×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Rusya Dil Okulu Vizesi

Rusya dil eğitiminde tercih edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Rusya Dil Okulu ile bir lisan öğrenmek, birçok meslek sınıfı açısından çok yararlıdır. Rusya turistlik açıdan oldukça yoğun bir ülke olduğundan da dil geliştirmeye çok müsait bir yerdir. Rusya Dil Okulu olarak Rusça eğitim almak istiyorsanız tercihinizi Liden & Denz Language Centres eğitim kurumu yönünde seçmeniz çok mantıklı olacaktır. Ayrıca ülkenin kendi ana dilini öğrenmek, telaffuz kavramı açısından da artı bir avantaj oluşturur. Rusya Dil Okulu aracılığı ile dil geliştirmek, hem kişisel anlamda iyi gelen bir aktivite olacak hem de mesleki anlamda ilerisi için çok güzel bir yatırım olarak hanenize eklenecektir.

Rusya Dil Okulu ile eğitim sağlayabilmeniz için öncesinde mutlaka Rusya vizesi işlemlerinizin başvurusu yapılmış olması gerekir. Bununla birlikte kaydınızı yapmış olduğunuz okul belgesi ve ödeme bilgilerinin vize evrakları arasında bulundurulması önemlidir. Rusya Dil Okulu eğitim süresi kısa dönem olabileceği gibi uzun bir dönemde olabilmektedir. Bu yüzden eğitim alacağınız saat dilimi de vize türünü etkileyecektir. Vize başvurusu yaparken bu unsurları göz önünde tutmak gerekir.

Rusya Dil Okulu Vizesi Nedir?

Rusya'da dil eğitimi alacak olan kişinin alması gereken vize, Rusya dil okulu vizesidir.  Rusya  dil okulu vizesi olmadan  Rusya'da dil eğitimi alınmamaktadır. Bu nedenle dil eğitimi alacak olan kişinin  Rusya dil okulu vizesi alması gerekmektedir.

  Rusya dil okulu vizesi veriyor mu? sorusuna  “evet” cevabı verilebilir.  Rusya dil okulu vizesi alacak olan kişinin Rusya'da bulunan bir dil okul tarafından kabul edilmiş olmalıdır.  Rusya dil okulu vizesi başvuruları Rusya'nın Türkiye’de bulunan temsilciliğine yapılmalıdır.  Rusya dil okulu vizesi alacak olan kişi gerekli olan evraklar eksiksiz olarak hazırlanmalıdır,  Rusya  temsilciliğinden randevu alınarak randevu tarihlerine teslim edilmelidir.  Rusya'da dil eğitimi alacak olan kişinin Rusya dil okulu vizesi alması gerekmektedir.  Rusya dil okulu vizesi eğitim süreleri boyunca verilmektedir. Dil okulu vizesi bir ulusal vize türü olarak, vize sonuçlaması süresi  Rusya vize sonuçlanma süresinden uzundur. 

Rusya Dil Okulu Vizesi Nasıl Alınır?

Rusya'da bir dil okuluna dil eğitimi alacak olan kişi,  Rusya'da bulunan bir dil okul tarafından kabul edilmelidir ve anlaşma sağlamalıdır. Bu yazı da  Rusya dil okuluna dil eğitimini alacak olan kişi için “ Rusya dil okulu nasıl başvurulur?” sorusu cevabı verilmiştir.  Rusya'da bulunan bir dil okuluyla anlaşarak  Rusya da dil eğitimi almak isteyen kişi öncelikle  Rusya'da bulunan dil okullarına başvurmalıdır ve dil okulu tarafında kabul edilmelidir.  Rusya dil okulu başvurusuna bulunacak olan kişi,  Rusya  dil okulu ile iletişimlere geçerek başvurusunu yapabilir.  Rusya'da bulunan dil okulu tarafında kabul edilen kişi,  Rusya dil okulu başvurusu için vizesini almalıdır.  Rusya dil okulu vizesine başvuruda bulunacak olan kişi,  Rusya temsilciliğine dil okulu vize başvurusu bulunmalıdır. Başvuru için davetiye alınması gerekmektedir.

Rusya Dil Okulu Vizesi Nereden Alınır?

Rusya'da dil eğitimi alacak olan kişinin  Rusya dil okulu vizesini alması gerekmektedir. Rusya'da dil eğitimini alacak olan kişinin  Rusya dil okulu vizesi almasını gerekmektedir.  Rusya dil okulu vizesi eğitimi süresi boyunca verilmektedir. Dil  Rusya okulu vizesi alacak olan kişinin bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Rusya dil okulu vizesini alacak olan kişilerin yerine getirmesi gereken şartlardan birisi de randevusunu almasıdır. Dil okulu vizesi için randevu alacak olan kişiler randevu işlemi hakkında araştırmalar yapmaktadır. Rusya dil okulu vize başvuru işlemi  Rusya Ankara Büyükelçiliği,  Rusya İstanbul Başkonsolosluğu ve  Rusya Konsolosluklarına yapılmalıdır. Rusya dil okulu vizesini  alacak olan kişi  Rusya da bulunan dil okulundan davetiye alınması gerekmektedir.  Rusya dil okulu vize başvurusu için gerekli olan evraklar eksiksiz olarak hazırlanmalıdır. Dil kursu vizesinin  Rusya Konsolosluğu’nun yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Ulusal vize kategorisine yapılan bir vize başvurusuna değerlendirme süreçlerine  Rusya'da ki yerel makam da dahil olduğundan süreç uzayabilir. 

Rusya Dil Okulu Vizesi KGünde Çıkar?

Dil okulu vizesi bir ulusal vize türü olarak, vize sonuçlanması süresi  Rusya vizesi sonuçlanması süresinden uzundur. Dil kurs vizesi  Rusya Konsolosluğu’nun yoğunluklarına göre değişiklik gösterebilir. Rusya'da bulunan bir dil okuluyla anlaşarak  Rusya da dil eğitimi almak isteyen kişi öncelikle  Rusya'da bulunan dil okullarına başvurmalıdır ve dil okulu tarafında kabul edilmelidir. Ulusal vize kategorisine yapılan bir vize başvurusuna değerlendirilme sürecine  Rusya'da ki yerel makam da dahil olduğundan süreç uzayabilmekte.  Rusya Ulusal vize başvurusunun sonuçlanma süresi genellikle 1 ay ile 3 ay arası olmaktadır. Ancak  Rusya  Konsolosluğu, başvuruda sunulan evraklara ek olarak evrak isteme haklarına sahiptir. Ayrıca resmî tatil bu sürelere dahil değildir. Dönem olarak Konsolosluğu yoğun olduğu dönemlerde yapılan başvurularda da vize sonuçlama süresi uzayabilmektedir.  Rusya dil okulu vizesi eğitim süreleri boyunca verilmektedir.

Rusya Dil Okulu Vizesi Başvurusu

Rusya Federasyonunda bulunan dil okullarında eğitim görmek isteyen ya da üniversitelerde lisans ya da yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler Rusya öğrenci vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Yeşil, Gri ve Siyah pasaport sahiplerinin vizeye ihtiyacı bulunmamaktadır. Ancak Bordo pasaport sahibi öğrencilerin Rusya öğrenci vizesine başvuru yapmaları gerekmektedir. Rusya dil okulu vizesi süresinin uzatılması mümkün olup, istenildiği zaman öğrenci ilgili kurum ile görüşülerek bir seneyi geçmemek koşuluyla düzenleme tekrar yapılabilmektedir. Rusya dil okulu öğrenci vizesinin uzatılması ile ilgili sürecin takibini Rusya Federal Göç şubesi bizzat yapar.

Rusya öğrenci vizesi başvurusu esnasında istenilen evraklar eksiksiz ve doğru olarak doldurulmak zorundadır. Rusya topraklarında geçecek süre 3 ay ile 1 sene arasında değişeceğinden çok büyük titizlik ile takibi yapılmaktadır. İstenilen evraklar;

  • Kullanılacağı dönemden en az 1,5 sene daha geçerliliği olan ve en az 2 sayfasının boş olması gereken pasaport.
  • 2 adet 3,5 x4,5 cm boyunda, biyometrik özelliklere sahip, düz beyaz arka fonda çekilmiş fotoğraf.
  • Davetiye.
  • Rusya gidiş – dönüş uçak bileti ya da Rusya’da rezervasyon yapmanız beklenmektedir.
  • HIV virüsü taşımadığınıza dair sağlık raporu.
  • 30.000 Euro bedelli seyahat tarihlerinizi içeren seyahat sağlık sigortası.
  • Türkiye’de yaşayan 3. Ülke vatandaşları için Türkiye Cumhuriyeti tarafından verilmiş oturum kartlarının arkalı – önlü fotokopisi istenmektedir.

Genellikle 90 güne kadar olan vizeler tek girişli ya da iki girişli olarak verilmektedir.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp