Kanada Vizesi

Kanada Vizesi 2022

Kanada vizesi almak isteyen vatandaşların hangi prosedürlere uygun şekilde davranacağını öğrenmeleri için kaliteli danışmanlık hizmetlerinden faydalanmaları gerekmektedir. Bu sayede vize türlerine ve seyahat sürelerine göre değişen vize evraklarına dair bilgileri güncel şekilde almaları mümkün olacaktır. Sizler de Kanada vizesine başvuru yaparken dikkat etmeniz gereken hususların böylece netleşeceğini görebilirsiniz. Aklınıza takılan Kanada vizesi nasıl alınır 2022? Sorusu başta olmak üzere pek çok belirsizliği yok etmeyi başaracak olan ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz. Güvenilir ve profesyonel bir şekilde tamamlamak isteyeceğiniz bu süreçler için en iyi adreslerde olduğunuzu belirtiyoruz.
Kanada vize türleri turistik vize, ticari, aile ziyareti gibi gruplarda ele alınmakta olup, her bir seyahat amacına göre farklı belgeler talep edilmektedir. Gezilerde, ziyaretlerde veya iş toplantılarında Kanada'da gerçekleştirilecek etkinliklere katılabilmek için doğru bir prosedürü takip etmeniz gerekmektedir. Maddi gücünüzü gösterir belgelerle veya sponsorluk belgeleriyle yapacağınız başvurularda pasaportunuzun geçerliliğini korumasına ve güncel olmasına dikkat edilecektir. Diğer yandan vize başvuru formunun uygun şekilde hazırlanması ve diğer evraklarla birlikte sunulması gerekmektedir.

Seyahat amaçlarınıza ve sürelerine göre Kanada Vizesi almak istediğinizde pasaportunuzun bulunması yeterli olacaktır. Ticari, turistik, transit, öğrenci vizesi ve ziyaret vizesi gibi türler için pasaport çeşitlerine göre hiçbir muafiyet bulunmamaktadır. Vize türüne karar vermenizin ardından Kanada’nın CitizenshipandImmigration Canada (CIC) sitesine bağlanarak başvuru formunu online ortamlarda hazırlamanız gerekmektedir.Yatırmanız gereken vize harç bedelinin online olarak ve güvenilir bir şekilde temin edilmesine olanak verilmektedir. Kanada Vize Başvurusu için evrakların hazırlanması ve sunulması için yetki sahibi olan vize merkezimizle iletişime geçebilirsiniz. Böylelikle sizler için harekete geçecek olan adresimizle Konsolosluk ile ilgili işlemlerinizi hemen tamamlayacaktır.

Kanada'ya Vize Nasıl Alınır 2022?

Kanada’ya seyahat edecek olan kişilerin Kanada seyahatlerini yasal olarak gerçekleştirebilmek için seyahat amacına uygun vize alınmalıdır. Kanada’ya seyahat edecek olan kişilerin vize muafiyeti yoksa seyahatini gerçekleştirebilmek için vize alması gerekmektedir. Türkiye ile Kanada vize muafiyeti olmadığından vize zorunludur. Kanada vizesi alacak olan kişiler vizenin nasıl alınacağını merak etmektedir Bu yazıda Kanada vizesi alacak olan kişiler için ‘’Kanada vizesi nasıl alınır’’ sorusunun cevabı verilmiştir. Kanada vizesi başvurusu aşağıdaki şekilde yapılabilir.

 • Kanada vizesi alacak olan kişiler öncelikle seyahat amacına uygun vize türünü doğru bir şekilde seçmelidir.
 • Daha sonra ise Kanada’nın CIC internet sitesi ile Online Kanada vize başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmalıdır.
 • Kanada vize başvuru formu doldurulduktan sonra internet sitesi üzerinden Kanada vize harç bedeli ödenmelidir.
 • Kanada Konsolosluğu’na yapılacak olan vize başvuruları için randevu alınmalı ve gerekli olan vize evrakları teslim edilerek biyometrik veri verilmelidir. Bunun yanında vize başvuru merkezlerine de başvuru yapılabilmektedir.
 • Kanada vize işlemi onaylandıktan sonra vizeleri Kanada Ankara Büyükelçiliği ve Kanada İstanbul Başkonsolosluğu incelemektedir.

Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kanada’ya seyahat edecek olan kişiler, Kanada seyahat amacına uygun vize almalıdır. Kanada vizesi alacak olan kişiler Kanada vize başvurusunun ne kadar sürede sonuçlanacağını merak etmektedir. Bu yazıda Kanada vizesi alacak olan kişiler için ‘’Kanada vizesi kaç günde çıkar’’ sorusu cevaplanmıştır.

Kanada’ya seyahat edecek olan kişilerin Kanada vize başvurusu sonuçlanma süresi başvuru sahibinin durumuna göre farklılık göstermektedir. Kanada vize başvuruları kişinin mesleğine, eğitimine ve Kanada vize başvurusunun yapıldığı Kanada vize türüne göre farklılık göstermektedir. Kanada vize başvurusunun sonuçlanma süresine etki eden bazı durumlar aşağıda verilmiştir.  

 • Kanada vize başvurusunun sonuçlanma süresi sahibinin mesleğine göre farklılık göstermektedir.
 • Kanada vize başvurusunun sonuçlanma süresi sahibinin eğitim durumuna göre farklılık göstermektedir.
 • Kanada vize başvurusu süresini başvurulan temsilciliğin yoğunluğuna göre farklılık göstermektedir.
 • Kanada vize başvurusu süresi eksik ve hatalı belge teslim edilmesine göre farklılık göstermektedir.
 • Kanada vize başvurusu süresi eksik ve hatalı bilgi beyan edilmesine göre farklılık göstermektedir.

Kanada vize başvurusu yukarıdaki durumlara göre farklılık göstermektedir. Başvuruların kısa sürede sonuçlanması için gerekli olan evrakların eksiksiz olarak ve güncel şekilde hazırlanması gerekmektedir. Kısa süreli Kanada vize başvuruları 1 hafta içerisinde çıkarken uzun süreli Kanada vize başvurularının sonuçlanması 4 haftayı bulabilir.

Kanada Vizesi Başvurusu Hakkında Bilgi

Kanada’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları seyahat amacına göre Kanada vize başvurusunda bulunmalıdır. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaport, Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri kısa süreli ya da uzun süreli seyahatler fark etmeksizin seyahat amacına uygun vize almak zorundadır.

Türkiye sınırları içerisinde Kanada vizesi değerlendirme ve onay verme yetkisi Kanada Ankara Büyükelçiliği ve Kanada Konsolosluklarına aittir. Kanada’ya seyahat etmek isteyen kişiler seyahat amacına göre vize türünü belirlemelidir. Ardından ise Kanada vize başvuru formu doldurarak vize başvurusu yapacağı yerden randevu almalıdır.

Kanada Konsolosluğu ve Büyükelçiliği vize başvurusunu doğrudan kabul etmez. Vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler bundan dolayı vize başvurularını Kanada Ankara Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine yapmalıdır. Ağustos 2018 tarihinden önce Kanada vize başvurusunda bulunacak olan kişiler randevu almak zorunda değildi. Ancak Ağustos 2018 sonrasında vize başvurusunda bulunacak kişilerden parmak izi verisi alınması kararlaştırıldı. Bundan dolayı Kanada vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin vize başvurusu için randevu alması zorunlu kılındı.

Vize başvurusu için gerekli belgeler hazırlanmalıdır. Evraklar eksiksiz ve birbiri ile uyuşuyor olmalıdır. Birbiri ile uyumlu olmayan belgeler kabul edilmemektedir. Bundan dolayı vize talebiniz reddedilebilir. Özellikle belgelerin vize başvuru formu ile uyumlu olması gerekmektedir Kanada Konsolosluğu başvuru sahibini bu belge ile tanımaktadır. Bu belgedeki en ufak uyumsuzluk, yanlışlık vize reddine neden olmaktadır.

Kanada Vizesi Başvuru İşlemleri 

Kanada’ya seyahat edecek olan kişiler kanada vize başvuru işlemi gerçekleştirmelidir. Kanada vize başvurusu Kanada’nın diplomatik temsilciliklerine ve Kanada vize başvuru merkezlerine yapılabilmektedir. Kanada vize muafiyeti olmayan herkesin seyahatleri için vize alması gerekmektedir.

Kanada vizesi alacak olan kişiler seyahat amacına uygun vize türünü belirlemeli ve Kanada Konsolosluğu’na bağlı internet sitesi üçerinden online vize başvuru formunu doldurarak gerekli vize ücretini ödemelidir. Ardından ise Kanada vize başvurusu için gerekli olan evraklar ile Kanada Konsolosluğu ziyaret edilmelidir. Bunun için Kanada Konsolosluğu’ndan randevu alınmalıdır.

Kanada vize başvurusu yapacak olan kişiler seyahat süresini kapsayan ve Kanada’da geçerli olacak seyahat sağlık sigortası yaptırmalıdır. Bunun yanında başvuru sahibinin Kanada’da bulunduğu sürece masraflarını karşılayabilecek ekonomik durumunun olması gerekmektedir.

Kanada vizesi alacak olan kişiler, vize başvurusu için gerekli olan evrakları eksiksiz olarak hazırlamalıdır. Evrakların güncel tarihli olması gerekmektedir. Kanada vize başvurusu için evrak hazırlayacak olan kişiler vize evraklarını başvuru yapacağı Kanada vize Türüne uygun olarak hazırlamalıdır. Kanada vize başvurusu için profesyonel destek alınabilir.

Kanada Vizesi Başvuru Şartları Nelerdir?

Seyahat etmek istediğinizde pasaportunuzun 10 yıldan eski olmamasına dikkat edilecektir. Ayrıca son 2 sayfasının boş olması ve dönüş itibariyle 3 ay daha geçerliliğinin olmasına dikkat edilecektir. İngilizce dilinde hazırlanması gereken evrakların eksiksiz ve doğru biçimde sunulmasına dikkat edilecektir. Kanada Vize Başvuru Şartları içerisinde yer alan diğer belgeler arasında fotoğraf, sabıka kaydı niyet mektubu, davetiye, sağlık sigortası ve rezervasyon belgeleri yer almaktadır. Maddi durumunuzu gösterir belgeleri hazırlarken güncel olmasına ve son 3 ay içerisinde hazırlanmasına özen göstermelisiniz. Sizler de danışmanlık merkezlerimize başvuru yaparak 7 iş günü içerisinde sonuçların alınması ve olumsuz bir durumun yaşanmaması için ekiplerimizden destek alabilirsiniz. Güncel vize ücretleri hakkında bilgi almak ve ödemelerinizi hangi aşamalarda yapacağınızın yanıtını öğrenebilmek için hemen harekete geçebilirsiniz.

Schengen ülkesi olmayan Kanada ve diğer ülkelere yönelik vize başvuruları için nasıl bir yöntem izlenmesi gerektiğinin yanıtını veriyoruz. Oluşturulacak randevu tarih ve saatinde yetkili vize danışmanlık merkezleri sayesinde evrakların ibraz edilmesi için Vize Merkezi ofisimizle iletişime geçebilirsiniz. Böylece tüm işlemlerinizin takibi gerçekleştirilecek olup, herhangi bir hatalı bilginin ve belgenin yer almamasına özen gösterilecektir. Bu sayede işlemleriniz kısa sürede sonuç bulacaktır.

Kanada Vize Türleri

Kanada’ya seyahat edecek kişiler seyahatleri için en uygun vize türünden başvuru yapmalıdır. Kanada vize türleri şu şekildedir; Kanada turistik vize, Kanada ticari vizesi, Kanada aile ziyareti vizesi, Kanada transit vizesi, Kanada öğrenci vizesi, Kanada oturum izni, Kanada vatandaşlığı, Kanada çalışma iznidir.

Kanada aile ziyareti, turistik, ticari vizeleri 6 aya kadar Kanada’da konaklama hakkı tanımaktadır. Öğrenci vizesi ise eğitim hayatı boyunca oturum izni vermektedir. Kanada oturum izni ve çalışma izni uzun süreli konaklama hakkı vermektedir.

Kanada vize başvuruları genellikle 10 iş gününde sonuçlanmaktadır. Ancak bu süre ek belge talebi, başvuru sahibinin mülakata çağrılması, eksik belge gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Vize başvuru yaparken başvurunuzun incelenme zamanının Kanada resmi tatillerine ve Türkiye resmi tatillerine gelmemesine dikkat etmelisiniz. Başvurunuzun bu tarihlere denk gelmesi sonuçlanma süresini uzatmaktadır.

Kanada Vizesi için Gerekli Evraklar Nedir?

 • Güncel Fotoğraf: Kanada vizesi başvurusu için gereken biyometrik fotoğraf, 35x45 ölçüsünde, 2 adet, beyaz arka fon ve başka vize başvurusuna kullanılmamış olmalıdır.
 • Pasaport süre: Kanada vize başvurusunda kullanılan pasaport, talep edilmiş Kanada vizesi bitiş tarihinden itibaren 180 gün daha geçerli süreye sahip olmalı.
 • Öğrenim ve İş Geçmiş Formu: Kanada Konsolosluğu, Kanada vize için müracaat eden 18 yaşında büyük tüm kişi için Kanada Vizesi Öğrenim ve İş Geçmişi Formu sunmasını talep etmektedir.
 • İyi Niyet Mektubu: Kanada vize için müracaat eden kişi, Kanada seyahatinin amacına ve bu seyahat kendisine sunacağı katkıya ilişkin kısacık bir İyi Niyet Mektup ibraz etmelidir.
 • Davetiye Mektubu: Kanada’dan davet eden kişi, şirket, kurum tarafından; kişisel bilgi, iletişim bilgisi, kişi ile yakınlık dereceleri, seyahatin neden, seyahat süreleri, seyahat sponsoru ve Kanada’yı ne zaman terk edecekleri ile ilgili bilgiyi içeren Davetiye sunulmalı.
 • Sabıka Kaydı: Kanada vize için müracaat eden kişi, savcılıktan aldığı sabıka kayıtının bulunmadığını ve Kanada’nın ulusal birliğe zarar vermeyeceği gösteren iyi hal belgesi sunmakla yükümlüdür.
 • Mali Durum Belgeleri: Kanada vize için müracaat eden kişi, seyahati süresince masrafını nasıl karşılayacağını ve seyahatinin bitiminde Kanada toprağından ayrılacağını gösterir bağının olduğuna ait belge ibraz etmelidir.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Kanada vize işleminde bulunacak kişilerin, acil tıbbi bakımı, hastane tedavisi ve sağlık nedeni için hazırlanmış sigorta poliçeleri, seyahat süresi kapsayan, en az 30.000 Euro teminatlı sahip orijinal seyahat sağlık poliçeleri hazırlanmalıdır.

Kanada Vize Başvurusu Yapmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Kanada’ya seyahat edecek olan kişiler seyahat amacına uygun Kanada vizesi almalıdır. Kanada vizesi alacak olan kişiler vize için gerekli olan evrakları hazırlamalıdır. Bu evraklar randevu tarihinde yetkililere teslim edilmelidir. Kanada vizesi için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli olmalıdır. Pasaportun en az 2 sayfası vize basımı için boş olmalıdır.
 • Kanada vize başvuru formu: Form seyahat amacına uygun olarak hazırlanmalıdır. Formdaki bilgiler eksiksiz olarak doldurulmalıdır.
 • Biyometrik Fotoğraf: En az 2 adet çekilmiş biyometrik fotoğraf gereklidir.
 • Kanada vize talep dilekçesi: Kanada temsilciliğine hitaben vize talep nedenini açıklayan dilekçe yazılmalıdır.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi: ön ve arka yüz fotokopisi gerekmektedir.
 • Kanada konaklama rezervasyonları
 • Kanada gidiş ve dönül rezervasyonları ve biletleri
 • Başvuru sahibinin gelir belgeleri: Kanada’da ki seyahat masraflarınızı karşılayabileceğinizi kanıtlayan belgeler gereklidir.
 • Ticari Kanada vizesi ve aile ziyareti vizesi için davetiye
 • Kanada eğitim vizesi için öğrenci belgesi

Kanada vize başvurusu için gerekli olan evraklar Kanada vize başvuru türüne göre farklılık göstermektedir. Detaylı bilgi için Kanada Konsolosluğu’nun internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kanada Vizesi Ücreti

Kanada’ya seyahat edecek olan kişilerin seyahat amacına uygun vize alması gerekmektedir. Kanada vizesi alacak olan kişiler vize başvurusunda bulunabilmek için vize ücreti ödemelidir. Kanada vize ücreti ödemeyen kişilerin vize başvuruları kabul edilmemektedir.

Kanada vize başvuruları Kanada Hükümeti tarafından belirlenmelidir. Kanada vize ücretleri her yıl Kanada Hükümeti tarafından düzenlenmektedir. Kanada vize ücretleri Kanada vizesi türüne ve giriş sayısına göre farklılık göstermektedir. Kanada vize ücretleri aşağıda verilmiştir.

Kanada vize başvurusu için Kanada vize başvuru formu doldurulmalıdır. Bu aşama sonra vize ücreti sistem üzerinden online şekilde ödenmelidir. Kanada Konsolosluğu bu ücretin dışında bir ücret talep etmemektedir. Kanada vize ücreti Kanada Doları üzerinden ödenmelidir. Ancak vize başvurusunu Kanada vize başvuru merkezlerine yapan kişiler ek hizmet almış ise ek hizmet bedeli ödemelidir. Kanada vize ücreti aşağıda verilmiştir.

Vize Türü

Vize Ücreti

Kanada Turistik Vizesi

185 Kanada Doları

Kanada Ticari Vizesi

185 Kanada Doları

Kanada Ziyaret Vizesi

185 Kanada Doları

Kanada Kısa Süreli Eğitim Vizesi

185 Kanada Doları

Kanada Transit Vizesi

185 Kanada Doları

Kanada Öğrenci Vizesi

235 Kanada Doları

Kanada Vize Danışmanlığı

Kanada vize danışmanlık: Kanada vize süreci tercih edildiği takdirde danışmanlık firmaları tarafından yönetilmektedir. Online ortamda Kanada vize başvuruları yapılmakta ve bu süreç online şekilde devam etmektedir. Vize danışmanlığının avantajları oldukça çoktur.

Uygun vize türüne başvuruda bulunulması, Büyükelçiliğe veya konsolosluğa gidilmeden vize için gerekli evrakları, son güncellemeleri kolaylıkla öğrenilebilmesi. Vize dilekçesinin Konsolosluk talebine uygun şekilde yazılması, Vize başvuru formunun uygun kategoriden seçilmesi ve sorunsuz doldurulması, Kanada vizesini hemen, hızlı almak isteyen kişiler için ekstra hizmet ücretleri hakkında bilgiler verilmesi ve başvuran kişinin onaylaması, Kanada vize randevusu günü acente temsilcisinin kişiye eşlik etmesi, Kanada vizesi için tercih edilecek birçok danışmanlık firması bulunmaktadır. Bu firmalar da farklı fiyat aralığı olduğu için bütçenize uyun firmaları tercih etmeniz gerekir. Bu firmalardan en iyi Kanada vize danışmanlık firması www.kanadavizemerkezi.com, www.eagvs.com, www.vizemerkezi.com firmalarıdır. Bu tarz firmalar oldukça fazla bulunmaktadır. Online işlemlerde bu siteler üzerinden işlem yapmak tercih edilmektedir. Vize merkezi firması gibi firmalar vize işlemlerinde güvenilir bir süreç garanti etmektedir. Randevu aşamasından vizeye sahip olma aşamasına kadar beraber bir süreç yürütülmektedir. Vize danışmanlık firmaları gerekli bilgilendirmeleri yapmakta ve bu süreci size açıklamaktadır.

Türkiye'deki vize işlemlerinin ana merkezi Ankara'dır. Kanada 'nın vize merkezi Ankara, birçok başkonsolosluğa ya da fahri konsolosluğa ev sahibi yapmaktadır. Yüz yüze yapılan başvurular Kanada'nın vize merkezi Ankara'ya yapılmaktadır.

TOP ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp