×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Hızlı İngiltere Vizesi

Hızlı İngiltere vizesi başvuruları İngiltere Konsolosluğu tarafından büyük dikkat ile incelenmektedir. İngiltere vize başvurusu sırasında kimseye imtiyaz ya da ayrıcalık tanınmamaktadır. Vize başvurusu sonuçları ortalama 21 gün içerisinde çıkmaktadır. Ancak acil bir şekilde İngiltere vizesi almanız gerekebilir ya da başvuru sırasında biyometrik randevu tarihi sırası beklemek istemeyebilirsiniz. Ya da İngiltere vize başvurunuzun hemen sonuçlanmasını isteyebilirsiniz. Gerekli koşullar sağlandığı durumda vize başvurunuzun hızlı bir şekilde sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz. İngiltere Konsolosluğunun bu durumlarda birçok hizmeti bulunmaktadır.

İngiltere Ekspres Vize

İngiltere Ekspres vize gerekli koşullar sağlandıktan sonra vize başvurusunun öncelikli ve hızlı bir şekilde sonuçlanmasını sağlamaktadır. İngiltere Ekspres vize ile vize başvurusunda bulunan birisinin vize başvuruları 21 günlük gibi uzun bir süre yerine 7 gün gibi kısa bir sürede sonuçlanmaktadır. İngiltere Ekspres vize başvurusu yaptığınız durumda İngiltere vizesi başvurusu için İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezinden randevu almanız gerekmektedir. Randevu tarihinde ve saatinde İngiltere vize başvuru merkezinde bulunmanız ve biyometrik fotoğrafınız ile 10 parmak izinizi vermiş olmanız gerekmektedir. İngiltere Ekspres vize başvurusu başvuru sahibinin vize başvurusunun hızlı bir şekilde değerlendirilmesini sağlamaktadır.

Kısaca İngiltere Ekspres vize başvurusunda bulunan kişinin başvuru aşamalarında hiçbir değişiklik yapılmamaktadır. Sadece İngiltere Konsolosluğu tarafından hızlı bir şekilde değerlendirilmesini sağlamaktadır. İngiltere Ekspres vize başvurusu ile başvurunuz 7 gün gibi bir sürede değerlendirilmektedir. Bunun için vize başvurusu sırasında ek hizmet bedeli ödemelisiniz.

İngiltere Süper Ekspres Vize

İngiltere vizenizin hızlı bir şekilde çıkarılması için İngiltere Konsolosluğu tarafından verilen diğer bir hizmet İngiltere Süper Ekspres vizesidir. Acil bir şekilde İngiltere’ye gitmeniz gerekiyorsa ya da İngiltere vizesi sonucu için uzun bir süre beklemek istemiyorsanız İngiltere Süper Ekspres Vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu vize başvurusu ile başvurularınız 24 saat içerisinde sonuçlanmaktadır. Süper Ekspres vize ile başvuracak kişiler başvuru sırasında ek hizmet bedeli ödemelidir.

İngiltere Süper Ekspres vize hizmetinden Tier 2 (Genel), Tier 5, ticari, aile ziyareti ya da ticari vize başvurusunda bulunacak kişiler yararlanmaktadır. İngiltere Süper Ekspres vize başvurusu sadece İngiltere’nin İstanbul’da bulunan vize başvuru merkezine yapılan başvurularda yararlanılabilmektedir. Bu vize başvurusu ile başvuran kişinin de biyometrik fotoğraf ve 10 parmak izi vermesi gerekmektedir. Biyometrik verileriniz alındıktan sonraki 24 saat içerisinde vize başvurunuz sonuçlanmaktadır.

İngiltere Konsolosluğu vize başvurunuzu reddederse İngiltere Süper Ekspres vize başvurusu için ödediğiniz ek ücreti geri alamazsınız. İngiltere Süper Ekspres vize başvuruları bazı dönemlerde kabul edilmeyebilir. Ayrıca Süper Ekspres başvurusu yapılabilecek kategorilerde değişiklik olabilir.

Kısacası İngiltere Süper Ekspres vize başvurusunda bulunan kişinin vize başvurusu hızlı bir şekilde sonuçlanmaktadır. Normal şartlarda İngiltere vize başvurusu 21 gün gibi bir sürede sonuçlanırken Süper Ekspres başvurusu ile 24 saat gibi kısa bir sürede sonuçlanabilmektedir. Süper Ekspres ile başvuracak kişilerin başvuruların sadece İngiltere İstanbul Vize Başvuru Merkezi’nde kabul edildiğini unutmamalıdır.

Hızlı İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

Öncelikle acilen İngiltere vize başvurusu yapmak istiyorsanız konsolosluğa gelerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Vize başvuru işlemleriniz devam ederken pasaportunuzu almanız gerekiyorsa, konsolosluğa da gelerek hızlı pasaport iade talebinde bulunabilirsiniz. Aynı şekilde biyometrik randevunuzun bitmesini beklemek istemiyorsanız hızlandırılmış biyometrik randevu talebinde de bulunabilirsiniz. Ayrıca aile üyeleriniz için acil İngiltere vizesi talebinde bulunmak veya başka sebeplerden dolayı da hızlandırılmış aile vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz. Hızlı İngiltere vizesi nasıl alınır? Hızlı İngiltere vizesi başvurunuzu yaptıktan sonra vize için gerekli evraklar hazırlanırken vize randevusu alınır. Randevu tarihinde evraklar teslim edilir ve vizenizin de sonucunu aynı anda öğrenebilirsiniz.

Bu uygulamanın bir diğer avantajı da vize başvuru işlemleriniz devam ederken pasaportunuzu alabilmenizdir. Ayrıca acil bir İngiltere vizesine ihtiyacınız varsa hızlandırılmış biyometrik randevu başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ayrıca hızlı İngiltere vize başvurusunun işlem süresi standart başvuruya göre daha kısa olduğu için başvurunuzda herhangi bir hata olması durumunda başvurunuzun reddedilme ihtimali bulunmaktadır.

Hızlı İngiltere Vizesi Nereden Alınır?

Vize başvuru kural ve koşullarına göre bu başvurular ayrı ayrı yapılmakta ancak hızlı İngiltere vize başvurusu ile bu işlemler tek olarak yapılmaktadır. Hızlı İngiltere vizesi nereden alınır? Hızlı İngiltere vize başvurusu, acil olarak İngiltere vizesi alması gereken kişiler için İngiltere Konsolosluğu tarafından sunulabilen bir hizmettir. Bu hizmet, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok avantaj içerir: Randevu aldığınız gün vizenizi alabilirsiniz.

  • Biyometrik randevu sürecinden geçmenize gerek yoktur.
  • Vize başvurunuz devam ederken pasaportunuzu geri alabilirsiniz.
  • Vize başvurunuzun işlem süresi kısalır.

Hızlı İngiltere vize başvurusu, özellikle acil seyahat etmesi gereken kişiler için İngiltere vizesi almanın kolay ve hızlı bir yoludur. Bu hizmet İngiliz Konsolosluğu tarafından sağlanmakta ve daha kısa işlem süreleri ve başvurunuz devam ederken pasaportunuzu geri alabilme gibi birçok avantaj sunmaktadır. Acilen İngiltere vizesi almanız gerekiyorsa hızlı İngiltere vize başvurusu sizin için en iyi seçenek olabilir.

Hızlı İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Ek bir ücret ödemeniz ve önceden randevu almanız gereken hızlı İngiltere vize başvurusu, İngiltere Konsolosluğu web sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Hızlı İngiltere vize başvurunuzu yaptıktan sonra evraklarınızı İngiltere Konsolosluğu'na teslim etmeniz ve harçları ödemeniz gerekmektedir. Hızlı İngiltere vize başvurunuzu yaptıktan ve harç ücretlerini ödedikten sonra evraklarınızı İngiltere Konsolosluğuna teslim edebilir ve biyometrik randevunuzu alabilirsiniz.  Konsolosluk, başvurunuz işleme alındıktan sonra pasaportunuzu içinde İngiltere vizenizle birlikte size gönderecektir.

Hızlı İngiltere vizesi kaç günde çıkar? Hızlı İngiltere vizesi randevu alındığı gün randevu yerinde hemen verilir. Hızlı İngiltere vize başvurunuzun durumunu İngiltere Konsolosluğu web sitesinden takip edebilirsiniz.  Hızlı İngiltere vizesine başvurmak istiyorsanız, geçerli bir pasaporta sahip olmanız ve İngiltere vize başvurusunun diğer gerekliliklerini karşılamanız gerekir. Hızlı İngiltere vize başvurusu iş adamları, turistler ve öğrenciler için mevcuttur. Hızlı geçiş İngiltere vize başvurusu, çalışma vizesi veya aile vizesi için başvuranlar için geçerli değildir.

Pasaportsuz Hızlı İngiltere Vizesi Başvurusu

İngiltere Konsolosluğu vize başvurularını detaylı ve dikkatli bir şekilde incelemektedir. Bundan dolayı vize başvurusunun sonuçlanma süresi ortalama 21 gündür. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de oturum izni olan üçüncü ülke vatandaşlarına İngiltere Konsolosluğu tarafından ek hizmet bedellerinin ödenmesi sonucunda bazı hizmetler tanınmaktadır. Bu hizmetlerden birisi de pasaportsuz olarak İngiltere vize başvurusu yapmaktır.

İngiltere Konsolosluğu, İngiltere vize başvurularını detaylı bir şekilde incelediğinden vize başvurusunun sonuçlanması da uzun sürmektedir. İngiltere vize başvurusunun incelendiği süre boyunca da başvuru sahibinin pasaportunun İngiltere Konsolosluğunda olması gerekmektedir. Yoğun seyahat programı içerisinde olan başvuru sahibi pasaportunun bu sürede yanında olmasını isteyebilir. İngiltere Konsolosluğu bu gibi durumlarda ek hizmet bedeli ve şartların sağlanması karşılığında pasaportsuz İngiltere vize başvurusu kabul etmektedir. Ancak biyometrik verilerinizi vermek için gittiğiniz vize başvuru merkezine pasaport ile gitmeniz gerekmektedir. Burada gerçekleştirmek istediğiniz işlemleri gerçekleştirdikten sonra ek hizmet bedelini ödeyerek pasaportunuzu alabilirsiniz.

Vize başvuru merkezinde pasaportunuzun fotokopisi alınır ve başvurunuz fotokopi üzerinden değerlendirilir. Başvuru sonucu belli olduktan sonra e-posta ile başvuru sonucu bildirilir. Başvurunuz olumlu sonuçlanırsa pasaportunuz talep edilir. Pasaportu e-postayı aldıktan sonra 28 gün içerisinde vize başvuru merkezine ulaştırmanız gerekecektir. Aksi halde başvurunuz reddedilir ve pasaportsuz İngiltere vize başvurusu için verdiğiniz ek hizmet bedeli geri ödenmez. Pasaportunuzu teslim ettikten sonra 7 gün içerisinde başvuru işleminiz tamamlanır. Pasaport başvuru sahibine posta ile ulaştırılır.

Başvuru Merkezine Gitmeden Hızlı İngiltere Vizesi Başvurusu

İngiltere vize başvurusunda bulunacak kişiler işlerinden dolayı, randevu süresi beklemek istemediğinden dolayı ya da kişisel sebeplerden dolayı biyometrik verilerin alınması için İngiltere vize başvuru merkezine gidemeyecek ise vize başvuru merkezine gitmeden İngiltere vize başvurusu yapabilmektedir.

Başvuru merkezine gitmeden İngiltere vize başvurusunda bulunacak kişiler istediği zaman 10 parmak izi ve biyometrik fotoğraflarını mobil servis hizmeti ile verebilmektedir. Başvuru merkezine gitmeden İngiltere vize başvurusu yapacak kişi ek hizmet bedeli ödemelidir. Bu hizmet için istenen bedel vize başvuru sahibinin konumuna göre değişmektedir. Vize başvurusu reddedilirse ek hizmet bedeli iade edilmez.

İngiltere VIP Vize Başvurusu (Premium Lounge Service)

İngiltere vize başvurusunu ayrıcalıklı olarak gerçekleştirmek isteyen başvuru sahiplerine İngiltere Konsolosluğu tarafından İngiltere VIP vize başvurusu hizmeti verilmektedir. İngiltere vize başvurusunu Premium Lounge Service ile yapan başvuru sahibi vize başvuru merkezinde özel bir salona alınır. Başvuru sahibinin başvurusu özel odada vize başvuru merkezinin sağladığı özel bir temsilci tarafından alınır. Evraklar burada kontrol edilir, 10 parmak izi ve biyometrik fotoğraflar burada alınır.

İngiltere VIP vize başvurusu sırasında başvuru sahibine kişisel yardımcı verilir. Bu hizmette başvuru sahibine sıcak ve soğuk içecek ikram edilir. Ücretsiz fotokopi hizmeti, ücretsiz e-posta yazdırma ve bilgisayar erişimi gibi bazı ayrıcalıklar sağlanır. Bunun için Premium Lounge Service ek hizmet bedelini ödemeniz gerekmektedir. Başvuru olumsuz sonuçlanırsa bu bedel geri ödenmemektedir.

İngiltere Walk-in Hizmeti

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve Türkiye’de oturum izni olan diğer ülke vatandaşlarının İngiltere vize başvurusunun hızlı bir şekilde sonuçlanması için vize başvurularını İngiltere Walk-in Hizmeti ile yapmalarına imkan verilmiştir. Uygun şartlar sağlandığında Walk-in Hizmetinden yararlanılabilmektedir. İngiltere Walk-in Hizmeti için ek bedel ödemeniz gerekmektedir.

İngiltere vize başvurusu yapacak olan birisi başvurusunu ilk önce internet ortamında yapmaktadır. Online vize başvuru formu doldurulduktan sonra biyometrik verilerin verilmesi için İngiltere vize başvuru merkezlerinden birisinden İngiltere vize randevusu alınması gerekmektedir. Randevu tarihinde ve saatinde başvuru sahibinin 10 parmak izi alınmakta ve biyometrik fotoğrafı çekilmektedir. Bazı dönemlerde İngiltere’ye yapılan vize başvuruları artış göstermektedir. Bundan dolayı başvuru tarihinden belirli bir süre sonraya kadar randevu tarihi beklenmektedir.

İngiltere Ekspres ve İngiltere Süper Ekspres vize başvurusu yapan birisi bu randevu tarihini beklemeli ve biyometrik verilerini vize başvuru merkezlerine vermelidir. İngiltere Ekspres ile 5 günde İngiltere Süper Ekspres ile 24 saatte vize başvurunuz sonuçlanmaktadır. Ancak bunun için de randevu tarihi beklenmelidir. Vize incelemeleri biyometrik veriler verildikten sonra başlamaktadır. Walk-in Hizmeti başvuru sahibine randevusuz olarak biyometrik verilerin vize başvuru merkezine verilmesini sağlamaktadır. İngiltere Walk-in hizmeti ile vize başvurusu yapan birisi randevu tarihini beklemek istemiyorsa ya da randevunun gün ve tarihi uygun değilse Walk-in Hizmetinden yararlanabilir.

Kısacası İngiltere Walk-in Hizmeti başvuru sahibine istediği tarihte ve saatte biyometrik verilerin alınmasını sağlamaktadır.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp