×

Categories

Almanya Antalya Konsolosluğu

Almanya Antalya Konsolosluğu Hakkında

Almanya’nın Türkiye’de bulunan temsilciliklerinden birisi Almanya Antalya Konsolosluğu’dur. Almanya Antalya Konsolosluğu görev bölgesi içerisinde Almanya çıkarlarını sağlayacak ticari ilişkiler kurmaktadır. Ayrıca Almanya ile Türkiye arasındaki sosyal, siyasal, diplomatik, ekonomik, kültürel ilişkileri geliştirmeyi amaçları. Bunun yanında yeni yatırım alanları aramaktadır.

Almanya Antalya Konsolosluğu, Almanya Başkonsolosluğu İzmir’e bağlı olarak çalışmaktadır.

Almanya Antalya Konsolosluğu’nun sorumlu olduğu iller Antalya, Isparta ve Burdur’dur. Bu bölgedeki ticari ilişkileri geliştirmeyi ve yeni yatırım alanları bulmayı amaçlamaktadır. Bunun yanında sorumlu olduğu iller içerisindeki Almanya vatandaşlarına konsolosluk hizmeti vermektedir. Yani Almanya vatandaşlarına; doğum işlemleri, ölüm işlemleri, evlilik işlemleri, boşanma işlemleri, pasaport işlemleri, kimlik işlemleri, ehliyet işlemleri gibi konularda yardımcı olmaktadır. Konsolosluğun pasaport bölümü bulunmaktadır.

Almanya Antalya Konsolosluğu içerisinde vize bölümü bulunmamaktadır. Bundan dolayı vize hizmeti verilmemektedir. Bundan dolayı Antalya, Isparta ve Burdur’da yaşayan kişilerin vize işleri için Almanya Antalya Konsolosluğu’nun bağlı bulunduğu Almanya İzmir Başkonsolosluğu’na danışmaları gerekmektedir.

Konsoloslukta bulunan bölümler; Siyaset Bölümü, Ekonomi Bölümü, Kültür Bölümü, Basın ve Halkla İlişkiler Bölümü ve Hukuk ve Konsolosluk Bölümü’dür.

Almanya Antalya Konsolosu Kimdir?

Antalya’nın Türkiye’de bulunan diplomatik temsilciliklerinden birisi Antalya Antalya Konsolosluğu’dur. Antalya Antalya Konsolosluğu’nun en yetkili görevlisi ise Antalya Antalya Konsolosudur. Antalya Antalya Konsolosu, Türkiye ve Antalya arasındaki ilişkilerin gelişmesinde ve düzenlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Bu yazıda “Antalya Antalya Konsolosu kimdir?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Almanya’nın Antalya Konsolosu Wolfgang Wessel’dir. Wessel 30 Ocak 1960 tarihinde Almanya’nın Neustadt an der Weinstraße şehrinde doğmuştur. 4 çocuk sahibi olan Wessel boşanmıştır. Wessel’in bulunmuş olduğu görevler aşağıda verilmiştir.

 • 1986 yılına kadar Federal Sınır Polisi olarak görev almıştır.
 • 19856 ile 1987 yılları arasında Almanya Federal Devleti Dışişleri Bakanlığı’nda görevde bulunmuştur.
 • 1987 ile 1990 tarihleri arasında Tahran Büyükelçiliği’nde görev yapmıştır.
 • 1990 ile 1995 yılları arasında Almanya Federal Devleti Dışişleri Bakanlığı’nda görevde bulunmuştur.
 • 1995 ile 1996 yıllarında Paris’te bulunan Alman- Fransız Savunma ve Güvenlik Konseyi’nde görev almıştır.
 • 1996 ile 2001 yılları arasında Dışişleri Bakanlığı’nda çalışmıştır.
 • 2001-2005 yılları arasında Kanada’da bulunan Alman Vancouver Başkonsolosluğu’nda görev almıştır.
 • 2005-2010 yılları arasında Moskova Büyükelçiliği
 • 2010-2014 Selanik Başkonsolosluğu
 • 2014-2017 Dışişleri Bakanlığı
 • 2017’den beri Almanya Antalya Konsolosu olarak görev yapmaktadır.

Almanya Antalya Konsolosluğu Vize İşlemleri

Almanya’ya seyahat edecek olan kişiler seyahat amaçlarına uygun Almanya vizesi almalıdır. Almanya vizesi alacak olan kişiler başvurularını Almanya konsolosluklarına yapabilmektedir. Almanya vize başvurusunu konsolosluklara yapacak olan kişiler, vize başvuru işlemlerini Almanya Antalya Konsolosluğu’na yapabilmektedir. Almanya Antalya Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler, Almanya vize işlemlerini merak etmektedir. Bu yazıda Almanya vize başvurusu yapacak olan kişiler için Almanya Antalya Konsolosluğu vize işlemleri hakkında bilgi verilmiştir.

Almanya Antalya Konsolosluğu vize işlemleri yapacak olan kişiler öncelikle Almanya’ya seyahat edeceği vize türünü seçmelidir. Almanya Antalya Konsolosluğu sadece uzun süreli vize işlemlerini kabul etmektedir. Almanya Antalya Konsolosluğu vize işlemleri aşağıdaki şekilde yapılabilir.

 • Öncelikle Almanya Antalya Konsolosluğu’ndan vize işlemleri için randevu alınmalıdır.
 • Randevu tarihine kadar gerekli olan vize evrakları hazırlanmalı ve randevu tarihinde yetkililere teslim edilmelidir.
 • Almanya Antalya Konsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler Almanya Antalya Konsolosluğu vize işlemlerini bizzat yapmalıdır. Bunun nedeni başvuru işlemleri sırasında biyometrik parmak izi verisi verilmelidir.
 • Randevu sırasında biyometrik veri verilmeli ve vize ücreti ödenmelidir.

Almanya Antalya Konsolosluğu Vize Başvurusu

Almanya’ya seyahat etmeyi planlayan kişiler seyahatlerini gerçekleştirebilmek için amaçlarına uygun vize almalıdır. 90 günden fazla süre Antalya’da kalacak olan kişilerin ulusal Antalya vizesi alması gerekmektedir. Ulusal vize başvuruları Almanya Antalya Konsolosluğu’na yapılabilir. Almanya Antalya Konsolosluğu’na başvuru yapacak olan kişiler vize başvurusu hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. Bu yazıda Almanya Antalya Konsolosluğu vize başvurusu hakkında bilgi verilmiştir.

Almanya Antalya Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler, başvuru için randevu almalıdır. Randevu tarihine kadar gerekli olan evraklar hazırlanmalı ve randevu tarihinde Almanya Antalya Konsolosluğu’na teslim etmelidir. Almanya Antalya Konsolosluğu vize başvurusu bu şekilde yapılabilir.

Almanya Antalya Başkonsolosluğu vize başvurusu için aşağıdaki durumlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

 • Almanya Antalya Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişilerin gerekli olan vize evraklarını eksiksiz olarak Konsolosluğun istediği şekilde hazırlaması gerekmektedir.
 • Başvuru yapacak olan kişiler Almanya’da geçerli Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmalıdır.
 • Başvuru için davetiye gerekiyorsa davetiyenin alınması gerekmektedir.
 • Başvuru sahibinin Almanya’da bulunduğu süre boyunca seyahat masraflarını karşılayacak maddi durumunun olması gerekmektedir.

Almanya Antalya Konsolosluğu Vize Randevusu

Almanya’ya seyahatte bulunacak olan kişiler seyahat amacına uyun Almanya vizesi almalıdır. Almanya vizesi alacak olan kişiler, uzun süreli vize başvurularını Türkiye’de bulunan Almanya temsilciliklerine yapmalıdır. Uzun süreli Almanya vize başvurusu yapacak olan kişiler başvurularını Almanya Antalya Konsolosluğu’na yapabilmektedir. Almanya Antalya Konsolosluğu vize işlemlerini randevusuz kabul etmemektedir. Almanya Antalya Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler için Almanya Antalya Konsolosluğu vize randevusu hakkında bilgi verilmiştir.

Randevular İDATA internet sitesi üzerinden alınabilmektedir. Almanya Antalya Konsolosluğu vize randevusu için İDATA sistemine girerek gerekli bilgileri doldurmalı ve vize randevu tarihlerini seçerek randevunuzu alabilirsiniz.

Almanya Antalya Konsolosluğu randevusuz vize başvurusu kabul etmemektedir. Bu nedenle Almanya Antalya Konsolosluğu’ndan randevu alan kişilerin randevu tarihini kaçırmamasına dikkat etmesi gerekmektedir. Randevu tarihini kaçıran kişilerin başvuruları kabul edilmeyebilir. Almanya Antalya Fahri Konsolosluğu vize randevusunu kaçıran kişilerin yeniden başvuru alması gerekebilir.

Almanya Antalya Konsolosluğu randevusunu kaçıran kişiler yeniden randevu alacağından vakit kaybı yaşamış olur. Ayrıca Almanya seyahat planı da aksamış olur. Detaylı bilgi için Almanya Antalya Konsolosluğu ile iletişime geçebilirsiniz.

Almanya Antalya Konsolosluğu Adres Ve İletişim Bilgileri

Almanya Antalya Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler, Almanya Antalya Konsolosluğu’nu ziyaret etmeden önce iletişim bilgileri ile işlemleri hakkında bilgi alabilir. Almanya Antalya Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler, Almanya Antalya Konsolosluğu adres bilgilerini de merak etmektedir. Bu yazıda Almanya Antalya Konsolosluğu işlemi yapacak olan kişiler için Almanya Antalya Konsolosluğu adres ve iletişim bilgileri verilmiştir.

Almanya Antalya Konsolosluğu Adresi:

Çağlayan Mahallesi, Barınaklar Bulvarı, No: 54, Posta Kodu: 07235, Muratpaşa/Antalya

Almanya Antalya Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Telefon Numarası :  0 (850) 346 84 93

E-Posta: [email protected]

Web Sitesi: antalya.diplo.de

Türkiye’de bulunan Almanya Antalya Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler yukarıdaki iletişim bilgileri ile iletişim sağlayabilir. Şikayet ve önerileriniz için Almanya Antalya Konsolosluğu ile iletişim sağlayabilir, görüşlerinizi bildirebilirsiniz.

Almanya Antalya Konsolosluğu’na mesai saatleri dışında iletişim sağlanamamaktadır. Ayrıca Almanya ve Türkiye Cumhuriyeti resmi tatilleri ve hafta sonları da Almanya Antalya Konsolosluğu ile iletişim sağlanamamaktadır.  

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp