×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere vizesi işlemlerinin en önemli aşamalarından biri olan İngiltere vize başvuru formunun temin edilip doldurulması ve İngiltere vize evrakları arasında bulundurulması başvuru şartları arasında yer alır. Bu formun konsolosluğa teslim edilen belgeler arasında olmaması halinde vize başvuruları kabul edilememektedir. Tamamen İngilizce olarak düzenlenmiş bir belge olan İngiltere vize başvuru formunun, İngilizce olarak ve büyük harfler ile doldurulması ise zorunlu tutulmaktadır. Zira İngiltere Konsolosluğu, başvuru sahipleri ile ilgili bilgilere, büyük çoğunlukla vize başvuru formu aracılığı ile ulaşabilmektedir. Bu nedenle İngiltere Konsolosluğu tarafından başvuru formlarının eksiksiz olarak doldurulması talep edilmektedir. Eksik ya da hatalı doldurulmuş olan vize başvuru formları, vize alma işleminin başarılı olma ihtimalini azaltmaktadır.

Online olarak ve İngilizce yazı dilinde doldurulan İngiltere vize başvuru formuna, konsolosluk tarafından belirtilmiş olan web adresi üzerinden erişim sağlanmaktadır. İlk defa kayıt yaptıran kişilerin ise yeni kayıt oluşturması ve sisteme giriş yapması gereklidir. İngiltere vize başvurusunun ilk adımı olarak gidiş amacına uygun bir vize türü seçilmelidir.Vize türünün seçilmesinden sonra yöneltilen sorular tamamı eksiksiz ve doğru bir biçimde yanıtlanmalıdır. Başvuru formu üzerinde bulunan soruların boş bırakılması halinde formun onaylanması ve vize başvurusunun olumlu değerlendirilmesi mümkün değildir. Bu nedenle bu konuya ayrıca özen gösterilmelidir. Formun doldurulması konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanıldığı takdirde, vize merkezlerinden yardım talep edilebilir. İngiltere Konsolosluğu ile iletişime geçilerek de merak edilen tüm sorular hakkında bilgi sahibi olunabilir. Son aşama olarak vize başvuru formu tamamlanıp onaylanmalı ve sistem üzerinden vize harç bedeli de ödenerek randevu kaydı oluşturulmalıdır. İngiltere online vize başvuru formunda beyan edilen bilgiler, tutarlı, güncel ve doğru bilgiler içeren bir şekilde olmalıdır.

İngiltere Vize Başvuru Formu Nereden Alınır?

İngiltere vize başvuru formu nereden alınır sorusu günümüzde en çok merak edile konular arasında yer alıyor. Başvuru formunu doldurmak vize işlemleri arasında en çok dikkat etmeniz gereken detaylardan biridir. Vize başvuru formu doldurulmadan önce mutlaka belirli detayları göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Bu süreçte vize başvuru formunu doldurmak için profesyonel danışmanlık desteği de alabilirsiniz. Vize başvuru formu doldururken şu kriterleri göz önünde bulundurmalısınız:

 • Başvuru formunu mutlaka güncel olarak temin etmeniz gerekir.
 • Konsolosluklardan ya da yetkilendirilmiş vize merkezlerinden temin edebilirsiniz.
 • Online olarak da temin edilebilir.
 • Başvuru formunu İngilizce olarak doldurmanız gerekiyor.

Başvuru formunun doldurulmasında profesyonel olarak birçok farklı hizmette yararlanabilirsiniz. Yanlış doldurulması durumunda vize reddi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu nedenle de başvuru formunu doldurmak oldukça titizlik gerektirmektedir. Başvuru formunu temin ettikten sonra dilerseniz bu formu vize danışmanları ile birlikte doldurabilirsiniz. Vize danışmanları her bilgiyi forma titizlikle işlemektedir. Bunların yanında form üzerinde vize türünü de işaretlemeniz gerekiyor. Bilgilerinizin de bu vize türüne uygun olması gerekiyor.

İngiltere Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İngiltere vize başvuru formu nasıl doldurulur sorusu da önemli detaylar arasında yer alır. Başvuru formunu doldurmadan önce mutlaka hangi bilgiler istendiğini incelemeniz gerekiyor. Böylece başvuru formunda yer alan bilgilerin güncel halini forma ekleyebilirsiniz. Vize başvuru formunu doldurmak için dikkat etmeniz gereken önemli noktalar olduğu için destek almanız gerekebilir. Başvuru formunda mutlaka doldurulması gereken alanlar arasında şunlar yer alıyor:

 • Vize türü
 • Kimlik bilgileri
 • Adres ve telefon bilgileri
 • Pasaport geçerlilik süreleri
 • Seyahat gidiş ve dönüş tarihleri
 • Varsa sponsor bilgileri
 • Seyahat amacınız
 • Konaklama yeriniz

Gibi birçok bilginin vize başvuru formunda mutlaka bulunması gerekiyor. Başvuru formunda her bilginin yer almasına dikkat etmelisiniz. Bu bilgilerin güncel olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Güncel olmayan bilgiler nedeni ile vize reddi alabilme durumu söz konusu olabilir. Vize bilgilerinizin İngilizce olarak, okunaklı ve büyük harflerle yazılması da dikkat etmeniz gereken kriterler arasında yer almaktadır. Vize sürecinde güncel başvuru formunu doldurmak yanında başvuru ücretlerinin de güncel olarak yatırılması en önemli kriterler arasında yer alıyor.

Vize Türlerine Göre Fransa Vize Başvuru Formu

Vize türlerine göre Fransa vize başvuru formu son derece önemlidir. Vize başvuru formunu doldururken vize türünü belirtmemek ve bilgilerin rastgele yazılması en önemli vize reddi nedenleri arasında yer alır. Vize reddi alan kişilerin de karşı karşıya kalabilecekleri en önemli sorun da vize harçlarının geri alınamaması durumundur. Bu nedenle vize türünü çok iyi seçmeniz gerekiyor. Fransa vize türleri arasında şu seçenekler yer almaktadır:

 • Fransa turistik vize
 • Fransa ticari vize
 • Fransa aile birleşim vizesi
 • Fransa çalışma vizesi
 • Fransa dil eğitim vizesi
 • Fransa eğitim vizesi
 • Fransa şoför vizesi
 • Fransa transit vize

Gibi birçok farklı vize türü bulunmaktadır. Her vize türünün kendine özel bir şekilde evraklarının hazırlanması gerekiyor. Hemen her türden vize belgesinin hazırlanmasında danışmanlık hizmeti almanız mümkün olabilir. Bu şekilde hem kısa süre içerisinde vizenizi alabilir hem de hatasız bir vize işlem süreci geçirme şansı elde edebilirsiniz. Vize işlemlerinde dikkat etmeniz gereken en önemli detaylardan birisi de başvuru formunda mutlaka seyahat amacına uygun şekilde vize türünü işaretlemektir.

Fransa Turistik Vize Başvuru Formu

Fransa turistik vize başvuru formu vize işlemleri sırasında doldurulması gereke en önemli formlardan biridir. Turistik amaçlı olarak seyahat etmeyi düşünüyorsanız mutlaka Fransa turistik vizesi almanız gerekiyor. Farklı bir amaç ile seyahat edecek olan kişiler turistik vize başvuru formu doldurdukları taktirde büyük bir ihtimal ile vize reddi ile karşı karşıya kalabilirler. Böyle durumlarda da ödenen harçları geri alabilme imkanınız olmayacaktır. Fransa turistik vize işlemleri sırasında başvuru formunda şu detaylara dikkat etmeniz gerekir:

 • Başvuru formunda yer alan bilgilerinizin doğru olduğundan emin olmalısınız.
 • Vize belgelerinizin tam olarak vize türüne uygun olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Turistik vize kategorisini işaretlemelisiniz.
 • Gezmek istenilen yerler hakkında kısa açıklama yapmalısınız.
 • Kimlik ve iletişim bilgileri tam olarak verilmelidir.

Bunların yanında pasaport bilgilerinizin de tam olduğundan emin olmanız gerekiyor. Fransa turistik vize işlemleri esnasında yazmanız gereken dilekçenin de uygun olmasına dikkat etmeniz gerekir. Turistik vizeye uygun olarak yazılan dilekçede mutlaka gezmek istenilen yerler hakkında detaylı bilgiler vermelisiniz. Bunlara ek olarak seyahat sağlık sigortası da seyahati tam olarak kapsamalıdır.

Fransa Ticari Vize Başvuru Formu

Fransa ticari vize başvuru formu da ticari işleri için Fransa’ya gidecek olan kişiler tarafından doldurulması gereken bir formdur. Bu formun doldurulmasında titizlikle hareket etmeniz gerekiyor. Seyahatten en az bir ay öncesinden vize işlemlerinize başlamanız büyük bir önem taşımaktadır. Fransa seyahati düşünen kişilerin eğer amacı ticari bir faaliyetse ya da konferans, seminer gibi bir organizasyon ise ticari vize almanız gerekiyor. Ticari vize işlemleri sırasında şu detaylar önemlidir:

 • Vize başvuru formunu ticari vizeye uygun bir şekilde doldurmanız gerekiyor.
 • Vize işlemleri sırasında her belgenin ticari vizeye uygun olması gerekiyor.
 • Vize dilekçenizde ticari faaliyetleriniz hakkında bilgi vermelisiniz.
 • Eski pasaportlarınız var ise mutlaka vize dosyanıza eklemelisiniz.
 • Vize harçlarını da ticari vize işlemlerine uygun olarak yatırmalısınız.

Bu detaylara dikkat ettiğiniz taktirde Fransa ticari vizenizi kolaylıkla alabilirsiniz. Fransa vize işlemleri sırasında dikkat edilmesi gereken birçok önemli faktör bulunur. Hemen her türden vize işleminde dikkat etmeniz gereken noktalar bulunuyor. Böyle durumlarda vize uzmanlarından danışmanlık hizmeti de alabilirsiniz.

İngiltere Vize Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle İngiltere vize başvuru formu doldurulurken dikkat edilmesi gerekenler listesini oluşturan bir takım kurallar bulunmaktadır. İlk işlemde kişinin adı ve soyadı sorulmaktadır. Ad ve soyad doldurulduktan sonra İngiltere konsolosluğu doğum yeri ve doğum tarihi soracaktır. Bundan sonraki aşamada medeni hal bölümünü doldurunuz. Özellikle pasaportun numarasını ve veriliş yeri tarihini bildiriniz. Tüm bu sorulara mutlaka eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Aksi halde vize işlemleri doğru cevaplar verilmediği için İngiltere Konsolosluğu tarafından iptal edilmektedir. Kişi, Türkiye'de mevcut adresini ve güncel telefon numarasını yazmalıdır. Herhangi bir iş yerinde çalışıyorsa mutlaka iş yerinin güncel adresini ve telefon numarasını belirtmelidir. Çalıştığı şirkete ait güncel evrakları mutlaka kişi yanında bulundurmalıdır.

İngiltere vizesi başvurusu yapacak olan kişiler, daha önce İngiltere vizesi aldıysa mutlaka bu durumu belirtmelidir. Ayrıca daha önceden vize işleminde bulunduysa tekrardan parmak izi yaptırmasına gerek yoktur. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, kişiye belirtilen süre kapsamında gezi yapmaktır. Bunun dışında eğer kişi belirtilen süre kapsamının dışına çıkarsa, ülkede büyük sıkıntılar meydana gelmektedir. Bu duruma vize ihlali denilmektedir. Vize ihlali yapmış olan birey, artık o ülkede kaçak olarak sayılmaktadır.

Bu durumda oldukça yüklü miktarda paraların vize ihlali ofislerine ödenmesi gerekmektedir. Vize ihlal ceza parasını vize bürolarına yatırdıktan sonra kişi derhal ülkeden çıkış işlemlerini başlatmalıdır. Aksi taktirde ülkeye tekrar girişi yasaklanabilmektedir.

İngiltere Vize Başvuru Formunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

İngiltere vize başvuru form, İngiltere Konsolosluğu resmi sitesi üzerinde online olarak doldurulmakta. İngiltere Vize başvuru form İngiltere Konsolosluğuna sunacağı belgesinin içeriği doğrultusu da tüm bilgi hatasız ve eksiksiz girilmeli. Başvuru formunda ki soru sizin kişisel bilgi ve İngiltere’ye gerçekleştirmesi planladığı seyahatiniz detayı ile ilgili bilgidir. İngiltere Konsolosluğu maddi durumunu öğrenmek için sorduğu sorudaki yazdığı cevap çok önemlidir. Burada yazdığı bilgi abartısız ve sunduğunuz gelir gösteren belge birebir uyumlu olmaları gerekir. Kişisel bilginizi doldururken harf hataları yapmamaya, tarihi doğru yazmaya özen göstermek gerekir.
İngiltere vize başvuru formu doldurulurken yapacağınız yanlışlık neticesinde yapacağı vize başvurunuzda ret alabilirsiniz. İngiltere vize başvurunuz için form sizin adınıza deneyim ve profesyonel vize uzmanımız tarafından doldurulabilme için aşağıda yer alan taslak vizesi bilgi formu doldurup, vize başvurunuz için gereken evrakınızla birlikte Vize merkezlerine göndermeniz yeterli. Vize uzmanımız, İngiltere Konsolosluğu resmi sitesinde ki online İngiltere vize başvuru formu sizin yerinize doldurup, onaylamadan önce girilen bilgisinin doğruluğunu kontrol etmek için size e-posta atacakdır. Bilgisi kontrol edip onay verdiğinde, randevunu alacak, başvuru için gerekli tüm hazırlığı gerçekleştirecektir.
Randevunuz alındıktan sonra İngiltere vize başvurunuzu yapabilme için hazırladığı tüm evrakın taratılıp, başvuru sistemi yüklenmesi gereklidir. Evrakın taranması randevu gün başvuru merkezlerinde ücret karşılıkları yapılmaktadır.
İngiltere vize başvuru formu doldurmak, evrakın içeriğinin İngiltere Konsolosluğu istedikleri gibi olup olmadığının kontrolü, tüm evrakın taranıp yüklenme, deneyim ve profesyonel vize uzmanımız tarafından yapılmaktadır.

  İngiltere Vizesi Başvuru Formunu  (İndirmek İçin Tıklayınız!!)

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp