×

Archives

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Danimarka

Danimarka Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Danimarka Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2021 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Danimarka Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

Danimarka'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Danimarka vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

Danimarka Büyükelçiliği, Danimarka Konsolosluğu

Form & Dilekçe

Danimarka vize başvuru formu ve dilekçe örnekleri

Danimarka Vizesi Türleri

Danimarka seyahati düşünen kişilerin mutlaka vize alması gerekiyor. Başkenti Kopenhang olan ülke Kuzey Avrupa’da yer alıyor ve dünya genelinde oldukça yüksek düzeyde ziyaretçi çekiyor. Danimarka son derece yüksek standartlarda bir ülke olmakla birlikte umumi pasaportu olan kişilerden mutlaka vize almaktadır. Siyah, gri ve yeşil pasaportu olanların ise vize almak zorunluluğu bulunmamaktadır. Bu ülkeye seyahat etmeyi düşünüyorsanız mutlaka vize türlerine dikkat etmeniz gerekiyor. Danimarka vizesi türleri arasında şunları saymak mümkündür:

 • Danimarka turistik vize
 • Danimarka ticari vize
 • Danimarka şoför vizesi
 • Danimarka aile birleşim vizesi
 • Danimarka aile ziyareti vizesi
 • Danimarka eğitim vizesi

Gibi birçok vize türü bulunuyor. Her vize türüne uygun olarak belge hazırlamanız gerekiyor. Belgelerin içerisinde tüm bilgilerin tutarlı olmasına dikkat etmelisiniz. Danimarka vize işlemleri sırasında dikkat etmeniz gereken konulardan birisi de başvuru formu üzerinde bu vize türünün mutlaka işaretlenmesidir. Vize işlemleri sırasında mutlaka belirtile kriterlere dikkat etmeniz gerekiyor. Bu süreçte eksik bir belge ya da vize türünün işaretlenmemesi işlemlerinizin iptal edilmesine neden olmaktadır.

Danimarka Turistik Vize

Danimarka turistik vize bu ülkeyi gezmek isteyenlerin alması gereken vize türleri arasında yer alıyor. Vize işlemleri sırasında dikkat edilmesi gereken birçok detay bulunuyor. Danimarka vizeleri arasında turistik vize alınması kolay bir vize türüdür. Bu vize türünü almak istiyorsanız mutlaka ilk olarak başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Başvuru formu içerisinde yer alan bilgileri de turistik vize türüne uygun olarak doldurmalısınız. Danimarka turistik vize alırken şu detaylara dikkat etmeniz gerekiyor:

 • Turistik vizeye uygun olarak başvuru formu doldurun.
 • Pasaportunuzda en az iki tane boş yaprak olsun.
 • Vize işlemleri sırasında size sorulan sorulara vize türüne uygun yanıtlar verin.
 • Seyahat gidiş ve dönüş biletlerinizi almayı ihmal etmeyin.

Bu bilgilere dayanarak kolaylıkla turistik vize işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Vize işlemleri sırasında tüm bilgilerinizin tam olması gerekiyor. Bu süreçte eğer vize belgeleriniz tam değilse vize reddi alabilirsiniz. Bilgileriniz ışığında dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan bir diğeri de pasaportunuzun süresidir. Seyahatten sonra geçerli 3 aylık süresi daha olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Danimarka Ticari Vize

Danimarka ticari vize işlemlerini genel olarak bu ülke ile iş yapan kişiler almak durumundadır. Aynı zamanda konferans, seminer ya da fuar katılımları için de yine Danimarka ticari vize almanız zorunlu durumlar arasında yer alıyor. Umuma mahsus pasaportunuz varsa mutlaka ticari vize almak zorundasınız. Vize işlemleri sırasında ise şu noktalara çok dikkat etmeniz gerekmektedir:

 • Ticari vize işlemlerinde belgelerinizin tam olması gerekiyor.
 • Bu vizeyi alırken meslek belgelerini detaylı olarak hazırlamalısınız.
 • Banka hesaplarınızda yeterli miktarda para olması gerekiyor.
 • Vize harçlarını yatırırken ticari vize işlemlerine uygun olarak yatırmalısınız.

Tüm bu detaylar göz önüne alındığında kolaylıkla ticari vizenizi alabilirsiniz. Ticari vize alırken belgelerinizin tamamı bu vize türüne uygun olmalıdır. Aynı zamanda belgelerinizin ıslak imzalı olmasına da özen göstermeniz gerekiyor. Tüm bilgilerinizin eksiksiz olması için dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da vize işlemlerinde pasaport bilgisidir. Pasaportun son on sene içerisinde alınmış olmasına dikkat edin. Aynı zamanda bu belgede en az iki tane de boş yaprak olmasına dikkat edin.

Danimarka Transit Vize

Danimarka transit vize diğer vize türlerinden biraz daha farklı bir vize türüdür. Bu vizeyi alabilmek için de birtakım belgeleri hazırlamanız gerekiyor. Schengen ülkelerinden birisi olan Danimarka aktarmalı olarak bir uçuş gerçekleştirecekseniz mutlaka transit vizeniz olması gerekiyor. Nereye gideceğinizi belirlediyseniz ve tarihi de belli ise belgeleri hazırlayarak transit vizeniz için başvuru işlemlerini yapabilirsiniz. Schengen vizesi sırasında vereceğiniz parmak izi uygulaması beş yıl geçerlidir. Bu parmak izi uygulamasından son beş sene içerisinde geçtiyseniz muaf tutulabilirsiniz. Transit vize için gerekli kolan evraklar ise şu şekildedir:

 • Pasaport
 • Vize başvuru formu ve dilekçe
 • 2 tane fotoğraf
 • Kimlik belgesinin fotokopisi
 • Uçak ve otel rezervasyonu
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Muvafakatname
 • Gidilecek ülke için alınan vize belgelerinin fotokopileri

Bu belgeler standart olan belgelerdir. Aynı zamanda çalışan, öğrenci, evli, emekli olma durumlarınıza göre ekstra belgeler de hazırlamanız gerekiyor. Danimarka transit vize işlemleri sırasında dikkat etmeniz gereken çok fazla detay bulunuyor. Bu işlemleri mutlaka seyahatiniz bitmeden önce tamamlamanız gerekmektedir.

Danimarka Aile Birleşimi Vizesi

Danimarka aile birleşimi vizesi işlemlerini bu ülkede yaşayan aile bireyleri ile bir araya gelmek isteyen kişiler almaktadır. Danimarka vize türleri arasında önemli bir vize olan aile birleşim vizesi ile Danimarka’da yaşamaya başlayabilirsiniz. Ancak bu vize işlemleri sırasında dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Bu noktalara dikkat edildiğinde vizenizi almak daha da kolay olabilir. Gereken durumlarda vize belgelerinizin eksiksiz olarak tamamlanması için profesyonel vize danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Vize işlemleri sırasında şu noktalara dikkat etmeniz gerekiyor:

 • Aile birleşim vizesinde Danimarka’da yaşayan aile üyeleriniz tarafından da vize belgesi hazırlanması gerekiyor.
 • Evlenme cüzdanı fotokopisi olmalıdır.
 • Daha önceden eğer evlilik yaşadıysanız boşanma belgelerinizi sunmalısınız.
 • Pasaportunuz güncel olmalıdır.
 • Başvuru formunu bu vize türüne uygun şekilde doldurmalısınız.

Bu bilgilere dikkat ederek vizenizi rahatlıkla alabilirsiniz. Vize işlemleri sırasında en çok dikkat etmeniz gereken konu belgelerin güncel olmasıdır. Güncel olmayan belgeler ve eksik belgeler vize sürecini uzatır. Bu da seyahatinizin iptal olmasına neden olabilir. Aile birleşim vizesi için de aynı şekilde uygun harçları yatırmalısınız.

Danimarka Vizesi Nasıl Alınır 2022?

Danimarka vizesi alımı sırasında kişiler finansal durumlarını, medeni hallerini, eğitim ve meslek durumlarını belirten evrakları hazırlamak zorundadırlar. Bu evrakların hazırlanmasında dikkat edilmesi gereken nokta hem eksiksiz olması hem de son derece güncel olmasıdır. Danimarka vize işlemleri sırasında herhangi bir sorun olmaması için her belgenin doğru doldurulması da önemlidir. Dil kriterlerine ve online olup olmamasına da özen göstermeniz gerekmektedir. Danimarka Vize işlemleri sırasında olası bir sorun yaşandığında vize reddi ile karşılaşabilirsiniz. Aynı zamanda seyahati geciktirecek bir ek evrak talebi ortaya çıkabilir. Böyle durumlarda “Danimarka vizesi nasıl alınır?” sorusu ortaya çıkmaktadır. Bu vize işlemleri konusunda dikkat edilmesi gereken pasaportun süresi ve başvuru belgesinin hazırlanmasıdır.  

Danimarka Vizesi Almak Zor Mu?

Danimarka vizesi almak oldukça zor değildir. Gerekli prosedürleri yerine getirerek başvurular yapılmalıdır. Danimarka vize işlemi prosedürün yoğunluğunda, girift ve gerçekleştirilmeleri zorunlu olan işlemdir. Danimarka seyahati gerçekleşebilmesi için Danimarka'dan vize alınması gerekirken Danimarka vize işlemine eksiksiz ve doğru olan belgelerle aşlanmalıdır. Eksiksiz ve doğru şekilde hazırlanmış belgelerle yapılacak olunan başvuru ise Danimarka vize işlemi sırasında karşılaşılabilecek muhtemel zaman kayıbını asgari seviyede tutacaktır.
Danimarka vizesi işlemlerine son 10 yıl içinde alınmış ve Danimarka seyahati sona eriş tarihinden itibaren en az 90 gün geçerli pasaportunuzu kullanılmalıdır. Yıpranmış ve eski bir görüntüye sahip pasaportunuzu ise yenilemelisiniz. Şöyle ki, bu koşulda bulunan pasaportunuzla yapacak olduğunuz başvurunuz Danimarka Başkonsolosluktan onaylamış olabilir ancak Danimarka’ya girişi ülke sınır görevlisi inisiyatifin de olacaktır. Kısaca pasaportunuzda bulunan uygunsuz sebebiyle başarısız seyahat gerçekleştirme olasılığınız çok yüksek olmaktadır. Danimarka vize, direkt olarak Danimarka Konsolosluğa yapılacak olan başvuruyla alınamayacaktır. Danimarka vize ancak Danimarka vizesi işlemi ile ilgili çalışma yürütmekte olan danışmanlık firması aracılığıyla alınabilirken Danimarka Konsolosluk sadece uzun süre Danimarka vize başvurusunu kabul edecektir.
Danimarka vizesi eksiksiz şekilde Danimarka vize için gerekli belgeleri organize ederek, Danimarka vizesi uyum koşulunu yerine getirerek alınabilir. Danimarka vize sonucu sizlerin belge hazırlama ve toparlama süresi, Danimarka Konsolosluğu ek belge isteme süresi göre ve yine Danimarka Konsolosluğu vize başvuru değerlendirme süresi göre değişebilecektir. Danimarka vize işleminiz normal seyrinde gitmesi durumunda ortalama olarak 7 ile 10 iş gün içinde sonuçlanabilecektir.

Danimarka Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Danimarka’ya seyahat edecek olan kişiler pasaportlarının Danimarka vize muafiyeti getirip getirmediğini merak etmektedir. Danimarka vizesi alacak olan kişilerin pasaport durumuna göre vize muafiyeti olabilmektedir.

Yeşil Pasaport aşağıdaki kişilere verilmektedir;

 • Eski Türk milletvekillerine
 • Eski Türk bakanlara
 • Birinci, ikinci ve üçüncü derecede Türk memurlara verilmektedir.
 • Birinci, ikinci ve üçüncü derecede olan Türk memur emeklilerine verilmektedir.
 • Görev süresi boyunca büyükşehir il ve ilçe başkanlarına
 • Devlet sporcularına
 • Belirli şartlara bağlı olarak özelleştirilmiş T.C. Ziraat Bankası, Halk Bankası, Emlak Bankası ve Türk Telekom çalışanlarına
 • Yeşil Pasaportu olan ve 25 yaşını geçmeyen çocuklara ve eşlerine

Hususi yani Yeşil Pasaport sahibi olan kişiler ‘’Danimarka Yeşil Pasaporta vize istiyor mu?’’ sorusunu merak etmektedir. Danimarka seyahatlerinde 90 güne kadar Danimarka vizesinden muaftır. Ancak 180 gün içerisinde en fazla 90 gün kalınabilir. Ayrıca 90 günü geçen seyahatler için Yeşil Pasaport sahiplerinin Danimarka vizesi alması gerekmektedir.

Danimarka’ya seyahat edecek olan Diplomatik (Siyah) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaport sahibi olan Türk vatandaşları da Danimarka vizesinden muaftır.

Hususi Pasaport yani Yeşil Pasaport; memurlara, memurların ailelerine belirli şartları taşımaları durumunda 5 yıllık süre ile verilmektedir. Bu pasaportun birçok avantajı bulunur ve bu avantajlardan birisi de vize muafiyeti anlaşması olan ülkelere vizesiz girebilir. Bu ülkelerden birisi de Danimarka’dır.

Danimarka Vizesi Alımı

Danimarka vizesi türleri başvuru formunda mutlaka belirtilmesi gereken bir bilgidir. Bu bilginin belirtilmesinde en çok dikkat edilen konu diğer bilgilerle tutarlı olmasıdır. Vize türüne uygun hazırlanmayan evraklar vize reddi için geçerli bir nedendir. Böyle durumlarda Vize Merkezi olarak sizlere tüm vize sürecinde gereken desteği veriyoruz. Vize işlemlerini kısa sürede tamamlıyoruz.

,

Danimarka'ya Vize

Danimarka, Kuzey Avrupa’da yer alan bir İskandinav ülkesidir.  1973 yılından beri Avrupa Ekonomik Topluluğu'na üyedir. Ayrıca 19 Aralık 1996 tarihinde Schengen bölgesine katılmak için başvuruda bulunmuş ve başvuruları 25 Mart 2001 tarihinde kabul edilmiştir. Danimarka’ya seyahatte bulunacak olan kişiler Danimarka ya vize işlemlerini merak etmektedir.

Danimarka’ya seyahatte bulunacak olan kişiler 90 günden az bir süre için Danimarka’da kalacak ise Danimarka kısa süreli vize yani Schengen vizesi almalıdır. 90 günden fazla olarak Danimarka’da kalacak olan kişiler ise Danimarka Ulusal vizesi almalıdır.

Danimarka’ya seyahat edecek olan Hizmet, Hususi ve Diplomatik Pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 gün Danimarka seyahatinde bulunacak ise Danimarka vizesinden muaftır. Ancak 90 günden fazla sürecek olan seyahatler için Danimarka Ulusal vizesi alınmalıdır.

Danimarka temsilcilikleri, Danimarka vize başvuru işlemlerini çok dikkatli bir şekilde, hiçbir Danimarka vize başvuru sahibine imtiyaz göstermeden incelemektedir. Başvurular Danimarka’nın Türkiye’de bulunan temsilciliklerine ve yetkilendirilmiş vize başvuru merkezine yapılmalıdır. Başvurular için istenen evraklar eksiksiz olarak hazırlanmalıdır.

Danimarka Covid19 Sonrası Vize Süreci

Covid19 her türlü alanda hayatın durmasına sebep olmuştur.  Vize süreçleri de kısıtlamalardan ötürü birçok ülkede askıya alınmıştır. Danimarka Covid19 Sonrası Vize Süreci tekrardan faaliyete geçmiştir. Vize başvurularınızı rahat bir şekilde beyan edebilirsiniz. Ancak belirli kurallara uyulması gerekmektedir. Bilindiği üzere dünya zorlu bir salgınla mücadele etmektedir. Hala da bu süreç devam etmektedir. Vize işlemleri tüm hızı ile sürerken Danimarka da giriş yapacak olanların PCR testinin yapılması ülkeye ikamet edebilmeleri için gerekli bir tedbirdir. Vizeniz olsa bile bu test belge ile beyan edemiyorsanız sorun yaşayabilirsiniz.

Danimarka Covid19 Sonrası Vize Süreci artık uçuşlara izin verdiğinden dolayı vize işlemleri de sürdürmektedir. Elbette ki vize çıkışı, vize türüne bağlı olarak erken çıkabileceği üzere, bir aya yakında sürebilmektedir. Başvuruların erkenden yapılması bu süreci rahat geçirilmesi açısından önemli olacaktır. Ülke gitmeden önce yetmiş iki saat öncesinde PCR testi yapmanız ve sağlığınız hakkında yazılı belgeleri yetkililere ibraz etmeniz halinde sorunsuz olarak Danimarka ülkesine ikamet edebilirsiniz.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

İZMİR

+90 216 345 44 66
Kıbrıs Şehitleri Cd.
Libabe Apt No.:66/2
Alsancak / İzmir

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp