×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi

İngiltere, Birleşik Krallık ülkesidir. Bugün birçok gurbetçi yaşam kalitesini yükseltmek adına İngiltere’de yaşamayı uygun bulmaktadır. İster eğitim ister çalışma amacı ile gidilsin ilk gidişte yaşam pahalı gelecektir. Ancak zamanla bu ülkede yaşamın daha kolay ve elverişli olduğunu anlamak mümkündür. İngiltere’de yaşamını devam ettirmeye karar vermiş kişiler aile bireyleri aile birleşim vizesi için başvuruda bulunmaları gerekir. Bu vize hemen hemen her ülkede alınması gereken yasal bir izindir.  Vize eş, anne, baba ve kişinin tüm çocuklarını kapsamaktadır. Bunlardan herhangi biri İngiltere’deki yakını ile bir araya gelmek maksadı ile İngiltere aile birleşim vizesi almak zorundadır.

İngiltere aile birleşim vizesi için Türkiye’nin birçok yerinden başvuru yapabilmek mümkündür. Antalya, Ankara, Adana, Bursa, Gaziantep, İstanbul ve İzmir’de bulunan TLS Contact İngiltere aracılığı ile her şey daha pratik ve akıcı şekilde gerçekleşmektedir. Başvuru yapıldıktan sonra vizenin çıkması iki ayı bulmaktadır. Elbette ki kişilerin durumu göz önünde bulundurularaktan vize çıkış süresi de değişmektedir. Başvuruların eksiksiz olarak dosyalanıp, ilgili makamlara verilmesi çok kıymetlidir. Eğer eksik bir evrak tespit edilirse vizenizi olumsuz olarak etkileyecektir. Yetkili makamlar eğer ki uygun görürse sizden ek belgelerde temin edebilir. Bu süreci uzatsa da vize alabilmek için gerekli işlemlerdir. Önemli olan birleşim vizesini problemsiz bir şekilde alınmasıdır.

Aile birleşim vizesi alırken dikkat edilmesi gereken önemli ip uçları vardır. Özellikle İngilizceyi rahat konuşabilmek işlerinizi çok kolay hale getirecektir. Sonucunda dilini bilmediğiniz bir ülkeye gitmek kolay değildir. Bu yüzden en azından derdinizi anlatabilecek şekilde İngiliz diline hâkim olmak çok büyük avantaj sağlayacaktır. Bununla birlikte ülkeye girişinizle birlikte toplum huzurunu dikkate alarak, altı ay boyunca İngiliz vatandaşları ile yaşamanız çok büyük önem taşımaktadır.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Nedir?

İngiltere’de aile üyesi ya da eşi olan kişiler, İngiltere’de beraber yaşamak için İngiltere aile birleşimi vizesi başvurusu yapmalıdır. İngiltere aile birleşimi vizesi alacak olan kişiler, İngiltere aile birleşiminin ne olduğunu merak etmektedir. Bu yazıda İngiltere aile birleşimi vizesi alacak olan Türk vatandaşları için “İngiltere aile birleşimi vizesi nedir?” sorusunun cevabı verilmiştir.

İngiltere aile birleşimi vizesi; İngiltere’de aile üyesi bulunan ve birlikte İngiltere’de yaşamak isteyen kişilerin alması gereken vizedir. İngiltere aile birleşimi vizesi alacak olan kişiler gerekli olan bu İngiltere aile birleşimi vizesini almalıdır. Kısacası İngiltere aile birleşimi vizesi nedir? sorusuna verilecek cevap İngiltere’de bulunan aile üyesi ile birlikte İngiltere’de yaşamak isteyen kişilerin alması gereken yasal izindir.

İngiltere aile birleşimi vizesi alacak olan kişilerin İngiltere’de bulunan aile üyelerinin ya da eşinin İngiltere vatandaşı ya da İngiltere oturum izni olması gerekmektedir. Ancak bu şekilde İngiltere aile birleşimi yapılabilir. Ayrıca İngiltere’de bulunan aile üyesinin başvuru sahibine davetiye göndermesi gerekmektedir. Detaylı bilgi için İngiltere temsilciliği ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Aile Birleşim Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere vatandaşı olan ya da İngiltere’de ikamet eden eşi ya da birinci dereceden akrabaları ile beraber İngiltere’de yaşamak isteyen kişilerin İngiltere aile birleşimi vizesi alması gerekmektedir. İngiltere aile birleşimi vizesi alacak olan kişiler vize başvurusunun nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda İngiltere aile birleşimi vizesi alacak olan kişiler için “İngiltere aile birleşim vizesi nasıl alınır” sorusunun cevabı verilmiştir.

İngiltere aile birleşimi vizesi için evrak dosyası hazırlanırken gerekli olan evraklar iyi bir şekilde hazırlanmalıdır. Başvuru için İngiltere ekonomik koşulların elverişli olması gerekmektedir. Ekonomik şartlar karşılanmaz ise başvuruların başarılı olma şansı azalmaktadır.

İngiltere aile birleşimi vizesi alacak olan kişilerin yasal olarak İngiltere’de bulunması gerekmektedir. İngiltere’de bulunan aile üyesinin başvuru sahibini birlikte yaşamak için kabul etmesi gerekmektedir. Bunun için bir davetiye göndermelidir. Başvurular Türkiye’de bulunan İngiltere Konsolosluğu’na yapılmalıdır. İngiltere aile ziyareti vizesi başvurusunda bulunacak olan kişiler başvuru için randevu almalı ve randevu tarihinde gerekli belgeleri yetkililere teslim etmelidir.

İngiltere aile ziyareti vizesi başvurusu için profesyonel destek alınabilir.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Almak İçin Neler Yapılır?

İngiltere’de bulunan aile üyesi ve eş ile birlikte İngiltere’de yaşamak isteyen kişilerin alması gereken vize türü İngiltere aile birleşimi vizesidir. İngiltere aile birleşimi vizesi alacak olan kişiler, İngiltere aile birleşimi vizesinin nasıl alınacağı hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. Bu yazıda İngiltere aile birleşimi vizesi alacak olan kişiler için “İngiltere aile birleşimi vizesi nasıl alınır?” sorusuna cevap verilmiştir.

İngiltere aile birleşimi vizesi alacak olan kişiler vize işlemlerini aşağıdaki gibi yapabilmektedir.

 • İngiltere aile birleşimi vizesi başvuru işlemi yapacak olan kişiler, İngiltere aile birleşimi vizesi başvurusunu İngiltere’nin Türkiye’de bulunan temsilciliklerine yapmalıdır. Başvurular İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu’na, İngiltere Ankara Büyükelçiliği’ne ya da İngiltere İzmir Konsolosluğu’na yapılabilmektedir.
 • Başvuru yapacak olan kişiler, başvuru yapacağı temsilcilikten randevu almalıdır.
 • Randevu tarihine kadar İngiltere aile birleşimi için gerekli olan evraklar hazırlanmalı ve randevu tarihinde yetkililere teslim edilmelidir.

İngiltere aile birleşimi vize başvurusu için istenen evraklar eksiksiz olarak hazırlanmalıdır. İngiltere aile birleşimi vizesi alacak olan kişilerin İngiltere’de bir aile üyesinin bulunması zorunludur. Detaylı bilgi için İngiltere temsilciliği ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Nereden Alınır?

İngiltere’de bulunan aile üyesi ile birlikte İngiltere’de yaşamak isteyen kişilerin İngiltere aile birleşimi vizesi alamsı gerekmektedir. İngiltere aile birleşimi vizesi alacak olan kişiler vizenin nereden alınacağını merak etmektedir. Bu yazıda İngiltere aile birleşimi vizesi alacak olan kişiler için “İngiltere aile birleşimi vizesi nereden alınır?” sorusunun cevabı verilmiştir. İngiltere aile birleşimi vizesi alacak olan kişilerin vize sonucu pasaporta basılmaktadır.

İngiltere aile birleşimi vizesi başvurusu İngiltere’nin Türkiye’de bulunan temsilciliklerine yapılmalıdır. İngiltere aile birleşimi vizesi başvurusunu inceleme yetkisi İngiltere temsilciliğine aittir. İngiltere aile birleşimi vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin vizeleri olumlu sonuçlanırsa pasaportuna basılır.

 • İngiltere Ankara Büyükelçiliği
 • İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu
 • İngiltere İzmir Konsolosluğu

İngiltere aile birleşimi vizesinin nereden alınacağı hakkında bilgi yukarıda verilmiştir. İngiltere aile birleşimi vizesini sonuçlandırma yetkisi İngiltere temsilcilikleri İngiltere Ankara Büyükelçiliği ve İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu’na aittir. İngiltere aile birleşimi vizesi de buradan alınmaktadır. İngiltere aile birleşimi vizesi alacak olan kişiler, başvuru yapacağı İngiltere temsilciliği ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir.

İngiltere Aile Birleşim Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere’de bulunan aile üyesi ile birlikte İngiltere’de yaşamak isteyen kişilerin İngiltere aile birleşimi vizesi alması gerekmektedir. İngiltere aile birleşim vizesi alacak olan kişiler vizelerinin ne kadar sürede sonuçlanacağını merak etmektedir. Bu yazıda İngiltere aile birleşimi vizesi alacak olan kişiler için “İngiltere aile birleşim vizesi kaç günde çıkar” sorusunun cevabı verilmiştir.

İngiltere Konsolosluğu uzun süreli vize başvurularını çok detaylı ve ince bir şekilde incelemektedir. Bu nedenle başvuruların sonuçlanması bu nedenle uzun sürmektedir. İngiltere aile birleşimi vize başvuruları her durum için farklı olarak değerlendirilmektedir.

İngiltere aile birleşimi vizesi alacak olan kişilerin başvuruların sonuçlanma süresini birçok durum etkilemektedir. Bunlardan birisi de İngiltere vize başvurusunu inceleyen konsolosluğun yoğunluğudur. Ayrıca ek belge talebi ve konsolosluğu yüz yüze görüşmeye çağırması başvuruların sonuçlanma süresini etkilemektedir. Ayrıca başvuru sırasında eksik ve hatalı belge beyan edilmesi durumlarda başvuruların sonuçlanma süresi etkilenmektedir.

İngiltere aile ziyareti vizesi başvurusu her ne kadar farklı süreler içerisinde değerlendirilse de ortalama olarak 1 ay içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak bu süre bazı durumlarda 3 aya kadar uzayabilmektedir.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

İngiltere’de bulunan aile üyesi ya da eşi ile birlikte İngiltere’de yaşamak isteyen kişilerin alması gereken vize türü İngiltere aile birleşimi vizesidir. İngiltere aile birleşimi vizesi başvurusu yapacak olan kişiler, İngiltere aile birleşimi vizesi başvurusu hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. İngiltere aile birleşimi vizesi alacak olan kişileri için “İngiltere aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar?” sorusunun cevabı verilmiştir.

İngiltere aile birleşimi vizesi başvuruları başvuru sahibinin durumuna göre farklı aşamalardan geçilerek değerlendirilmekte ve sonuçlandırılmaktadır. Bu nedenle İngiltere aile birleşimi başvurularının sonuçlanması için belirli bir süre bulunmamaktadır. Başvuru yapacak olan kişilerin aile birleşimi vize başvurularının sonuçlanma durumuna birçok durum etki etmektedir. Her ne kadar İngiltere vize başvuruları farklı farklı değerlendirilse de ortalama olarak 1 ile 3 hafta arasında sonuçlanmaktadır.

İngiltere aile birleşimi vize başvurusunun sonuçlanma süresine etki eden durumlar aşağıdadır.

 • İngiltere aile birleşimi vize başvurusunu inceleyen temsilciliğin yoğunluğu,
 • Başvuru sırasında teslim edilen evrakların durumu,
 • İngiltere aile birleşimi vizesi başvurularının incelenmesi sırasında ek belge talebi
 • İngiltere aile birleşimi vizesi başvurusu için başvuru sahibinin yüz yüze görüşmeye çağrılması

İngiltere Aile Birleşim Vizesi Başvuru

İngiltere’de bulunan aile üyeleri ile birlikte İngiltere’de yaşamak isteyen kişiler İngiltere aile birleşim vizesi alması gerekmektedir. İngiltere aile birleşim vizesi alacak olan kişiler başvuruların nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda İngiltere aile birleşim vizesi başvuru işlemleri hakkında bilgi verilmiştir.

 • İngiltere aile birleşim vizesi başvuru işlemi yapacak olan kişilerin İngiltere’de bulunan aile üyesinin İngiltere vatandaşı olması ya da İngiltere’de yasal oturum izni olması gerekmektedir.
 • İngiltere aile birleşimi vizesi başvurusu yapacak olan kişiler, başvurularını İngiltere’nin Türkiye’de bulunan temsilciliklerine yapılmalıdır.
 • Başvuru için İngiltere temsilciliğinden randevu alınmalıdır. Randevu tarihine kadar İngiltere aile birleşimi vizesi için gerekli olan evrakları eksiksiz olarak hazırlamalıdır.
 • İngiltere aile birleşimi vizesi randevu tarihinde gerekli evraklar yetkililere teslim edilmeli ve vize ücreti ödenmelidir.

İngiltere aile birleşimi vizesi alacak olan kişilerin İngiltere resmi dili olan İngilizceyi iyi derecede bilmesi gerekmektedir. İngiltere aile birleşimi vizesi alacak olan kişiler, İngiltere kamu düzeni ve sosyal yaşamına uygum içerisinde yaşayacağını kanıtlamalıdır. Ayrıca yetkilileri İngiltere Anayasası’na aykırı davranmayacağını kanıtlamalıdır.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Başvurusu İşlemleri

İngiltere’de bulunan aile üyesi ile birlikte İngiltere’de yaşamak isteyen kişiler İngiltere aile birleşimi vizesi almalıdır. İngiltere aile birleşimi vizesi alacak olan kişiler başvurunun nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda İngiltere aile birleşimi vizesi başvurusu yapacak olan kişiler için İngiltere aile birleşimi vizesi başvurusu hakkında bilgi verilmiştir.

İngiltere aile birleşimi vizesi başvurusu İngiltere temsilciliklerine yapılmalıdır. Başvuruda bulunacak olan kişiler, İngiltere aile birleşimi vize başvurusu yapacağı İngiltere temsilciliğinden randevu almalı ve randevu tarihinde gerekli olan vize evraklarını yetkililere teslim etmelidir. İngiltere aile birleşimi vizesi başvurusu şartları aşağıda verilmiştir.

 • Başvuru yapacak olan kişiler, İngiltere’de geçerli olan seyahat dağlık sigortası yaptırmalıdır.
 • İngiltere aile birleşimi vizesi başvurusu yapacak olan kişiler, İngiltere’de bulunduğu süre boyunca seyahat masraflarını karşılayabilecek ekonomik duruma sahip olmalıdır.
 • İngiltere aile birleşimi vize başvurusu yapacak olan kişiler, İngiltere’de bulunan yakınından daveti almalıdır.
 • İngiltere aile birleşimi vizesi başvurusu yapacak olan kişiler, gerekli olan evrakları İngiltere temsilciliğinin istediği şekilde hazırlamalıdır. Evrakların yıpranmamış olması gerekmektedir.
 • İngiltere aile birleşimi vizesi alacak olan kişiler İngiltere resmi dilini iyi bir şekilde bilmesi gerekmektedir.
 • Başvuru sahibinin İngiltere sosyal yaşamına ve kamu düzenine uyum sağlayacağını kanıtlamalıdır.

İngiltere Aile Birleşim Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İngiltere’de bulunan aile üyesi ile birlikte İngiltere’de yaşamak isteyen kişilerin İngiltere aile birleşimi vizesi alacak olan kişiler vize başvurusu için bazı şartları yerine getirmelidir. İngiltere aile birleşimi vizesi alacak olan kişilerin yerine getirmesi gereken şartlardan birisi gerekli olan evrakların hazırlanmasıdır. İngiltere aile birleşimi vizesi alacak olan işiler başvuru için hangi evrakların hazırlanacağını merak etmektedir. Bu yazıda “İngiltere aile birleşimi vizesi için gerekli evraklar” listesi hazırlanmıştır.

İngiltere aile birleşimi vizesi alacak olan kişilerin hazırlaması gereken evraklar başvuruda bulunacak olan kişinin aile birleşimi yapacağı kişinin durumuna göre değişmektedir. Ayrıca başvuru sahibinin yaşı, eğitim durumu ve mesleği de bu gerekli olan evrakları etkilemektedir.

 • Pasaport
 • Pasaport fotokopisi
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Kimlik kartı forokopisi
 • Aile Kayıt Belgesi
 • Seyahat Sağlık Sigortası 
 • Ulaşım bilgileri
 • İngiltere’de konaklanacak olan yerin bilgileri
 • İngiltere’de bulunan ve aile birleşimi yapılacak kişi tarafından verilmiş davetiye
 • Aile birleşimi eş ile yapılacaksa evlilik cüzdanı
 • Finansal durumları gösteren belgeler
 • Reşit olmayanlar için ebeveynler tarafından onaylanmış izin belgesi

İngiltere Aile Birleşimi İçin Hazırlanması Gereken Evraklar Nelerdir?

İngiltere’de yaşayan ailesi ile aile birleşimi yapacak kişilerin aile birleşimi vizesi alamsı gerekmektedir. İngiltere Konsolosluğu aile birleşimi için hem başvuru sahibinden hem de İngiltere’de bulunan aile üyesinden farklı belgeler istenmektedir. Aşağıda bu belgelerin listesi verilmiştir.

Türkiye’de Yaşayan Başvuru Sahibinin Hazırlaması Gereken Belgeler Nelerdir?

 • İngiltere aile birleşimi vize başvuru formu
 • 10 yıl içerisinde çıkarılmış pasaport
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Eğer Türkiye vatandaşı değilseniz Türkiye oturum izni belgesi
 • Medeni durumunuzu gösteren belgeler
 • Eğitim durumunuzu gösteren belgeler
 • İngilizce A1 seviyesi yeterlilik belgesi
 • Finansal durumunuzu kanıtlayan belgeler
 • Şirket sahibi iseniz; şirketinize ait banka hesap dökümü
 • Uluslararası evlenme kayıt belgesi olan Formül-B belgesi
 • Nüfus Müdürlüğü’nden alınmış Formül-A belgesi; Bu belge bir kişinin doğumunu uluslararası çerçevede kanıtlamasını sağlar.
 • Var ise ek gelirlerinizi gösteren belgeler ve araç ruhsatları, tapu fotokopileri
 • İngiltere’de yaşamayı planladığınız ev ile ilgili detaylar, ev sahibiyseniz tapu belgesi
 • Önceden evlenilmiş ise evliliklere boşanma belgeleri
 • Aile birleşimi yapılacak kişi eşiniz ise düğün, nişan fotoğrafları. Anlaşmalı bir evlilik olmadığını kanıtlamak için gereklidir.

İngiltere’de Bulunan Kişiden İstenen Belgeler; 

 • İngiltere’de bulunan kişi eğer çalışıyor ise son 3 ayın maaş bordrosu
 • İngiltere’de bulunan kişinin vatandaşlık belgesi
 • İngiltere’de bulunan kişinin pasaportu
 • İngiltere’de bulunan kişinin finansal durumunu gösteren belgeler
 • İngiltere’de bulunan kişinin ikamet belgesi
 • Aile birleşimi yapacağınız kişi eşiniz ise doğum belgesi
 • Aile birleşimi yapacağınız kişi eşiniz ise evlilik belgesi
 • İngiltere’de bulunan kişi şirket sahibi ise şirket belgeleri
 • Yanına göç edilecek kişi çocuk ise ve anne baba boşanmış ise boşanma belgeleri
 • Aile birleşimi yapılacak kişi İngiltere vatandaşı ise doğum belgesi
 • Aile birleşimi yapılacak kişi yabancı uyruklu ise; İngiltere oturum izni belgesi

İngiltere Aile Birleşim Vizesi Ücreti

İngiltere’de bulunan aile üyesi ile birlikte İngiltere’de yaşamak isteyen kişilerin İngiltere aile birleşim vizesi alması gerekmektedir. İngiltere aile birleşimi vizesi alacak olan kişiler vize işlemlerini yerine getirmek için İngiltere aile birleşim vizesi ücreti ödemesi gerekmektedir. Bu yazıda İngiltere aile birleşim vizesi alacak olan kişiler için İngiltere aile birleşim vizesi ücreti hakkında bilgi verilmiştir.

İngiltere aile birleşim vizesi ücreti belirleme yetkisi İngiltere Hükümetine aittir. İngiltereli yetkililer her yıl İngiltere vize ücretlerini belirmektedir. Bu nedenle vize ücretleri farklılık gösterebilir. Güncel bilgi için İngiltere Konsolosluğu ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Konsolosluğu vize ücreti dışında bir ücret talep etmemektedir. Ancak vize başvurusu sırasında ek hizmet alınmış ise ek hizmet bedeli ödenmelidir. İngiltere aile birleşimi vizesi ücreti aşağıda verilmiştir.

 • Evli çiftler, nişanlı çiftler, evli olmayan yani partnerler ve ebeveynler için vize ücreti: 2057 USD
 • Yerleşim amacı ile İngiltere aile birleşim vizesi ücreti: 4390 USD
 • Daha önceden İngiltere aile birleşim vizesi almış, ancak İngiltere’den ayrılmış olan kişiler için geri dönüş vizesi ücreti: 697 USD

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Reddi ve Çözümü

Sonradan Kazanılan İngiliz Vatandaşlıkları için kişinin belirli koşulu yerine getirmesi gerekmekte. İngiltere Vatandaşlık işlemi için farklı başvuru türü vardır. Kişi vatandaşlık hakkı; Çalışma Vizeleri, Ankara Antlaşma ya da Aile Birleşim gibi konu üzerinden elde edebilmekte. Tüm bu türlerin ortak özellikleri 5 yıl süre ile aynı konumuna İngiltere kalmak ve 450 günde daha uzun süre ülkeyi terk etmemiş olmaktır. 
Kişinin İngiliz Vatandaşlığı Başvuru Hakkı elde edebilmeleri için yerine getirmeleri gereken bazı temel kriter bulunmaktadır.
Reddedilmiş bir başvuru var ise kişi istedikleri zaman tekrar vize başvurusunu yapabilir. Yeni bir başvuru yapma için istisnai durum hariç beklenilmesi gereken belirli bir süreler yoktur. Kişilerin İngiltere Vize Başvurusu reddedilmesinde sonra koşulunda herhangi bir önemli değişiklikler yok ise ya da ret için nedeni tespit edilemiyorsa, başvuru yeniden reddedilme olasılıkları yüksektir. Kişi başvuru dosyası da sahte belge kullanmadığı sürece önceki bir red, sonraki başvurunun kendiliğinden reddedileceği anlama gelmemekte. Ancak daha öncede alınan reddin sebebi göz önünde bulundurarak ve gerekli düzeltme yapılarak yeniden başvurulma gerekmektedir.
İngiltere'ye seyahat gerçekleştirme isteyen kişi Umuma Mahsus, Husus, Hizmet Pasaport hamili Türk vatandaşları ise İngiltere vizesi tabii tutulmaktadır. İngiltere'ye vize başvurusuna bulunmak isteyen kişiler, seyahat amaçlarına uygun olan vize türü doğru bir şekilde seçerek ilgili vize türlerinin gerekliliklerini yerine getirmeli.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp