünyanın en çok konuşulan dili olan İngilizcenin ana vatanı İngiltere adeta dil cennetidir. İngiltere Dil Okulu birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Elbette ki bir dilin en iyi öğrenildiği yer ülkesidir. Sıfırdan başlayarak, konuşarak ve anlayarak öğrenmek büyük önem taşımaktadır. İngiltere başlı başına bir eğitim ülkesidir. İngiltere Dil Okulu aracılığı ile eğitim alırken, aynı zamanda ülkede yaşayarak dili deneyimleme fırsatı sunulmaktadır. İngiltere Dil Okulu olarak önerebileceğimiz EC English, Kaplan International English, St. Giles İnternational, LSI, Kings Colleges, British Study Centres, Eurocentres en çok tercih edilen okullardandır. Ayrıca bu okulların İngiltere de pek çok şubesi de bulunmaktadır.

İngiltere Dil Okulu için vize başvurusunda bulunmak şarttır. İngiltere dil vizesi için alacağınız vizede zaman önemli bir kriterdir. Bu yüzden altı aylık dil eğitimi vizesi için Standard visitor visa vizesi alabilirsiniz. Ancak altı aydan uzun bir eğitim süreciniz olacakta Short term student başvurusunda bulunmanız gerekir. İngiltere Dil Okulu için vize alırken okul bilgileri ve eğitim için yapılan ödemeler mutlaka müracaat evraklarında bulundurulmalıdır.

İngiltere Dil Okulu Vizesi Hakkında

İngiltere dil okul vizesi diye bir tür vize bulunmamak ile beraber İngiltere'de eğitimi alma için vize alma zorunlulukları vardır. Bu hangi tür eğitimi olursa olsun geçerli durumdur. Öğrenci olarak gidecek herkes öğrenci vizesi başvurmasıdır. 2 çeşit öğrenci vize vardır.
Öğrenci Vize: Bu tür öğrenci vizesi süresi 6 ay ve süre bitimi de kesinlikle uzatılmamakta ve süre bitiminde önce ülkeden ayrılması zorunludur. Bu vize ile İngiltere giden öğrenciye çalışma izni verilmez.
Tier 4 Genel Öğrenci Vize: İngiltere'de 6 aydan uzun süreli eğitim alma isteyen öğrencinin alması gereken vize. Bu vize türüyle ülkeye giriliş yaptıktan sonra eğitime başlarsınız ve vizeniz uzaması gerekirse kaldığı yerde vize uzatma işlemi yapabilirsiniz. Bu vizeye sahip öğrenci haftada 20 saat çalışma izinleri alabilir. İngiltere’de dil okulu eğitim sistemi içerisinde Genel İngilizce, İş İngilizce, Hukuk İngilizce, IELTS Hazırlık ve Yönetici İngilizce seçenekleri vardır.
İngiltere’de dil okulu eğitim sistemleri içerisinde haftalık ders programı vardır. Haftalık olarak 15 ve 35 saat aralığına seçilen ders programı vardır. Kısa süre bir eğitim program seçecekseniz hafta da 25-35 uzun süre bir program seçecekse de haftada 15-20 ders saat program idealdir. Kurs tarihi çok esnektir ve her pazartesi yeni bir kurs dönemleri başlayabilmekte. Sınıftaki öğrenci sayısı da 8 ile 16 arası da değişiyor.
İngiltere’de dil okulu sabah ve öğleden sonra eğitim vermekte. İki seçenek arası da ders kalitesi ya da kullanılan ders materyali bakımından bir fark bulunmamak ile beraber öğle sonraki ders programı daha ucuzdur.

İngiltere Dil Okulu Vizesi Nedir?

Birçok öğrenci İngiltere'de 6 ay kadar vizesiz eğitim görebilir veya bazı ülke vatandaşının Standart Ziyaretçi vizesi başvurması gerekir. Altı ayda uzun kurs için, tüm uluslararası öğrencinin seyahatten önce vize başvurusuna bulunması gerekir. İngiltere Dil Okulu Vize 2022 bu anlama gelir. Turist ve iş ziyaretçileri, ziyaretinin asıl amaçlarının eğitim olmaması şartıyla, Birleşik Krallık da 6 haftaya kadar eğitimler görebilir. Bir öğrenci, bu  bir aylık öğrenim süreleri içerisinde bir ya da daha fazla derse kayıtı yaptırabilir. Çalışma, ziyaret esnasında aralıklı olarak ya da tek bir blokta gerçekleşebilir. Örneğin, öğrenci önce 15 günü süren bir ders alabilir, ara verip ve daha sonra aynı ya da farklı okulda biri gündüz diğeri akşam olmak üzre aynı saatte 15 gün süren 2 ders daha alabilir. Ancak, 6 aydan daha fazla İngiltere de eğitim alacaksa, İngiltere Dil Okulu Vize edinmeniz gerekmektedir.  

İngiltere Dil Okulu Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere’de İngilizce dil eğitimi yanında birçok dil eğitimini alabilirsiniz. İngiltere dil eğitimini alacak olan kişinin alması gereken İngiltere vizesini İngiltere dil okulu vizesidir. İngiltere dil okul vizesi alacak olan kişi, İngiltere dil okulu vizesini almanın zor olup olmadığı merak etmektedir. Bu yazı da İngiltere dil okulu vizesini alacak olan kişi için “İngiltere dil okulu vizesini almak zor mu? ” soruları cevaplanmıştır. İngiltere vizesi başvuruları çok detaylı olarak incelenmekte ve başvurusu sırasında ki en ufak uyuşmazlık ile hata nedeniyle başvuru reddedilmektedir. İngiltere dil okulu vizesini en dikkatli incelenen vizedendir. Ancak bu durumlar İngiltere dil okulu vizesini almanın zor olduğu anlamlarına gelmemektedir. İngiltere dil okulu vizesi başvurusu yapacak olan kişi başvurusunu yapacağı yerden randevu alması ve randevu tarihlerine kadar gerekli olan evrak eksiksiz olarak hazırlanmalı. Randevu tarihlerinde bu evrak teslim edilmelidir. Başvurular için biyometrik veri verilmeli ve vize ücretleri ödenmelidir.  

İngiltere Dil Okulu Vizesi Nereden Alınır?

İngiltere dil okulu vizeleri başvurusu İngiltere’nin Türkiye’de bulunan temsilciliğine yapılmalıdır. İngiltere dil okulu vizesini alacak olan kişi, başvuru için İngiltere temsilciliğinde randevu almalıdır. Randevu tarihlerine kadar İngiltere dil okulu vizesini için gerekli olan evrak eksiksiz olarak hazırlanması ve randevu tarihlerinde teslim edilmelidir. İngiltere dil okulu vizesini alacak olan kişi, İngiltere temsilciliğine başvurusunu yaptıktan sonra başvuru incelemelere alınmaktadır. İncelenen başvuru olumlu sonuçlansa İngiltere dil okulu vize pasaporta basılmaktadır. Pasaport vizesi basıldıktan sonra İngiltere Konsolosluğunu ziyaret edilerek vize alınabilir. İngiltere dil okulu vizesini başvuru yapan kişi, hizmet bedellerinin ödenmesi sonucunda adrese posta yolu ile gönderilmektedir. Randevu tarihlerinde bu evrak teslim edilmelidir. Bu vizenin çıkma süreleri genel olarak on beş iş günüdür. Yani İngiltere dil okulu vizesi, genellikle on beş iş gün içinde çıkar.

İngiltere Dil Okulu Vizesi Kaç Günde Çıkar?

 Eğitim doğrultusuna en uygun vize tercih edilerek İngiltere'de dil eğitimleri alınabilir. İngiltere'de dil okuluna eğitim alma imkânı veren üç tür vize bulunuyor. Bunlar: ziyaretçi öğrenci vize, uzatılmış ziyaretçi öğrenci vizeleri ve genel öğrenci vizesidir. Üç vizeden herhangi biri ile İngiltere'de dil eğitimleri almak mümkündür. Bu vizenin çıkma süreleri genel olarak on beş iş günüdür. Yani İngiltere dil okulu vizesi, genellikle on beş iş gün içinde çıkar.  İngiltere dil okulu vizesi başvurusu yapacak olan kişi başvurusunu yapacağı yerden randevu alması ve randevu tarihlerine kadar gerekli olan evrak eksiksiz olarak hazırlanmalı. Randevu tarihlerinde bu evrak teslim edilmelidir. Başvurular için biyometrik veri verilmeli ve vize ücretleri ödenmelidir. Randevu tarihlerinde bu evrak teslim edilmelidir. Başvurular için biyometrik veri verilmeli ve vize ücretleri ödenmelidir.  

İngiltere Dil Okulu Vizesi Başvurusu

İngiltere'de dil eğitimini alacak olan kişinin  İngiltere dil okulu vizesini alması gereklidir. Dil  İngiltere  okulu vizesini alacak olan kişinin bazı şartı yerine getirmeleri gerekmektedir.  İngiltere  dil okulu vizesini alacak olan kişilerin yerine getirmeleri gereken şartlardan birisi de randevu almasıdır. Dil okulu vizesi için randevu alacak olan kişiler randevu işlemi hakkında araştırma yapmaktadır. Bu yazılarda İngiltere dil okulu vizesinin randevusunu alacak olan kişi için bilgiler verilmiştir.  İngiltere dil okulu vize başvuruları  İngiltere'nin Türkiye’de bulunan temsilciliğine başvuru yapılması gereklidir.  İngiltere dil okulu vizesini alacak olan kişiler, randevusunu  İngiltere vize başvurusunu yapacağı  İngiltere temsilciliklerden alınmalıdır. Randevu  İngiltere temsilciliği ile iletişimlere geçilerek alınabilmektedir.  İngiltere dil okul vizesi başvurusu için randevuyu alan kişinin randevu tarihini kaçırmaması gereklidir.  İngiltere dil okul vizesi randevu tarihini kaçıran kişinin işlemleri yapılmayabilir.  İngiltere vizesi randevuyu kaçıran kişilerin başvuru yapabilmesi için yeniden randevuların alınması gerekmektedir.  İngiltere dil okul vizesi randevusu kaçıran kişiler için bu durum hem vakit kaybını hem de eğitim planının aksamaması anlamına gelmektedir.

İngiltere Dil Okulu Vizesi Randevusu

İngiltere'de dil eğitimini alacak olan kişinin alması gerekli İngiltere dil okulu vizesidir.  İngiltere  dil okulu vize olmadan  İngiltere'de dil eğitimini almamaktadır. Bu nedenle dil eğitimini alacak olan kişinin  İngiltere dil okulu vizesini alması gerekmektedir.  İngiltere dil okulu vizesini veriyor mu? sorusu  “evet” cevabını verebilir.  İngiltere dil okulu vizesini alacak olan kişi İngiltere'de bulunan bir dil okul tarafından kabul edilmiş olmalı.  İngiltere dil okulu vize başvuruları İngiltere'nin Türkiye’de bulunan temsilciliğine yapılmalıdır.  İngiltere dil okulu vizesini alacak olan kişi gerekli olan evrakları eksiksiz olarak hazırlamalı,  İngiltere  temsilciliğinde randevu alarak randevu tarihlerine teslim edilmelidir.  İngiltere'de dil eğitimini alacak olan kişinin İngiltere dil okulu vizesini alması gerekmektedir.  İngiltere dil okulu vizesini eğitim süresi boyunca verilmişdir. 

İngiltere Dil Okulu Vizesi Evrakları

İngiltere'de bir dil okulunda dil eğitimini alacak olan kişi,  İngiltere'de bulunan bir dil okul tarafından kabul edilmesi ve anlaşması sağlanmalıdır. Bu yazı da  İngiltere dil okulu dil eğitimini alacak olan kişi için “ İngiltere dil okulu nasıl başvurulur?” sorusu cevabı verilmiştir.  İngiltere'de bulunan bir dil okul ile anlaşarak  İngiltere da dil eğitimini almak isteyen kişi öncelikle  İngiltere'de bulunan dil okula başvurması ve dil okul tarafında kabulü edilmelidir.  İngiltere dil okuluna başvurusuda bulunacak olan kişi,  İngiltere  dil okulu ile iletişimlere geçerek başvurular yapabilir.  İngiltere'de bulunan dil okulun tarafından kabul edilen kişi,  İngiltere dil okulu başvuru için vizeler alınmalıdır. İngiltere dil okulu vizesini alacak olan kişi İngiltere'de bulunan bir dil okul tarafından kabul edilmiş olmalı.   İngiltere dil okulu vizesinin başvurusunda bulunacak olan kişi,  İngiltere temsilciliğine dil okulu vize başvurusu bulunmalıdır. Başvurular için davetiye alınması gerekmektedir.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp