Kanada Ankara Büyükelçiliği

Kanada Ankara Büyükelçiliği

Kanada Ankara Konsolosluğu, Türkiye’de yaşamını sürdüren Kanada vatandaşlarının yasal haklarının korunması sağlayan yetkili kurumdur. Konsolosluk her türlü imza yetkisine sahip olduğu için kimlik çıkarma, kimlik yenileme gibi önemli belgelerin düzenlenmesinde Kanada vatandaşlarına büyük kolaylık sağlar. Yetki alanı büyük olan Kanada konsolosluğu vize işlemlerinin en hızlı şekilde yürütülmesini sağlamaktadır. Kanada vatandaşlarının yanı sıra Kanada’ya gitme fikri olan her Türk vatandaşının vize işlemleri de Kanada Ankara konsolosluğu tarafından gerçekleştirilmektedir. Başvurular yapılır yapılmaz evrakların dosyalanması ile birlikte vize süreçleri başlamaktadır. Kanada vatandaşlarının yasal belgeleri de konsolosluk tarafından resmileştirilmektedir. Doğum, evlilik, boşanma ve ölüm halinde Kanada vatandaşları mutlaka duruma ilişkin beyanat vermelidir.

Kanada Ankara Konsolosluğu birçok konuda her iki ülke vatandaşlarına sorunu çözerek hakların korunması da etkilidir. Aklınızdaki konulara ilişkin bilgi almak için Kanada konsolosluğu telefon numarası olan (0312) 409 27 00 hattından iletişim kurabilirsiniz. Bunun yanı sıra Kanada konsolosluğu adresi görüşmelerinizi sağlayabilmek adına Aziziye Cinnah Sok. No: 58, 06690 Çankaya/Ankara olarak açık bir şekilde belirtilmiştir.

Kanada Ankara Büyükelçiliği Randevu

Kanada Ankara Büyükelçiliği, Türkiye Cumhuriyet sınırı içinde yer alan ve Kanada Devleti temsil eden resmî bir kurumtur. Ankara’da yer alan Büyükelçilik, Kanada-Türkiye ilişkisi ile ilgilenmekte. Büyükelçiliğin hedefi arasında bu 2 ülke arasında var olan dostluk ilişkisi ve ekonomik, kültür, siyasi ilişkisini başarılı bir seviyede tutma yer alır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Kanada ülkesine yapacağı seyahat öncesinde Kanada vize başvurusu için Ankara Büyükelçiliği’ne müracaat etme zorundadır. Türkiye sınırı içinde ikamet eden Kanada vatandaşı evlenme, noter, doğum, nüfus cüzdanı, askerlik ve vize gibi vatandaşlık işlemini Kanada Ankara Büyükelçilikleri ile birlikte yürütmekte. Ankara Büyükelçiliği Kanada vatandaşı tarafından yapılacak olan konsolosluk işlemi için randevu şartı koşmakta. Kanada Devleti için vize başvurusu yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının ise biyometrik veri kayıtları için Kanada vizesi başvuru merkezinde randevu alması gerekmekte. Kısa süre Kanada seyahati için vize başvurusu doğrudan büyükelçiliğe yapılmamakta. Ankara Büyükelçilikleri şahsen yapılan kısa süre vize başvurusunu kabul etmemekte. Kısa süre Kanada vize başvuruları için yetkili vize merkezleri noktasına müracaat etmelisiniz. Ayrıca büyükelçilik de bulunma amacınız göre randevu alma için de yetkili vize merkezine başvurabilirsiniz. Kanada Büyükelçiliği kısa süreli veya uzun süre Kanada vizesi başvurusunda bulunan kişinin büyükelçilik tarafından belirlenen vize harcı bedelini yatırması gerekmekte. Vize bedeli yatırmayan kişinin vize başvurusu geçersiz sayılmakdır. İlgili kurumun bankahesaplarınaa yatırılması gereken vize başvuru ücretlerinin ödeme dekont vize başvuru evrakı ile beraber büyükelçiliğe sunulmakta.

Kanada Ankara Büyükelçiliği Randevusu Hakkında

Kanada konsolosluk işlemi yapacak olan ve Ankara çevresinde ikamet eden kişiler işlemlerini Kanada Ankara Büyükelçiliği’ne yapabilir. Kanada Ankara Büyükelçiliği işlemleri yapacak olan kişilerin işlemlerini yerine getirmek için randevu almasına gerek yoktur. Ancak Kanada vize başvurusu yapacak olan kişiler randevu almalıdır. Kanada Ankara Büyükelçiliği’nde işlem yapmadan önce konsolosluk ile iletişime geçerek randevu alınıp alınmayacağı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kanada Ankara Büyükelçiliği’ne Kanada vatandaşlarının yapacağı işlemler için randevu alınmasına gerek yoktur. Kanada vatandaşları Kanada Ankara Büyükelçiliği; konsolosluk, nüfus ve noterlik işlemlerde randevu alınması gerekmemektedir.

Kanada’ya seyahat edecek olan ve Ankara çevresinde ikamet eden kişilerin işlemleri için Kanada Ankara Büyükelçiliği’nde yapabilir. Ayrıca Kanada Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapacak olan kişilerin Kanada Ankara Büyükelçiliği randevu işlemi yapmalıdır. Kanada Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu randevuları genellikle 2 ile 5 iş günü sonrasına verilmektedir.

Kanada Ankara Büyükelçiliği randevu bilgisi aşağıdaki telefon numarası ile alınabilmektedir.

Kanada Ankara Büyükelçiliği Randevu: 0850 346 84 93

Kanada Ankara Büyükelçiliği Vize Randevusu İşlemleri

Kanada’a seyahat etmeyi planlayan ve Ankara çevresinde ikamet eden kişilerin vize başvurusunu Kanada Ankara Başkonsolosluğu’nda yapabilmektedir. Kanada Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişiler için Kanada Ankara Büyükelçiliği vize randevusu hakkında bilgi verilmiştir.

Kanada Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvuru işlemi yapacak olan kişiler başvuru için randevu alınıp alınmayacağını merak etmektedir. Kanada Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişilerin başvurularını yerine getirmesi için Kanada Ankara Büyükelçiliği’nden randevu almalıdır.

Kanada Ankara Büyükelçiliği vize randevusu gerekip gerekmediğini belirleme yetkisi Kanada Ankara Büyükelçiliği’ne aittir.

Kanada Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu için randevu gerekmektedir. Randevu tarihine kadar Kanada vizesi için gerekli evraklar hazırlanmalı ve randevu tarihinde yetkililere teslim edilmelidir. Ayrıca Kanada vize başvurusu için randevu tarihinde vize ücreti ödenmelidir. Ayrıca başvuru yapacak olan kişiler randevu tarihinde Kanada Ankara Büyükelçiliği’nde biyometrik parmak izi verilmelidir.

Kanada Ankara Büyükelçiliği vize randevusu hakkında büyükelçilik ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. (0312) 409 27 00 numaralı telefon ile Kanada Ankara Büyükelçiliği vize randevusu hakkında bilgi alınabilir.  

Kanada Ankara Büyükelçiliği Başvuru

Kanada konsolosluk işlemi olan ve Ankara çevresinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti, Kanada ve Türkiye’de yasal olarak bulunan diğer ülke vatandaşları işlemlerini Kanada Ankara Büyükelçiliği’ne yapabilmektedir. Kanada Ankara Büyükelçiliği başvuru işlemi yapacak olan kişiler yapacağı işlem hakkında Kanada Ankara Büyükelçiliği ile iletişime geçerek öğrenebilir.

Kanada Ankara Büyükelçiliği başvuru işlemi yapacak olan kişilerin randevu almasına gerek yoktur. Ancak vize başvurusu için randevu alınmalıdır. Başvuru yapacak olan kişiler öncelikle yapacağı işleme dair belgeleri eksiksiz hazırlamalı ve Kanada Ankara Büyükelçiliği’ni ziyaret etmelidir.

Kanada vatandaşları Kanada Ankara Büyükelçiliği ile Kanada konsolosluk işlemleri, noterlik işlemleri, Kanada oy kullanma işlemleri, Kanada vatandaşlık işlemleri, Kanada nüfus işlemleri ve Kanada vergi ödeme işlemlerini yerine getirebilir.

Kanada’ya seyahat edecek olan kişiler Kanada Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapabilir. Kanada Ankara Büyükelçiliği’ne işlem yapacak olan kişiler gerekli olan evrakları eksiksiz olarak hazırlamalı ve Kanada Ankara Büyükelçiliği’nden randevu alınarak elçiliği ziyaret etmelidir. Ayrıca Kanada Ankara Büyükelçiliği’ne yapılacak olan başvurularda evrakların güncel tarihli olması gerekmektedir.

Kanada Ankara Büyükelçiliği başvuru işlemi yapacak olan kişiler konsolosluk ile iletişime geçerek bilgi alabilmektedir.

Kanada Ankara Büyükelçiliği Vize Başvurusu İşlemleri

Kanada’ya seyahat edecek olan kişiler seyahat amacına uygun Kanada vizesi almalıdır. Kanada vizesi alacak olan kişiler Kanada’nın Türkiye’deki temsilciliklerine vize başvurusu yapmalıdır. Kanada İstanbul Büyükelçiliği ve Kanada Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yapılabilmektedir. Kanada vizesi alacak olan kişiler Kanada vize başvurusunu aşağıdaki şekilde yapabilmektedir.

  • Kanada’ya seyahat edecek olan kişiler öncelikle seyahat amacına uygun Kanada vizesini seçmelidir. Başvurular vize türüne göre farklılık göstermektedir.
  • Kanada vizesi alacak olan kişiler Kanada’nın CIC sitesinden online başvuru formunu doldurmalıdır. Ayrıca internet sitesi üzerinden vize harç ücreti ödenmelidir.
  • Ardından ise başvuru için Kanada Ankara Büyükelçiliği’nden randevu alınmalıdır.
  • Randevu tarihine kadar vize başvurusu için gerekli olan evraklar eksiksiz olarak hazırlanmalıdır.
  • Hazırlanan evraklar randevu tarihinde yetkililere teslim edilmelidir. Yetkililer evrakları kontrol ederek alabilmektedir.
  • Kanada Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapacak olan kişiler randevu tarihinde biyometrik verilerini vermelidir.

Kanada Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişiler Kanada’da geçerli olan seyahat sağlık sigortası yaptırmalıdır. Kanada Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapacak kişiler yetkililer ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir.

Kanada Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir?

Kanada konsolosluk işlemi olan kişiler işlemlerini Kanada Ankara Büyükelçiliği’ne yapabilir. Kanada Ankara Büyükelçiliği’ne yapacak olan kişiler Kanada’nın Ankara Büyükelçiliği’ne nasıl gidileceğini merak etmektedir. Bu yazıda Kanada’ya seyahat edecek olan kişiler için ‘’Kanada Ankara Büyükelçiliği’ne nasıl gidilir?’’ sorusunun cevabı verilmiştir.

Kanada Ankara Büyükelçiliği Adres: Aziziye Mahallesi, Cinnah Street, No: 58, Posta Kodu: 06690 Çankaya/Ankara

Kanada Ankara Büyükelçiliği’ne gidecek olan kişiler, Ankara’ya ulaştıktan sonra otobüs, minibüs, tramvay, metro, dolmuş gibi toplu taşıma araları ile gidilebilir. Ayrıca Ankara Kanada Büyükelçiliği’ne taksi ve kendi aracınız ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Kanada Ankara Büyükelçiliği yakınlarına giren otobüs hatları aşağıda verilmiştir.

Hat Adı

Yön

407

Sıhhiye-15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı-Atakule-Çankaya

408

Gülpınar-Güneşevler-15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı-Atakule-Birlik MA

413

Altınpark-15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı-Çankaya

116-2

Ulus - Ankara Müzik Ve Güzel Sanatlar Üniversitesi

135-2

Ulus-Oran Sitesi

403-6

Gülpınar-Güneşevler-15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı-Atakule-Birlik MA

413-7

(Öho) Altınpark-Çankaya

440-5

Pursaklar-Çankaya

427

Subayevleri-Ulus-15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı-A.Ayrancı

427-7

(Öho) Subayevleri-A.Ayrancı

116-1

Ankara Müzik Ve Güzel Sanatlar Üniversitesi-Ulus

135-1

Oran Sitesi-Ulus

TOP ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp