×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Fransa Ticari Vize

Bazen bazı nedenlerden dolayı, yurt dışı seyahati yapmak gerekebilir. Dünyanın hangi şehri olursa olsun, vize almadan hiç bir sınır kapısından geçiş yapılmaz. Ticari vize de çok ihtiyaç duyulan, vize çeşitlerinden biridir. Herhangi bir ticari iş görüşmesi ya da fuar gibi etkinliklere katılabilmek için alınan ticari vizeler, biraz detay ve dikkat ister.

Bunun için davetiye ve gerekli belgelere sahip olmak gerekir. Fransa Ticari Vizesi almak için, öncelikle pasaport sahibinden olmak gerekir. Pasaportu olmayan biri, ne vize alabilir, ne de yurtdışına çıkabilir. Bordo pasaporta sahip herkes, Fransa Ticari Vizesi için ilk olarak, ülkemizde bulunan Fransa Konsolosluğu’na başvuru yapmalıdır.

Hem Büyükelçilik hem de Konsolosluk başvurusu kabul edilir. Başvuru formu doldurduktan sonra, eksiksiz olarak diğer belgelerin tamamlanması gerekir. Başvuruyu seyahate çıkacağınız tarihten 3-4 ay önce yapmak daha mantıklıdır. Başvuruyu yapacak kişilerin, davet edilen kurum personellerinden olması şartı vardır. Konsolosluk davet detaylarını ön planda tutar. Aksi bir durum olduğunda başvuruyu kabul etmez.

Fransa Ticari Vizesi Almak Ücretli midir?

Fransa Ticari Vizesi için bir ücret ödenir ama bunun ne kadar olduğu, Konsolosluk tarafından belirlenir. Her sene fiyatlar değişiklik gösterir. Ücretlerin belirlenmesi için, hizmet ücreti ve evrak ücretlerinin belirlenmesi gerekir. Aynı zamanda kargo masrafı ya da biyometrik fotoğraf fiyatları da toplam fiyata eklenir. Başvurular reddedildiği zaman, ödenen ücretin iadesi yapılmaz.

Fransa Ticari Vizesi Ne Zaman Sonuçlanır?

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yapılmış olan başvuru, Fransa Büyükelçilik ve Konsolosluğu tarafından incelemeye alınır. Yapılan değerlendirme sonucunda başvuru kabul edilir ya da edilmez. Sonucun çıkması bir hafta ile on gün arasında değişebilir. Başvuru sonucu iletişim ağları ile bildirilir. Başvuruların iptal edilme seçeneği de düşünülerek, mümkün olduğunca erken başvuru yapmakta fayda vardır.

TOP