×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Rusya

Rusya Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Rusya Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Rusya Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

Rusya'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Rusya vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

Rusya Konsolosluk

Form ve Dilekçe

Rusya Vizesi

Kuzey Avrasya’da yer alan Rusya dünyanın en geniş ülkelerinden biridir. Son derece büyük ve önemli bir ülke olan Rusya’ya birçok yerden ziyaretçi akını gerçekleşiyor. Gerek çalışma gerek eğitim gerekse turizm amaçlı olarak birçok kişi Rusya’ya gitme kararı alıyor. Türkiye’den de Rusya’ya gitmeyi düşünen kişilerin bu süreçte öncelikle pasaport ve vize işlemlerini yaptırması gereklidir. Rusya vize işlemleri sırasında kişilerin önem vermesi gereken birçok prosedür bulunuyor.

Rusya Umuma Mahsus pasaport sahiplerinden vize talep ederken diğer pasaport sahiplerinden vize talebinde bulunmuyor. Ancak o kişilerin de sadece 90 gün süre ile Rusya’da konaklamasına izin veriliyor. Kişilerin Rusya vizesi için başvurabilecekleri vize türleri şunlardır:

l Rusya ticari vize

l Rusya turistik vize

l Rusya transit vize

l Rusya aile ziyareti vizesi

l Rusya çalışma vizesi

l Rusya eğitim ve öğrenci vizesi

Bu vize türlerinden birine başvurarak seyahatinizi planlayabilir ve Rusya’ya giriş izni alabilirsiniz.

Rusya Vizesi Nasıl ve Nereden Alınır?

Rusya vizesinin alınabilmesi için öncelikle hangi vize türüne başvurulması gerektiğinin bilinmesi gerekiyor. Vize evraklarını genelde kişiler yanlış vize türüne göre hazırladıklarında vize reddi ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Vize reddi ile karşılaşmamak için kişilerin mutlaka evraklarını vize türüne uygun şekilde, eksiksiz olarak ve doğru bir biçimde hazırlaması şartı bulunuyor.

Pasaport ve başvuru formlarının mutlaka istenilen standartlarda olması önemli konular arasındadır. Bununla birlikte nüfus cüzdanı fotokopisi, 3,5*4,5 mm ölçülerinde 2 tane biyometrik fotoğraf ve seyahat sağlık sigortası istenilenler arasındadır. İkametgah belgesi, banka hesap dökümleri ve meslek belgelerinin de evrak dosyasında bulunması gerekiyor. Tüm bu evraklara ek olarak vizenin türüne özel olarak da belge talebinde bulunuluyor. Tüm bu detaylar vizenin alınma sürecini de yakından etkiliyor.

Evraklar tamamlandıktan sonra kişiler bu evrakları Rusya Büyükelçiliği’ne, konsolosluğuna ya da başvuru merkezlerine teslim etmelidirler. Vize başvurularında şahsen başvuru son derece önemli bir detaydır.

Rusya Vize Başvuru Ücretleri

Rusya vize başvuru ücretlerinin mutlaka zamanında ve tam tutarda yatırılması gerekiyor. Vize ücreti vize türüne göre yatırılmalıdır. Vize ücretleri vize alınacak yılın güncel bilgilerine göre ilgili bankalara yatırılmalıdır. Aynı zamanda yatırıldığını göstermek için de bankadan dekont almayı ihmal etmemelisiniz. Vize başvurusu için randevu tarihinde eksiksiz olarak kuruma bireysel başvuru yapmalı ve evrak teslimi sırasında mutlaka biyometrik parmak izi uygulamasından da geçmelisiniz. Biyometrik parmak izi uygulaması sonrasında vizeniz için evraklar incelenir ve 10 iş günü içerisinde vizenizi alabilirsiniz.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp