×

Archives

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İngiltere Ticari Vize

Birleşik Krallık yani İngiltere’ye ticari vize almak, bazı nedenlere dayanır. Bunlar genele olarak, iş görüşmesi, ticari fuar, konferans, seminer ya da iş açısından bir araştırma olabilir. Ticari vize, İş Ziyaretçi Vizesi ismini de alır. Genellikle kısa süreli bir ziyaret için alınır ve çok girişli olan vize çeşitlerinden biridir. Bazı kişilerin yaptığı işten dolayı, belirli aralıklarla, İngiltere’ye gidip gelmesi gerekebilir. Bunun için uzun süreli olan vizelere başvuru yapması gerekir. Bu açıdan İngiltere pek çok imkân sunar. En fazla 10 yıla kadar, uzun süreli vize imkânı tanır. Burada ki tek şart, 6 aydan fazla ülkede kalmamaktır.

İngiltere Ticari Vizesi İçin Nereye Başvuru Yapılır?

İngiltere Ticari Vize almak için, ülkemizdeki İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne gidip gerekli evrakları teslim etmeleri gerekir. Ankara, İzmir, İstanbul ve Antalya gibi illerde vize başvuru merkezi bulunur. Eğer bulunduğunuz şehirde başvuru merkezi yoksa size en yakın olan ilden başvuru yapabilirsiniz. İngiltere Ticari Vizesi için en çok dikkat edilen konu kurumdan gelen davetiyedir. Buna göre başvuru kabul edilir ya da edilmez.

İngiltere Ticari Vize Başvurusu Davetiyesi Nasıl Olmalı?

İngiltere’de ticari bir faaliyete katılacaksanız ülkeyi ziyaret etmeden önce vize alınması gerekiyor. Bu süreçte belgeleriniz içerisinde bulunması gereken ticari vize davetiyesinin şu özellikleri taşıması gerekir:

- Davet eden kişi ya da kurumun bir davetiye mektubu hazırlaması gerekir.

- Davetiye alan kişinin tüm kişisel bilgileri; ikametgâh, seyahat sebebi, kaç gün ya da kaç ay kalacağı, telefon ya da mail bilgileri mutlaka belirtilmelidir.

- Davetiye gönderenin kimlik, kurum, adres ve nasıl bir pozisyonda çalıştığı bildirilmeli ve İngiltere’de ki vatandaşlık durumu belirtilmelidir.

- Davetiyede mutlaka ıslak imza ve kaşe olmalıdır.

- Davetiye gönderen kişi ya da kurumun vatandaşlık belgesinin hem aslı, hem de fotokopisi olmalıdır.

Gidiş amacı ne ise seminer ya da konferans gibi, giriş kart ya da bileti ve katılım için gerekli olan tüm detaylar yazılmalıdır.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp