×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İngiltere Ticari Vize

Birleşik Krallık yani İngiltere’ye ticari vize almak, bazı nedenlere dayanır. Bunlar genele olarak, iş görüşmesi, ticari fuar, konferans, seminer ya da iş açısından bir araştırma olabilir. Ticari vize, İş Ziyaretçi Vizesi ismini de alır. Genellikle kısa süreli bir ziyaret için alınır ve çok girişli olan vize çeşitlerinden biridir. Bazı kişilerin yaptığı işten dolayı, belirli aralıklarla, İngiltere’ye gidip gelmesi gerekebilir. Bunun için uzun süreli olan vizelere başvuru yapması gerekir. Bu açıdan İngiltere pek çok imkân sunar. En fazla 10 yıla kadar, uzun süreli vize imkânı tanır. Burada ki tek şart, 6 aydan fazla ülkede kalmamaktır.

İngiltere Vizesi

İngiltere Ticari Vizesi Hakkında 2022

İngiltere konumunda iş görüşmelerinin sağlanabilmesi için İngiltere ticari vizesi kullanılması gerekir. Bu vize birçok meslek grubunu kapsamaktadır. İngiltere ülkesinde herhangi bir iş görüşmesine, seminer veya iş fuarlarına katılabilmek için ticari vize kullanımı şarttır. Ticari vize aracılığı ile ülkede fazla altı ay kalabilmek mümkündür. Elbette ki iş durumunuzu göz önünde bulundurarak kısa süreli veya uzun süre ticari vizeye ihtiyaç vardır. Uzun vize çıkarıldığı takdirde altı ay İngiltere’de kalma hakkınız bulunur. Süre dolduğunda mecburi geliş ülkesine zorunlu dönülmesi gerekir. Ancak iş durumu itibari ile bu mümkün değilse, bu durumda kesinlikle vize süresini uzatmak için işlemlere başlamanız gerekir. Kısa vizelerde mümkün olmayan uzatma işlemleri uzun vizelerde bulunur. 

İngiltere ülkesine ticari bir vize ile giriş yapacaksanız mutlaka gidiş sebebinizi açık bir dille ifade etmeli, davet amacına uygun belgeleri evraklarınız arasında bulundurmanız gerekir. İngiltere ticari vizesi için davetiye önem taşımaktadır. Dolayısı ile davet kimden geldiği, nerede, ne zaman olacağına dair bilgilerin yetkililere sunulması gerekir. Eğer bir seminere, fuara davetliyseniz mutlaka beyan edilmesi gerekir. Her vizede istenen ortak evraklarla birlikle mesleki bilgiler, ekonomik koşullarınızı belirtme zorunluluğundasınız. Yapacağınız iş görüşmelerine dair yalan beyan vermemeniz doğru veriler sunmanız vize alabilmeniz açısından çok önem taşımaktadır. Ticari vize alabilmeniz için tüm evraklarınızın tam olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Kurallara uygun olarak hazırlanan evraklar vize onayı sağlayacaktır. 

İngiltere Ticari Vize Hakkında Bilgi

Birleşik Krallık Devleti toprağına iş toplantı, konferansa katılım, iş görüşme randevuları, uluslararası ticari organizasyonuna katılım ya da akademik araştırmak amacıyla seyahat etme isteyen kişinin başvuruda bulunması gereken İş Ziyaretçisi Vize (Business Visitor Visa, akademisyen, doktor ve diş hekimi dahil) kısa süre tek ya da çok giriş olan bir vize türüdür. Ancak İngiltere’ye düzenli seyahat etme gerektiren nedenini belgeyle beyan etme halinde kişi Uzun Süre İngiltere vizesi başvuru yapabilir. Uzun süre İngiltere vize için 1 yıllık-2 yıl-5 yıllık-10 yıl süreli İngiltere İş Ziyaretçi Vize başvuru imkanı bulunmaktadır. Ancak uzun süre İngiltere vize ile ülkede kalma hakkı maksimum 6 ay. 6 ayın sonu da İngiltere’den çıkış yapılma zorunludur. 
İngiltere İş Ziyaretçi Vize  Evrakına İlişkin:
Birleşik Krallık Devleti, Avrupa Birliği üyesi olmama sebebiyle, İngiltere vize Schengen statüsüne sahip bir vize değilir. İngiltere İş Ziyaretçi Vize schengen özelliği taşımamasında ötürü İngiltere seyahati devamı da ‘Schengen Bölge Üye’ bir ülkeye geçiş yaparken Schengen Vize alması gerektiği dikkate alınmalı.  
İngiltere Birleşik Krallık seyahat etme isteyen Umuma Mahsus Pasaporta, Hizmet Pasaport ve Hususi Pasaporta hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşın, İngiltere’ye ticari amaçlar ile  giriş yapabilmesi için İş Ziyaretçi Vize başvurusu da bulunması gerekmekte. Diplomatik Pasaporta hamili ise 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan seyahatinde İngiltere İş Ziyaretçi Vizesi işleminden muaftır.

İngiltere Ticari Vize İşlemleri 

İş görüşmelerinizi İngiltere’de yapabilmeniz için mutlaka ticari vizenizin bulunması gerekir. İngiltere ticari vize işlemleri doğru yapıldığı takdirde vizeni onaylanacaktır. Ancak ticari vizelerde oldukça titiz davranılması gerekir. Sonuç itibari ile iş odaklı gideceğiniz İngiltere’ye vize alamamak oldukça sıkıntı yaratacak bir durumdur. İşlerin aksamaması adına öncelikle vize başvuru forumunun üç ay öncesinden doldurulup işleme sokulması gerekmektedir. Başvuru beyanını gerçek bilgilere dayanan, karmaşık olmayacak şekilde beyan edilmesi gerekir. Her vizenin kendi içeriğine uygun düşen evrakları bulunmaktadır. Tüm vizelerde istenen klasik belgelerin yanı sıra mesleki bilgiler, iş durumu ve davetiye ticari vizelerde büyük önem taşımaktadır. Bu belgelerin eksikliği vize reddinize sebep olacağından dikkatli olmakta yarar vardır. 

İngiltere ticari vize işlemleri başvuru formu İngiliz dili ile oluşturulmalıdır. Başvurunuz onaylandıktan sonra evrak temin etmeye başlayabilirsiniz. Mesleği bilgilerinizin doğru bir şekilde belgelenerek evraklar içinde bulunması gerekmektedir. Bununla birlikte İngiltere’deki ticari bağlantınızı beyan edecek davetinizin olması en önemli belgeler arasındadır. Elbette ki farklı bir ülkeye gidiş hazırlıkları yaparken mal varlığınızın yeterli olması gerekir. Bu yüzden ekonomik düzeyinizi gösteren belgeler hali hazırda bulundurulmalıdır. Ticari vizenizin zamanında çıkışını sağlayabilmek üç ay önce başvuruda bulunmak çok akıllıca bir yaklaşım olacaktır. Bu süre istene bilecek ek belgelerin temin edilmesi için yeterli bir zamanlamadır. Ticari vizenin onay alabilmesi için her şeyin kusursuz ve doğru olduğundan emin olmanız gerekir. Küçük bir hata vizenin reddine sebep olabilmektedir. 

İngiltere Ticari Vize Nasıl Alınır?

İngiltere, Avrupa Birliğinden ayrıldıktan sonra vize işlemleri konusunda insanları kafası iyice karışmaya başladı. Birçok kişi İngiltere Ticari Vizesi Almak için işlemlerini sürdürürken ortaya bu durumun çıkmasıyla birlikte çeşitli soru işaretleri de doğmuş oldu. Vizelerle ilgili konuların çoğunda standart devam ediyor aslında. Eskisiyle inanılmaz bir fark olmadığını söylemek çoğunlukla doğru olacaktır. Bunun yanında ticari vize almak için eskisine ek olarak birkaç yeni belge daha verilmesi gerekiyor. Bu belgelerin neler olduğunu öğrenmek ve daha detaylı bilgi almak için İngiltere Konsolosluğu ile iletişim kurmak mantıklı olacaktır. Zaten bunların haricinde pasaport, kimlik fotokopisi gibi çok standart evraklar herhangi bir başvuru için elzem demek yanlış olmayacaktır.

İngiltere Ticari Vize Almak İçin Neler Yapılır?

Ticari amaçlı olarak İngiltere’ye gidecek olan kişilerin İngiltere ticari vize alması gerekmektedir. İngiltere ticari vize alacak olan kişiler İngiltere ticari vizesinin nasıl alınacağını merak etmektedir. Bu yazıda İngiltere ticari vize alacak olan kişiler için “İngiltere ticari vize nasıl alınır” sorusunun cevabı verilmiştir.

İngiltere’de bir iş görüşmesine katılacak, gala, seminer, konferans gibi yerlere katılacak olan kişilerin alması gereken vize türü İngiltere ticari vizesidir. İngiltere ticari vizesi alabilmek için İngiltere’de bulunan kurum, şirket ya da kişi tarafından davetiye verilmelidir.

İngiltere ticari vize başvurusu yapacak olan kişiler online vize başvuru formu doldurmalıdır. Visa4UK internet sitesi üzerinden form doldurulmalıdır. Vize başvuru formuna yan beyan girilmemeli ticari ziyaret uygun olarak doldurulmalıdır. Başvuru formu doldurulduktan sonra gerekli olan evraklar hazırlanmalıdır. Gerekli olan evraklar hazırlandıktan sonra İngiltere vize başvurusu yapılacak olan temsilcilikten randevu alınmalıdır. Randevuya gitmeden önce İngiltere ticari vize ücreti ödenmelidir. Randevu tarihinde biyometrik veriler verilmelidir.

Başvuru yapan kişilerin İngiltere’de bulunacağı süre boyunca masraflarını karşılayabilecek ekonomik durumunun olması gerekmektedir.

İngiltere Ticari Vize Kaç Günde Çıkar? 2022

Ticari vizeler iş odaklı oldukları için iş görüşmelerinin zamanında olması önemlidir. Bu yüzden İngiltere’de olan iş görüşmelerinde tam zamanında olabilmek adına ya üç ay öncesin erken başvuru yapılmalı ya da Vip hizmetlerden acilen yararlanmalıdır. İngiltere Ticari Vize Kaç Günde Çıkar 2022 güncellemesi ile birçok iş adamı, akademisyen ve meslek grupları tarafından merak edilmektedir. Ticari vizenizi normal koşullarda çıkarmak isteyenler bir aksilik çıkmadığı takdirde on beş günlük bir zaman zarfında vize çıkışını sağlayabilirler. Ticari vizeler mesleki kariyer açısından büyük önem taşıdığından titizlikle hazırlanılmalıdır. Bu tip vizeler konsolosluk yetkilileri tarafından çok detaylı bir şekilde değerlendirilmektedir. O yüzden evrakların, beyanların usulüne uygun olması çok önemlidir. 

İngiltere Ticari Vize Kaç Günde Çıkar 2022 yılı itibari ile normal şartlarda ticari vizeler on beş gün içerisinde çıkmaktadır. Ancak iş durumu vize çıkış tarihine uymayan kişiler vip olarak daha kısa bir süre içinde vize çıkışını sağlayabilirler. Priority Visa Service aracılığı ile ticari vizeler üç ila beş gün içerisinde çabucak çıkmaktadır. Elbette ki bu süreyi daha da kısaltmak mümkündür. İngiltere’deki acil iş görüşmeleri için ise İngiltere Süper Ekspres sayesinde bir günde ticari vize çıkartılabilmektedir. Elbette ki bu hızlı vize işlemleri için belirli bir ek ücret ödemesi yapılması gerekir. Bu sayede kısa yoldan ticari vizenizi elde edebilirsiniz. 

İngiltere Ticari Vize Ne Kadar Sürede Çıkar?

İngiltere’ye kongre, konferans, seminer, iş görüşmesi gibi amaçlar ile gidecek olan kişilerin İngiltere ticari vize alması gerekmektedir. İngiltere ticari vize alacak olan kişiler, İngiltere ticari vizesinin ne kadar sürede sonuçlanacağını merak etmektedir. Bu yazıda İngiltere ticari vizesi alacak olan kişiler için “İngiltere ticari vize kaç günde çıkar” sorusunun cevabı verilmiştir.

İngiltere ticari vizelerini inceleme yetkisi İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu ve İngiltere Ankara Büyükelçiliği’ne aittir. İngiltere temsilcilikleri İngiltere ticari vize başvurusunu sonuçlandırmak için bir süre kısıtlamasına tabi değildir. Bu nedenle başvuruların sonuçlanması için bir süre bulunmamaktadır. Ancak başvurular ortalama 10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

İngiltere ticari vize başvurusu yapan kişiler başvurularının sonuçlanma süresine birçok durum etki etmektedir. Bu durumlar aşağıda verilmiştir.

 • İngiltere ticari vize başvurusunu inceleyen İngiltere temsilciliğinin yoğunluğu başvuruların sonuçlanma süresini etkilemektedir.
 • İngiltere ticari vize başvurusu sahibinin mesleği ve eğitim durumu,
 • İngiltere ticari vize başvurusu yapacak olan kişilerin eksik ya da hatalı belge beyanı,
 • İngiltere vize başvurusu sahibinden ek belge talep edilmesi ve başvuru sahibinin yüz yüze görüşmeye çağrılması gibi durumlar başvuruların sonuçlanma süresini etkilemektedir.

İngiltere Ticari Vize Başvuru

Ticari amaçlı olarak İngiltere’ye gidecek olan kişilerin vize muafiyeti yoksa İngiltere ticari vize alması gerekmektedir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport sahipleri 90 güne kadar İngiltere ticari vizesinden muaftır. İngiltere ticari vizesi alacak olan kişiler, İngiltere ticari vize başvuru işlemleri hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. İngiltere ticari vize başvuru işlemi hakkında bilgi verilmiştir.

İngiltere ticari vize başvurusu yapacak olan kişiler vize başvurularını aşağıdaki şekilde yapabilir.

 • İngiltere ticari vize başvuru işlemi yapacak olan kişiler öncelikle İngiltere online vize başvuru formu doldurmalıdır. İngiltere vize başvuru formu Visa4UK sistemi üzerinden doldurulmalıdır.
 • İngiltere ticari vize başvuru formu doldurulduktan sonra İngiltere temsilciliğinden randevu alınmalıdır.
 • Randevu tarihine kadar İngiltere ticari vize başvurusu için gerekli olan evraklar eksiksiz olarak hazırlanmalıdır. İngiltere ticari vize ücreti ödenmelidir.
 • Hazırlanan evraklar randevu tarihinde İngiltere temsilciliği yetkililerine teslim edilmelidir. Randevu tarihinde biyometrik parmak izi verisi verilmelidir.

İngiltere ticari vize başvurusu yapan kişilerin seyahat masraflarını karşılayabilecek ekonomik durumunun olması gerekmektedir. Detaylı bilgi için İngiltere temsilciliği ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Ticari Vizesi İçin Nereye Başvuru Yapılır?

İngiltere Ticari Vize almak için, ülkemizdeki İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne gidip gerekli evrakları teslim etmeleri gerekir. Ankara, İzmir, İstanbul ve Antalya gibi illerde vize başvuru merkezi bulunur. Eğer bulunduğunuz şehirde başvuru merkezi yoksa size en yakın olan ilden başvuru yapabilirsiniz. İngiltere Ticari Vizesi için en çok dikkat edilen konu kurumdan gelen davetiyedir. Buna göre başvuru kabul edilir ya da edilmez.

İngiltere Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Ticari amaçlı olarak İngiltere’ye seyahat edecek olan kişilerin İngiltere ticari vizesi alması gerekmektedir. İngiltere ticari vizesi alacak olan kişiler vize başvurusu için gerekli olan evrakları hazırlamalıdır. İngiltere ticari vize evrakları hazırlayacak olan kişiler “İngiltere ticari vize için gerekli evraklar” listesini merak etmektedir. Bu yazıda İngiltere ticari vizesi alacak olan kişilerden istenen evraklar listesi verilmiştir.

İngiltere ticari vizesi alacak olan kişilerin hazırlaması gereken evraklar başvuru sahibinin durumuna göre farklılık göstermektedir. Evrakları mesleğinize ve eğitim durumunuza göre ayarlamalısınız. İngiltere ticari vize için gerekli evraklar aşağıda verilmiştir.

 • İngiltere vize başvuru formu
 • İngiltere ticari vize talep dilekçesi
 • İngiltere ticari davetiye
 • Başvuru sahibinin güncel pasaportu
 • Başvuru sahibinin pasaport fotokopisi
 • Kimlik kartı ön ve arka yüz fotokopisi
 • İngiltere ulaşım rezervasyonları
 • İngiltere konaklama rezervasyonları
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Başvuru sahibinin son 6 aylık tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Daha önceden alınan İngiltere vizesi fotokopileri

İngiltere temsilciliği vize başvurularını incelerken yukarıdaki evraklara ek olarak belge talep etme hakkına sahiptir.

İngiltere Ticari Vize Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer ticari vize almaya karar verdiyseniz burada karşınıza çıkabilecek olan bazı problemler hakkında fikir sahibi olmanızda fayda var. Örnek olarak ilk defa vize alacak olan bir kişi evraklarda ortaya çıkabilecek sorunların süreci büyük ölçüde mahvedebileceği konusunda bilgisi olmayabilir. Burada dikkat edilmesi gereken en temel nokta bu, eğer evraklarınız hatalıysa büyük sıkıntılar yaşayabilirsiniz ve vizenizde gecikmeler olabilir. Bu durumda sizin ticari vize alma sürecinizi uzatabilir ve İngiltere’ye dair planlarınızda sorunlar çıkmasına neden olabilir. Böylesi durumlar yaşamak istemiyorsanız evraklarınızı olabildiğince titizlikle doldurun ve gerekirse aracı kurumlarla iletişim kurmaktan çekinmeyin, My Vize bu konularda size yardımcı olabilecek en iyi aracı kurumlardan birisi ve kesinlikle işinizi görecektir.

İngiltere Ticari Vize Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ticari vizeler yurt dışı ile iş yapabilmek için çok önemli bir vize türüdür. İngiltere ticari vize alırken dikkat edilmesi gerekenler büyük önem taşımaktadır. Özellikle ticaret odaklı olan vizelerde hata kabul etmemektedir. Bu vizelerde öncelikle dikkat edilmesi gereken konu başvuru formudur. Başvuru formunda beyan edilenler evraklarla destekleneceğinden doğru söylemleriniz büyük önem taşıyacaktır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz bir şekilde yetkililere teslim edilmesi çok önemlidir. Eksik veya hatalı belgeler vize reddine sebebiyet verdiğinden böylesi önemli bir vize titizlikle hazırlanmalıdır. Ticari vize alacakların pasaport güncellemesi yapması gerekmektedir. Pasaportunuzun geçerlilik süresi dikkat etmeniz gereken noktalardandır. Pasaportunuz görünüm itibari ile kullanılabilir yenilikte olmalıdır. 

İngiltere ticari vize alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında dil bilgisi de bulunmaktadır. Yapılan başvurular İngilizce olarak teslim edilmelidir. Ekonomik durum bilgileri vize evraklarının arasında mutlaka olması gerekir. Şahsınıza ait hesap hareketlerinin gösteren belgeler ticari vizeniz için önem taşımaktadır. Ticari vizelerde iş davetiyesi çok mühimdir. Bu belge olmaması halinde ne yazık ki evraklarınız eksik kalacaktır. İş için İngiltere’ye gittiğinize dair en önemli delil bu davetiye olacağından gönderen ve daveti alan kişinin tüm bilgileri resmi olarak belgelenmelidir. İngiltere’ye giden kişinin çalışma durumu da önemlidir. Eğer kişi emekliyle bunun belirtilmesi önem arz eder. Bu şartlara dikkat edildiği takdirde ticari vizeniz onaylanacaktır. 

İngiltere Ticari Vize Başvurusu Davetiyesi Nasıl Olmalı?

İngiltere’de ticari bir faaliyete katılacaksanız ülkeyi ziyaret etmeden önce vize alınması gerekiyor. Bu süreçte belgeleriniz içerisinde bulunması gereken ticari vize davetiyesinin şu özellikleri taşıması gerekir:

l Davet eden kişi ya da kurumun bir davetiye mektubu hazırlaması gerekir.

l Davetiye alan kişinin tüm kişisel bilgileri; ikametgâh, seyahat sebebi, kaç gün ya da kaç ay kalacağı, telefon ya da mail bilgileri mutlaka belirtilmelidir.

l Davetiye gönderenin kimlik, kurum, adres ve nasıl bir pozisyonda çalıştığı bildirilmeli ve İngiltere’de ki vatandaşlık durumu belirtilmelidir.

l Davetiyede mutlaka ıslak imza ve kaşe olmalıdır.

l Davetiye gönderen kişi ya da kurumun vatandaşlık belgesinin hem aslı, hem de fotokopisi olmalıdır.

Gidiş amacı ne ise seminer ya da konferans gibi, giriş kart ya da bileti ve katılım için gerekli olan tüm detaylar yazılmalıdır.

İngiltere Vize Başvurusu

İngiltere Ticari Vize Talep Dilekçesi Nasıl Yazılır?

İngiltere'ye ticari, konferans, alan araştırması, iş toplantısı gibi amaçlarla seyahat eden kişilerin, yapacakları seyahat ile ilgili İngiltere ticari vize talep dilekçesi yazmaları gerekmektedir. Öncelikle İngiltere ticari vizesi talep dilekçesi nasıl yazılır sorusuna cevaben, bazı önemli kurallara dikkat edilmesi gerekir.

Özellikle İngiltere ticari vizesi talep dilekçesinde kişilerin seyahat amacı açık bir şekilde belirtilmelidir. Örnek verilecek olursa; kişi şirketine bağlı olarak başka bir şirkette toplantı yapmak üzere seyahat edecek ise İngiltere'deki şirket ile ilgili detaylı bilgilere açıkça yer vermesi gerekir. Kişi iş konferansına katılacak ise İngiltere ticari vize talep dilekçesinde konferans ile ilgili detaylı bilgilere mutlaka yer vermelidir. İngiltere ticari vize talep dilekçesinde seyahat edecek olan kişinin, seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri ile eğer varsa ek seyahati hakkında İngiltere ticari vizesi talep dilekçesine detaylı bilgiler mutlaka belirtilmelidir.

İngiltere Konsolosluğu'na İngiltere ticari vize talep dilekçesi hazırlarken seyahat edecek kişinin seyahat süresince konaklama ve rezervasyon bilgilerinin detaylı bir şekilde belirtilmesi gerekmektedir. Ayrıca ticari amaçla İngiltere'ye seyahat edecek olan şahıslar, başvuru dosyalarına da mutlaka şirket yetkilisi tarafından imzalanmış dilekçe eklemelidir. SSK’lı olarak çalışan bir kişi şirketin masrafları karşıladığını dair bilgileri mutlaka dosyaların içerisinde bulundurmalıdır. Herhangi olumsuz bir duruma karşın iletişimde sorun yaşamamak için kişilerin, güncel adres bilgilerini ve telefon numaralarını yazmaları oldukça önemli hususlardan biridir. Bu sayede vize hakkındaki olumsuz olumsuz tüm gelişmelerden kolaylıkla haberdar olmak mümkündür.

İngiltere Ticari Vize Ücreti

Ticari amaçlı olarak İngiltere’ye gidecek olan kişilerin İngiltere ticari vizesi alması gerekmektedir. İngiltere ticari vizesi ile ülkede en fazla 90 gün konaklanabilir. İngiltere ticari vizesi alacak olan kişiler başvurularının kabul edilmesi için İngiltere ticari vize ücreti ödemelidir. Bu yazıda İngiltere ticari vizesi alacak olan kişiler için İngiltere ticari vize ücreti hakkında bilgi verilmiştir.

İngiltere ticari vize ücreti belirleme yetkisi İngiltere Hükümetine aittir. İngiltere Hükümeti her yıl vize ücretlerini yeniden düzenlemektedir. Bu nedenle vize ücreti farklılık gösterebilmektedir. Diplomatik Pasaport, Hususi Pasaport ve Hizmet Pasaport sahipleri 90 güne kadar vizeden muaf olduğu için vize ücreti ödemesine gerek bulunmamaktadır.

İngiltere ticari vize ücreti 131 USD’dir. İngiltere ticari vize başvurusu reddedilen kişilerin vize ücreti geri ödenmemektedir. Bu nedenle vize başvurunuzu çok dikkatli bir şekilde yapmanız gerekmektedir.

İngiltere temsilciliği başvuru sırasında vize ücreti haricinde bir ücret talep etmemektedir. Ancak başvuru yapacak kişiler başvurusu sırasında ek hizmet almış ise ek hizmet bedeli ödemelidir. İngiltere ticari vize ücretleri hakkında detaylı bilgi için İngiltere temsilciliği ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Ticari Vize Ücreti 2022

Birleşik Krallık ülkesi İngiltere pek çok iş görüşmesinin yapıldığı bir ülkedir. İngiltere ticari vize ücreti 2022 yılı itibari ile vizenin süresine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Genel olarak bakıldığında ticaret vizeleri, diğer vize çeşitlerine göre daha pahalı olmaktadır. Ticaret bazlı vizeler kısa süreli olabileceği üzere uzun olarak da alınabilmektedir. Uzun vizeler değişik yıl aralıklarında alınabilmektedir. Elbette ki bu fiyatı daha da arttıracaktır. Ancak İngiltere ile ticari bağları kuvvetli kişilerin uzun soluklu vizeleri tercih etmesi çok mantıklı olacaktır. Bu sayede sürekli vize stresi içerisine girmeden iş görüşmelerini rahat bir şekilde sürdürebileceklerdir. Ticari vizelerin bazı ücretli ayrıcalıkları da bulunmaktadır. 

İngiltere ticari vize ücreti 2022 güncellemesi ile birlikte Amerikan doları üzerinden sağlanmaktadır. Altı aylık kısa dönem ticari vize için ödemeniz gereken miktar 129 dolar olarak belirlenmektedir. Bununla birlikte uzun dönem ticari vize almak isteyen kişiler iki yıllık vize için 489 dolar ödemesi gerekir. İngiltere’de uzun dönem iş yapacak kişiler vizelerini beş yıllık bir zaman diliminde istiyorlarsa 881 dolar, on yıllık bir ticari vize istiyorlarsa 1105 dolar ödemesi gerekmektedir. Ticari vizelere Vip olarak da başvuru yapılabilmektedir. Böyle bir durumda Euro üzerinden ödeme yapılır. Vip başvurularda ayrıcalıklı olarak işlem yapma hakkına sahiptir. Bu şekilde ticari vizeler randevusuz bir şekilde işlem hakkına sahiptir. Ayrıca bu vip şekilde ödenen vize onayı ödeme koşuluna göre yirmi dört saati veya üç iş gününü bulmaktadır. 

My Vize Aracılığıyla İngiltere Ticari Vize

Genellikle sorunsuz bir şekilde vize alma sürecini tamamlayan kişilerin büyük bir çoğunluğu aracı kurumlarla çalışmıştır. Eğer sizde vize alma sürecinizde sorun yaşamak istemiyorsanız aracı bir kuruma başvurmanız sizin adınıza faydalı olacaktır. Bu kurumlar büyük ölçüde tecrübeli kişiler tarafından yönetilirler ve söz konusu kişiler daha önceleri defalarca vize alma sürecine tanıklık etmişlerdir. Bu nedenle sizin sürecinizi de nasıl yönetmeleri gerektiği konusunda belirli bir hakimiyetleri olduğu söylenebilir. My Vize Aracılığıyla İngiltere Vizesi almak düşündüğünüzden çok daha kolay olacaktır. Örnek olarak evraklarınızla ilgili bir hatanız olduğunda düzeltmeniz için size hızlı bir şekilde geri dönüş yapacaklar ve sürecinizin çok daha sağlıklı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaklardır.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp