×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İsviçre

İsviçre Schengen Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın İsviçreVize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2021 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

İsviçre Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

İsviçre oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

İsviçre vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

İsviçre Büyükelçiliği, İsviçre Konsolosluğu

Form & Dilekçe

İsviçre vize başvuru formu ve dilekçeleri

İsviçre Vizesi

 

Resmi adı İsviçre Konfederasyonu olan İsviçre bir Orta Avrupa ülkesidir. Oldukça güzel olan ve denize kıyısı bulunmayan ülke dünyanın birçok yerinden turist akınına uğruyor. Ülkeye Türkiye’den de gitmeyi düşünen birçok kişi bulunuyor. Vize işlemleri konusunda ise merak edilen birçok detay bulunuyor. İsviçre vizesinden 180 gün içerisinde 90 günlüğüne Hizmet, Hususi ve Diplomatik pasaport sahibi kişilerin vize almasına gerek yoktur. Fakat Umuma Mahsus pasaport sahibi kişilerin vize alması şarttır. İsviçre vize türleri ise şu şekilde sıralanabilir:

 

l İsviçre ticari vize

l İsviçre turistik vize

l İsviçre aile arkadaş vizesi

l İsviçre aile birleşimi vizesi

l İsviçre transit vizesi

l İsviçre öğrenci vizesi

Bu vize türlerine başvuru yaparak İsviçre seyahatinizin planlamasını yapabilirsiniz.

 

İsviçre Vizesi Nasıl Alınır?

 

İsviçre vizesine başvuracak olan kişilerin vize başvurularını seyahatlerinden 30 gün önce başlatmaları gerekiyor. Aksi halde vizenin alınmasında yaşanan gecikmeler nedeni ile seyahatinizi ertelemek zorunda kalabilirsiniz.

 

Vize evrakları arasında birden fazla belge vardır. Bu evrakları temin etmek hem karmaşık hem de uğraştırıcı bir süreçtir. İşlemlere öncelikle online başvuru formunu doldurarak başlamalısınız. Daha sonra ise İsviçre vize randevusu almanız gerekiyor. Vize ücretini de ödedikten sonra hazırlanan tüm evrakları kuruma teslim etmelisiniz.

 

Vize evraklarını teslim ederken aynı zamanda biyometrik parmak izi uygulamasından da geçmeniz gerekiyor. Uzun süreli vize almayı düşünüyorsanız konsolosluk sizleri mülakata tabi tutuyor. Bu da önem verilmesi gereken çok ayrı bir konudur. Eğer tüm işlemlerinizi kusursuz bir şekilde tamamlarsanız vizenizi 5 gün ile 15 gün içerisinde alabilirsiniz.

 

İsviçre Vizesi İçin Hangi Evraklar Hazırlanmalıdır?

 

Vize işlemleri sırasında başvuru formu online olarak doldurulur. Aynı zamanda vize talep dilekçeniz da olması gerekenler arasındadır. Seyahat sağlık sigortası, pasaport, daha önce vize almışsanız bunların fotokopileri, konaklama ve uçak rezervasyonları, mali durum belgeleri, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, biyometrik fotoğraf, hesap dökümleri olması gerekenler arasındadır.

 

Eğer çalışansanız son 3 aylık maaş dökümlerinizi, iş yerinde ki pozisyonunuz gibi bilgilerin de vize içerisinde olması gerekiyor. İş yeri sahiplerinin hazırlaması gereken evraklar biraz daha farklıdır. Bu kişilerin iş yerine ait belgelerini tam olarak dosyada bulundurması gerekiyor.

İsrail Vizesi Nasıl Alınır 2021?

İsrail'e gitmek isteyen her Türk vatandaşının mutlaka Vize alması gerekmektedir. Vize muafiyeti dışındaki bordo pasaport sahipleri belirli evrakları hazırlayarak vize işlemlerini tamamlayabilirler. Ancak vize işlemleri sırasında dikkat edilmesi gereken çok önemli prosedürler bulunmaktadır. İsrail vizesi alacak olan kişilerin öncelikle güncel evrak listesini uygun bir dosya hazırlaması ve vize ücretlerini de yatırması gerekmektedir. Bununla birlikte dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli unsur da vize işlemlerinde seyahat amacına uygun olarak evrak dosyası hazırlamaktır.

Vize işlemleri sırasında evrak dosyanızın tamamlanması konusunda profesyonel destek alabilirsiniz. Alacağınız tüm desteklerle birlikte belirtilen sürelerde vizenizi kolaylıkla alabilme şansı bulabilirsiniz. “İsrail vizesi nasıl alınır?” Konusunda en çok dikkat edilmesi gereken konu geçerli bir pasaportunuzun bulunması ve vize türüne uygun bir başvuru formunun doldurulmasıdır.

 

İsrail Vize Evraklarının Teslimi

İsrail vize evraklarının teslim edilmesi konusunda çok önemli detaylar bulunsa da bu konuda en çok üzerinde durulan konu vize randevusudur. Vize merkezi olarak sizler için hem vize randevusu alıyor hem de bu evrakların hazırlanmasında sizlere gerekli desteği sunuyoruz.

İsrail vize türleri arasında bulunan turizm, ticari, aile ve arkadaş ziyareti vizesi gibi herhangi bir vize türünde evraklarınızın hazırlanmasında sizlere deneyimlerimizle yol gösteriyor ve bu süreci daha kolay bir şekilde atlatabilmeniz için yardımcı oluyoruz. 7/24 bizlerden vize işlemleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Vize işlemlerinizin tamamlanmasında her türlü prosedürde sizlere yardımcı olabiliyoruz.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

İZMİR

+90 216 345 44 66
Kıbrıs Şehitleri Cd.
Libabe Apt No.:66/2
Alsancak / İzmir

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp