FORGOT YOUR DETAILS?

Yunanistan Vize Randevusu

Yunanistan vize randevusu almak isteyenler Yunanistan vize türleri arasından seçimlerini yapmalıdır. Yunanistan Schengen vize başvurusu için öncelikle Yunanistan Konsolosluğu’nun web sitesinden Yunanistan vize başvuru formu doldurulmalıdır. Yunanistan vize başvuru formu doldurmayanlara Yunanistan vize randevusu verilmemektedir. Yunanistan vize başvuru formunu doldurduktan sonra randevu kısmından Yunanistan vize randevunuzu alabilirsiniz.

Yunanistan vize randevunuzu almak için randevu almak istediğiniz merkezi seçmeli ve sistemin size sunduğu uygun bir gün ve saatte randevunuzu oluşturmalısınız. Yunanistan vizesi randevunuzu aldıktan sonra tüm belgelerin, başvuru formunun ve randevu belgesinin çıktılarını almayı unutmayınız. Sistemin size verdiği gün ve saatte Yunanistan vize merkezinde tüm belgelerinizin asılları ve fotokopileri ile hazır bulununuz.

Yunanistan Vizesi Randevu

Her ne kadar Türkiye’ye çok yakın olsa da, Yunanistan’a gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının da vize alması gerekmektedir. Çünkü Yunanistan, Avrupa Birliği’ne üye bir ülkedir. Bu nedenle Schengen vizesi alarak ülkeye giriş mümkün olmaktadır. Turistik ve tarihi açıdan oldukça sık turist ağırlayan ülkenin vize başvuruları, özellikle belirli dönemlerde fazlasıyla yoğun olmaktadır. Bu nedenle Yunanistan’a herhangi bir yolculuk planlayan vatandaşların, sınır olan 90 gün öncesinde vize randevusu için sorgulama yapmaları tavsiye edilmektedir. Aksi halde konaklaması ve uçak biletlerini satın alan kişilerin, vize işlemlerinde gecikmeler söz konusu olabilmektedir.

İstanbul’da başvuru merkezinde alacağınız randevu için önce online vize başvuru formunu doldurulmak gerekmektedir. Form doldurulduktan daha sonra randevu zamanınızı belirleyebilirsiniz. Bununla beraber standart randevu, vip'i randevu ve mobil randevusu gibi hizmet seçeneği de bulunmaktadır. Aile başvurusunda olacak kişiler ise yine de tüm formu doldurulmalıdır fakat başvuru tipi ‘Aile’ ve kişinin sayısını da işaretlenmesi gerekmektedir.
Diğer başvuru merkezi için ön aşamalar form doldurma sistemi aksine doğrudan randevu oluşturabilirsiniz. Önceki başvuru merkezinin sisteminde kayıt oluşturarak randevularınızı belirlemelisiniz.
Bağlı bulunduğunuz başkonsolosluk, konsolosluk, elçilik makamından doğrudan ya da yetkilendirilmiş temsilciliğinden Yunanistan vize randevuları alınabilmektedir. İstanbul’da bulunan Yunanistan Başkonsoloslukları D ve C tip vize başvurusu için her Salı 09:00-13:00 arasında randevulu ziyaretçi kabul edilmektedir. Ya da +90 212 393 8290, 1, 2, 4 numaralarını arayarak ve grgencon. konfa. gr / e-posta adresinden hafta içi 09:30-16:00 saati arasında ulaşabilirsiniz.
Yunanistan Konsolosluğu vize randevuları zamanı sınırlı tutulduğundan yoğunluk oluşabilmektedir ve randevu zamanı ileri bir tarihe atılabilmektedir. Yetkili başvuru merkezinden randevuları almanız daha doğru bir seçenektir.

Yunanistan Vize Randevuları Ne Zaman Açılacak?

Yaklaşık bir buçuk senedir yaşadığım salgının turizm sektörüne olan olumsuz etkisi, ne yazık ki devam etmektedir. Bu kapsamda birçok ülke vize işlemlerini durdurmuştur. Özellikle çok fazla turist çeken ülkelerden olan Yunanistan’ın vize işlemlerini geçici olarak durdurması, buraya gidecek insanları olumsuz etkilemiştir. Dolayısıyla Yunanistan özelinde vize randevularının ne zaman açılacağını soran birçok insan vardır. Yasakların esnetilmesi ve uluslararası seyahatlarin daha da sıkı kontrol edilmesi ile beraber Yunanistan’a vize randevularının da kısa süre içerisinde açılacağı öngörülmektedir.

Yunanistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Yunanistan vize randevusu almak için Yunanistan Konsolosluğunun web sitesindeki randevu al bölümü açılmalıdır. Bu bölümde başvuru tipi, seyahat edecek kişinin özelliğine göre seçilmelidir. Eğer Yunanistan’a aile olarak gidiyorsanız bu bölümde başvuru tipi, aile olarak seçilmelidir. Aile olarak yapılan başvurularda, Yunanistan vize randevusu almak için bir ailenin tüm üyelerinin ayrı ayrı randevu almaları gerekmektedir. Genellikle aynı gün yapılan randevu başvuruları, istenilen aynı tarihe alınabilmektedir. Aynı şekilde, Yunanistan vize başvuru formu, bir ailenin üyeleri için ayrı ayrı doldurulmalı, hepsinin çıktısı alınmalıdır. Bununla birlikte her bir bireyin diğer tüm evrakları ayrı şekilde hazırlanıp dosyalanmalıdır. Yunanistan vize başvuru evrakları tam ve eksiksiz hazırlanmalı, randevu gününe tam zamanında gidilmeli, evraklar eksiksiz teslim edilmelidir.

Yunanistan Vize Randevusu Almak İçin Neler Yapılır?

Yunanistan’a gitmeye karar veren kişilerin öncelikli olarak randevu gününe kadar kendilerinden istenen tüm belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlaması gerekmektedir. Aksi halde başvuru gününde bazı problemler söz konusu olacaktır. İstanbul’da bulunan başvuru merkezlerinden yapacağınız başvurular için öncelikli olarak online vize formunu doldurmanız gerekir. Ancak form doldurulduktan sonra randevu almak olanaklı olur. Randevu tipleri kendi içinde standart, vip, mobil olmak üzere bazı bölümlere ayrılmaktadır. Aile başvurusu yapacak kişilerin de, tüm formları doldurduktan sonra Aile başvurusunu seçerek, kişi sayısını belirtmesi gerekir.

Yunanistan Vize Randevusu Nereden Alınır?

Yunanistan vize randevusu nereden alınır sorusu vize işlemi yaptırmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor. Vize randevusu vize işlemleri konusunda son derece önemli bir detaydır. Kurumlar çok yoğun bir şekilde çalıştığı için vize randevusu almak sanıldığından daha da zor olabilmektedir. Yunanistan vize randevusu alabilmek için şu yollara başvurabilirsiniz:

 • Yunanistan konsoloslukları ve yetkili merkezlerine şahsen başvurarak vize alabilirsiniz.
 • Yunanistan vize internet sitesinden vize randevusu alabilirsiniz.
 • Kurumların telefonlarını arayarak vize randevusu alabilirsiniz.
 • Danışmanlık firmaları aracılığı ile vize randevusu alabilirsiniz.

Yunanistan Başkonsolosluğu C ve D tipi vize başvurularında kişileri Salı günlerinde 09:30- 13:00 arasında kabul etmektedir. Bu nedenle vize işlemlerinize başlamadan önce mutlaka randevunuzu almanız gerekiyor. Randevu aldıktan sonra da tüm vize işlemlerine başlayarak eksiksiz bir şekilde belge hazırlamanız gerekiyor.

Yunanistan Vize Randevusu Kaç Gün Sonraya Veriliyor?

Yunanistan’a gitmek için vize randevusunda bulunan kişilerin dosyaları ilgili vize merkezlerine ulaştıktan sonra, 3 iş günü içerisinde detaylı bir şekilde incelenmektedir. Dosyalar için başvuru merkezlerinden randevu talep edilmektedir. Kişiler doğrudan konsolosluklardan randevu alabilmektedir ancak söz konusu yoğunluklardan dolayı randevu işlemleri yalnızca haftanın bir günü gerçekleşir. Bu nedenle vize merkezleri kişilere yardımcı olur. Vize merkezinin müsaitlik durumuna göre en geç 10 gün içerisinde başvuran kişiye randevu verilmektedir.

Yunanistan Vize Randevusuna Gecikirsem...

Yunanistan vize randevusuna gecikirsem düşüncesini her vize başvurusu yapan kişi yaşamaktadır. Vize işlemlerinizin yapılabilmesi için randevu almanız mecburi olan bir durumdur. Eğer vize randevunuz yok ise belgelerinizi de teslim edebilme imkanınız olmayacaktır. Belgelerinizi teslim etmek konusunda bu randevu işlemini internetten, telefondan ya da şahsen başvurarak yaptırabilirsiniz. Randevuya geç kalmak bu hakkınızın yanmasına neden olabilir. Bu da sizin yeniden vize randevusu almanız anlamına gelir. Randevu sırasında şu detaylara dikkat etmek gerekir:

 • Randevuda belgeler tam olmalıdır.
 • Güncel evrak teslim etmelisiniz.
 • Belgelerin vize türüne uygun olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Vize sorularına uygun bir şekilde yanıt vermelisiniz.

Vize işlemleri konusunda randevuya geç kalmak sizin yeniden randevu tarihi almanıza neden olacaktır. Randevu tarihine zamanında gitmemek vizenizi alamama nedenleri arasında yer alır. Çünkü randevu zamanında hem belge teslimi yapmak hem de Biyometrik parmak izi uygulamasına girmek için önemlidir.

Yunanistan Vize Randevuma Gitmezsem Ne Olur?

Yunanistan vize randevuma gitmezsem ne olur sorusu da oldukça merak edilen konular arasında yer alır. Bu vize türüne başvuru yaptığınızda dikkat etmeniz gereken önemli hususlar bulunur. Belgelerinizin tam olması randevuyu başarı ile tamamlamanız için büyük bir önem taşır. Bu süreçte randevuya gitmezseniz evraklarınızı da teslim edebilme imkanınız olmayacaktır. Bu nedenle de randevulara tam saatinde ve zamanında gitmeniz gerekir. Randevu sırasında en çok dikkat edilen konular şunlardır:

 • Belgelerinizin uygunluk derecesi
 • Sizin ülkenize geri dönme konusundaki niyetiniz
 • Seyahatinizin amacı
 • Yunanistan’da ne kadar kalacağınız

bu sürede en önemli detaylar arasındadır. Vize işlemlerinizi eksiksiz bir şekilde yaptırmak için danışmanlık hizmeti de alabilirsiniz. Eğer son 59 ay içerisinde Schengen ülkelerinden birisi için parmak izi vermişseniz parmak izi vermeniz gerekmemektedir. Vize işlemleri sırasında randevu en çok önem vermeniz gereken konular arasındadır.

Yunanistan Vize Randevuları Hangi Günlerde Açıktır?

Yunanistan vize randevuları hangi günlerde açıktır sorusu randevu almadan önce mutlaka bilmeniz gereken detaylar arasında yer alıyor. Randevularınızı alabilmek için mutlaka vize birimlerinin hangi saatler aralığında ve hangi günde hizmet verdiğini bilmelisiniz. Aksi halde randevu almanız düşünülenden çok daha zor olacaktır. Vize randevu işlemleri konusunda bilmeniz gerekenler şunlardır:

 • Kurumlar D ve C tipi olan vize başvurularında randevusu olan kişilere Salı günleri hizmet verir.
 • Hizmet saatleri 09:30 ile 13:00 arasındadır.
 • Kişiler kurumlara ulaşmak isterlerse eğer 09:00- 16:00 arasında telefondan ya da mailden ulaşabilirler.
 • Vize randevusu konusunda zaman kısıtlı olduğundan yoğunluk olabilmektedir.

Tüm bu faktörlere dayanarak kişilerin randevu alması son derece zor olabilir. Bu nedenle de vize işlemlerinize başlamadan önce mutlaka randevuyu almış olmalısınız. Uçak gidiş ve dönüş biletlerinizi de bu randevu tarihine göre almış olmanız ciddi bir fayda sağlar.

Yunanistan Vize Randevusu Sorgulama

Yunanistan’a gitmek isteyen vatandaşların yetkili vize merkezlerinden vize başvurusunda bulunması gerekir. Vize başvuruları, belirlenen seyahat tarihinden en erken 90 gün yani 3 ay öncesinde yapılabilir. Daha öncesinde yapılacak başvurular kurum tarafından reddedilmektedir. Bununla beraber herhangi bir problemle karşılaşmamak için, seyahat tarihinize en az 15 gün kaldığında tüm vize işlemlerinizin tamamlanmış olması önerilir. Aksi halde geciken vizeden dolayı seyahat iptali gibi istenmeyen durumlar söz konusu olabilmektedir.

Yunanistan Vize Randevu Tarihi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Bazen hesapta olmayan nedenlerden ötürü, alınan vize randevularında değişiklik yapılmak istenmektedir. Randevu tarihini değiştirmek isteyen insanların, başvuru yaptıkları vize merkezi ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Çünkü başvuru merkezi konsolosluğun kendilerine verdiği tarih bazında bir ayarlama yapmaktadır. Vize başvurusu yapan kişi tarafından kaynaklanan tarih değişikliği talebi, vize merkezinin devreye girmesiyle değiştirilebilir.

Yunanistan Vize Randevusu Ücreti

Avrupa Birliği üyesi olan ve dolayısıyla Schengen bölgesinde bulunan Yunanistan için vize almak durumunda olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları belirli bir miktar vize ücreti ödemek durumundadır. Bu harç bedeli 80 Euro’dur. Bu ücret konsolosluk harcı, vize başvuru merkezi danışmanlık bedelini de içermektedir. Yapılan vize türü ve seyahat uzunluğuna göre vize ücreti değişkenlik gösterebilir. 12 yaşın altında olan çocuklardan vize başvurusu için ücret alınmaz. Yunanistan D Vize Türleri ve aynı zamanda Schengen vizesi ücretleri farklı olduğu için, randevu öncesi yetkili kurumların başvuruyu onaylaması gerekmektedir.

Yunanistan Vize Randevu İptali

Yunanistan için vize randevusu almış kişiler bazı sebeplerden ötürü vize randevularını iptal etmek isteyebilir. Herhangi bir iptal durumunda, kişi başvurmuş olduğu vize merkezi ile iletişime geçmelidir. Vize merkezinin kişiye vereceği talimatlar doğrultusunda iptal işlemi hızlı bir şekilde gerçekleşebilmektedir. Ancak bu süreçten sonra başvuru için yatırılan harç ücretinin çoğunlukla kişiye geri verilmediğini belirtmek gerekir. Dolayısıyla vize randevusunu iptal edecek kişilerin bu bilgiyi hatırlaması önem arz etmektedir.

Yunanistan Vize Randevusu Veriyor Mu?

Yunanistan bir Avrupa Birliği üyesi olduğu için ülkeye giriş yapmak isteyen Türk Vatandaşlarından schengen vizesi talep etmektedir. Bu yüzden ülkeye giriş yapacak olan Türk Vatandaşlarının başvuru için randevu alması kesin olarak şarttır. Aksi takdirde randevu almaksızın başvuru yapmaya çalışan vatandaşların işlemlerinin gerçekleşmesi istisnai durumlar dışında kesinlikle olanaksızdır. Ülkeye girecek olan bordo (hususi) pasaporta sahip olan Türk Vatandaşları 90 günü geçsin veya geçmesin fark etmeksizin vizeye tabii tutulmaktadır. Vize alım işlemi ise oldukça meşakkatlidir. Randevular hafta içi 09.00 ile 17.00 saatleri arasında alınmaktadır. Vize başvurusu konsoloslukların çalışma saatlerine ve yoğunluklarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu olası durumlar nedeniyle vize başvurularının en geç 15, en erken ise 3 ay öncesinde yapılması gerekmektedir ki istenmeyen bir durum yaşanmasın. Bu randevu Avusturya seyahati yapmak isteyen bireylerin vize başvurusunda teslim etmekle yükümlü oldukları evrakların teslimi ve parmak izi ibrazı için alınır. Ayrıca kişinin belirtilen tarih ve saatte merkezde bulunması zorunludur. Aksi takdirde işlemler başa döner ve tekrardan randevu almak zorunda kalırsınız.

Yunanistan Vize Randevusu Nereden Alınır?

Yunanistan vizesi randevusu alabilmek için Yunanistan Başkonsolosluğu’nun resmi internet sitesi üzerinden online olarak başvurabilir veya vize veren temsilciliklerden randevu alabilirsiniz. Bazı turizm acenteleri tarafından da ayrıca vize işlemleriniz gerçekleştirebilmek mümkündür. Alınan randevuyu değiştirme talebinde bulunmak isteyen vatandaşlar ise yine bu sistemler üzerinden taleplerini bildirerek kendilerine göre uygun bir zamana randevu alabilme şansına sahiptirler. Randevu aldığınız zaman diliminde merkezde bulunmanız ve belgelerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim etmeniz hem işlemlerinizin tamamlanma süresini azaltacak hem de vize işlemlerinin sorunsuz ve hatasız geçmesine olanak sağlayacaktır. Ayrıca Yunanistan vizesi alabilmek için en yaygın yöntem olan EAGVS müşteri temsilcilikleri de vize almanız konusunda başka bir yöntemdir. SMS ile bu site üzerinden kolayca bilgi alabilirsiniz. İnternet sitesi üzerinden başvuru formunu doldurarak, randevu alabilmektesiniz. 

Yunanistan Vize Randevusu Nereden Alınır?

Yunanistan vizesi randevusu alabilmek için Yunanistan Başkonsolosluğu’nun resmi internet sitesi üzerinden online olarak başvurabilir veya vize veren temsilciliklerden randevu alabilirsiniz. Bazı turizm acenteleri tarafından da ayrıca vize işlemleriniz gerçekleştirebilmek mümkündür. Alınan randevuyu değiştirme talebinde bulunmak isteyen vatandaşlar ise yine bu sistemler üzerinden taleplerini bildirerek kendilerine göre uygun bir zamana randevu alabilme şansına sahiptirler. Randevu aldığınız zaman diliminde merkezde bulunmanız ve belgelerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim etmeniz hem işlemlerinizin tamamlanma süresini azaltacak hem de vize işlemlerinin sorunsuz ve hatasız geçmesine olanak sağlayacaktır. Ayrıca Yunanistan vizesi alabilmek için en yaygın yöntem olan EAGVS müşteri temsilcilikleri de vize almanız konusunda başka bir yöntemdir. İnternet sitesi üzerinden başvuru formunu doldurarak, randevu alabilmektesiniz. 

Yunanistan Vize Randevusuna Gecikirsem Ne Olur?

 

Yunanistan vize randevunuzu almadan önce ilk olarak size en uygun günü ve saati geç kalmamanız adına belirlemeniz gerekmektedir. Ardından süreci sürekli takip etmeli, günü ve saati asla unutmamalısınız. Hatırlamak için telefonunuza anımsatıcı kurabilirsiniz. Aksi bir durum olduğunda randevuya gelemeyecekseniz randevuyu vizeye başvurduğunuz merkezi arayarak iptal etmeniz gerekmektedir. Randevunun olduğu gün olağan dışı bir durum yaşandı ve başka bir işiniz çıktıysa hemen vizeye başvurduğunuz merkezi arayarak size uygun olan bir gün ve saatte tekrardan randevu alabilme şansı tanınır. Randevuyu unutup gitmediyseniz o zaman işlem tekrar başa döner ve sizin tekrardan yeni bir randevu alarak yeniden evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlayarak başvurmanız gerekmektedir.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp