×

Categories

Almanya Başkonsolosluğu İzmir

Almanya İzmir konsolosluğu vize işlemleri konusunda evrakların kabul edildiği ve vize sonuçlarının açıklandığı bir kurumdur. Bu süreçte vizenizi alabilmek için evrakları eksiksiz olarak hazırlamalı ve teslim etmelisiniz. Ancak bu süreçte başvuruları farklı şekillerde gerçekleştirilebiliyor. Online veya direkt bireysel olarak başvuru yaparak kişiler vizelerini alabilme şansına sahip olmaktadırlar.
Online sistemlerde genellikle vize kurumlarının kurumsal web siteleri üzerinden başvuru formu doldurulması ve diğer evrakları internet üzerinden göndermesi gereklidir. Ancak bireysel olarak kişilerin kendilerinin yapması gereken başvurularda tüm evraklar tek dosya içerisinde kurumlara sunulmalıdır. Almanya İzmir konsolosluğu vize başvurusu sırasında da evraklarınızı bizzat kuruma teslim etmeniz istenmektedir.

Almanya Başkonsolosluğu İzmir ile İlgili

Almanya Başkonsolosluğu İzmir ve çevre illere hizmet veren Almanya Federal Cumhuriyeti resmi temsilciliğidir. Almanya Federal Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasındaki siyasal, kültürel, sosyal, ekonomik, politik, diplomatik, ticari ilişkileri geliştirmeyi ve düzenlemeyi amaçlamaktadır.

Almanya Başkonsolosluğu İzmir, Almanya Federal Cumhuriyeti’nin menfaatlerini ve haklarını korumak, geliştirmek, Almanya vatandaşlarına yönelik konsolosluk işlemlerini yürütmek ve Almanya vatandaşlarına konsolosluk himayesi sağlamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti gündemi hakkında Almanya hükümetini bilgilendirmektedir.

Almanya Başkonsolosluğu İzmir ve çevresinde ticaret yapan Almanya vatandaşlarına ticaretleri konusunda destek olmaktadır. Ayrıca Almanya vatandaşlarına eğitim, sağlık, hukuk gibi sosyal alanlarda destek olmaktadır. Almanya Başkonsolosluğu İzmir ve çevresinde ikamet eden Alman vatandaşlarına noterlik hizmeti sağlamakta, vatandaşları vergi, askerlik, oy kullanma ve vatandaşlık işlemleri hakkında bilgilendirmektedir.

Almanya Başkonsolosluğu İzmir ve çevre illerden Almanya’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarına, Türkiye’de ikamet eden diğer ülke vatandaşlarına ve vatanı olmayan kişilere vize desteği sağlamaktadır.

Almanya Başkonsolosluğu İzmir, Almanya’nın Türkiye’de bulunan diplomatik temsilciliklerindendir. Almanya’nın Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı olarak hizmet sağlamaktadır. Ankara Büyükelçiliği’nin verdiği görev ve yetkileri yerine getirmektedir.

Almanya Başkonsolosluğu İzmir Hakkında

Almanya’nın Türkiye’de bulunan temsilciliklerinden birisi Almanya İzmir Başkonsolosluğu’dur. Almanya İzmir Başkonsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler Almanya İzmir Başkonsolosluğu’na başvurmalıdır. Almanya İzmir Başkonsolosluğu, Türkiye’de yasal olarak ikamet eden Almanya vatandaşlarına ve Almanya’ya seyahat etmeyi planlayan Türk vatandaşlarına hizmet vermektedir.

Almanya İzmir Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri;

Adresi: Korutürk Mahallesi, Havuzbaşı Sokak, No:1, Posta Kodu: 35330 Balçova/İzmir

E-Posta: [email protected]

Web Sitesi: izmir.diplo.de

Çalışma Saatleri: Hafta içi her gün saat 08.00 ile 17.30 arasında hizmet vermektedir. Türkiye Cumhuriyeti ve Almanya Federal Cumhuriyeti resmi tatillerinde hizmet vermemektedir.

Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu ile Almanya vize başvurusu, vatandaşlık işlemleri, vergi işlemleri gibi konularda işlem yapılabilmektedir. Almanya İzmir Başkonsolosluğu, Almanya ile Türkiye arasında ikili ilişkilerde aracılık yapmaktadır. Türkiye’de ikamet eden kişiler Almanya İzmir Başkonsolosluğu ile iletişime geçerek bilgi alabilmektedir. Almanya’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşları vize başvuruları hakkında Almanya İzmir Başkonsolosluğu ile iletişime geçerek bilgi alabilmektedir.

Almanya Başkonsolosluğu İzmir Randevu

İzmir ve çevresinde ikamet eden kişiler Almanya konsolosluk işlemlerini Almanya İzmir Başkonsolosluğu’na yapmalıdır. Almanya Başkonsolosluğu işlemi yapacak olan kişiler işlemlerini yapabilmek için Almanya Başkonsolosluğu İzmir randevu işlemi gerçekleştirmesi gerekmektedir. Almanya Başkonsolosluğu randevu olmadan işlem kabul etmemektedir.

Almanya Başkonsolosluğu İzmir randevu işleminin yapılması zorunludur. Almanya vatandaşları; Almanya Başkonsolosluğu İzmir randevu işlemi gerçekleştirerek aşağıdaki işlemleri yapabilir.

 • Almanya vatandaşları için evrak yenileme,
 • Almanya vatandaşları için evlilik,
 • Almanya vatandaşları için boşanma,
 • Almanya vatandaşları için doğum,
 • Almanya vatandaşlarının ölüm kayıt işlemleri,
 • Almanya vatandaşlarının vatandaşlık,
 • Almanya vatandaşlarının pasaport, kimlik, ehliyet işlemleri,
 • Almanya vatandaşlarının askerlik işlemleri yapılabilmektedir.

Almanya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Almanya vizesi için Almanya Başkonsolosluğu İzmir randevu işlemi gerçekleştirmesi gerekmektedir. Almanya vizesi alacak olan kişilerin randevusuz vize başvuru işlemleri kabul edilmemektedir.

Almanya Başkonsolosluğu İzmir randevu almak isteyen kişiler randevularını Almanya Başkonsolosluğu ile iletişime geçerek alabilir. Randevu almak isteyen kişiler kendilerine en uygun tarihlerde randevu almalıdır. Randevular genellikle 3 iş günü sonrasına verilmektedir. Ancak bu süre Almanya Başkonsolosluğu İzmir yoğunluğuna göre uzayabilmektedir. İşlemlerinizi bu süreleri hesaplayarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Almanya Başkonsolosluğu İzmir Vize Randevusu

Almanya Federal Cumhuriyeti’ne seyahat etmeyi planlayan Türk vatandaşları seyahatleri öncesinde seyahat amacına uygun olan Almanya vizesini alması gerekmektedir. İzmir ve çevresinde ikamet eden kişiler Almanya vize başvurularını Almanya vize başvuru merkezlerine ve Almanya Konsolosluklarına yapabilmektedir. Almanya Konsolosluğu’na yapılacak olan uzun süreli vize başvuruları İzmir Almanya Başkonsolosluğu’na yapılmalıdır.

Almanya Başkonsolosluğu İzmir vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin yerine getirmesi gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Bu işlemlerden birisi ve en önemlisi de Almanya Başkonsolosluğu İzmir vize randevusu işlemi yapmalıdır.

Almanya Başkonsolosluğu İzmir vize randevusu işlemi yapacak olan kişiler randevu işlemleri Almanya Başkonsolosluğu ile iletişime geçerek alabilir. Randevusuz olarak Almanya vize başvurusu kabul edilmemektedir. Almanya vize başvurusunda bulunmak için randevu almak ve randevu tarihinde Almanya İzmir Başkonsolosluğu’nda bulunmalıdır. İşlemler bizzat yapılmalıdır. Başvuru esnasında biyometrik veri verilmelidir.

Almanya Başkonsolosluk İzmir’de vize başvurusunda bulunacak olan kişiler randevu tarihlerini kaçırmaları durumunda tekrardan Almanya Konsolosluğu İzmir vize randevu işlemi gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bundan dolayı randevu almak istediğiniz tarihi en uygun zamana uygun olarak almalısınız. Randevular ortalama olarak 3 iş günü sonrasına verilmektedir. Ancak bu süre Almanya vize başvurusu yoğunluğuna göre uzayabilmektedir. Vize başvuruları için bu süreler de göz önünde bulundurulmalıdır.

Almanya Başkonsolosluğu İzmir vize randevusu sırasında Almanya vize harç ücreti ödenmelidir. Detaylı bilgi için Almanya İzmir Başkonsolosluğu ile iletişime geçebilirsiniz.

Almanya Başkonsolosluğu İzmir Randevu İşlemleri

Almanya İzmir Başkonsolosluğu’nda işlemi bulunan Türk vatandaşlarının ya da Almanya vatandaşlarının işlemleri için randevu alması gerekmektedir. Almanya İzmir Başkonsolosluğu işlemi olan kişilerin Konsolosluk işlemlerini gerçekleştirebilmesi için Almanya İzmir Başkonsolosluğu randevu alma işlemi gerçekleştirmesi gerekmektedir.

İzmir ve çevresinde ikamet eden kişiler vize başvurularını Almanya İzmir Başkonsolosluğu’na yapması gerekmektedir. Almanya İzmir Başkonsolosluğu’nda işlem yapabilmek için Almanya İzmir Başkonsolosluğu Randevu alma işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Almanya İzmir Başkonsolosluğu’nda şu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz;

 • Almanya evrak yenileme işlemleri
 • Almanya evlilik ve boşanma işlemleri
 • Almanya doğum ve ölüm işlemleri
 • Almanya pasaport işlemleri
 • Almanya vatandaşlık işlemleri
 • Almanya vergi işlemleri
 • Almanya askerlik işlemleri
 • Almanya ehliyet işlemleri

Almanya İzmir Başkonsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan Türk vatandaşlarının Almanya vize başvurusu için Almanya İzmir Başkonsolosluğu randevu alma işlemi gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Almanya İzmir Başkonsolosluğu, randevusuz işlem yapmamaktadır. Randevu alıp randevu tarihlerini ya da saatlerini kaçıran kişilerin işlemleri de yapılmamaktadır. Bundan dolayı randevu tarihini kaçırmamaya dikkat etmelisiniz. Tekrardan işlem yapabilmek için randevu almanız gerekmektedir. Almanya randevuluları yapacağınız işlemlere göre farklı tarihlere verilmektedir.

Almanya Başkonsolosluğu İzmir Vize Randevusu İşlemleri Nelerdir?

Almanya’ya seyahat edecek olan kişiler Almanya vize muafiyeti yok ise vize almalıdır. Almanya vizesi alacak olan kişiler vize başvurularını Almanya İzmir Başkonsolosluğu’na yapabilir. Başvuruda bulunacak olan kişilerin Almanya İzmir Başkonsolosluğu randevusu işlemleri gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Almanya vize başvurusu yapacak olan kişiler öncelikle vize başvuru formu doldurulmalıdır. Bu form Almanya İzmir Başkonsolosluğu resmi web sitesinden edinilebilir. Bu form İngilizce ya da Türkçe olarak el ile doldurulmalı ve gerekli olan tüm sorular yanıtlamalıdır. Hatalı bilgi yazılması durumunda vize başvurunuz reddedilebilir. Almanya vize başvuru formu doldurulduktan sonra çıktısı alınarak imzalanmalıdır.

Daha sonra ise Almanya vize başvurusunda bulunacak olan kişiler Almanya İzmir Başkonsolosluğu vize İşlemleri için randevu alınmalıdır. Randevular Almanya İzmir Başkonsolosluğu ile iletişime geçilip alınabilmektedir. Randevusuz yapılacak olan vize başvuruları kabul edilmemektedir.

 

Randevu tarihine kadar Almanya vizesi için uygun olan evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Bu belgeler vize başvurusu sırasında yetkililere teslim edilmelidir. Almanya vize randevusuna bizzat katılmanız gerekmektedir. Ailedeki her birey için ayrı ayrı Almanya vize randevusu alınmalıdır. Ayrıca randevu tarihinde Almanya vize harç ücreti de ödenmelidir.

Almanya Vize Türleri ve Başvurusu

 

Almanya vize tipini seçmek son derece önemlidir. Kişiler aile ve arkadaş ziyareti için bir vize alacaksa turistik vizeye başvurduklarında bu vizenin reddi ile karşı karşıya kalabilirler. Bu nedenle seyahat amacınızı en iyi şekilde yansıtan bir vize türünü seçmeniz gerekmektedir.
Uzun vadeli ve kısa vadeli olmak üzere en temelde ikiye ayrılan vizeler kendi içerisinde Almanya turistik vize, çalışma vizesi, ticaret vizesi, eğitim vizesi, aile ve arkadaş ziyareti gibi farklı kategorilerde kişileri sunulmaktadır. Vize işlemlerinde süreç son derece karmaşıktır. Bu nedenle Almanya İzmir konsolosluğu vize işlemleri konusunda 0850 346 68 74 nolu hattan bilgi alabilirsiniz.

Almanya Başkonsolosluğu İzmir Başvuru

İzmir ve çevresinde ikamet eden ve başvuruda bulunacak olan kişiler işlem başvurularını Almanya İzmir Başkonsolosluğu’na yapabilmektedir. Almanya Başkonsolosluğu İzmir Başvuru işlemleri yapılacak olan işleme göre farklılık göstermektedir.

Almanya Başkonsolosluğu İzmir Başvuru işlemi yapabilmek için çok farklı prosedürler bulunmaktadır. Başvuruda bulunacak olan kişilerin öncelikle Almanya İzmir Başkonsolosluğu’ndan randevu alması gerekmektedir. Randevusuz olarak Almanya başvuruları kabul edilmemektedir.

Almanya Başkonsolosluğu İzmir başvuru işlemi yapacak olan kişilerin kimlik belgeleri, pasaportları ve başvuru için gereken olan diğer belgeleri yanında getirmesi gerekmektedir. Başvurular için istenen evrakların eksiksiz ve güncel olması gerekmektedir. Eksik ve güncel olmayan belgelerden dolayı işlemleriniz yapılmayabilir.

Almanya Başkonsolosluğu İzmir başvuru işlemi gerçekleştirecek olan kişilerin işlem ücretini de yatırması gerekmektedir. Başvurular için hizmet bedelinin ödenmesi gerekmektedir. Almanya Başkonsolosluğu İzmir başvurusu yapacak olan kişiler 18 yaş altında ise işlemler için yanında bir ebeveyninin olması gerekmektedir.

Almanya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin vize alması gerekmektedir. Almanya Vize başvurusu yapacak olan kişiler 18 yaşı altında ise Almanya ebeveynler tarafından imzalanmış muvafakatname bulunmalıdır. Başvurular ebeveynlerin izni olmadan kabul edilmemektedir.

Almanya İzmir Başkonsolosluğu’nda işlem gerçekleştirecek olan kişiler işlemleri için Almanya İzmir Başkonsolosluğu ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilmektedir.

Almanya Başkonsolosluğu İzmir Vize Başvurusu

İzmir ve çevresinde ikamet eden ve Almanya’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları seyahat edebilmek için seyahat amacına uygun Almanya vize başvurusunda bulunmalıdır. Seyahatin gerçekleşmesi için ise başvurunun olumlu sonuçlanması gerekmektedir. Almanya Başkonsolosluğu İzmir vize başvurusu gerçekleştirecek olan kişilerin öncelikle başvuru yapacağı seyahat amacını uygun seçmesi gerekmektedir.

Almanya Başkonsolosluğu’na sadece uzun süreli yani D Tipi vize başvurusu yapması gerekmektedir. Almanya İzmir Başkonsolosluğu kısa süreli vize başvurularını kabul etmemektedir.

Almanya Başkonsolosluğu İzmir vize başvuru işlemi yapacak olan Türk vatandaşlarının başvuru için Almanya vize başvuru formu doldurması gerekmektedir. Bu form doğru bir şekilde seyahat amacına uygun doldurulmalıdır.

Almanya Başkonsolosluğu İzmir vize başvurusu için randevu alınması gerekmektedir. Bu randevu Almanya Başkonsolosluğu ile iletişime geçilerek alınabilmektedir. Randevu alan kişiler daha sonraki aşamada randevu tarihine kadar vize başvurusu için gerekli olan belgeleri hazırlamalıdır. Almanya Başkonsolosluğu İzmir vize başvurusu incelerken evrakları çok dikkatli incelemektedir. Eksik belgelerden dolayı Almanya vize başvurusu reddedilebilmektedir.

Almanya Başkonsolosluğu İzmir vize başvurusu işlemi gerçekleştirecek olan kişilerin Seyahat Sağlık Sigortası yaptırması gerekmektedir. Bu sigortanın uluslararası geçerliliği olmalı ve en az 30 bin Euro ya da 50 bin USD teminatlı olması gerekmektedir. Ayrıca Almanya seyahat masraflarını karşılayabilecek ekonomik durumunuzun olması gerekmektedir. Uzun süreli seyahatler için seyahat amacınızı kanıtlayan evraklar sunmanız gerekmektedir.

Almanya Başkonsolosluğu İzmir Başvuru İşlemleri

Almanya İzmir Başkonsolosluğu başvuru işlemi yapacak olan kişilerin aşağıdaki işlemleri yerine getirmesi gerekmektedir.

 1. Almanya vize başvurusunda bulunacak olan kişiler öncelikler seyahat amacına uygun vize başvurusu yapacağı vize türünü doğru seçmesi gerekmektedir. Yanlış kategoriden yapılan Almanya vize başvuruları reddedilmektedir.
 2. İkinci aşamada belirlenen vize türüne uygun olarak Almanya vize başvuru formu eksiksiz ve güncel olarak doldurulmalıdır.
 3. Eksiksiz ve güncel olarak doldurulan vize başvuru formu ardından Almanya vize başvurusu için Almanya İzmir Başkonsolosluğu’ndan randevu almalıdır.
 4. Almanya İzmir Başkonsolosluğu başvuru tarihine kadar vize başvurusu için gerekli olan belgeler randevu tarihine kadar eksiksiz olarak hazırlanmalıdır.
 5. Bu belgeler randevu tarihinde Almanya İzmir Başkonsolosluğu’na teslim edilmelidir.  
 6. Belgeler teslim edildikten sonra başvurular incelemeye alınır. Başvurular ortalama olarak 10 iş gününde açıklanır.

Almanya İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler vize başvurusu için uluslararası geçerliliği olan ve en az 30 bin Euro teminatı olan Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmalıdır. Ayrıca başvuru sahibinin seyahat masraflarını karşılayabilecek maddi durumunun olması gerekmektedir. Başvuru sahibinin ayrıca adli sicil kaydının temiz olması gerekmektedir.

Almanya Başkonsolosluğu İzmir Vize Başvurusu İşlemleri Nasıl Yapılır?

İzmir ve çevresinde ikamet eden Türk vatandaşları vize başvurularını Almanya İzmir Başkonsolosluğu’na yapmalıdır. Türk vatandaşlarının alacağı vize kısa süreli vize ise başvurular Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine yapılmalıdır. Almanya Başkonsolosluğu’na sadece uzun süreli Almanya vize başvuruları yapılabilmektedir.

Almanya İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler öncelikle Almanya vize başvuru formu doldurmalıdır. Almanya vize başvuru formu seyahat amacına uygun olarak doldurulmalıdır.

Almanya İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişilerin başvuruda bulunabilmek için randevu alması gerekmektedir. Randevular Almanya İzmir Başkonsolosluğu resmi internet sitesi üzerinden alınabilmektedir.

Randevuyu alan kişilerin randevu tarihine kadar Almanya vizesi için gerekli olan belgeleri eksiksiz olarak hazırlaması gerekmektedir. Belgeler randevu tarihinde Almanya İzmir Konsolosluğu’na teslim edilmelidir.

 Almanya İzmir Başkonsolosluğu’na teslim edilen belgeler sonrası başvurunuz incelemeye alınmaktadır. Almanya İzmir Başkonsolosluğu vize başvurularını detaylı bir şekilde incelemektedir. Başvurular ortalama olarak 5 ile 15 gün arasında sonuçlanmaktadır. Ancak bu süre bazı durumlarda uzayabilmektedir.

Almanya İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu yapan kişilerin vize başvuruları olumlu sonuçlanmış ise Almanya’ya seyahat edebilir.

İzmir Almanya Başkonsolosluğu'na Nasıl Gidilir?

İzmir Almanya Başkonsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler İzmir Almanya Konsolosluğu’nun nerede olduğunu bilmemektedir. Bundan dolayı ‘’İzmir Almanya Başkonsolosluğu’na nasıl gidilir?’’ sorusunu merak etmektedir. İzmir ve çevresinde ikamet eden kişiler işlemlerini İzmir Almanya Başkonsolosluğu’nda yapabilmektedir. Yetki alanları içerisinde Afyonkarahisar, Aydın, Antalya, Denizli, Isparta, Burdur, Kütahya, İzmir, Muğla, Manisa ve Uşak illeri bulunmaktadır. Bu illerde ikamet eden kişiler, İzmir Almanya Konsolosluğu’nun adresi ve nasıl gidileceği merak konusudur. Aşağıda Almanya Başkonsolosluğu adresi verilmiştir.

İzmir Almanya Başkonsolosluğu Adresi: Korutürk Mahallesi, Havuzbaşı Sokak, NO: 1, PK: 35330 Balçova/İzmir

İzmir Almanya Başkonsolosluğu’na İzmir’e ulaştıktan sonra taksi, otobüs, metro gibi ulaşım araçları ile gidilebilmektedir. Aşağıda İzmir Almanya Başkonsolosluğu’na en yakın yerden geçen otobüs hatları verilmiştir. Bu hatlara binerek İzmir Almanya Başkonsolosluğu yakınlarındaki duraklarda inebilirsiniz.

Hat Adı

Yön

19

Konak

517

Uzundere Toplu Konutları

879

F. Altay Aktarma

84

Salih Omurtak

520

Üç yol Metro

 • İzmir Almanya Başkonsolosluğu’na İzmir Metrosu ile ulaşım sağlayabilmektedir.
 • İzmir Almanya Başkonsolosluğu’na en yakın duraklar ise Şehitler, Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesi, Salih Omurtak, Şehit Astsubay Salih Efiloğlu isimli duraklardır.
 • Ayrıca İzmir’in her yerinden İzmir Almanya Başkonsolosluğu’na ulaşım sağlanabilmektedir.
 • Otobüs ve metrodan indikten sonra ortalama olarak 20-30 dakikalık yürüme mesafesi ile İzmir Almanya Başkonsolosluğu’na ulaşmış olursunuz.

Almanya İzmir Başkonsolosluğu’nda işlemi olan kişiler Almanya İzmir Başkonsolosluğu’nun nerede olduğunu merak etmekte ve konsolosluğu nasıl ulaşım sağlayacağını bilmemektedir. Bu yazıda ‘’ İzmir Almanya Başkonsolosluğu’na nasıl gidilir?’’ sorusu cevaplanmıştır.

Almanya İzmir Başkonsolosluğu Adresi

Tomtom Mahallesi, İstiklal Caddesi, No:197, Posta Kodu: 34433 Beyoğlu/İzmir

Almanya İzmir Başkonsolosluğu’nun bulunduğu Korutürk Mahallesi ve Havuzbaşı Sokağı’na Metro, otobüs, minibüs, taksi ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Almanya İzmir Başkonsolosluğu’nun bulunduğu Korutürk Mahallesi ve Havuzbaşı Sokağı yakınlarından geçen otobüs hatları;

Hat Adı

Yön

480

İnciraltı

950

Konak

5

Narlıdere- Üçkuyular İskele

7

Sahi̇levleri̇- Üçkuyular İskele

510

Gaziemir

9696

F. Altay Akt.

6

Arıkent- Üçkuyular İskele

8

Güzelbahçe- F. Altay Akt.

82

Si̇teler- F. Altay Akt.

305

2. İnönü– F. Altay Akt.

321

Çamlı Mah.- F. Altay Akt.

551

Narlıdere- F. Altay

975

Seferi̇hsar- F. Altay Aktarma

982

İ. Y. T. E.- F. Altay

971

Narbel- F. Altay Akt.

981

Balıklıova- F. Altay

983

Bademler- Fahretti̇n Altay

984

Urla- F.Altay Akt.

987

Ürkmez- F. Altay Aktarma Merkezi̇

985

Seferi̇hi̇sar- F. Altay Aktarma

 • Almanya İzmir Başkonsolosluğu yakınlarından İzmir Metrosu geçmektedir.
 • Almanya İzmir Başkonsolosluğu’na en yakın otobüs durağı Temel Durağıdır.
 • En çok sefer düzenleyen otobüs hattı 10, 480, 510, 984 numaralı hatlardır.
 • En yakında duraklar Termal, Balçova Son Durak, Dokuz Eylül, Dörtyol isimli duraklardır.
ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp