Kanada Ankara Büyükelçiliği

Kanada Ankara Konsolosluğu, Türkiye’de yaşamını sürdüren Kanada vatandaşlarının yasal haklarının korunması sağlayan yetkili kurumdur. Konsolosluk her türlü imza yetkisine sahip olduğu için kimlik çıkarma, kimlik yenileme gibi önemli belgelerin düzenlenmesinde Kanada vatandaşlarına büyük kolaylık sağlar. Yetki alanı büyük olan Kanada konsolosluğu vize işlemlerinin en hızlı şekilde yürütülmesini sağlamaktadır. Kanada vatandaşlarının yanı sıra Kanada’ya gitme fikri olan her Türk vatandaşının vize işlemleri de Kanada Ankara konsolosluğu tarafından gerçekleştirilmektedir. Başvurular yapılır yapılmaz evrakların dosyalanması ile birlikte vize süreçleri başlamaktadır. Kanada vatandaşlarının yasal belgeleri de konsolosluk tarafından resmileştirilmektedir. Doğum, evlilik, boşanma ve ölüm halinde Kanada vatandaşları mutlaka duruma ilişkin beyanat vermelidir.

Kanada Ankara Konsolosluğu birçok konuda her iki ülke vatandaşlarına sorunu çözerek hakların korunması da etkilidir. Aklınızdaki konulara ilişkin bilgi almak için Kanada konsolosluğu telefon numarasıolan (0312) 409 27 00 hattından iletişim kurabilirsiniz. Bunun yanı sıra Kanada konsolosluğu adresi görüşmelerinizi sağlayabilmek adına Aziziye Cinnah Sok. No: 58, 06690 Çankaya/Ankara olarak açık bir şekilde belirtilmiştir.

Kanada Ankara Büyükelçiliği Randevu

Kanada Ankara Büyükelçiliği, Türkiye Cumhuriyet sınırı içinde yer alan ve Kanada Devleti temsil eden resmî bir kurumtur. Ankara’da yer alan Büyükelçilik, Kanada-Türkiye ilişkisi ile ilgilenmekte. Büyükelçiliğin hedefi arasında bu 2 ülke arasında var olan dostluk ilişkisi ve ekonomik, kültür, siyasi ilişkisini başarılı bir seviyede tutma yer alır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Kanada ülkesine yapacağı seyahat öncesinde Kanada vize başvurusu için Ankara Büyükelçiliği’ne müracaat etme zorundadır. Türkiye sınırı içinde ikamet eden Kanada vatandaşı evlenme, noter, doğum, nüfus cüzdanı, askerlik ve vize gibi vatandaşlık işlemini Kanada Ankara Büyükelçilikleri ile birlikte yürütmekte. Ankara Büyükelçiliği Kanada vatandaşı tarafından yapılacak olan konsolosluk işlemi için randevu şartı koşmakta. Kanada Devleti için vize başvurusu yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının ise biyometrik veri kayıtları için Kanada vizesi başvuru merkezinde randevu alması gerekmekte. Kısa süre Kanada seyahati için vize başvurusu doğrudan büyükelçiliğe yapılmamakta. Ankara Büyükelçilikleri şahsen yapılan kısa süre vize başvurusunu kabul etmemekte. Kısa süre Kanada vize başvuruları için yetkili vize merkezleri noktasına müracaat etmelisiniz. Ayrıca büyükelçilik de bulunma amacınız göre randevu alma için de yetkili vize merkezine başvurabilirsiniz. Kanada Büyükelçiliği kısa süreli veya uzun süre Kanada vizesi başvurusunda bulunan kişinin büyükelçilik tarafından belirlenen vize harcı bedelini yatırması gerekmekte. Vize bedeli yatırmayan kişinin vize başvurusu geçersiz sayılmakdır. İlgili kurumun bankahesaplarınaa yatırılması gereken vize başvuru ücretlerinin ödeme dekont vize başvuru evrakı ile beraber büyükelçiliğe sunulmakta.

TOP ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp