×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Fransa Turistik Vize

Dünya üzerinde ki en fazla turist alan ülkeler arasında Fransa ilk sıralarda geliyor. Türkiye’den de çok fazla ilgi bulunan Fransa turistik vize konusunda ziyaretçilerinden birtakım evraklar istiyor. Turistik vize konusunda ülke Schengen vize prosedürlerini uyguluyor. Eğer ilk defa Fransa’ya gidecekseniz mutlaka biyometrik olarak kaydınızın gerçekleştirilmesi gerekiyor. Vize alımı sırasında evraklarınızın tamamının mutlaka turistik vize için uygun olması gerekiyor.

Fransa Turistik Vize Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Fransa turistik vize evrakı alacak olan kişilerin dikkat etmesi gereken noktalardan bazıları şunlardır:

- Pasaportun mutlaka güncel olması ve içerisinde iki tane de boş yaprağın olması gerekiyor.

- Başvuru formunun Fransızca doldurulmasına özen gösterilmelidir.

- Başvuru formunda vize türünün işaretlenmesi gerekiyor.

- Dilekçenizin turistik vizeye uygun olması gerekiyor.

- Harçların uygun bir şekilde yatırılması ve dekont alınması gerekiyor.

Tüm bu detaylar neticesinde kişilerin dikkat etmesi gereken evrakların detaylı bir şekilde hazırlanması işlemidir.

Fransa Turistik Vize Evrakları

Fransa turistik vize evrakları konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi de kişilerin güncel evrak bilgisi sunmasıdır. Bu bilgi doğrultusunda en önemli unsur turistik vizeye uygun olması gerektiğidir.

Vize evrakları içerisinde başvuru formu, pasaport, dilekçe, seyahat sağlık sigortası, nüfus cüzdanı fotokopisi, fotoğraf gibi belgelerin bulundurulması gerekiyor. Vize ücretlerinin yatırılmış ve karşılığında dekontun da alınmış olması şartı vardır. Kişiler bu evrakların hazırlanması süresinde mutlaka çok detaylı çalışmalar yapmak durumundadır. Finansal durumlarının da yine vize işlemlerine uygun olmasına ayrıca özen gösterilmelidir.

Vizenin alımı ise konsoloslukların çalışma yoğunluğuna göre farklılık göstermesi gerekiyor. Yani eğer kurumlar resmi tatilde ise ya da hafta sonuna denk gelmiş ise vizenizi alamazsınız. 7 iş günü içerisinde vize alımı yapılabilir. Ancak ek evrak talebi var ise vize alım süreci uzayacaktır.

TOP