×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İngiltere Ankara Büyükelçiliği

Türkiye’de yaşamını sürdüren İngiliz vatandaşlarının temel haklarının korunması İngiltere Ankara Konsolosluğu baş görevleri arasındadır. Bununla birlikte Türkiye ve İngiltere arasında resmi evrakların oluşturulması konsolosluğun yetkilerindendir. İngiltere konsolosluğu vize işlemlerinin sağlanabilmesi için öncelikle konsolosluklara başvuru yapılması gerekir. Sadece İngiliz vatandaşlarının değil Türk vatandaşlarının da İngiltere’ye gitmeleri adına başvuru yapması gereken yer İngiltere Ankara konsolosluğudur. Türk vatandaşlarına sadece vize çıkarabilme konusunda işlem yapan konsolosluk, İngiliz vatandaşları için daha kapsamlı görev yetkisi bulunur. Bu yüzden bir İngiliz vatandaşının doğum, ölüm veya evlilik bildirimini beyan etmesi için konsolosluğa başvuru yapması ve resmi evraklarla durumu yasallaştırması gerekir. Bu gerekçeler ile konsolosluğun büyük bir sorumluluk yetkisi bulunmaktadır.

İngiliz ve Türk vatandaşlarının her türlü sorununun çözümü adına İngiltere konsolosluğu telefon numarası (0850) 346 84 93 hattından iletişime geçmek mümkündür. İngiltere konsolosluğu adresi olan Kızılay, Şehit Âdem Yavuz Sok, Kumrular Cad. No 18 D:12, 06420 Çankaya/Ankara başvuru randevusu aldıktan sonra evrak tesliminizi yapabilirsiniz. Ayrıca postalarınızı da bu adrese göndermeniz mümkündür.

Ankara İngiltere Konsolosluğu Hakkında 

İngiltere vizesi, Ankara vize işlem merkezleri ile sağlanmaktadır. Öncelikle vatandaşların Ankara İngiltere Konsolosluğu çağrı merkezini arayarak randevu oluşturmaları gerekmektedir. İngiltere vize işlemleri Ankara Konsolosluğu hafta içi her gün 09:00 - 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Öncelikle Ankara İngiltere Konsolosluğu, vize talebinde bulunan vatandaşlardan dijital fotoğraf ve parmak izi belgesi talep etmektedir. Randevu alırken hangi günde alındığı çok önemlidir. Resmi tatillere ve özel günlere denk gelen randevular, ertelenebilir ve bu durumda sonrasında yoğunluğa sebep olabilmektedir.

Ankara İngiltere Konsolosluğunda tüm yetkiler, yalnızca konsolosluklar tarafından verilmektedir. Fakat genellikle Ankara İngiltere Konsolosluğu 1 ile 7 iş günü içerisinde randevu vermektedir. İngiltere vizesi işlemleri yapacak kişinin seyahat öncesinde en doğru zamanda randevu talebinde bulunması önemlidir.

Ankara İngiltere Konsolosluğuna vize işlemleri için başvuran kişilerin;

 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneğini
 • Vize talep için dilekçesini
 • Rezervasyon bilgilerini
 • Konaklama bilgilerini mutlaka doğru ve eksiksiz bir şekilde yanında bulundurması gerekmektedir. 

İngiltere Konsolosluğu'na başvuruda bulunmuş kişinin banka hesap dökümleri, vizenin sonucunu yakından etkileyen en önemli belge konumundadır. Banka hesap dökümünün her sayfası banka yetkilileri tarafından imzalanmış ve kaşeli bir şekilde hazır olmalıdır. Özellikle Ankara İngiltere Konsolosluğu, son 3 ayın banka hesap dökümünde hesap hareketliliğini büyük bir titizlikle incelemektedir. Eğer kişi başvuru işlemlerini hızlandırmak istiyorsa bunun için İngiltere vize başvurusu merkezlerine ekstra ücret ödeyebilir. Böyle durumlarda 1 ile 5 gün içerisinde İngiltere vizeleri çıkmış olacaktır.

İngiltere Ankara Büyükelçilisi Kimdir?

İngiltere Ankara Büyükelçiliği Türkiye’de bulunan en yetkili İngiltere temsilciliğidir. İngiltere Ankara Büyükelçiliği hakkında araştırma yapan kişiler İngiltere Ankara Büyükelçilisinin kim olduğunu merak etmektedir. Bu yazıda “İngiltere Ankara Büyükelçisi kimdir” sorusunun cevabı verilmiştir.

İngiltere Ankara Büyükelçisi Sir Dominick Chilcott’tur. Chilcott 1982 yılında Birleşik Krallık Dışişleri Bakanlığı’nda göreve başlamıştır. Dışişleri Bakanlığı’nda yaptığı görevler aşağıda verilmiştir.

 • 2006-2007 Sri Lanka ve Maldivler Yüksek Komiseri
 • 2008-2011 Amerika Birleşik Devletleri’nde Büyükelçilik Müsteşarı
 • 2011- 6 Ay İran Büyükelçiliği
 • 2012-2016 İran Büyükelçiliği
 • Chilcott günümüzde Birleşik Krallık Türkiye Büyükelçisi olarak görev yapmaktadır.

Chilcott yukarıdaki görevlerinin yanında birçok görevde bulunmuştur. 1985-1988 Ankara, 1993-1995 Portekiz, 1998-2002 Brüksel AB temsilciliği yapmıştır. Avrupa, Afrika ve Orta Doğuda birçok görevde yer almıştır.

Chilcott, ortaokulu ve liseyi St. Joseph Koleji’nde tamamlamıştır. Oxford Üniversitesi’nde İngiliz Edebiyatı okumuştur. Eşinin ismi Jane Chilcott’tur. Bir kızları ve üç oğulları bulunmaktadır.

Chilcott, günümüzde Türkiye ve İngiltere arasındaki ilişkilerin gelişmesinde en önemli adamlardan birisidir. İngiltere’nin Türkiye’de bulunan en büyük temsilcisidir. Türkiye’de bulunan diğer İngiltere temsilcilikleri İngiltere Ankara Büyükelçilisine bağlıdır. 

İngiltere Ankara Büyükelçiliği Vize İşlemleri

İngiltere’ye belirli bir nedenden dolayı seyahat planlayan kişiler İngiltere vizesi almalıdır. İngiltere Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapacak olan kişiler seyahat amacına uygun vize başvurusu yapmalıdır. İngiltere Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapacak olan kişiler için İngiltere Ankara Büyükelçiliği vize işlemleri hakkında bilgi verilmiştir.

İngiltere Ankara Büyükelçiliği sadece uzun süreli vize başvurularını kabul etmektedir. Kısa süreli vize başvuruları İngiltere vize başvuru merkezine yapılmalıdır. İngiltere Ankara Büyükelçiliği vize işlemleri aşağıdaki şekilde yapılabilmektedir.

 • Öncelikle başvuru yapılacak olan İngiltere vize türü belirlenmelidir.
 • İngiltere vize türü belirlendikten sonra vize başvurusu için randevu alınmalıdır.
 • Randevu tarihine kadar gerekli olan evraklar hazırlanmalıdır.
 • Hazırlanan İngiltere vize evrakları randevu tarihinde yetkililere teslim edilmelidir.
 • İngiltere vize randevu tarihinde biyometrik parmak izi verisi verilmelidir. Ayrıca başvuru için gerekli olan vize ücreti ödenmelidir.

İngiltere vize başvurusu yapacak olan kişiler, İngiltere Ankara Büyükelçiliği ile iletişime geçerek başvurular hakkında detaylı bilgi alınabilir.

İngiltere Ankara Büyükelçiliği Randevu

İngiltere konsolosluğu işlemi olan ve Ankara civarında ikamet etmekte olan kişiler İngiltere konsolosluk işlemlerini İngiltere Ankara Büyükelçiliği’ne yapabilmektedir. İngiltere Ankara Büyükelçiliği’ne işlem yapacak olan kişiler işlemleri için randevu gerekip gerekmediğini merak etmektedir. Bu yazıda İngiltere Ankara Büyükelçiliği işlemi yapacak olan kişiler için İngiltere Ankara Büyükelçiliği randevu işlemi hakkında bilgi verilmiştir.

İngiltere Ankara Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Türkiye’de ikamet etmekte olan diğer ülke vatandaşları ve Türkiye’de bulunan İngiltere vatandaşları işlem yapabilir.

İngiltere Ankara Büyükelçiliği’nde İngiltere vatandaşları konsolosluk, vatandaşlık, nüfus, noter işlemleri gibi işlemler yapabilmektedir. Bu işlemlerin yerine getirilmesi için İngiltere Ankara Büyükelçiliği randevu işlemi gerçekleştirilmelidir. Randevusuz işlem kabul edilmemektedir.

İngiltere’ye seyahat edecek ve Ankara civarında ikamet eden kişiler işlemlerini İngiltere Ankara Büyükelçiliği’ne yapabilmektedir. İngiltere Ankara Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişiler işlemlerini yerine getirebilmek için randevu almalıdır. Randevular Ankara Büyükelçiliği ile iletişime geçilerek alınabilmektedir.

İngiltere Ankara Büyükelçiliği randevusu olmadan işlem kabul etmemektedir. Randevu tarihlerini kaçıran kişilerin işlemi yapılmamaktadır.

İngiltere Ankara Büyükelçiliği Vize Randevusu İşlemleri

İngiltere’ye seyahat etmek isteyen kişiler, işlemleri için İngiltere Ankara Büyükelçiliği’ne işlem yapabilmektedir. İngiltere Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişiler İngiltere Ankara Büyükelçiliği vize randevusu almalıdır. İngiltere Ankara Büyükelçiliği vize randevusu alacak olan kişileri işlemlerin nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda İngiltere Ankara Büyükelçiliği vize randevusu hakkında bilgi verilmiştir.

İngiltere Ankara Büyükelçiliği vize randevusu yapacak olan kişilerin başvuruları randevusuz olarak kabul edilmemektedir. Randevusu alan kişiler randevu tarihinde gerekli olan vize evrakları ile başvuru işlemlerini başlatmalıdır. Ancak randevu tarihini kaçıran kişilere bakılmamaktadır. Bu nedenle başvuru yapacak olan kişiler işlemlerini yerine getirebilmek için yeniden randevu almak zorunda olacaktır. Bu durum da başvuru sahibi için hem zaman hem de vakit kaybı anlamına gelmektedir. Bunun için profesyonel destek alabilirsiniz.

İngiltere Ankara Büyükelçiliği vize randevusu İngiltere Ankara Büyükelçiliği ile iletişime geçilerek alınabilmektedir. İngiltere Ankara Büyükelçiliği telefon numarası ya da e mail adresi ile iletişime geçerek alınır. İngiltere Ankara Büyükelçiliği vize işlemleri aşağıda verilmiştir.

Telefon numarası: 0 850 346 84 93

İngiltere Ankara Büyükelçiliği Vize Randevusu Hakkında

İngiltere’ye seyahat edecek olan ve Ankara çevresinde ikamet eden kişiler işlemlerini İngiltere Ankara Büyükelçiliği’ne yapabilir. İngiltere Ankara Büyükelçiliği’ne vize işlemi yapacak olan kişilerin bazı işlemleri yerine getirmesi gerekmektedir. Bu işlemlerden birisi e İngiltere Ankara Büyükelçiliği vize randevusu işleminin yapılmasıdır. İngiltere Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişilerin işlemlerini yerine getirebilmek için randevu alması zorunludur.

İngiltere Ankara Büyükelçiliği vize randevusu olmadan vize başvuruları kabul edilmemektedir. İngiltere Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişiler, İngiltere temsilciliği ile iletişime geçerek vize randevu işlemlerini yapabilir ve randevusunu alabilir.

İngiltere Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişiler randevu tarihinde gerekli olan evrakları İngiltere Ankara Büyükelçiliği’ne teslim etmelidir. İngiltere Ankara Büyükelçiliği vize randevusu alan kişiler randevu tarihini kaçırmamaya çalışmaktadır. Bu nedenle İngiltere Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişilerin işlemleri yapılmamaktadır.

İngiltere Ankara Büyükelçiliği vize randevusu tarihini kaçıran kişiler, başvuruların yerine getirebilmek için yeniden randevu almalıdır. Bu durum da başvuru sahibi için hem vakit kaybı hem de zaman kaybı anlamına gelmektedir.

İngiltere Ankara Büyükelçiliği Başvuru

Ankara ve çevresinde ikamet eden ve İngiltere Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler, işlemlerini İngiltere Ankara Büyükelçiliği’ne yapabilmektedir. İngiltere Ankara Büyükelçiliği’ne işlem yapacak olan kişileri işlemlerinin nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda İngiltere Ankara Büyükelçiliği başvuru işlemi hakkında bilgi verilmiştir.

İngiltere Ankara Büyükelçiliği’nde İngiltere vatandaşları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de ikamet eden diğer ülke vatandaşları işlemlerini yapabilmektedir. İngiltere Ankara Büyükelçiliği başvuru işlemleri aşağıdaki şekilde yapılabilmektedir.

İngiltere Ankara Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişiler işlemleri için gerekli olan evrakları hazırlayarak İngiltere temsilciğinden randevu almalıdır. Randevu tarihinde bu evraklar İngiltere Ankara Konsolosluğu’na teslim edilmelidir.

İngiltere Ankara Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan İngiltere vatandaşları konsolosluk, vatandaşlık, nüfus, noter, evrak yenileme, vergi işlemleri gibi işlemleri yerine getirebilmektedir. İngiltere Ankara Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişiler başvuruları için randevu almalıdır.

İngiltere’ye seyahat etmek isteyen kişiler başvurularını İngiltere Ankara Büyükelçiliği’nde yapabilmektedir. Bunun için vize türü belirlenmeli, İngiltere Ankara Konsolosluğu’ndan bize randevusu alınmalıdır. Randevu tarihine kadar gerekli olan evraklar hazırlanarak teslim edilmelidir. Detaylı bilgi için İngiltere Ankara Büyükelçiliği ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Ankara Büyükelçiliği Vize Başvurusu İşlemleri

İngiltere’ye seyahat edecek olan kişiler, İngiltere Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvurusunda bulunabilir. İngiltere Ankara Büyükelçiliği’nde başvuru yapacak olan kişiler başvuruların nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda İngiltere Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişilerin işlemlerini nasıl yapacağı hakkında bilgi verilmiştir.

 • İngiltere Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişiler öncelikle seyahat amacına uygun vize türünü belirlemelidir.
 • İngiltere vize türünü belirleyen kişiler İngiltere online vize başvuru formunu doldurmalıdır. Form doldurulduktan sonra vize için randevu alınmalıdır.
 • İngiltere vize başvuru formu dolduran ve randevu alan kişiler, İngiltere vize randevusu tarihine kadar İngiltere vize başvurusu için gerekli olan evraklar hazırlanmalıdır.
 • İngiltere vize başvurusu için hazırlanan evrakalar randevu tarihinde İngiltere Ankara Büyükelçiliği’ne teslim edilmelidir. İngiltere vize başvurusu için gerekli olan evraklar teslim edildikten sonra başvurular vize türüne göre 10 ile 30 gün arasında sonuçlanmaktadır.

İngiltere Ankara vize başvurusu sırasında biyometrik parmak izi verisi ve ilmeli ve İngiltere vize ücreti ödenmelidir. İngiltere vize başvurusu yapacak olan kişilerin İngiltere’de İngiltere Ankara Büyükelçiliği’ne kanıtlamalıdır.  

İngiltere Ankara Büyükelçiliği Vize Başvurusu Hakkında

İngiltere seyahatleri için yasal olarak İngiltere’de bulunmak için İngiltere vizesi alınması gerekmektedir. İngiltere vizesi seyahat amacına uygun olarak yapılmalıdır. İngiltere vizesi alacak olan kişiler İngiltere Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu işlemleri hakkında bilgi almak istemektedir. Bu yazıda İngiltere Ankara Büyükelçiliği vize başvuru işlemleri hakkında bilgi verilmiştir.

İngiltere Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişiler başvuru işlemlerini randevu alarak yapabilir. İngiltere Ankara Büyükelçiliği vize randevusu almış olan kişiler randevu tarihinde gerekli evrakları teslim etmelidir. Randevu tarihinde gerekli evraklar teslim edilecek vize başvuru işlemi başlatılabilir.

İngiltere vizesi alacak olan kişiler aşağıdaki durumlara dikkat etmelidir;

 • Başvuru yapacak olan kişiler İngiltere’de bulunduğu süre boyunca seyahat masraflarını karşılayabilecek ekonomik durumunun olduğunun kanıtlanması gerekmektedir.
 • İngiltere Ankara büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişiler İngiltere’de geçerli Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmalıdır.
 • Başvuruda bulunacak olan kişiler İngiltere vize başvurusu için gerekli evrakları eksiksiz olarak hazırlamalıdır.
 • İngiltere vize başvurusu yapacak olan kişiler İngiltere sosyal yaşamına uygun yaşayacağını kanıtlamalıdır.
 • İngiltere Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişiler detaylı bilgiyi büyükelçilik ile iletişime geçerek bilgi alabilir.

İngiltere Ankara Büyükelçiliği Adres Ve İletişim Bilgileri

İngiltere Ankara Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişiler, büyükelçiliği ziyaret etmeden önce iletişim bilgileri ile işlemleri hakkında bilgi alabilir. İngiltere Ankara Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişiler, İngiltere Ankara Büyükelçiliği adres bilgilerini de merak etmektedir. Bu yazıda İngiltere Ankara Büyükelçiliği işlemi yapacak olan kişiler için İngiltere Ankara Büyükelçiliği adres ve iletişim bilgileri verilmiştir.

İngiltere Ankara Büyükelçiliği Adres:

 Çankaya Mahallesi, Şehit Ersan Caddesi, No: 46/A, Posta Kodu: 06680 Çankaya/Ankara

İngiltere Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Telefon Numarası: 0 (850) 346 84 93

E-Posta Adresi: [email protected]

E-Posta Konsolosluk Bölümü: [email protected]

Web Sitesi: ukinturkey.fco.gov.uk

Türkiye’de Bulunan İngiltere Ankara Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişiler yukarıdaki iletişim bilgileri ile iletişim sağlayabilir. İngiltere Ankara Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan Türk vatandaşları 0 (850) 346 84 93 numaralı telefon ile iletişim sağlayabilmektedir.

Şikayet ve önerileriniz için İngiltere Ankara Büyükelçiliği ile iletişim sağlayabilir, görüşlerinizi bildirebilirsiniz.

İngiltere Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir?

İngiltere Ankara Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişiler, İngiltere Ankara Büyükelçiliği’ne nasıl gidileceğini merak etmektedir. Bu yazıda İngiltere Ankara Büyükelçiliği’ne gidecek olan kişiler için “İngiltere Ankara Büyükelçiliği’ne nasıl gidilir?” sorusunun cevabı verilmiştir.

İngiltere Ankara Büyükelçiliği’nde işlem yapacak olan kişiler işlemlerini Ankara’ya ulaştıktan sonra otobüs, minibüs, tramvay, dolmuş gibi toplu taşıma araçları ile İngiltere Ankara Büyükelçiliği’ne ulaşım sağlanabilir. Ayrıca Ankara’nın her yerinden İngiltere Ankara Büyükelçiliği’ne ulaşım sağlanmaktadır. Kendi aracınız ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

İngiltere Ankara Büyükelçiliği adresi: Çankaya Mahallesi, Şehit Ersan Caddesi, No: 42 Daire: 46, Posta Kodu: 06690 Çankaya/Ankara

İngiltere Ankara Büyükelçiliği yakınlarından geçen otobüs hatları:

Hat Adı

Yön

407

Sıhhiye-15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı-Atakule-Çankaya

116-1

Ankara Müzik Ve Güzel Sanatlar Üniversitesi-Ulus

135-1

Oran Sitesi-Ulus

408

Gülpınar-Güneşevler-15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı-Atakule-Birlik MA

413

Altınpark-15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı-Çankaya

403-6

Gülpınar-Güneşevler-15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı-Atakule-Birlik MA

413-7

(Öho) Altınpark-Çankaya

440-5

Pursaklar-Çankaya

116-2

Ulus - Ankara Müzik Ve Güzel Sanatlar Üniversitesi

135-2

Ulus-Oran Sitesi

190

Kızılay-Yeşilkent Mh.-Karataş Mh

185-2

Ulus-Oran Sitesi

185-6

Oran Sitesi-Ulus

185-7

(Öho) Oran Sitesi-Güneşevler(Mavi)

185-1

Oran Sitesi-Ulus

427

Subayevleri-Ulus-15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı-A.Ayrancı

427-7

(Öho) Subayevleri-A.Ayrancı

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp