×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İngiltere Vize Randevusu

İngiltere Vizesi Randevu

İngiltere’ye seyahat gerçekleştirecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ilgili vize merkezlerinden vize başvurulunda bulunmaları gerekmektedir. İngiltere’ye vize alacak vatadandaşların, telefon ya da mail gibi seçeneklerin haricinde bir sistem kullanması gerekmeketedir. Bununla beraber randevu başvurunun hemen hemen son aşaması olduğu için, acil durumlarda önce randevuyu alarak işlemlere başlamak da mümkün değildir. İngiltere için vize randevusunda bulunacak kişilerin standart randevu sırasında konsolosluk tarafından bir başvuru hesabı oluşturur. Konsolosluk vize sürecine dair tüm bilgiler verdiğini mail hesabı üzerinden size aktaracaktır.

İngiltere Vize Randevusu Veriyor mu?

İngiltere vize randevusu veriyor mu? Evet İngiltere vizesi almak için her zaman vize randevusu alabilirsiniz. Vize randevusu oluşturmadan hiçbir şekilde adım atmamalısınız. Çünkü konsolosluk hiçbir zaman vize randevunuz olmadan işlem yapmaz. Sizden istenen her önemli belgeyi -ki her biri de son derece mühimdir- hazırlamalı ve size verilen randevu gününde bizzat konsolosluğa getirmelisiniz. Böylece İngiltere yolculuğunuz için atmanız gereken ilk adımı da yüksek kalite düzeyi içerisinde tamamlamış olursunuz. İngiltere vizesi alacağınız zaman randevunuzu kolayca almanın bir diğer yolu ise vize başvuru merkezinden yardım istemektir. Vize başvuru merkezleri daimi halde size vize randevusu alma ve vize başvurusu yapma gibi konularda destek sunmaktadır. İşlerinizin tamamen basit bir form kazanmasını istiyorsanız siz de güvenebileceğiniz ve İngiltere Konsoloslukları tarafından yetki verilen bir vize başvuru merkezi ile gönül rahatlığıyla huzurluca çalışabilirsiniz.

İngiltere Vize Randevusu Alma

İngiltere vize randevusu alma işlemi standart vize randevusu alma şeklinde gerçekleştirilmiyor. Bu işlemler sırasında mail ya da telefondan işlem yapabilme imkânı da bulunmuyor. Öncelikle bir başvuru hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Konsoloslukta bu başvuru hesabı üzerinden verilen iletişim bilgileri sayesinde sizinle iletişim kurmaktadır. Bu nedenle mutlaka aktif bir mail adresi vermeniz gerekmektedir.

Oluşturulan başvuru formu üzerinden tüm bilgilerinizi doğru olarak girmeniz gerekiyor. Randevu tarihini de aldıktan sonra diğer tüm evrakları detaylı olarak hazırlayarak kuruma teslim etmelisiniz. Randevu tarihini ve saatini kaçırmamaya özen göstermelisiniz. İngiltere vize randevusu alınacağı zaman gerekirse profesyonellerden yardım da alabilirsiniz.

İngiltere vizesi başvurularının tamamı randevu ile kabul edildiğinden bu süreçte işlemlerinizi yaparken seyahatinizin tarihinden önce bu randevunun alınmış olmasına özen göstermelisiniz. Vize randevuları hafta sonlarında, dini ve milli bayram tatillerinde verilmemektedir. Bu nedenle vize işlemi yaparken her türden detaya gereken özeni göstermeniz gerekiyor. İngiltere vize için randevu alma işlemi için yaparken profesyonel olarak danışmanlık desteği alabilirsiniz.

Farklı vize kategorileri üzerinden işlem yapan İngiltere Hükümeti, bu kategorilere bağlı olarak da farklı belgeler talep etmektedir. Bu nedenle İngiltere vize başvurusunda bulunurken doğru vize türünün seçilmesi değerlendirme açısından önem arz etmektedir.İngiltere vize Çeşitleri;Visitors/Standart ziyaretçi vizesi, İngiltere Study/eğitim vizesi, İngiltere work/çalışma vizesi, İngiltere family join/aile katılım vizesi, İngiltere transit vizeler, İngiltere crown dependencies,Settlement/yerleşim vizesi ve other/diğer vize kategorileri olarak 8 gruba ayrılmaktadır.

İngiltere vize işlemleri, İngiltere Büyükelçiliği ve İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen seyahat acenteleri aracılığıyla kabul edilmektedir. Başvurular, randevu alınarak gerçekleştirilmektedir. Bu bağlamda İngiltere vize randevusu aşamalarını şu şekilde belirtebiliriz:

*İlk önce online sistem üzerinden randevu kaydı oluşturulur ve vize harcı ödenir.

*Daha sonra talep edilen vize randevu türü doğru olarak seçilir.

*Müsaitlik durumuna göre randevu günü ve saati tercih edilir.

Burada dikkat edilmesi gereken, sistem üzerinden randevu işlemi tamamladıktan sonra vize ücretinin de online olarak ödenmesi gerektiğidir. Çünkü harç bedeli ödenmemiş olan randevular kabul edilmemektedir.

Sonuç itibariyle İngiltere seyahatleri için yapılan vize başvuruları, İngiltere Konsolosluğu tarafından belirtilen yönetmelik doğrultusunda web sitesi aracılığı ile online ortamda yapılmaktadır. İngiltere vizesi başvuruları, Göç Dairesi çalışanları ve Birleşik Krallık Vize tarafından değerlendirilip neticeye bağlanmaktadır. Bu nedenle başvuruların alındığı yetkili vize merkezleri, vize değerlendirme ve karar süreçlerinde hiçbir rol ve etkiye sahip değildir.

İngiltere vize ücreti ise konsolosluk tarafından belirlenerek web sitesi üzerinden online bir şekilde ödenmektedir. Başvuru sahiplerinin gidiş amacı ve kalış sürelerine bağlı olarak ödenmesi gereken harç bedelleri de birbirinden farklılık göstermektedir. Ayrıca konsolosluk tarafından sunulan ek hizmetlerden yararlanmak isteyen kişilerin, harç ücretine yansıtılacak olan ek hizmet bedelini de ödemeleri gerekmektedir.

İngiltere Vize Randevu İşlemi

İngiltere vizesi için randevu alma konusunda online işlemleri dilerseniz profesyonel danışmanlık hizmeti veren kişilerle de yapabilirsiniz. Randevu alma sırasında güvenli ödeme sistemi ile vize harçlarınızı da yatırabilirsiniz. Güvenli ödeme sistemine sizi yönlendiren online platform tüm işlemler bittikten sonra sizlere işlemlerin tamamlandığına dair bir mail göndermektedir.

İngiltere vize randevusu sırasında mutlaka kişileri seyahat amaçlarına uygun bir vize işlemi yapması gereklidir. İngiltere vize randevunuzu mutlaka geçirmeden işlemlerin zamanında yapılmasını sağlamanız gereklidir. Online işlemleriniz tamamlandıktan sonra hızlı bir şekilde evraklarınızı tamamlamalı ve tarihinde teslim etmeniz gerekiyor. Seyahat amacınıza uygun olmayan evraklar nedeniyle vize randevusunda olumsuz sonuç alabilirsiniz. Bu nedenle vize işlemleri sırasında hemen herkesin profesyonel olarak vize danışmanlığı alması son derece önemlidir. Vize randevusu alırken kurumsal web site üzerinden işlem yapmanız gereklidir.

İngiltere Vize Randevuları Ne Zaman Açılacak?

Yaşanan pandemiden dolayı birçok ülke gibi İngiltere’de vize işlemlerini belirli bir süreliğine durdurmuştu. Her ne kadar aşının bulunması ve vakaların biraz da olması nedeniyle sınırlar açılsa da, daha sonra yeni kısıtlamalar söz konusu oldu.Bu kapsamda İngiltere’ye seyahat edecek pek çok vatandaş da planlarında değişiklik yapmak zorunda kaldı. Ancak her iki ülkenin Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamalara göre, vize randevularının kısa bir süre yeniden açılacağını söylemek mümkün.

İngiltere Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İngiltere seyahati için kişilerin vize işlemleri yaptırması gereklidir. Diplomatik pasaport dışında bulunan herkesin mutlaka vize alması zorunlu haller içerisinde yer almaktadır. Vize başvuruları sırasında hem evrakların eksiksiz olarak hazırlanması gerekiyor hem de vize randevusunun zamanında alınması gereklidir. İngiltere vize randevusu alabilmek için kişilerin titizlikle işlem yapması gerekir.

İngiltere vize başvurusu sırasında hazırlanan evrakların teslim edilebilmesi için kişilerin mutlaka vize randevusunu önceki bir tarihte alması gereklidir. Kişiler vize randevusu alabilmek için kurumsal site üzerinden işlemlerini yapabilirler. Kurumsal web siteye girildiğinde ‘Book Appointment’ bölümünü tercih ederek randevu alma işlemini yapabilirsiniz.

Bu bölümü tıkladığınızda karşınıza gelen ekrandan randevu yerini ve vize türünü seçmeniz gerekiyor. Sizlere sistem tarafından da bir randevu yeri, saati ve tarihi önerisi yapılmaktadır. Bu öneriyi onaylarsanız otomatik olarak randevunuzu alabilirsiniz. Ancak İngiltere vize randevusu alma içi dilerseniz kendiniz de uygun bir tarih belirlemesi yapabilirsiniz.

İngiltere Vizesi İçin Randevu Nasıl Alınıyor?

İngiltere vizesi için randevu alma işlemi yapacaksanız online olarak başvuru formu hazırlamanız gerekmektedir. Bu başvuru telefon ya da mail ile gerçekleştirilmiyor. Direkt olarak İngiltere konsolosluklarının resmi web sitesi üzerinden bu işlemi yapmanız gereklidir.

Vize randevusu sırasında herhangi bir sorun olmaması için bu konuda bilgili kişilerden de hizmet alabilirsiniz. İşlemlerinizi yapabilmek için kurumsal web siteye girdiğinizde ilk olarak ‘Book Appointmen’ bölümünü seçmeniz gerekiyor. Bu bölümden ise randevu için yer ve başvuru türü seçilmelidir. Vize türünü seçerken iyi karar vermeniz gerekiyor. Çünkü tüm bilgilerinizi bu vize türüne göre vermeniz gerekiyor.

İngiltere vize randevusu için yer ve tür belirledikten sonra tarih ve saat seçmeniz gereklidir. Dilerseniz sistemin sizlere verdiği en erken tarihi otomatik olarak da seçebilirsiniz. Sonrasında sistem vize ücretlerini yatırabilmeniz için sizleri güvenli ödeme seçenekleri bölümüne aktarmaktadır.

İngiltere Vize Randevusu Almak İçin Neler Yapılır?

İngiltere’den vize almak isteyen kişilerin izlemesi gereken bazı rotalar vardır. Öncelikli olarak bir vize başvuru formu doldurulmalıdır. Bu formu doldurduktan sonra bulunduğunuz ildeki vize merkezlerinden randevu almanız gerekmektedir. Randevu işleminin ardından başvuracağınız vize tipine göre harç ödemesi yapmanız gerekir. Bu aşamalardan sonra İngiltere vizesi için sizden talep edilen evrakları toplamaya başlamalısınız. Son aşama olarak da, randevu gününde vize başvuru merkezi ofisine giderek, tüm vize işlemlerinizi eksiksiz bir şekilde yaptırmalısınız.

İngiltere Vize Randevusu Nereden Alınır?

İngiltere dünya üzerinde çok fazla ziyaret edilen ülkeler arasında yer alıyor. Önemli bir Avrupa ülkesi olması bu ülkenin ilgi odağı olmasında son derece önemlidir. Türkiye ve İngiltere arasında çeşitli vize antlaşmalarının olması da bu ülkeye olan ziyaret akınını hızlandırmaktadır. İngiltere vize işlemleri yaparak bu ülkeyi ziyaret etmek mümkündür. Ancak İngiltere vize randevusu alma sırasında kişiler birtakım zorluklarla karşılaşabilirler. Çünkü İngiltere Büyükelçiliği ve konsoloslukları son derece yoğun kurumlardır.

Vize işlemleri sırasında en çok önemli olan konu vize randevusudur. Bu randevu için önceden tarih alınmasına önem verilmelidir. Bu süreçte son derece önemli olan randevu sırasında evraklarınızı teslim etmeli ve parmak izi uygulamasından da geçmeniz gereklidir.

İngiltere Vize Randevusu Kaç Gün Sonraya Veriliyor?

İngiltere’ye vize başvurusu yapacak insanların merak ettiği konulardan bir tanesi de randevuların kaç gün sonraya verildiğine dairdir. İngiltere vizesi için hizmet veren vize merkezleri, genellikle yoğun olmaktadır. Bu nedenle bazen randevu sürelerinde ileri tarihler söz konusu olabilir. Ancak bu değişiklik ile beraber genellikle 3 ya da 4 iş günü sonrasına randevu almak olanaklıdır. 3-4 gün sonrasına randevu alan kişiler, 15 gün içerisinde başvuru sonucunu öğrenebilir.

İngiltere Vize Başvuru Randevusu

İngiltere Konsolosluğu vize başvurusunun, İngiltere Vizesi Başvuru Merkez ya da akredite edilmiş turizm seyahat acenteleri üzerinden kabul etmekte. İngiltere vizesi başvurusu randevu ile kabul edilmekte. İngiltere vize başvuruları online işlem sayfası üzerinde İngiltere vizesi randevu alınmaktadır. Türkiye’de görev yapan İngiltere Vizesi Başvuru Merkezinin bulunduğu iller: Antalya, Ankara, Adana, Gaziantep, İstanbul, Bursa ve İzmir’dir.
İngiltere Vizesi Çıkış Süresi
İngiltere vize başvuru işlemi normal süreç de en az 15 iş gün içerisinde sonuçlanmakta. Ancak İngiltere Vizesi Başvuru Merkezi tarafından verilmiş “Prio rity Service” hizmeti kapsamında başvuru öne alınarak 5 iş gün içerisinde sonuçlanma mümkün olmaktadır. Öncelikli vize servisleri, İngiltere vize başvuru kararı hiçbir katkı bulunmamaktadır. İngiltere vizesi başvuru ücreti dışında bu hizmet karşılıkları ek bir bedel alınmakta. Konsolosluğun vize işlemini öngörülen sürede sonuca ulaştıracağının konusunda bir garanti yoktur. Dolayısı ile bazı durumda İngiltere vize işlemi için öngörülen süre uzaması mümkün. İngiltere vize başvuru işleminin Türkiye ya da İngiltere resmî tatil gününe ya da İngiltere Konsolosluğu iş yoğunluğu fazla olduğu güne denk gelmek, vize işleminin daha uzun süre de sonuçlanmasına sebebiyet verebilmekte.
Birleşik Krallık Schengen üyesi ülke kapsamında olmadığı için İngiltere vize bulunan ya İngiltere vize alacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Schengen üye ülkesine İngiltere vize ile seyahat edebilmesi mümkün olmamaktadır.

İngiltere Vize Randevu Tarihi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Planların dışında gelişen durumlardan ötürü bazen vize randevularını değiştirmek isteyen insanlar olabilir. Bu gibi durumlarda vize randevusunu değiştirmek için İngilter vizesi veren yetkili kurumların iletişim ekipleri ile irtibat kurmak gereklidir. Onlara randevu tarihini neden değiştirmek istediğinizi beyan ettikten sonra, müsaitlik varsa başvurunuz ileri bir tarihe ertelenebilir. Bu tarz durumlar sık yaşanabildiği için vize merkezleri yetkilileri, insanlara yardımcı olmaya çalışmaktadır.

İngiltere Vize Randevusu Sorgulama

İngiltere’ye gitmek isteyen ve dolayısıyla gitmeden önce vize alacak insanların vize randevularını sorgulaması gerekmektedir. İngiltere gibi insanların yoğun bir şekilde gitmeyi tercih ettiği ülkelerin vize başvuruları daima yoğun olmaktadır. Bu nedenle size verilen sınırı kullanarak, bir an önce vize randevusu sorgulama işlemini yapmalısınız. Bunun için İngiltere vizesi veren yetkili vize merkezlerinin internet sitesine girerek uygun randevular için yetkililerle iletişime geçmelisiniz. Tarihler açısından uygunluk olduğu takdirde, kısa süre içerisinde vize randevusu alabilirsiniz.

İngiltere Vize Randevusuna Gecikirsem Ne Olur?

İngiltere vize randevusuna gecikirsem ne olur sorusunu çok fazla duymaya başlamış olabiliriz. O halde bugün sizlere bu temel sorunun yanıtını vermiş olalım. Bir sorun çıktı ya da trafiğe sıkışıp kaldınız ve İngiltere vize randevunuza geç kalacaksınız. Öncelikle şunu söylemeliyiz ki gecikmeniz 5 dakika ile sınırlıysa hiçbir şey olmadan vize randevunuza girebilirsiniz. Fakat tam aksine bu geç kalma süreciniz 5 dakikayı çoktan geçtiyse İngiltere vize randevunuz ne yazık ki kurum tarafından tamamen iptal edilir. Sırada kim bekliyorsa içeri o alınır. İngiltere vize randevusu bulmak zordur çünkü yoğunluk olan bir bölümdür. O nedenle de randevunuzu kaçırmamanız gerektiğini söyleyebiliriz. Çünkü yeni bir randevu bulma ihtimaliniz son derece düşüktür daha doğrusu fazla yakın bir tarihe randevu bulamamış olursunuz. Bu yüzden de genel olarak temkinli davranmak sizi bu meselede konforlu hissettirecek olandır.

İngiltere Vize Randevuma Gitmezsem Ne Olur?

İngiltere vize randevuma gitmezsem ne olur sorusunun yanıtı bu yazıda sizlerle olacak. Bir sebepten ötürü İngiltere vize randevunuza gidemediniz, bu halde ne yapmanız gerekiyor? Aslında yapmanız gereken şey son derece basittir. İngiltere vize randevusu gününüzden tam 3 gün öncesinde randevunuzu iptal edebilirsiniz. Böylece gitmezseniz herhangi bir sorun çıkmaz. Fakat direkt olarak iptal etmez ve aynı zamanda da randevuya gitmezseniz maalesef kurum randevunuzu iptal edecektir. Tekrar İngiltere vizesi için randevu bulmanız da biraz zor olur. Çünkü İngiltere vize kısmı her zaman için yoğun olmaktadır. Bu yoğunluğun nedeni ise birçok kişinin günümüzde İngiltere vizesi için başvuru yapıyor olması ile yakından alakalıdır diyebiliriz. Eğer siz de İngiltere’ye gitmek niyetine sahipseniz lütfen en kısa süre içerisinde vize randevunuzu alarak tarih ve saate uygun bir biçimde konsolosluğa direkt biçimde gidiniz.

İngiltere Vize Randevusuna Nasıl Gidilir?

İngiltere vize randevusuna nasıl gidilir sorusunun cevabı kendine özgüdür. Sizlere bu sorunun yanıtını her ayrıntısı ile veriyor olacağız. Kafanızda yer alan her bir soru işareti ile vedalaşmaya daha şimdiden hazırlanabilirsiniz. İngiltere vize randevusuna sizden istenen belgeleri hazırlayarak gidebilirsiniz. Sizden istenen evrakların her biri de resmi evrak niteliğine sahip olduğu için muntazam bir şekilde evrakları hazırlamalısınız. Hazırlamış olduğunuz belgelerin ibraz edilmesi kısmında ise dikkatli olmanız gerekecektir. Çünkü her belgenin konsolosluğa en doğru biçimiyle teslim edilmesi zorunludur. Bu teslim sırasında siz de orada bulunmalısınız. Şahsen bulunmanız en mantıklısı olur. Şayet siz de bundan böyle İngiltere’ye seyahat etmeye karar verdiyseniz vize randevunuzu kaçırmamalı, tam zamanında tüm belgeleriniz ve bilgilerinizle beraber orada olmalısınız. İngiltere vize randevusu nadir bulunur, o nedenle başvuru gününü kaçırmamakta kesinlikle ciddi anlamda fayda var demektir.

İngiltere Vizesi İçin Randevu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

İngiltere birçok nedenle ziyaret edilmek istenilen ülkeler arasında yer alıyor. Son derece güzel ve gezilecek yeri bol bir ülke olması turizm açısından ilgi görmesini sağlıyor. Bunun yanında ticari, çalışma ve daha birçok farklı alanda ziyaret edilen bir ülkedir. İngiltere vizesi almadan kişilerin bu ülkeyi ziyaret etmesi mümkün olmuyor. Bu nedenle de vize işlemlerinin eksiksiz yapılarak seyahat öncesinde tamamlanması sağlanıyor. Bu süreçte kişilerin en çok önem vermesi gereken konu İngiltere vize randevusu oluyor.

İngiltere vize randevusu alma konusunda birçok kişi ciddi anlamda sorun yaşayabiliyor. Çünkü vize randevusu almak sanıldığı kadar kolay olmuyor. İngiltere vize kurumları son derece yoğun olduğundan vize randevusu için uygun bir tarih bulmak sanıldığından çok daha zordur. Bu nedenle planlanan seyahat tarihinizden aylar öncesinden bu işlemi yaptırmanız büyük bir önem taşıyor.

İngiltere Vize Randevusu Ücreti

İngiltere için ödenecek vize ücretleri seyahatin uzunluğuna ve vizenin türüne göre değişkenlik göstermektedir. Bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının, 6 aylık vize başvurusu için 130 $ ödemesi gerekir. 2 yıllık vize başvuruları için ödenecek tutar ise 495 $’dır. 5 yıllık vize başvurusunda bulunacak vatandaşların 896 $ ödemesi gerekmektedir. 10 yıllık ve daha üzeri süreler için başvuru yapan vatandaşların da vize merkezlerine 1124 $ ödemesi gerekir. 6 ay süreli dil okulu vize başvurusunda bulunanacak adaylar 133 $ dolar ödemelidir. 11 aylık kısa süreli dil okuluna başvuran adaylar da vize için 254 $ ödeyeceklerdir. Son olarak Tier 4 uzun süreli öğrenci başvurusu için talep edilen ücret de 476 $’dır.

İngiltere Vize Randevu İptali

İngiltere’ye vize almak için başvuruda bulunan kişiler, bazen randevularını iptal etmek durumunda kalabilir. Böylesi durumlarda vize için iletişime geçilen merkeze, belirtilen tarihte randevuya gelinemeyeceğini belirtmek gerekir. Duruma göre ileri bir tarihe ertelenebilecek olan randevu, başka bir problem söz konusu olursa iptal edilebilir. Bu süreçte kişinin yatırmış olduğu harç ücreti geri verilmez.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp