×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İngiltere Öğrenci Vizesi

İngiltere Öğrenci Vizesi Hakkında 

İngiltere öğrenci vizesi almak isteyen kişiler mutlaka İngiltere Konsolosluğu’nun zorunlu kıldığı belgeleri hazırlamalılardır. Öğrenci belgesi ve seyahat konusunda kişinin masraflarını karşılayacak olan sponsorların, gelir evraklarını hazırlanması zorunluluk bildirir. İngiltere Konsolosluğu başvuru sahiplerine başta 6 aylık olmak üzere 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık vize başvuru kategorileri sunmaktadır.

Türkiye'de İngiltere öğrenci vizesi almayı talep eden vatandaşlar İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya, Bodrum, Gaziantep’te müracaat edebilmektedir. İllerde bulunan İngiltere konsoloslukları hafta içi her gün (resmi tatiller hariç) 09:00 - 16:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Kişinin pasaport sonucunun çıktığından emin olarak başvuru merkezine gitmesi gerekmektedir. Pasaportta mutlaka 2 adet boş sayfa olması gerekir. İngiltere Konsolosluğu’na veya büyükelçiliğine başvuruda bulunarak, parmak izleri alınır. Parmak izi aldıktan sonra İngiltere öğrenci vizesi almak isteyenlerin;

kişinin mutlaka yanında olması gereken evraklardır. Bunun dışında kişinin bankasında son 3 ayın hesap dökümleri, konaklanacak yerin adresi ve iletişim bilgileri İngiltere’ye gidiş ve İngiltere’den dönüş uçak biletlerinin fotokopisi, noter huzurunda muvafakat name belgesi olmak zorundadır.

Tüm evraklar eksiksiz bir şekilde teslim edilirse, vize sonucu 15 gün içerisinde onaylanır. Fakat teslim edilen evraklardan herhangi bir eksiklik söz konusu olursa, İngiltere Konsolosluğu ek evrak talebinde bulunur. Tekrar en baştan işlemler başlatılır. Bu durumda harç paraları tekrar iade edilmez.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp