×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere vizesi işlemlerinin en önemli aşamalarından biri olan İngiltere vize başvuru formunun temin edilip doldurulması ve İngiltere vize evrakları arasında bulundurulması başvuru şartları arasında yer alır. Bu formun konsolosluğa teslim edilen belgeler arasında olmaması halinde vize başvuruları kabul edilememektedir. Tamamen İngilizce olarak düzenlenmiş bir belge olan İngiltere vize başvuru formunun, İngilizce olarak ve büyük harfler ile doldurulması ise zorunlu tutulmaktadır. Zira İngiltere Konsolosluğu, başvuru sahipleri ile ilgili bilgilere, büyük çoğunlukla vize başvuru formu aracılığı ile ulaşabilmektedir. Bu nedenle İngiltere Konsolosluğu tarafından başvuru formlarının eksiksiz olarak doldurulması talep edilmektedir. Eksik ya da hatalı doldurulmuş olan vize başvuru formları, vize alma işleminin başarılı olma ihtimalini azaltmaktadır.

Online olarak ve İngilizce yazı dilinde doldurulan İngiltere vize başvuru formuna, konsolosluk tarafından belirtilmiş olan web adresi üzerinden erişim sağlanmaktadır. İlk defa kayıt yaptıran kişilerin ise yeni kayıt oluşturması ve sisteme giriş yapması gereklidir. İngiltere vize başvurusunun ilk adımı olarak gidiş amacına uygun bir vize türü seçilmelidir.Vize türünün seçilmesinden sonra yöneltilen sorular tamamı eksiksiz ve doğru bir biçimde yanıtlanmalıdır. Başvuru formu üzerinde bulunan soruların boş bırakılması halinde formun onaylanması ve vize başvurusunun olumlu değerlendirilmesi mümkün değildir. Bu nedenle bu konuya ayrıca özen gösterilmelidir. Formun doldurulması konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanıldığı takdirde, vize merkezlerinden yardım talep edilebilir. İngiltere Konsolosluğu ile iletişime geçilerek de merak edilen tüm sorular hakkında bilgi sahibi olunabilir. Son aşama olarak vize başvuru formu tamamlanıp onaylanmalı ve sistem üzerinden vize harç bedeli de ödenerek randevu kaydı oluşturulmalıdır. İngiltere online vize başvuru formunda beyan edilen bilgiler, tutarlı, güncel ve doğru bilgiler içeren bir şekilde olmalıdır.

İngiltere Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle İngiltere vize başvuru formu doldurulurken dikkat edilmesi gerekenler listesini oluşturan bir takım kurallar bulunmaktadır. İlk işlemde kişinin adı ve soyadı sorulmaktadır. Ad ve soyad doldurulduktan sonra İngiltere konsolosluğu doğum yeri ve doğum tarihi soracaktır. Bundan sonraki aşamada medeni hal bölümünü doldurunuz. Özellikle pasaportun numarasını ve veriliş yeri tarihini bildiriniz. Tüm bu sorulara mutlaka eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Aksi halde vize işlemleri doğru cevaplar verilmediği için İngiltere Konsolosluğu tarafından iptal edilmektedir. Kişi, Türkiye'de mevcut adresini ve güncel telefon numarasını yazmalıdır. Herhangi bir iş yerinde çalışıyorsa mutlaka iş yerinin güncel adresini ve telefon numarasını belirtmelidir. Çalıştığı şirkete ait güncel evrakları mutlaka kişi yanında bulundurmalıdır.

İngiltere vizesi başvurusu yapacak olan kişiler, daha önce İngiltere vizesi aldıysa mutlaka bu durumu belirtmelidir. Ayrıca daha önceden vize işleminde bulunduysa tekrardan parmak izi yaptırmasına gerek yoktur. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, kişiye belirtilen süre kapsamında gezi yapmaktır. Bunun dışında eğer kişi belirtilen süre kapsamının dışına çıkarsa, ülkede büyük sıkıntılar meydana gelmektedir. Bu duruma vize ihlali denilmektedir. Vize ihlali yapmış olan birey, artık o ülkede kaçak olarak sayılmaktadır.

Bu durumda oldukça yüklü miktarda paraların vize ihlali ofislerine ödenmesi gerekmektedir. Vize ihlal ceza parasını vize bürolarına yatırdıktan sonra kişi derhal ülkeden çıkış işlemlerini başlatmalıdır. Aksi taktirde ülkeye tekrar girişi yasaklanabilmektedir.

İngiltere Vize Başvuru Formu Dikkat Edilmesi Gerekenler

İngiltere vize başvuru form, İngiltere Konsolosluğu resmi sitesi üzerinde online olarak doldurulmakta. İngiltere Vize başvuru form İngiltere Konsolosluğuna sunacağı belgesinin içeriği doğrultusu da tüm bilgi hatasız ve eksiksiz girilmeli. Başvuru formunda ki soru sizin kişisel bilgi ve İngiltere’ye gerçekleştirmesi planladığı seyahatiniz detayı ile ilgili bilgidir. İngiltere Konsolosluğu maddi durumunu öğrenmek için sorduğu sorudaki yazdığı cevap çok önemlidir. Burada yazdığı bilgi abartısız ve sunduğunuz gelir gösteren belge birebir uyumlu olmaları gerekir. Kişisel bilginizi doldururken harf hataları yapmamaya, tarihi doğru yazmaya özen göstermek gerekir.
İngiltere vize başvuru formu doldurulurken yapacağınız yanlışlık neticesinde yapacağı vize başvurunuzda ret alabilirsiniz. İngiltere vize başvurunuz için form sizin adınıza deneyim ve profesyonel vize uzmanımız tarafından doldurulabilme için aşağıda yer alan taslak vizesi bilgi formu doldurup, vize başvurunuz için gereken evrakınızla birlikte Vize merkezlerine göndermeniz yeterli. Vize uzmanımız, İngiltere Konsolosluğu resmi sitesinde ki online İngiltere vize başvuru formu sizin yerinize doldurup, onaylamadan önce girilen bilgisinin doğruluğunu kontrol etmek için size e-posta atacakdır. Bilgisi kontrol edip onay verdiğinde, randevunu alacak, başvuru için gerekli tüm hazırlığı gerçekleştirecektir.
Randevunuz alındıktan sonra İngiltere vize başvurunuzu yapabilme için hazırladığı tüm evrakın taratılıp, başvuru sistemi yüklenmesi gereklidir. Evrakın taranması randevu gün başvuru merkezlerinde ücret karşılıkları yapılmaktadır.
İngiltere vize başvuru formu doldurmak, evrakın içeriğinin İngiltere Konsolosluğu istedikleri gibi olup olmadığının kontrolü, tüm evrakın taranıp yüklenme, deneyim ve profesyonel vize uzmanımız tarafından yapılmaktadır.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp