×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İngiltere Vize Reddi

İngiltere Vize Reddi 2022

İngiltere vizesi başvuruları büyük titizlik ve dikkat ile incelendiği için bazen İngiltere vize reddi gibi sorunlar da yaşanabilmektedir. Başvurularda kimseye bir imtiyaz veya ayrımcılık tanınmamaktadır. Başvurular bundan dolayı büyük dikkat ile hazırlanmalıdır. En ufak hatada İngiltere vize reddi alınmakta ve en az 10 yıl vize reddi verilebilmektedir.

Sahte evrak, eksik evrak, yanlış evrak, eksik beyan, yalan beyan, vize başvurusunun yanlış kategoride bulunulması, seyahat amacının yetersiz bulunması gibi nedenlerden dolayı İngiltere vize reddi alınmaktadır.

Vize başvuruları bir mektup ile bildirilir ve vize talebi reddedilmiş ise mektupta vize reddi nedenleri detaylı bir şekilde açıklanır. Vize başvurusu reddine itiraz etme hakkı bunmaktadır. Bu itirazı vize reddi dilekçesi ile İngiltere Konsolosluğuna verilmektedir. İtiraz dilekçesi yazılırken dilekçe belgeler ile desteklenmelidir. Vize reddi eksik belgelerden dolayı gerçekleştiyse eksik belgeler tamamlanarak itiraz yapılmalıdır.

İngiltere Vizesi Reddi Nedenleri

İngiltere vize başvurusu yapılırken İngiltere Konsolosluğu tarafından istenen belgeler İngiltere Konsolosluğunun istediği şekilse eksiksiz ve tam doldurulmalıdır. İngiltere vize başvurusu reddi nedenlerinden birisi de bu dur.

İngiltere vizesi reddi nedenlerinden bir diğeri eksik veya yanlış evrak teslimidir. Eksik veya yanlış evrak tesliminde vize başvuruları İngiltere Konsolosluğu tarafından kesin olarak reddedilmektedir. Bundan dolayı istenen bütün formlar ve belgeler başvuru dosyasında yer almalıdır.

Diğer bir neden ise vize başvurusunun yanlış kategoriden yapılmasıdır. Vize başvurusu yapmadan önce vize türleri detaylı bir şekilde araştırılmalı ve hangi kategoriden başvuru yapılacağı incelenmelidir.

Diğer bir neden ise yanlış evrak beyan etmektir. Bu madde bilerek ve isteyerek yapıldığından 10 yıl süre ile İngiltere vizesi alınmamaktadır. Genel olarak özetlenirse İngiltere vizesi reddi nedenleri 4 maddede özetlenebilir.

  1. Eksik belge
  2. Kasıtlı olarak yanlış beyanda bulunmak
  3. Hatalı vize kategorisinden başvuru yapmak
  4. Sahte bilgi beyanında bulunmak

Eksik Evrak Nedeni İle İngiltere Vizesine Ret

İngiltere vize başvurusu yaparken vize türüne göre istenen farklı evraklar bulunmaktadır. Başvuru öncesi istenen evrakları vize türünüze göre eksiksiz bir şekilde hazırlamalısınız.  Eğer eksik bir evrak ile başvuru yaptıysanız vize başvurunuz İngiltere Konsolosluğu tarafından reddedilir. Yani eksik evrak nedeni ile İngiltere vize reddi almış olursunuz.

İngiltere Konsolosluğu evrak taramalarını titizlik ile yapmakta ve kimseye ayrıcalık tanımamaktadır. Eksik evrak beyanında eksik olan evrakın teminini isteyebilir ya da doğrudan reddedebilir. Başvurunuz reddedilirse eksik evrakı tamamlayıp tekrardan başvurabilirsiniz. Ancak eksik evrak beyanı nedeni ile İngiltere vize reddi aldıysanız vize reddine itiraz edebilirsiniz. Bunun için vize reddi dilekçesi doldurmalı ve eksik evrak ile birlikte vize reddinden en geç 30 gün içerisinde İngiltere Konsolosluğuna ulaştırmalısınız.

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2022

Sahte Evrak Nedeni İle İngiltere Vize Reddi

İngiltere Konsolosluğu vize başvurularını büyük titizlik ile incelemektedir. Bundan dolayı vize başvurusunda yapılacak herhangi bir hata İngiltere vize reddi almanıza neden olmaktadır.

İngiltere vize başvurusu sırasında istenen belgeler üzerinde oynama yapılmaması gerekmektedir. İngiltere Konsolosluğu bu başvuruları kesinlikle reddetmektedir. Konsolosluk vize başvurularını çok detaylı bir şekilde inceler ve bütün evraklardaki bilgilerin bir biri ile uyuşmasını ister. Ayrıca hakkınızda detaylı araştırmalar yapmaktadır.  Sahte evrak nedeni ile İngiltere vize reddi alırsanız, İngiltere Konsolosluğu bunu aldatmaca olarak sayacaktır ve 10 yıl Birleşik Krallık vizeleriniz reddedilecektir. Yeniden vize başvurusu ancak 10 yılın sonunda yapılabilmektedir.

Vize başvurusunun reddedilmesi durumunda itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Ancak sahte evrak beyan ettiğinizden dolayı vizenizin yeniden onaylanması çok düşük ihmaldir. Bundan dolayı savunmanızı çok iyi hazırlamalısınız.

Yanlış Evrak Nedeni İle İngiltere Vizesine Ret

İngiltere vize başvurusu yaparken doğru kategori seçilmelidir. Bazen insanlar bu vize türlerini doğru seçememektedir. Böylece vize başvurusu yaparken vereceğiniz belgeleri de yanlış vermiş olabilirsiniz. Bu durumda tekrardan doğru kategoriden başvuru yapmanız gerekmektedir.

Ancak doğru vize kategorisinde yanlış evrak beyan etmeniz durumunda vizeniz kesin olarak reddedilir ve İngiltere Konsolosluğunun bunu bir aldatmaca olarak görme ihtimali bulunur. Durum böyle olursa İngiltere vize reddi alırsınız ve 10 yıl Birleşik Krallık vizelerinden men edilirsiniz. Belgelerle ilgili bu sorunlar Birleşik Krallık Göç Kanunu’nda açıkça belirtilmiştir.

Vize reddine itiraz hakkınız bulunmaktadır. Vize reddi itiraz dilekçesini vize reddinden sonra en fazla 30 gün içerisinde belgeler ile İngiltere Konsolosluğu’na sunmalısınız.

Eksik Beyan Nedeni İle İngiltere Vizesine Ret

Vize başvurusu yaparken doldurduğunuz bilgi formundaki yanıtların doğru ancak eksik olması durumunda vize başvurusu reddedilecektir. İngiltere Konsolosluğu tarafından vize başvuruları çok detaylı bir şekilde incelenmektedir. Vize başvurusu sırasında kimseye imtiyaz ya da ayrıcalık tanınmamaktadır.

İngiltere vize başvurunuz eksik beyan nedeni ile reddedilirse 10 yıl Birleşik Krallık vizesinden reddedilirsiniz. Vize başvurunuzu ancak 10 yılın sonunda yapabilirsiniz.

Vize başvurusunun reddedilmesi durumunda başvurunuzun neden reddedildiği başvuru sonuç mektubunda açıkça belirtilmektedir. Vize reddi durumunda vize reddi itiraz hakkınız bulunmaktadır. Ancak bunun için vize başvurunuzun yanlış değerlendirildiğini kanıtlamalısınız. Öncelikler bir vize reddi itiraz dilekçesi yazmalı ve bu dilekçeyi vize reddinden sonra en fazla 30 gün içerisinde İngiltere Konsolosluğuna göndermelisiniz.

Yalan Beyan Nedeni ile İngiltere Vize Reddi

İngiltere vizesi başvurusu sırasında verdiğiniz bilgiler, evraklar ve İngiltere Konsolosluğunun elindeki bilgiler ile uyuşmalıdır. İngiltere Konsolosluğu yaptığı detaylı inceleme sonucu bu bilgileri karşılaştırmakta ve başvuru sahibi hakkında detaylı araştırma yapmaktadır.

Yapılan karşılaştırma sonucu yalan beyanda bulunduğunuz fark edilirse veya karar verilirse vize talebiniz kesinlikle reddedilmektedir. Ayrıca Birleşik Krallık vizelerinden 10 yıl boyunca menedilirsiniz. Yalan beyanla ilgili vize gibi sorunlarda neler yapılacağı Göç Kanunlarında belirtilmiştir.

Vize talebinizin reddedilmesi durumunda vize talebinizin reddinin nedenleri gönderilen bir mektupta açıkça belirtilmektedir. Yalan beyan nedeni ile vize talebiniz reddedilirse vize reddine itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Bunun için vize reddi itiraz dilekçesi hazırlanmalı ve belgelerle desteklenmelidir. Vize reddi itiraz dilekçisi, İngiltere vize talebi reddedildikten en fazla 30 gün içerisinde vize reddi dilekçesini göndermelisiniz.

Yetersiz Yurt Dışı Seyahat Geçmişi Nedeni İle İngiltere Vize Reddi

İngiltere vize başvurusunda bulunurken daha önceden yapmış olduğunuz yurtdışı seyahatlerinizin dokümanları ve pasaport fotokopileri istenmektedir. Başvuru sahibinin daha önceden yurtdışına seyahat etmemiş olması durumunda, başvuru değerlendirmesinde eksi bir puan olarak değerlendirilir.

Aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Yeni Zelanda, Andorra, Avustralya ve diğer Avrupa ülkelerine gittiyseniz ve burada kanunları ihlal etmediyseniz bu durum başvurunuza artı olarak yansıyacaktır.

Başvurunuzun sonucu bir mektup yolu ile başvuru sahibine bildirilir. Başvuru reddedilmiş ise bunun nedeni detaylı bir şekilde mektupta yazmaktadır. Başvuru sahibi başvurunun yanlış değerlendirildiğini düşünürse buna itiraz etme hakkına sahiptir. Bunun için İngiltere vize reddi itiraz dilekçesi yazmalıdır. Dilekçeyi vize reddinden en geç 30 gün sonra İngiltere konsolosluğuna ulaştırmalıdır.

Seyahat Amacının Gerçekçi Bulunmamasından Dolayı ile İngiltere Vize Reddi

İngiltere’ye seyahat edeceğiniz zaman İngiltere Konsolosluğu seyahatinizin amacını sormaktadır. Yani bir iş için, fuar için veya akraba ziyareti gibi nedenlerden dolayı İngiltere’ye gidecekseniz İngiltere vizesi başvurusu sırasında bunu bildirmelisiniz. Konsolosluk bu durumda sizden bir fuara gidilecekse davetiye, akrabanızın yanına gidecekseniz akrabanızın adresi gibi bilgiler istenmektedir.

Ziyaretinizin nedenini İngiltere Konsolosluğuna kanıtlayıcı bir neden ile sunamaz iseniz İngiltere vize reddi alırsınız. Bundan dolayı İngiltere vize başvurusu yaparken ve vize reddi almamak için seyahat amacınızı kanıtlar belgeler sunmalısınız.

Vize başvurusunun bu nedenle reddedilmesi durumunda daha sağlam belgeler ile İngiltere vize reddi itiraz dilekçesi yazarak İngiltere Konsolosluğuna başvurabilirsiniz. Dilekçenizi İngiltere vize reddinden en fazla 30 gün içerisinde konsolosluğa ulaştırmalısınız.

Yanlış Vize Kategorisinde Başvuru Yapmak Nedeni İle İngiltere Vize Reddi

İngiltere’ye yapılacak seyahatler için birden çok vize türü vardır. İngiltere Konsolosluğu vize başvurularının her zaman doğru kategoriden yapılmasını ister. Çünkü vize başvurusu için istenen evraklar her vize kategorisi için farklıdır. İngiltere’ye bir turist olarak giderseniz İngiltere’de ticaret yapamazsınız. Bunun için İngiltere ticaret vizesi alınmalıdır.

Vize talebinin bu neden ile reddedilmesi haklı bir nedendir. Çünkü İngiltere Konsolosluğu, yabancı ülke vatandaşlarının ülkelerine neden geldiğini bilme hakkına sahiptir. Bu nedenler seyahat amacınıza uygun olmayan kategori ile başvuru yapar ve ilerlerseniz başvurunuz değerlendirme aşamasına bile gelmeden reddedilir.

Bu nedenle reddedilen vize başvuruları için tekrardan başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu nedenle vize başvurunuz reddedilirse harç ücretiniz geri ödenmez. Bunun için başvurunuzu dikkatli bir şekilde ve uygun kategori ile yapmalısınız.

Finansal Yetersizlik Nedeniyle İngiltere Vizesine Ret

İngiltere Konsolosluğu vize başvurusunda bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından İngiltere’ye yapacağı seyahatte masraflarını karşılamasını ister. Bunun için finansal yeterliliğinizin olduğunu kanıtlayan belgeler sunmanız gerekmektedir. Bu yeterliliği sunamaz iseniz vize başvurunuz ret alabilir.

İngiltere Konsolosluğu’na finansal yeterliliğinizi kanıtlamak için 3 aylık banka hesap dökümü sunmanız yeterli olacaktır. Ancak banka hesabınızda başvuracağınız vize türüne göre banka hesabınızda olması gereken miktarın olması gerekmektedir. Ayrıca beklenen tutardan fazla miktarda para var ise bu vize başvurunuzda size artı puan sağlayacaktır.

Kısacası İngiltere vizesi başvurusunda yeterli birikim sunamaz iseniz vize başvurunuza ret alırsınız. Banka hesabınızda beklenen miktar başvurulacak vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Vize başvurunuz reddedilirse finansal yeterliliği tekrardan sağlayıp başvuru yapabilirsiniz.

Finansal Şüphe Nedeni İle İngiltere Vize Reddi

İngiltere Konsolosluğu vize başvuru sahiplerinden finansal belgeleri istemektedir. Bunun nedeni İngiltere seyahatiniz boyunca masraflarınızı karşılayıp karşılayamayacağınızı anlamaktır. İngiltere Konsolosluğu’nun bunu bilme hakkı vardır. Çünkü ülkesine gelen yabancı ülke vatandaşlarının İngiltere’de bir suç işlemesini istememektedir.

Maaşlı çalışanları banka dökümleri incelenirken çalışanın aylık maaşının gelir ve giderleri ile uyuşup uyuşmadığını kontrol eder. Şirket sahiplerinden ise vergi beyanı istenmektedir. Bu vergi beyanındaki gelir- gider dengesi dikkate alınır. Gelir ve gider arasındaki dengesizliğine İngiltere Konsolosluğu tarafından şüphe ile yaklaşılır. Bundan dolayı İngiltere vize talebiniz reddedilebilir.

Yani beyan edilen finansal dokümanda gelirinizin giderinizden fazla olması gerekmektedir. Vize başvurunuz reddedilirse buna itiraz hakkınız bulunmaktadır. İtiraz dilekçenizi hazırlayarak İngiltere Konsolosluğuna gönderebilirsiniz.

Tutarsız Harcama Planı İle İngiltere Vize Reddi

Seyahatlerinizi planlarken gelir ve gider dengesinden uzak bir harcama planı beyan edilmesi durumunda İngiltere vizesi reddi alabilirsiniz. Bunun için seyahat harcama planlamanızda dengeli olmanız gerekmektedir. İngiltere Konsolosluğu, vize başvuru sahiplerinin başvurularını çok detaylı bir şekilde incelemektedir. Eğer bir tutarsızlık tespit ederse vize başvurunuzu direkt olarak reddedebilir.

İngiltere vize başvurusu sonucunuz size bir mektup ile bildirilir. Eğer vize başvurunuz reddedilirse bunu detaylı bir şekilde mektupta anlatır. İngiltere vize başvurunuza ret aldıysanız buna itiraz edebilirsiniz. Bunun için öncelikle vize ret dilekçesi doldurmalısınız. Bu dilekçeyi diğer belgeler ile desteklemeli ve konsolosluğu vize talebinin yanlış değerlendirildiğine ikna etmelidir. Vize başvurusu tekrardan reddedilirse vize harç ücreti geri iade edilmez.

Bir Daha Geri Dönememe İhtimaline Karşı Nedeni İle İngiltere Vize Reddi

İngiltere ülkesine gelen yabancı ülke vatandaşlarının tekrardan geri dönmesini istemektedir. Bundan dolayı vize başvurusunda bulunan şahıslardan ülkesine tekrardan döneceğine dair bir teminat veya belge sunmasını istemektedir.

Verilmiş olan belgelerin hepsinin sorunsuz olmasına rağmen, İngiltere Konsolosluğu vize sürenizin bitiminden sonra ülkenize geri dönmeyeceğinizi düşünebilir. Bu karara daha önceden yaptığınız bir seyahatten vize süreniz bittikten sonra dönmeniz olabilir. Bunun içinde önceden yapmış olduğunuz seyahatlerin dokümanlarını istemektedir. Ancak genelde ülkenize geri döneceğinizi belirtmek için dönüş uçak bileti rezervasyonunu göstermeniz yeterli olmaktadır.

İngiltere Konsolosluğu ülkenize geri döneceğinize kanaat getirmez ise kesin olarak vize başvurunuza ret alabilirsiniz. Bu vize reddine itiraz etme hakkınız bulunmaktadır.

Daha Önceki İngiltere Seyahatlerinde Oluşan Olumsuzluktan Dolayı İngiltere Vize Reddi

İngiltere Konsolosluğu vize başvurusu alırken daha önceden İngiltere’ye seyahat edip etmediğinizi de sormaktadır. Eğer daha önce İngiltere’ye seyahat ettiyseniz eski vizenizin bir fotokopisini istemektedir.

Bir önceki vizenizde ülkede vize tarihinden fazla kalmamış olmanız gerekmektedir. Aynı zamanda daha önceki vizeyi alırken belirttiğiniz süreden farklı bir sürede İngiltere’ye kalmamış olmanız gerekmektedir. Ayrıca daha önceki İngiltere seyahatlerinizde herhangi bir suça karışmış olmamalısınız. Eğer herhangi bir suça karıştıysanız bu durum vize başvurunuzda eksi puan olarak değerlendirilmektedir. Daha önceki İngiltere seyahatinizde bir sorun çıkardıysanız vizeniz reddedilebilir

Vize başvurunuzun reddedilmesi durumunda vize reddi itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Dilekçeyi vize reddinden en fazla 30 gün içerisinde İngiltere Konsolosluğuna ulaştırmalısınız.

Daha Önceki Yurtdışı Seyahatlerinden Kaynaklı İngiltere Vize Reddi

İngiltere Konsolosluğu daha önceden yurtdışına seyahat ettiyseniz bu seyahatlerin vize fotokopisini istemektedir. Bu ülkelerde izin verilen süreden fazla kaldıysanız İngiltere vize başvurunuz reddedilebilir. Aynı zamanda geçmiş yurtdışı ziyaretlerinde herhangi bir adli suça karıştıysanız ya da belirli bir sebepten dolayı sınır dışı edildiyseniz vize reddi alma ihtimaliniz düşmektedir.

Daha önceki yurtdışı seyahatlerinde bir suça karışmış ya da vize tarihinden daha geç bir sürede ülke terk edilmişse kişinin vize başvurusu olumsuz etkilenir. Bunun nedeni başvuru sahibinin aynı tutumu İngiltere’de de sergileyebilme ihtimalidir. Ancak daha önceki ziyaretlerinizde ülkeden zamanında ayrıldıysanız ya da hiçbir suça karışmadıysanız vize başvurunuzda olumlu bir iz bırakırsınız.

Yanlış Harcama Planından Dolayı İngiltere Vize Reddi

İngiltere Konsolosluğu, İngiltere vizesi başvurusunda bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından ve Türkiye’de oturma izni olan diğer ülke vatandaşlarından bazı belgeler istemektedir. İstenen belgelerden biriside finansal dokümanlardır.  İngiltere Konsolosluğu vize başvurusu sahiplerinin finansal durumlarını ve belgelerini detaylı bir şekilde inceler. Finansal dokümanlar arasında hiçbir tutarsızlık istemez.

Seyahatinizi planlarken giderlerinizi dengesiz bir şekilde belirtmelisiniz. Giderlerinizi çok düşük ya da çok yüksek göstermeniz durumunda yanlış harcama planı nedeni ile İngiltere vize reddi alırsınız. Bunun için harcama planınızı doğru bir şekilde ibraz etmelisiniz. İngiltere Konsolosluğu bu duruma şüphe ile yaklaşmakta ve bazı başvuru sahiplerini 10 yıl Birleşik Krallık vizesinden men edebilmektedir.

Başvurunuz reddedilirse reddedilme tarihinden sonraki 30 gün içinde vize reddine itiraz edebilirsiniz. Bunun için vize itiraz dilekçesi hazırlayıp, İngiltere Konsolosluğu’na göndermelisiniz.

İngiltere Vize Reddi ve Çözümü

İngiltere vizesi de dikkat etmesi gereken belki de en önemli konular;
İngiltere vize başvurusu bulunacak kişilerin eksik ya da hatalı beyanı İngiltere Hükûmeti bilinçli yapılmış sayabilmektedir ve kişiye 10 yıl süre ile İngiltere vizesi reddi verebilmekte. Bu sebeple eksiksiz ve hatasız başvurular yapmak İngiltere vizesi de çok önemlidir.
İngiltere vizesi de ret cevabı alan bir kişi için yapılmaları gereken ilk şey kişi nerede hata yaptığı, ne sebeple İngiltere vizesi reddi aldığı bulması olacaktır.
İngiltere vize ret cevabını alırsanız bu aldığı ret kağıdı İngilizce olacaktır. Bu ret cevabı iyi bir analiz ettirme gerekir ki nerede hangi hata yapmış olabileceği belirlensin aksi takdirde vize başvurusu yine vize reddi ile sonuçlanacakdir. İngiltere'ye seyahat gerçekleştirme isteyen kişi Umuma Mahsus, Husus, Hizmet Pasaport hamili Türk vatandaşları ise İngiltere vizesi tabii tutulmaktadır. İngiltere'ye vize başvurusuna bulunmak isteyen kişiler, seyahat amaçlarına uygun olan vize türü doğru bir şekilde seçerek ilgili vize türlerinin gerekliliklerini yerine getirmeli. İngiltere vizesi tipini belirleyen başlıca 2 faktör;

Vize başvurusunda bulunacak kişinin Türkiye'deki mesleki durum
İngiltere'ye gidiş amacıdır.
İngiltere; Birleşik Krallığı merkezi ve Krallık içindeki dört büyük ülkeden biri. İngiltere vizesi bu sebeple sadece İngiltere toprağını değil Krallığın tüm toprağını kapsamakta. Bu sebeple İngiltere vizesi United Kindom (Birleşik Krallık) vize denilmektedir.
İngiltere Cumhuriyetine seyahat gerçekleştirme isteyen kişi, öncelikle İngitere'ye ziyaret gerçekleştirme zorunda. Bu ziyareti gerçekleştiren kişinin İngiltere Cumhuriyeti'ine geçmesine müsaade edilmektedir.

Red Durumunda İngiltere Vize Ücreti İadesi

İngiltere vize reddi birçok nedeni olabilmekte. Bunun için İngiltere Konsolosluk tarafından size verilen ret kağıdın İngiltere vize uzmanımız tarafından incelenmek ve iyi bir şekilde analiz edilmek gerekmekte.

Finansal Nedene Bağlı İngiltere Vizesi Reddi:
İngiltere Konsoloslukları maddi durumunu yetersiz olması durumu da size vize reddi verebilmekte.
Belli süre içinde hesabınız da olması gereken para eksik olması ya da hiç olmama durumunda vize reddi ile karşılaşabilirsiniz.

Başvuru Formu Yanlış ve Eksik Doldurulma Sebebi ile İngiltere Vizesi Reddi:
İngiltere vize başvurunuz da form üzerlerinde form üzerlerinde herhangi bir kısım bilmeden eksik ya da yanlış doldurmak durumunda İngiltere Konsoloslukları vize başvurunuz büyük ihtimalle reddedecektir.

Eksik Ve Yanlış Bilgilendirmeler Sebebiyle İngiltere Vizesi Reddi:
İngiltere vize başvurunuz da en dikkat etmek gereken madde eksik ve yanlış beyanı vermektir.

Daha Önce Alınan İngiltere Vizesi Yanlış Kullanımı ile Oluşan İngiltere Vizesi Reddi:
Daha önceden alınmış İngiltere vizesi ile İngiltere'de bulunması gerekli yasal süre aşılması durumu da, kişinin yaptığı vizesi başvurusunun reddedilmeleri ihtimali çok yüksektir.

Öğrenci Vizesi Özgü İngiltere Vizesi Reddi:
Bu vize türü de özellikle yanlış öğrenci vize başvuru sebebi ile ret cevapları alındığı bilmekteyiz. Birleşik Krallık ziyaret amaca göre birçok farklı vize türünü bulunmaktadır. İngiltere vizesi çeşidine buradan ulaşabilir. Buna örnek verilecek olursak;

İngiltere Vize Reddi İtiraz Hakkı:
İngiltere vize reddi alınma durumunda İngiltere Konsolosluğu size ret kararı nedenini gerekçe ile açıklamakta. Eğer vize reddi, eksik evrak nedeniyle aldıysa sizin yapmalarınız derken yeniden değerlendirmesi başvurusu olacaktır.

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp