×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

RUSYA TİCARİ VİZE

Rusya’ya iş amaçlı ve belirli bir süre için seyahat etmekten isteyenlerin mutlaka bir ticari vize almaları gerekir. Herhangi bir firma, sektör ya da iş başvurusu için alınması gereken Rusya Ticari Vizesi, alma süresi, birçok kişi tarafından, merak edilen bir konudur. Yurtdışına vize alma işlemleri, belirli bir süreç ve bir takım formatlara bağlıdır.

Bazı konsolosluklar, bazen çok daha fazla detay isteyebilir. Rusya Ticari Vizesi başvurusu için, ilk olarak, ülkemiz de bulunan Rusya Konsolosluğu' na başvuru yapılması gerekir. Başvurular, belirtilen tarihlerde yapılır. Bunun için öncelikle, in başvuru yapılması gerekir. Belirli bir ücret yatırıldıktan sonra, başvurular kabul edilir.

Rusya Ticari Vizesi İçin Hangi Belgeler Zorunludur?

Rusya’da ticari bir faaliyet gerçekleştirmeyi düşünen tüm vatandaşların alması gereken vize için şu evrakların hazırlanması zorunludur:

- En az 1.5 yıl geçerliliği olan bir pasaport

- Güncel ve biyometrik olan, iki tane fotoğraf

- T.C kimlik ve arka, ön olmak üzere fotokopisi

- Rusya’dan davet gönderen kurumun davetiyesi

- Tüm iletişim bilgileri ve mesleki konum

Bu belgeler dışında çeşitli işletme ve işveren ya da çalışan olduğunuza dair de belgeler hazırlamanız şartı bulunuyor.

Rusya Ticari Vizesi Ne Kadar Süre Geçerlidir?

Rusya Ticari Vizesi geçerlilik süresi genellikle, bir sene içerisinde 3 ay geçerlidir. Vizeler tek ya da çift girişli şekilde verilir. İsteyenler için, 3 aydan daha uzun bir süre içinde vize alınabilir. Bunun için konsolosluktan detaylı bilgi almak gereklidir. Eğer uygun bulunursa, bir seneye kadar geçerli, ticari vize verilebilir.

Seminer ya da fuarın kaç gün süreceği kalma iznini belirleyen bir faktördür. Belirlenmiş bir süre yoksa sabit olarak, herkes için, 3 ay süre verilir. İstisnai durumlarda daha çok hak tanınabilir. Örneğin iş yeri açmak ya da herhangi bir iş başvurusu için gidiliyorsa durum bildirilmeli ve daha fazla süresi olan, vize talep edilmelidir. Başvurular kısa bir süre içinde sonuçlanır.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp