Hollanda Ticari Vize

Hollanda Ticaret Vizesi, herhangi bir iş sebebi ya da bir takım ticari etkinlikler için, Hollanda seyahati yapmak isteyenlerin başvuru yaptığı bir vize çeşididir. Aynı zamanda bu vize çeşidi ile Hollanda’da bir iş başvurusu yapabilir, konferanslara katılabilir ya da iş toplantılarına katılabilirsiniz. Fakat bir iş yeri açma ya da Hollanda’ya yerleşme gibi bir durum söz konusu olamaz. Bordo pasaportu olan kişilerin 3 aylık seyahatleri için, ülkeye giriş yapma şartları vardır.

Bunlardan ilk sırada olan, ticari vizedir. Vizeye sahip olmayanlar, sınır kapısından içeri sokulmaz. Bu vizeyi alabilmek için, mutlaka Hollanda’dan bir kurum ya da kişiden davetiye gelmesi gerekir. Fuar ve ya konferans katılımı olacaksa, giriş kartı ya da bileti olması gerekir. Eğer Hollanda’dan bir kurumdan gelen davetiye yoksa başvuru kısa sürede reddedilir.

Hollanda Ticari Vize ile İlgili

Hollanda ve Türkiye arasında vize işlemlerinde kişilerin çeşitli belgeler hazırlaması gerekmektedir. Vize türü konusunda kişilerin belge hazırlığına yüksek oranda dikkat etmesi gerekiyor. Özellikle Hollanda ticari vize kapsamında tüm belgelerin vize türüne uygun ve güncel belgeler olması şartı aranmaktadır. Hollanda ticari vize için öncelikle pasaporta sahip olmanız gerekmektedir. Pasaportu en az 6 aylık en fazla ise 10 yıllık alabilme şansınız bulunuyor. Bu nedenle seyahatinizin tarihine göre uygun bir pasaport süreniz olması gereklidir. Seyahatten sonra geçerliliğini 3 ay daha devam ettirmesi son derece önemli bir kriterdir. Kişilerin daha önceden kullanmış oldukları pasaportları varsa bunları da mutlaka ticareti vize dosyasına eklemeleri gerekmektedir.

Hollanda Ticari Vize Nasıl Alınır?

Hollanda ticari vize kapsamında kişilerin vize evrakı hazırlaması son derece önemlidir. Bu süreçte evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanabilmesi için mutlaka profesyonel hizmet de alabilme şansınız bulunmaktadır. Hollanda Vize Başvuru formu en önemli evraktır. Bu evrak üzerinde ki tüm bilgilerin eksiksiz bir şekilde ve ticari vize kategorisine uygun olarak doldurulması gereklidir. Bunun yanında davetiye ve dilekçeniz de mutlaka olmalıdır. Kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli noktalardan birisi de ticari faaliyetlerinizi gösteren evraklardır. Seyahat ve konaklama belgeleri, seyahat sağlık sigortası, biyometrik fotoğraf, finansal durum belgeleri gibi birçok önemli belgenin dosyanızda olması gereklidir. Evrak tesliminden sonra 15 iş günü içerisinde vizenizi alabilirsiniz.

Hollanda Ticari Vize Nasıl Alınır? 2022

Hollanda çok çeşitli alanlarında Dünya ülkeleri arasında oldukça öne çıkmayı başarmış ülkelerden birisi. Gerçekten de Amerika kıtası keşfedildiğinden beri Dünya gelişmelerini yakın bir şekilde takip eden ve bunları etkileyen Hollanda günümüzde de çok önemli bir ülke. Son derece küçük yüz ölçümüne rağmen tarım konusunda adeta bir dünya devi olmuş durumda. Ticari konularda bu kadar gelişmiş olması doğal olarak insanların Hollanda Ticari Vizesi almak konusunda istekli davranmalarına sebep oluyor. Gerçekten de Hollanda ticari vizesi almayı başarabilen kişilerin işletmelerine büyük katkı sağladıkları biliniyor. Özellikle de iyi bir ticaret ağı oluşturulabilirse kısa sürede önemli ölçüde ithalat ve ihracat yapmanız mümkün olacaktır. Bunun içinse en doğru şekilde konsolosluklar ve aracı kurumlarla iletişim kurup vize almanız gerekiyor denilebilir.

Hollanda Ticari Vize Almak İçin Neler Yapılır?

Ticari amaçlı olarak Hollanda’ya gidecek olan kişilerin Hollanda ticari vize alması gerekmektedir. Hollanda ticari vize alacak olan kişiler Hollanda ticari vizesinin nasıl alınacağını merak etmektedir. Bu yazıda Hollanda ticari vize alacak olan kişiler için “Hollanda ticari vize nasıl alınır” sorusunun cevabı verilmiştir.

Hollanda’da bir iş görüşmesine katılacak, gala, seminer, konferans gibi yerlere katılacak olan kişilerin alması gereken vize türü Hollanda ticari vizesidir. Hollanda ticari vizesi başvuruları Hollanda vize başvuru merkezlerine yapılmalıdır. Hollanda vize başvurusu yapabileceğiniz vize başvuru merkezi VFS Global isimli şirkettir.

Hollanda ticari vize başvurusu yapmak isteyen kişiler başvuru için öncelikle Hollanda’dan bir davetiye alınması gerekmektedir. Davetiye alan kişiler Hollanda vize başvuru formu doldurmalıdır. Hollanda vize başvuru formu dolduran kişiler, başvuru için Hollanda vize başvuru merkezi olan VFS Global üzerinden randevu almalıdır. Randevu alan kişiler, vize randevu tarihine kadar Hollanda ticari vizesi için gerekli olan evrakları hazırlamalıdır. Bu evraklar randevu tarihinde yetkililere teslim edilmelidir.

Başvuruları inceleme yetkisi Hollanda Ankara Büyükelçiliği ve Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu’na aittir.

Hollanda Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

Hollanda’ya kongre, konferans, seminer, iş görüşmesi gibi amaçlar ile gidecek olan kişilerin Hollanda ticari vize alması gerekmektedir. Hollanda ticari vize alacak olan kişiler, Hollanda ticari vizesinin ne kadar sürede sonuçlanacağını merak etmektedir. Bu yazıda Hollanda ticari vizesi alacak olan kişiler için “Hollanda ticari vize kaç günde çıkar” sorusunun cevabı verilmiştir.

Hollanda ticari vizelerini inceleme yetkisi Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu ve Hollanda Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. Hollanda temsilcilikleri Hollanda ticari vize başvurusunu sonuçlandırmak için bir süre kısıtlamasına tabi değildir. Bu nedenle başvuruların sonuçlanması için bir süre bulunmamaktadır. Ancak başvurular ortalama 10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Hollanda ticari vize başvurusu yapan kişiler başvurularının sonuçlanma süresine birçok durum etki etmektedir. Bu durumlar aşağıda verilmiştir.

 • Hollanda ticari vize başvurusunu inceleyen Hollanda temsilciliğinin yoğunluğu başvuruların sonuçlanma süresini etkilemektedir.
 • Hollanda ticari vize başvurusu sahibinin mesleği ve eğitim durumu,
 • Hollanda ticari vize başvurusu yapacak olan kişilerin eksik ya da hatalı belge beyanı,
 • Hollanda vize başvurusu sahibinden ek belge talep edilmesi ve başvuru sahibinin yüz yüze görüşmeye çağrılması gibi durumlar başvuruların sonuçlanma süresini etkilemektedir.

Hollanda Ticari Vize Başvuru

Ticari amaçlı olarak Hollanda’ya gidecek olan kişilerin vize muafiyeti yoksa Hollanda ticari vize alması gerekmektedir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport sahipleri 90 güne kadar Hollanda ticari vizesinden muaftır. Hollanda ticari vizesi alacak olan kişiler, Hollanda ticari vize başvuru işlemleri hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. Hollanda ticari vize başvuru işlemi hakkında bilgi verilmiştir.

 • Hollanda ticari vizesi alacak olan kişilerin Hollanda’da bulunan ve başvuru sahibini davet eden kişi, kurum ve şirketten davetiye alması gerekmektedir.
 • Hollanda ticari vizesi başvuruları Hollanda vize başvuru merkezi olan VFS Global isimli şirkete yapılmaktadır.
 • Hollanda ticari vize başvurusu için öncelikle Hollanda vize başvuru formu doldurulmalıdır.
 • Hollanda vize başvuru formu doldurulduktan sonra Hollanda vize başvuru merkezinden randevu alınmalıdır.
 • Randevu tarihine kadar Hollanda ticari vizesi için gerekli olan evraklar hazırlanmalıdır.
 • Hazırlanan evraklar Hollanda ticari vize başvuru randevusu tarihinde yetkililere teslim edilmelidir.
 • Randevu tarihinde vize başvurusu için biyometrik parmak izi verisi verilmeli ve vize harç ücreti ödenmelidir. Hollanda vize başvurularını inceleme ve değerlendirme yetkisi Hollanda’nın diplomatik temsilciliklerine aittir.

Hollanda Ticari Vize Başvurusu İşlemleri

Bilindiği üzere Hollanda çoğu alanda bir cazibe merkezi. Gerek yatırım amaçlı gerek ticari amaçlı gerekse turizm amaçlı pek çok kişi Hollanda vize başvurusu nasıl yapılır? Gibi aramalar yapıyor.

Hollanda Kuzeybatı Avrupa’da yer alan, atlas okyanusuna kıyısı olan, denizi doldurarak yaptığı tarımla pek çok ülkeyi geride bırakmasıyla bilinen gelişmiş bir ülkedir.

Hollanda'ya iş, toplantı ya da iş sebebi ile sempozyum, fuar veya sektörsel seminerlere katılmak amacı ile seyahat edecek Bordo Pasaport sahibi Türkiye yurttaşları Hollanda Başkonsolosluğu'na, Hollanda ticaret vizesi için gerekli bilgiler ulaştırmalıdır. Hollanda Konsolosluğu tarafından belirlenen bu bilgilerin geçerli olmasına dikkat edilmelidir. Birtakım belgelerin orijinal olması zorunluluğu mevcuttur. Hollanda ticari vizesi için gerekli evraklar, Hollanda'ya gidiş amacına uygun hazırlanıp Hollanda Başkonsolosluğu'na iletilmelidir.

Gerekli belgeler ise şu şekildedir:

-Pasaportun kendisi ve bir adet kopyası (en az üç ay geçerliliğe sahip).

-Başvuru Formunu eksiksiz olarak doldurmak ve imzalamak.

-İki adet biyometrik fotoğraf.

-Davet aldığınız iş sözleşmesinin fotokopisi.

Yukarıdaki belgeleri eksiksiz olarak tamamladığınız takdirde başvuru yapabilirsiniz.

İkinci yol yani Hollanda vizesi serbest iş izni ile Hollanda’da davet almadan çalışmayı planlıyorsanız aşağıdaki belgeleri hazırlamanız gerekmektedir.

-Şirketler ve işletmeler için iş ruhsatı.

-İşletmenin planının iki adet fotokopisi.

-Kişisel bilgileriniz (özgeçmiş, gelir durumu, aile bilgileri.)

-Başlangıç tarihi ve ikamet.

-Yetkiler, sigortalar ve malların teslim şartları.

-Şirket ve ürün hakkında bilgi.

-Önceki yılın kâr zarar durumu.

-Şirket kuruluş bilgileri.

Yukarıdaki iki yoldan hangisini seçtiyseniz evraklarınızı tamamlayıp başvurunuzu yaptıktan sonra üç ay içerisinde  Hollanda ticaret vizesine dönüş sağlanacaktır.

Hollanda Ticari Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

Hollanda Ticari Vizesi alabilmek için, ülkemizde bulunan, Hollanda Konsolosluğu’na başvuruda bulunulması gerekir. Diğer dış temsilcilere de başvuru yapılabilir. Bunlar; Hollanda Büyükelçiliği ve diğer konsolosluk şubeleridir. Başvuru yapılırken, hiç bir evrak eksik olmamalıdır. 10 gün içinde başvurular sonuçlanır.

Eğer şartlara uymama gibi bir durum olursa vize başvurusu reddedilir. Reddedilme sebebi, yazılı bir metinle açıklanır. Eğer belge eksikliği gibi bir durum söz konusu ise tekrar başvuru yapabilme şansı vardır. Vize ücretleri birçok şeyi içinde kapsar. Bazı evrakların ve hizmetlerin ücreti de toplam ücrete dâhil edilir. Başvuru olumlu ya da olumsuz sonuçlandıktan sonra, pasaport iadesi hemen yapılır.

Hollanda Ticari Vize Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer ticari vize almaya karar verdiyseniz burada karşınıza çıkabilecek olan bazı problemler hakkında fikir sahibi olmanızda fayda var. Örnek olarak ilk defa vize alacak olan bir kişi evraklarda ortaya çıkabilecek sorunların süreci büyük ölçüde mahvedebileceği konusunda bilgisi olmayabilir. Burada dikkat edilmesi gereken en temel nokta bu, eğer evraklarınız hatalıysa büyük sıkıntılar yaşayabilirsiniz ve vizenizde gecikmeler olabilir. Bu durumda sizin ticari vize alma sürecinizi uzatabilir ve İngiltere’ye dair planlarınızda sorunlar çıkmasına neden olabilir. Böylesi durumlar yaşamak istemiyorsanız evraklarınızı olabildiğince titizlikle doldurun ve gerekirse aracı kurumlarla iletişim kurmaktan çekinmeyin, Myvize bu konularda size yardımcı olabilecek en iyi aracı kurumlardan birisi ve kesinlikle işinizi görecektir.

Hollanda Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Ticari amaçlı olarak Hollanda’ya seyahat edecek olan kişilerin Hollanda ticari vizesi alması gerekmektedir. Hollanda ticari vizesi alacak olan kişiler vize başvurusu için gerekli olan evrakları hazırlamalıdır. Hollanda ticari vize evrakları hazırlayacak olan kişiler “Hollanda ticari vize için gerekli evraklar” listesini merak etmektedir. Bu yazıda Hollanda ticari vizesi alacak olan kişilerden istenen evraklar listesi verilmiştir.

Hollanda ticari vizesi alacak olan kişilerin hazırlaması gereken evraklar başvuru sahibinin durumuna göre farklılık göstermektedir. Evrakları mesleğinize ve eğitim durumunuza göre ayarlamalısınız. Hollanda ticari vize için gerekli evraklar aşağıda verilmiştir.

 • Hollanda vize başvuru formu
 • Hollanda ticari vize talep dilekçesi
 • Hollanda ticari davetiye
 • Başvuru sahibinin güncel pasaportu
 • Başvuru sahibinin pasaport fotokopisi
 • Kimlik kartı ön ve arka yüz fotokopisi
 • Hollanda ulaşım rezervasyonları
 • Hollanda konaklama rezervasyonları
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Başvuru sahibinin son 6 aylık tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Daha önceden Schengen vizesi alınmış ise fotokopisi

Hollanda temsilciliği vize başvurularını incelerken yukarıdaki evraklara ek olarak belge talep etme hakkına sahiptir.

Hollanda Ticari Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Hollanda ticari vize almayı düşünüyorsanız mutlaka bu belgeleri de hazırlamanız gerekiyor:

- Geçerli bir pasaport

- Hollanda Ticari Vizesi başvurusu formu

- En az iki tane biyometrik fotoğraf

- Rezervasyon ve ulaşım bilgileri

- Meslek durumuna göre hazırlanan evraklar

- Davetiye

Ticari vize için belirtilen tutarları zamanında yatırmalı ve karşılığında ise dekont almayı ihmal etmemelisiniz.

Hollanda Ticari Vize Ücreti

Ticari amaçlı olarak Hollanda’ya gidecek olan kişilerin Hollanda ticari vizesi alması gerekmektedir. Hollanda ticari vizesi ile ülkede en fazla 90 gün konaklanabilir. Hollanda ticari vizesi alacak olan kişiler başvurularının kabul edilmesi için Hollanda ticari vize ücreti ödemelidir. Bu yazıda Hollanda ticari vizesi alacak olan kişiler için Hollanda ticari vize ücreti hakkında bilgi verilmiştir.

Hollanda ticari vizesi 90 günü geçmeyen kısa süreli bir vize türüdür. Bu vize türü Schengen vize kategorisi içerisinde yer almaktadır. Schengen vize ücretleri her yıl yeniden düzenlenmektedir. Her yıl Schengen ülkelerinin ortak kararı ile ticari vize ücreti belirlenmektedir. Hollanda ticari vize ücreti her yıl düzenlendiği için farklılık gösterebilmektedir. Güncel fiyat için Hollanda temsilciliği ile iletişime geçebilirsiniz.

Hollanda ticari vize ücreti Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için 80 Euro’dur. Diplomatik Pasaport, Hususi Pasaport ve Hizmet Pasaport sahipleri 90 güne kadar vizeden muaf olduğu için vize ücreti ödemesine gerek bulunmamaktadır.

Hollanda ticari vize başvurusu reddedilen kişilerin vize ücreti geri ödenmemektedir. Bu nedenle vize başvurunuzu çok dikkatli bir şekilde yapmanız gerekmektedir.

My Vize Aracılığıyla Hollanda Ticari Vize

Hollanda’ya gitmek istiyorsanız ancak karşınıza çıkacak olan süreçten tedirginseniz bu konu bazında My Vize ile iletişime geçmeniz sizin adınıza çok yararlı olacaktır. Gerçekten de ilk defa vize alan birisi için bu süreç son derece karmaşık olabilir. Bu nedenle aracı bir kuruma ulaşmak ve bilgi almak uzun vade de işlerinizi kolaylaştıracaktır. Bunun da yanında My Vize Aracılığıyla Hollanda’ya Gitmek için ödemeniz gereken ücretler abartılı seviyelerde değil. Bu durumu fırsat olarak görmekte yarar var. Eğer Hollanda’ya gitmek konusunda aceleniz varsa ve planınızda en ufak bir aksaklık bile yaşanmamasını istiyorsanız kesinlikle My Vize aracılığıyla ticari vize almanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü süreç içerisinde yapılan amatörce hatalar süreci uzatabilir ve planlarınızı bozabilir.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp