×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İsviçre

İsviçre Schengen Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın İsviçreVize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2021 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

İsviçre Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

İsviçre oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

İsviçre vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

İsviçre Büyükelçiliği, İsviçre Konsolosluğu

Form & Dilekçe

İsviçre vize başvuru formu ve dilekçeleri

İsviçre Vizesi

Resmi adı İsviçre Konfederasyonu olan İsviçre bir Orta Avrupa ülkesidir. Oldukça güzel olan ve denize kıyısı bulunmayan ülke dünyanın birçok yerinden turist akınına uğruyor. Ülkeye Türkiye’den de gitmeyi düşünen birçok kişi bulunuyor. Vize işlemleri konusunda ise merak edilen birçok detay bulunuyor. İsviçre vizesinden 180 gün içerisinde 90 günlüğüne Hizmet, Hususi ve Diplomatik pasaport sahibi kişilerin vize almasına gerek yoktur. Fakat Umuma Mahsus pasaport sahibi kişilerin vize alması şarttır. İsviçre vize türleri ise şu şekilde sıralanabilir:

l İsviçre ticari vize

l İsviçre turistik vize

l İsviçre aile arkadaş vizesi

l İsviçre aile birleşimi vizesi

l İsviçre transit vizesi

l İsviçre öğrenci vizesi

Bu vize türlerine başvuru yaparak İsviçre seyahatinizin planlamasını yapabilirsiniz.

İsviçre Vizesi Nasıl Alınır?

İsviçre vizesine başvuracak olan kişilerin vize başvurularını seyahatlerinden 30 gün önce başlatmaları gerekiyor. Aksi halde vizenin alınmasında yaşanan gecikmeler nedeni ile seyahatinizi ertelemek zorunda kalabilirsiniz.

Vize evrakları arasında birden fazla belge vardır. Bu evrakları temin etmek hem karmaşık hem de uğraştırıcı bir süreçtir. İşlemlere öncelikle online başvuru formunu doldurarak başlamalısınız. Daha sonra ise İsviçre vize randevusu almanız gerekiyor. Vize ücretini de ödedikten sonra hazırlanan tüm evrakları kuruma teslim etmelisiniz.

Vize evraklarını teslim ederken aynı zamanda biyometrik parmak izi uygulamasından da geçmeniz gerekiyor. Uzun süreli vize almayı düşünüyorsanız konsolosluk sizleri mülakata tabi tutuyor. Bu da önem verilmesi gereken çok ayrı bir konudur. Eğer tüm işlemlerinizi kusursuz bir şekilde tamamlarsanız vizenizi 5 gün ile 15 gün içerisinde alabilirsiniz.

İsrail Vizesi Almak İçin Neler Yapılır?

İsrail'e gitmek isteyen her Türk vatandaşının mutlaka Vize alması gerekmektedir. Vize muafiyeti dışındaki bordo pasaport sahipleri belirli evrakları hazırlayarak vize işlemlerini tamamlayabilirler. Ancak vize işlemleri sırasında dikkat edilmesi gereken çok önemli prosedürler bulunmaktadır. İsrail vizesi alacak olan kişilerin öncelikle güncel evrak listesini uygun bir dosya hazırlaması ve vize ücretlerini de yatırması gerekmektedir. Bununla birlikte dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli unsur da vize işlemlerinde seyahat amacına uygun olarak evrak dosyası hazırlamaktır.

Vize işlemleri sırasında evrak dosyanızın tamamlanması konusunda profesyonel destek alabilirsiniz. Alacağınız tüm desteklerle birlikte belirtilen sürelerde vizenizi kolaylıkla alabilme şansı bulabilirsiniz. “İsrail vizesi nasıl alınır?” Konusunda en çok dikkat edilmesi gereken konu geçerli bir pasaportunuzun bulunması ve vize türüne uygun bir başvuru formunun doldurulmasıdır.

İsviçre Vizesi Türleri

İsviçre vizesi almak isteyen kişilerin ilk olarak hangi amaçla seyahat ettiğini bilmesi gerekiyor. Seyahat amacınıza göre almanız gereken İsviçre vize türleri bu süreçte sizler açısından büyük bir önem taşıyor. Çünkü tüm evraklarınızı vize türüne göre ayarlamalı ve harçlarını da yine bu vize türlerini göz önünde bulundurarak yatırmalısınız. İsveç vizesi almak isteyen kişilerin hangi türde vize alacağını bilmemesi ciddi oranda vize reddi nedeni olarak sayılmaktadır. Böyle durumlarda kişilerin profesyonel bir vize danışmanlık hizmeti alınması büyük bir önem taşır. Vize işlemleri sırasında başvurabileceğiniz vize türleri arasında şunları saymak mümkündür:

 • İsviçre Aile Birleşim Vizesi
 • İsviçre Ticaret Vizesi
 • İsviçre Turistik Vize
 • İsviçre Eğitim Vizesi
 • İsviçre Çalışma Vizesi
 • İsviçre Transit Vize
 • İsviçre Şoför Vizesi

Gibi birçok farklı vize türü bulunmaktadır. Bu gece türlerinden herhangi birine tercih ederken mutlaka seyahat amacınıza uygun olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Vizenizi beklediğinizden çok daha kısa bir süre içerisinde alabilmek için mutlaka detaylı olarak bir araştırma yapmanız gerekir. Bu süreçte en çok üzerinde durulan konulardan birisi de vize işlemlerinizde mutlaka profesyonel davranmaktır. Vize evraklarınızın bu vize türlerine uygun olması ise işlemler sırasında en çok dikkat etmeniz gereken konular arasında yer alır.

İsviçre Turistik Vize

İsviçre turistik vize başvurusu yapacak olan kişilerin tüm belgelerini bu vize türüne uygun bir şekilde hazırlaması gerekiyor. Bu işlemler sırasında dikkat etmeniz gereken konu vize türünün mutlaka turistik olarak seçilmesidir. Aksi halde vize sürecinde ciddi şekilde sorun yaşayabilir hatta vize reddi alabilirsiniz. Turistik vize alacak olan kişilerin vize evrakları arasında şunlar yer alıyor:

 • Pasaport (iki boş yaprak olan)
 • Başvuru formu
 • Dilekçe (ıslak imzalı ve tarihli)
 • Davetiye (seyahat acenteleri temin ediyor)
 • Seyahat sağlık sigortası (30 bin Euro teminatlı)
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • 2 adet Biyometrik fotoğraf
 • Kimlik belgesi arkalı önlü fotokopi
 • Yaşı küçükler için aileden izin belgesi

Gibi belgeleri detaylı olarak hazırlamanız gerekiyor. Bu belgeler içerisinde yer alan dilekçenizde birçok detayı dile getirmelisiniz. Seyahat sırasında gezmek istenilen yerler, tek kişi mi yoksa tur şirketi ile mi seyahat edeceğiniz gibi detaylara yer vermek daha kolay bir şekilde vize almanızı sağlar. Vize işlemlerine bir ay önce başlamak daha kısa süre önceden vizenizi alabilme imkanı sunar. Turistik vizenin kısa süreli vizelerden olduğu unutulmamalıdır.

İsviçre Ticari Vize

İsviçre ticari vize bu ülkede ticari faaliyetlerde bulunacak kişiler tarafından alınması düşünülen bir vize türüdür. Fuar, konferans, seminer katılımları için de kişilerin bu vize türüne başvurması gerekiyor. Vize işlemleri sırasında ticari vize türüne göre hareket edilmesi büyük bir önem taşır. Aksi halde tutarsızlıklar nedeniyle vizenizin iptal edilmesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. İsviçre ticari vize işlemleri sırasında hazırlamanız gereken belgeler arasında şunlar yer alır:

 • Kişisel bilgilerinizi içeren evraklar
 • Pasaport ve başvuru formu
 • Dilekçe ve davetiye
 • Şirket belgeleri
 • İşveren bilgileri
 • Ticaret sicil kaydı
 • Vergi levhası fotokopisi
 • Çalışansanız şirketiniz ile ilgili bilgiler

Bunların yanında seyahat sağlık sigortası, finansal durumu gösteren banka dekontunu da ticari vize evraklarınızın arasında teslim etmeniz gerekir. Bilgilerin güncel olmasına dikkat etmelisiniz. Güncel olmayan ve eksik evrak teslim eden kişiler vize işlemleri sırasında ret alabilirler. Böyle durumda yatırılan vize ücretlerini iade alma durumu bulunmaz. Ancak vize reddi için itiraz dilekçesi hazırlayarak sürecin yeniden incelenmesini isteyebilirsiniz. Vize reddine neden olabilen birçok durum bulunur.

 İsviçre Transit Vize

İsviçre aktarmalı olarak bir seyahat gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız mutlaka belirtilen detaylara dikkat etmeniz gerekir. İsviçre aktarmalı seyahat edecek olan kişilerin de vize alması gerekir. Bu işlemler sırasında İsviçre transit vize oldukça önemli bir vize türüdür. İsviçre'den başka bir ülkeye geçmeyi planlıyorsanız yine evrak hazırlamalı ve vize sürecinde gerekli tüm detayları yerine getirmelisiniz. İsviçre vize işlemleri sırasında yeterli vaktiniz yoksa ya da evraklarınız konusunda gereken bilgilere sahip değilseniz profesyonel bir danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. İsviçre transit vize işlemleri sırasında mutlaka şu noktalara dikkat etmeniz gerekir:

 • İsviçre transit vize evrakları detaylı olarak hazırlanmalıdır.
 • Belgelerinizi kurumlara randevu tarihinde eksiksiz olarak sunmalısınız.
 • Evraklarınızın her türlü bilgiye eksiksiz vermesine özen göstermelisiniz.
 • Harçlarınızı zamanında yatırmalısınız.

Bu bilgiler ışığında İsviçre transit vize işlemlerinizi kolaylıkla tamamlayabilir ve aktarmalı olarak seyahatinizde devam edebilirsiniz. Bu süreçte kişilerin diğer ülkeye yapacakları seyahat için de vize işlemlerini yaptırmış olması son derece önemlidir. Vize işlemlerinizi sonuçları evraklarınızı teslim ettikten sonra en geç 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süreçte danışmanlık hizmeti almak midenizi daha kolay bir şekilde almanızı sağlar.

 İsviçre Aile Birleşimi Vizesi

İsviçre aile birleşim vizesi kişilerin kendi aile bireyleri ile İsviçre'de yaşamak için almış oldukları bir vize türüdür. Bu vize işlemleri sırasında İsviçre'de yaşayan kişiler kendi evraklarını hazırladıkları gibi Türkiye'den vize alacak olan kişilerin de evrak hazırlaması gerekir. Tüm evraklar eksiksiz olmalı ve güncel bir şekilde dosya alınarak vize kurumlarına teslim edilmelidir. İsviçre konsoloslukları bu konuda yetki merkezleri olup kişilerin vize işlemlerini sonuçlandırmaktadır. İsviçre aile birleşim vizesi almayı düşünen kişilerin dikkat etmesi gereken oldukça önemli detaylar bulunur.

 • İsviçre aile birleşimi vizesi için mutlaka bir davetiyeniz olması gerekir.
 • Aile birleşim vizesi için sizleri davetiye gönderen kişilerin oturum izni ve kimlik belgesi gibi evraklarına hazırlayıp göndermesi gerekir.
 • Vize işlemleri sırasında belgelerin güncel ve tam olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Başvuru formunu mutlaka vize türüne uygun bir şekilde doldurmalısınız.

Tüm bu detaylar dikkate alındığında İsviçre aile birleşim vizesi almak sizleri biraz uğraştırabilir. Karşı tarafın evrak göndermesi hem sizin detaylı olarak belge hazırlama süreciniz vize işlemlerinde hataya düşmenize neden olabilir. Böyle durumlarda sizlere vize danışmanlık hizmeti veren profesyonellerden yardım almanız gerekir. Bu kişiler evrakları zamanında hazırlayarak kurumlara teslim eder ve seyahatinizde önce vizenizi almanıza yardımcı olurlar.

 İsviçre Çalışma İzni

İsviçre çalışma izni kişilerin İsviçre'de bir şirkette çalışmak için almak istediği izin türlerinden biridir. İsviçre çalışma izni almak sanıldığı kadar kolay bir işlem değildir. İlk olarak bu işlemlerin yapılabilmesi için İsviçre'deki bir firmadan İş teklifi almanız gerekir. Aynı zamanda bu ülkede hayatınızı devam ettirebileceğiniz ve iş dışında kalabileceğiniz konaklama yerinin ayarlanmış olması gerekir. Bunun dışında çalışma izni için şu detaylara mutlaka dikkat etmelisiniz:

 • Çalışma izni alacak olan kişilerin ilk olarak kurumlardan randevu alınması gerekir.
 • Sizlere gönderilen bir davetiye olmalıdır.
 • Randevun mülakatı sırasında işinizle ilgili sizlere sorulan sorulara doğru yanıtlar vermelisiniz.
 • Vize harç ücretlerini çalışma izni için yatırmalısınız.
 • Ödenen harç ücretleri için mutlaka bankadan dekont almalısınız.

Tüm bu detaylar dikkate alındığında vize işlemleri sırasında herhangi bir sorun olmadan profesyonel seviyede çalışma izninizi alabilirsiniz. Ancak evrak sürecinin karmaşık olmasından dolayı zorluk yaşayacağınızı düşünüyorsanız vize danışmanlığı hizmeti veren uzmanlardan bu hizmet konusunda yardım alabilirsiniz. Evraklarınızı tamamladıktan sonra ilgili kurumlara teslim etmeli ve vizenizin verilme sürecini beklemelisiniz.

 İsviçre Öğrenci Vizesi

İsviçre öğrenci vizesi birçok kişinin eğitim almak için başvuru yaptığı bir vize türüdür. Üniversite öğrencisi olarak ya da dil eğitimi için kişiler öğrenci vizesi almaktadır. Öğrenci vizesine başvuru yapan kişilerin mutlaka belirli standartlar da evrak hazırlaması gerekir. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken en önemli konu eğitim alacağınız okuldan bir davetiye gelmiş olmasıdır. Bu davetiye gelmeden kesinlikle vize işlemi yaptırmanız gerekir. Vize belgelerinize hazırlamadan önce mutlaka şu kriterlere önem vermelisiniz:

 • Vize işlemleriniz için ilk olarak randevu almanız gerekir.
 • Randevu işlemleri sırasında sizlere yöneltilen sorular avize türünüzü uygun bir şekilde yanıt vermelisiniz.
 • Seyahat sağlık sigortanızı İsviçre'de kalacağını süreyi kapsayacak şekilde yaptırmalısınız.
 • Vize harçlarını öğrenci vizesine uygun bir şekilde yatırmalısınız.
 • Belgeleriniz arasında mutlaka okuldan gönderilen davetiyeyi bulundurmalısınız.

Tüm bu işlemler sırasında eksiksiz evrak hazırlamak son derece önemli bir konudur. Bunlara dikkat ettiğiniz takdirde en ufak bir sorun yaşamadan vize belgelerinizi teslim ederek öğrenci vizenizi alabilirsiniz. Öğrenci vizesi alma sırasında sizlerden istenilen belgelerin doğru ve güncel olmasına büyük bir özen göstermelisiniz.

İsviçre Vize Başvurusu

İsviçre vize işlemleri yapacak olan kişilerin vize sürecini profesyonellik içerisinde yönetmesi gerekir. Vize muafiyetiniz yok ise mutlaka vize almanız gerekmektedir. İsviçre vize işlemleri sırasında dikkat edilmesi gereken çok fazla önemli detay bulunur. Her türlü belgenin eksiksiz olarak hazırlanmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Bu süreçte vize belgelerinizin güncel olmasına da ayrıca özen göstermelisiniz. İsviçre vize başvurusu sırasında şu detaylara dikkat etmeniz gerekiyor:

 • İsviçre vize randevusunu işlemlere başlamadan almalısınız.
 • Evrakların tam ve güncel olmasına dikkat etmelisiniz.
 • İsviçre vize işlemlerinde ücretlerin güncel veriler üzerinde yatırılmasına dikkat etmelisiniz.
 • Vize türünü doğru belirlemelisiniz.
 • Tüm belgelerin vize türüne uygun olmasını sağlamalısınız.

Tüm bu detayları göz önünde bulundurarak İsviçre vize başvurusu işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvurusu sırasında mutlaka vize türüne göre hareket etmeniz gerekiyor. Vize türüne göre hazırlanmayan belgeler nedeniyle vize reddi alabilirsiniz. Böyle durumlarda mutlaka detaylı olarak vize işlemi için profesyonel bir danışmanlık hizmeti almanız gerekir. Vize danışmanları sayesinde hem vize türüne uygun evrak hazırlayabilir hem de bu süreçte hızlı bir şekilde vizenizi alabilirsiniz.

İsviçre Vize Randevusu

İsviçre vizesi alacak olan kişilerin vize işlemlerinde dikkat etmesi gereken çok fazla ayrıntı bulunur. Her türlü vize işleminde olduğu gibi İsviçre vizesi alırken de randevu almanız gerekir. İsviçre vize randevusu işlemleri sırasında gerekli birçok detaya dikkat etmeniz gerekir. Vize işlemleri sırasında gerekli detaylar arasında birçok farklı unsur yer alır. Randevu alırken de şu detayları göz önünde bulundurmanız gerekiyor:

 • İsviçre vize için konsolosluklara ya da yetkilendirilen vize merkezlerine başvuru yapmalısınız.
 • Vize randevusunu bir ay önceden almalısınız.
 • Randevuya belgeleriniz tam şekilde gitmelisiniz.
 • Sizlere sorulan her soruya tutarlı yanıt vermelisiniz.
 • Vize işlemleri sırasında her belgenin doğruları yansıtmasına önem verin.

Tüm bu detaylar göz önünde bulundurulduğunda vizenizi sorun yaşamadan alabilirsiniz. Bu süreçte mutlaka hazırlanması gereken birtakım evraklar da bulunuyor. Bu evrakların içerisinde başvuru formu, dilekçe ve davetiye son derece önemlidir. Aynı zamanda pasaport içerisinde 2 boş sayfa olması da dikkat etmeniz gereken detaylar arasında yer alıyor. Evraklarınızı size verilen randevu tarihinde teslim ederek vizenizi on iş günü içerisinde alabilirsiniz.

İsviçre Konsolosluğu

İsviçre Konsolosluğu Türkiye'de farklı şehirlerde hizmet veren resmi kurumlardan biridir. Hem Türkiye'de yaşayan İsveç vatandaşlarının haklarını korumakla sorumlu olan hem de Türk vatandaşlarının vize işlemlerinin yapılmasında başvuru merkezi niteliğinde olan bir kurumdur. İsviçre Konsolosluğu aynı zamanda Türkiye'de bulunan diğer ülke vatandaşlarının da vize işlemleri için başvurulabilecek kurumlardan biridir. İsviçre konsolosluğunun kendi vatandaşlarına verdiği hizmetler arasında şunları saymak mümkündür:

 • İsviçre vatandaşlarının evlenme işlemlerinin yapılması
 • İsviçre vatandaşlarının boşanma işlemleri
 • Doğum ve ölüm işlemleri
 • Noter tasdik işlemleri
 • Askerlik işlemleri

Gibi konularda İsviçre Konsolosluğu kendi vatandaşlarına hizmet vermektedir. Bu süreçte Türk vatandaşları farklı vize türünde İsviçre vizesi almak istediklerinde rahatlıkla konsolosluğa başvurularını yaparak vize evraklarını hazırlayıp işlemlerini tamamlayabilirler. Kişiler vize türüne uygun olarak evrak hazırlamadıkları durumda konsolosluktan vize onayı alamazlar. Vize işlemleri sırasında kişilerin ödemesi gereken birtakım harçlar bulunur. Bu harçların mutlaka konsolosluklar tarafından belirlenen bankalara yatırılması büyük bir önem taşır. Yatırılan harçlar için bankadan dekont alınmalı ve bu dekont da mutlaka vize dosyasına eklenmelidir.

İsviçre Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İsviçre vizesi için gerekli evraklar oldukça fazladır. Bu süreçte hazırlanacak olan evraklar vize türüne göre belirlenmektedir. Eğer vize türüne uygun olarak evrak hazırlamadan işlemlerinizi sürdürürseniz vize reddi ile karşılaşabilir ve yatırmış olduğunuz vize harçlarını geri iade alamazsınız. Aynı zamanda yanlış evrak hazırlanması durumunda reddedilen vize başvurunuz itiraz dilekçesine rağmen yeniden işleme konmayabilir. Seyahat amacınızı en uygun olan vize türünü seçerek belgelerinizi hazırlamaya özen göstermelisiniz. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli husus ise evraklarınızın tamamen doğruları yansıtmasıdır. İsviçre vizesi için gerekli evraklar arasında şunlar bulunur:

 • İsviçre vizesi için başvuru formu doldurulmalıdır.
 • İsviçre vizesi için davetiye ve dilekçe gereklidir.
 • Güncel pasaportunuzda iki tane boş yaprak olmalıdır.
 • 30.000 Euro teminatlı seyahat sigortası yaptırmalısınız.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği bulundurmalısınız.
 • Kimlik belgesi fotokopisi ve 2 adet biyometrik fotoğraf gereklidir.

Bunların yanında kişilerin mutlaka yaşı küçük olanlar için izin belgesini de dosyaya eklenmesi gerekir. Finansal durumunuzu gösteren belgeler, iş ve meslek bilgileri, emeklilik ya da evlilik durumunuza göre de çeşitli belgeler hazırlamanız istenebilir. Bu belgeler içerisinde aynı zamanda bize harçlarını yatırdığınız ı gösteren dekonta da yer vermelisiniz.

İsviçre Vizesi İçin Hangi Evraklar Hazırlanmalıdır?

İsviçre Vize işlemleri sırasında başvuru formu online olarak doldurulur. Aynı zamanda vize talep dilekçeniz da olması gerekenler arasındadır. Seyahat sağlık sigortası, pasaport, daha önce vize almışsanız bunların fotokopileri, konaklama ve uçak rezervasyonları, mali durum belgeleri, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, biyometrik fotoğraf, hesap dökümleri olması gerekenler arasındadır.

Eğer çalışansanız son 3 aylık maaş dökümlerinizi, iş yerinde ki pozisyonunuz gibi bilgilerin de vize içerisinde olması gerekiyor. İş yeri sahiplerinin hazırlaması gereken evraklar biraz daha farklıdır. Bu kişilerin iş yerine ait belgelerini tam olarak dosyada bulundurması gerekiyor.

İsrail Vize Evraklarının Teslimi

İsrail vize evraklarının teslim edilmesi konusunda çok önemli detaylar bulunsa da bu konuda en çok üzerinde durulan konu vize randevusudur. Vize merkezi olarak sizler için hem vize randevusu alıyor hem de bu evrakların hazırlanmasında sizlere gerekli desteği sunuyoruz.

İsrail vize türleri arasında bulunan turizm, ticari, aile ve arkadaş ziyareti vizesi gibi herhangi bir vize türünde evraklarınızın hazırlanmasında sizlere deneyimlerimizle yol gösteriyor ve bu süreci daha kolay bir şekilde atlatabilmeniz için yardımcı oluyoruz. 7/24 bizlerden vize işlemleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Vize işlemlerinizin tamamlanmasında her türlü prosedürde sizlere yardımcı olabiliyoruz.

İsviçre Vize Ücreti

İsviçre vizesi alacak olan kişilerin dikkat etmesi gereken konular arasında en çok önem verilmesi gereken detay vize ücretleridir. Vize ücretlerinin mutlaka detaylı olarak yatırılması ve karşılığında da vize ücretinin yatırıldığını gösteren dekont alınmalıdır. Her türlü vize işleminde bu ücretlerin mutlaka yatırılması gerekiyor. Vizenizi alırken ücretleri kurumların belirlediği bankalara yatırmanız gereklidir. Vize ücretleri her sene güncellenmektedir. Bu işlemler sırasında şu detaylara dikkat etmelisiniz:

 • Yetişkinler için ödenmesi gereken vize ücreti 80 Euro
 • 6 ile 12 yaş arasında ki çocuklar için vize ücreti 40 Euro
 • 0 ve 6 yaş arasında ki çocuklardan vize ücreti alınmıyor.
 • Her vize türünde ücret tutarı sabittir.

Vize evraklarınızı hazırladıktan sonra İsviçre vize ücreti de yatırılmalıdır. İsviçre vizesi almak için gerekli evraklarınızın hem tam hem de eksiksiz olması gerekir. Bu süreçte turistik vize ticari vize aile ve arkadaş ziyareti vizesi gibi birçok farklı vize türü olduğunu bilmeniz gerekir. Bu vize türleri arasında ücret konusunda herhangi bir rakamsal farklılık bulunmaz.

İsviçre Vize Danışmanlığı

İsviçre vize işlemleri arasında birçok farklı prosedür bulunur. Vize türünün belirlenmesi ve bu vize türüne uygun olarak evrakların hazırlanması son derece dikkat edilen konular arasında yer alır. İsviçre vize danışmanlığı hizmeti sayesinde tüm bu süreci daha kolay bir şekilde atlatabilmek imkanı bulabilirsiniz. İsviçre vize işlemlerinin tamamlanması ve seyahat öncesinde vizeli alınabilmesi için profesyonellerin desteğine ihtiyaç duyarsınız. Bu süreçte İsviçre vize danışmanlığı hizmetinin avantajları şu şekilde açıklanabilir:

 • Güncel evrak hazırlama imkanı bulabilirsiniz.
 • Belgelerinizi eksiksiz bir şekilde teslim edersiniz.
 • Vize randevusu gibi zor alınan randevu tarihleri profesyoneller tarafından daha kolay bir şekilde alınabilir.
 • Vize ücretleri konusunda daha doğru bir şekilde yönlendirilirsiniz.
 • Danışmanlar vize randevusu sırasında da sizin yanınızda bulunur.

İsviçre vize danışmanlığı hizmetinin birçok avantajı vardır ve bu süreci sizin için daha kolay bir hale getirir. Vize işlemlerinizin daha hızlı ve profesyonel bir şekilde yürütülmesinde oldukça detaylı hizmetler veren danışmanlık firması ulaşılabilir danışmanlık ücretleri ile hizmet sunar. Bu süreçte hem seyahat öncesinde hızlı bir şekilde vizenizi alabilir hem de vize reddi gibi riskleri yaşamak zorunda kalmazsınız.

İsviçre Vize Danışmanlık Firmaları

İsviçre vizesi alarak bu ülkeyi ziyaret etmek isteyen kişilerin vize işlemleri sürecinde mutlaka profesyonel desteğe ihtiyacı olur. Bu süreçte sizlere İsviçre vize danışmanlık firmaları destek vermektedir. Vize işlemlerinin profesyonel bir şekilde yürütülebilmesi ve her türlü vizenin alınabilmesinde profesyoneller en iyi şekilde sizlere yardımcı olmaktadır. Bu süreçte vize işlemlerinizin kusursuz bir şekilde işlemesi ve seyahat öncesinde bu işlemlerin tamamlanabilmesi için firmalardan yardım alabilirsiniz. Firmaların sizlere verdiği hizmetler arasında şunları saymak mümkündür:

 • Başvuru formu gibi evrakların hazırlanması
 • Davetiye gibi belgelerin güncel olarak temin edilmesi
 • Vize ücretlerinin yatırılması
 • Vize randevusunun alınması
 • Randevu da size eşlik eden danışmanların bulundurulması

İsviçre vize danışmanlık firmalarının en önemli avantajları arasında yer alır. Bu firmalar sizlere sundukları hizmetler konusunda son derece profesyonel bir nokta her türlü hizmet kalitesinin sizlere sunan danışmanlık firmaları sayesinde vize reddi gibi önemli riskler ile karşılaşmak durumunda kalmazsınız. Hem harçlarını da güncel veriler üzerinden yatırabilir hem de bu süreci çok daha profesyonel bir şekilde atlasa bilme imkanı bulabilirsiniz. Vize danışmanlık firmaları sayesinde vizenizi 10 iş günü gibi çok kısa bir süre içerisinde evrak tekrarlaması yapmadan alabilme imkanı bulabilirsiniz.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

İZMİR

+90 216 345 44 66
Kıbrıs Şehitleri Cd.
Libabe Apt No.:66/2
Alsancak / İzmir

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp