×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İngiltere Vizesi, İstanbul

İngiltere Vize Başvuru Merkezi, İstanbul

İngiltere Konsolosluğu yapacağınız kısa süreli vize başvurularınız için doğrudan İstanbul İngiltere Konsolosluğu ya da Ankara İngiltere 
Büyükelçiliğinin içerisinde bulunan Konsolosluk bölümünden direkt başvuru yapmanızı istiyor. İngiltere Konsolosluğuna yapacağınız İngiltere vizesi başvurularınız için  randevu almanız gerekiyor. Vize başvurularınız  UKBA tarafından yetkilendirilen İngiltere vize başvuru merkezleri ve İngiltere vize başvurusu merkezleri tarafından yetkilendirilen seyahat acentaları aracılığıyla kabul ediliyor. İngiltere vize başvurunuz  için danışmanlık veriyor olduğumuz şirketimiz ile sorunsuz ve eksiksiz başvuru süreci yaşamanız için hizmet veriyoruz.

İngiltere Vize Merkezi İstanbul

İngiltere vize merkezi İstanbul vize işlemlerini yapmak isteyen bireyin, öncelikle yetkili çağrı merkezini arayarak özel randevu talebinde bulunması gerekir. Çağrı merkezi kişiden vize işlemleri esnasında gerekli olan bazı evrakları hazırlamasını talep eder. Kişinin hazırlamış olduğu evraklar kargo kurye ya da kişi tarafından ilgili kurumlara teslim edilmelidir.

Kişinin randevu saati ve tarihinde biyometrik verileriyle İstanbul İngiltere vizesi merkezi binasında olması oldukça önemli bir koşuldur. Tüm randevu işlemleri İngiltere Konsolosluğu resmi web sitesinden alınmaktadır. Öncelikle kişinin siteye üye olması gerekir. Bu işlemler kişilere kolaylık sağlanması amacıyla vize merkezi danışmanları tarafından yapılabilir. Randevu alırken saatin ve tarihin size uygun olmasına dikkat ediniz. İstanbul vize merkezi kişilerden, dijital fotoğraf ve parmak izi talep eder. Vize başvurularında özellikle zaman planlaması oldukça önemli bir husustur. Vize başvuruları en fazla 3 ay önce gerçekleştirilmelidir. Bu sebepten dolayı İngiltere seyahat tarihine en az 1 ay kala vize merkezine başvurulması gerekir.

İstanbul vize merkezinde vize başvuru sırasında otel ve uçak bileti rezervasyonları tamamlanır. Burada vize merkezi kişinin, İngiltere’de konaklama dokümanlarını kontrol eder. İngiltere vize başvuruları sonuçları, İstanbul vize merkezinde genellikle 21 iş günü içerisinde çıkmaktadır. Fakat merkezin resmi tatil günlerine denk geliyorsa bu süreç biraz uzayabilmektedir. Ayrıca resmi tatil dönüşlerinde vize işlemlerinde yığılma yaşanması, yoğunluk oluşmasına zemin hazırlamaktır. Bundan dolayı seyahat tarihinden çok önce başvuru yapmak gerekmektedir.

İngiltere Vizesi İşlemleri İstanbul

İngiltere vizesi İstanbul ve çevresindeki kişilerin İngiltere'ye gidebilmek için almak zorunda oldukları izin belgesidir. Son derece profesyonel bir şekilde alınması gereken bu bize türünün mutlaka detaylı olarak işlemden geçirilmesi gerekir. Beklentilere yanıt veren ve her türlü vize işleminin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını sağlayan vize danışmanları İngiltere vizenizi kolay bir şekilde alabilmenize yardımcı olurlar. Vize işlemleri sırasında başvurabileceğiniz vize türleri arasında şunları saymak mümkündür:

  • İngiltere turistik vizesi
  • İngiltere ticari vize
  • İngiltere aile ve arkadaş ziyareti vizesi
  • İngiltere Çalışma vizesi
  • İngiltere eğitim vizesi
  • İngiltere oturum izni
  • İngiltere aile birleşimi vizesi

Gibi birçok farklı bize türünden yararlanılmaktadır. Bu vizeyi alabilmek için kişilerin mutlaka başvuru işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapması gerekir. İşlemleriniz sırasında pasaport ve başvuru konusunda dikkat etmeniz gereken önemli hususlar bulunur. Bu süreçte her türlü belgenizin tam olarak hazırlandığından emin olmalısınız.

İngiltere İstanbul Vize Randevusu

İngiltere İstanbul vize randevusu kişilerin mutlaka vize işlemleri öncesinde yapması gereken işlemlerden biridir. Son derece yüksek standartlarda verilen bu vize işlemleri sırasında belgelerinizin eksiksiz olması büyük bir önem taşır. Vize evraklarınızın ve işlem sürecinizin sorunsuz bir şekilde taşınabilmesi için her türlü belgenin tam olarak hazırlanmasına önem vermelisiniz. Randevu sırasında eksik evrak veya yanlış belge sunmak vize reddine neden olabilmektedir.

Böyle durumlarda mutlaka belgelerinizin eksiksiz olduğundan emin olmalısınız. Vize işlemleri sırasında en çok dikkat etmeniz gereken konulardan birisi de bu vize işlemlerinin mutlaka vize türüne uygun olması gerekliliğidir. İstanbul ve çevresinde yaşıyorsanız vize randevusuna gittiğinizde parmak izi uygulamasından da geçmeniz aranılan en önemli kriterlerden biridir. Ancak son 5 yıl parmak izi verdiyseniz bu işlemi tekrarlamanız gerekmiyor. İngiltere vizesi alırken mutlaka seyahat amacınızı en uygun vize türünü seçmeniz gerekir.

İngiltere İstanbul Vize Başvurusu

İngiltere İstanbul vize başvurusu kişilerin mutlaka seyahat tarihlerinden en az bir ay önce yapmaları gereken bir başvuru türüdür. Vize işlemlerinizin tam zamanında yapılabilmesi ve seyahat öncesinde izin belgenizin alınabilmesi için erken bir tarihte işlemlere başlamanız büyük bir önem taşır. Günümüzde birçok kişi vize işlemleri konusunda ciddi anlamda problemler yaşayabilir. Böyle durumlarda mutlaka evraklarınızın tam olduğundan emin olmalısınız.

Vize belgelerinizin eksiksiz olması özellikle dikkat etmeniz gereken önemli hususlar arasında yer alır. Sizlere sunulan birçok farklı vize türünden birini tercih ederek vize başvurunuzu eksiksiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Bu süreçte pasaportunuzun tam olduğundan emin olmalı. Güncel olmayan ve içerisinde yeterli boş yaprak bulunmayan pasaportlar vize reddine neden olabilir. Bu bunun yanında bir diğer önemli detay ise vize belgelerinizin içerisinde yer alan başvuru formudur.

Başvuru formunu mutlaka İngilizce olarak doldurulması gerekir. Aynı şekilde seyahat vize dilekçenizin de İngilizce yazılmasına dikkat etmelisiniz. Eğer yeterli İngilizceniz yok ise bu süreçte profesyonel olan bir vize danışmanlık firmasından hizmet alabilirsiniz.

İngiltere Konsolosluğu Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere Konsolosluğu’na İngiltere’ye gitme amacınıza uygun olarak hazırlayacğınız başvuru dosyası içinde online  İngiltere vize başvurusu formu çıktısı, randevu bildirimi, vize ücretinin ödeme e-maili ve evrakların orijinalleri ile fotokopilerinin bulunması gerekiyor. İngiltere vize başvurusu yapacaksanız, başvuru sırasında sunacağınız belgelerin net, eksiksiz ve doğru olması gerekiyor. İngiltere vizesi için başvuru dosyasınızı teslim ederken biometrik parmak izi vermeniz gerekiyor. Dilerseniz tüm bu süreç ile sizin adınıza vize  danışmanlık hizmeti veriyor olan şirketimiz ilgilenebilir. Bu sayede tecrübeli kadromuz ile eksiksiz ve sorunsuz bir başvru süreci geçirebilirsiniz.

İngiltere Vizenizi İstanbul’dan Almanızın Kolay Yolu

İngiltere vizenizi İstanbul'dan almanın kolay yolu oldukça önemli bir bilgidir. Eğer İstanbul ve çevresinde yaşıyorsanız ve İngiltere'ye gitme planlarınız varsa mutlaka vize almanız gerekiyor. Bunun içinde konsolosluklara ya da Büyükelçiliğe başvurarak vizenizi alabilirsiniz. Vize işlemleri sırasında en çok dikkat etmeniz gereken hususlardan birisi de belgelerinizin mutlaka eksiksiz olmasıdır.

Başvuru formu pasaport dilekçe davetiye gibi belgeleriniz tamsa ve aynı zamanda kişisel belgeleriniz de tamamlanmışsa vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bu başvuruyu gerçekleştirebilmek için mutlaka önceden alınmış bir vize randevunuz olması gerekiyor. Aksi halde vize işlemleri sırasında çok ciddi problemler yaşayabilir ve seyahatinizin iptal olmasına neden olabilirsiniz.

Günümüzde birçok kişi vize işlemleri sırasında sıkıntı yaşayabilmektedir. Böyle durumlarda vize danışmanlık hizmeti almak vizenizi en kolay şekilde almanın en önemli yoludur. Bu alanda profesyonel olan kişiler sizlere destek vererek vizenizi çok daha kolay ve pratik bir şekilde alabilme imkanı sunar.

İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu Görev Bölgesi Nedir?

İngiltere Vize Başvuru Merkezleri, İngiltere vizesi başvurusu yapacaksanız randevu almanızı zorunlu tutuyor. Başvuru merkezinin bulunduğu iller Antalya, Adana, Gaziantep, Ankara, Bursa ve İzmir'dir.

İstanbul İngiltere Konsolosluğu Çalışma Saatleri Nedir?

Pazartesi-Cuma : 08:00 – 12:00 ve 13:00 – 17:00

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp