Kanada Vizesi, İstanbul

Kanada Vize Başvuru Merkezi, İstanbul

İstanbul’dan Kanada vizesi için başvuru yapmak istiyorsanız şubemize iletişim numaraları üzerinden ulaşabilirsiniz ya da şahsen gelip tüm işlemlerinizi hızlı, kolay ve eksiksiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Sayfamızda İstanbul ofisimize dair tüm iletişim ve adres bilgileri belirtilmiştir. Dilediğiniz yol ile bizlere ulaşabilirsiniz. Kanada vize başvurularınız için  uzmanlarımız, belirlediğiniz  duruma uygun olarak vize başvurunuzu gerçekleştiriyor.  Kanada vizenizi en kısa sürede almanız için yardımcı oluyor.

Kanada İstanbul Vize İşlemleri

Kanada Konsolosluğu vize başvurularını yetki verdiği vize danışmanlık firmaları aracılığı ile gelmesini talep etmektedir. Vize danışmanlık firmaları vizenin başvuru aşamasında, evrakların hazırlanmasında, gerekli randevuların alınmasında ve mülakat aşamalarında hizmet veriler.

Kanada vize başvurusunun ilk aşaması vize başvuru formunun doldurulmasıdır. Kanada konsolosluğu vize başvuru formunu resmi bir belge olarak kabul etmiştir. Vize başvuru formu yapılacak seyahat türüne göre Kanada Konsolosluğu web sitesinden alınabilir.

Kanada vize başvuru formu doldurulurken verilen bilgilerde bir eksik veya hata olmadığından emin olunmalı, başvuru formu ile birlikte verilen diğer evraklarla arasında bir bilgi tutarsızlığı olmamalıdır. Hatalı olarak doldurulan vize başvuru formlarında vize alımları olumlu olarak sonuçlanmayabilir ve Kanada konsolosluğu tarafından kabul edilmeyecektir. Vize başvuru formunun doğru olarak doldurulması, vize dilekçesinin hazırlanması, vize harç ödemesinin yapılması ve gerekli diğer evrakların hazırlanmasıyla vize randevusu alınabilir. Kanada Konsolosluğundan vize randevusu vize danışmanlık firması aracılığıyla alınır. Randevu günü ve saati kaçırılmadan konsolosluk yetkilileri ile görüşülerek vize başvurusu tamamlanır. Kanada vize başvurusunun sonuçlanması 1 ay kadar sonra tarafınıza bildirilecektir.

Kanada İstanbul Vize Başvurusu

Kanada İstanbul vize merkezi Kanada İstanbul Başkonsolosluğu olarak nitelendirilebilir. İstanbul ili ve çevre illerde yaşayan herkesin vize başvuru evrakları Kanada Büyükelçiliğine gelmektedir.

Kanada İstanbul Büyükelçiliğin görev bölgesinin alanı çok geniş ve hizmet verdiği konular oldukça fazladır.

Kanada İstanbul Büyükelçiliği Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yanı sıra kendi ülkesinin vatandaşlarına ve farklı ülke vatandaşlarının İstanbul’ dan yaptıkları vize başvurularına da cevap vermekle sorumludur. İstanbul’ da yaşayan Kanada vatandaşları belge onaylama işlemlerini, noter işlemlerini ver bazı vergilerin ödenmesi işlemlerini Kanada İstanbul Başkonsolosluğunda gerçekleştirirler. Ayrıca sadece Türkiye’ de yaşayana Kanada vatandaşlarına değil Azerbaycan, Gürcistan ve Türkmenistan’ da yaşayanlara da Kanada İstanbul Başkonsolosluğu hizmet vermektedir.

Kanada İstanbul Başkonsolosluğunun çalışma saatleri hafta içi günlerde 09:00 ve 12:00 saatleri arasındadır. Ticari bir hizmet alınmak istendiğinde Başkonsolosluğun ticari hizmet biriminden Pazartesi ve Perşembe günlerine 08:30 ve 15:15 saatleri arasına randevu alınabilir.

Kanada Konsolosluğu Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kanada konsolosluğu İstanbul, kısa süreli Kanada vizeniz için başvurularınızı şahsen kabul etmiyor. Kanada vize başvurusu merkezleri veya seyahat acentaları ile başvuru yapmanız gerekiyor. İstanbul ve çevresindeki şehirlerden birinde yaşıyorsanız Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysanız ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşıysanız  Kanada vizesi başvurularınız için  Kanada İstanbul Başkonsolosluğu yetki alanı dahilinde değerlendirme yapılıyor.

Kanada İstanbul Vize Randevusu

Kanada’ ya bir seyahat yapılması planlandığında ilk olarak vize randevusuna başvurulmalıdır. Kanada Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından pasaport farkı olmaksızın her pasaport türü için vize talebinde bulunmaktadır. Kanada İstanbul Konsolosluğu vize başvurularını direk olarak almayıp bu konuda yetki verdiği vize danışmanlık firmaları ve yetkili turizm acenteleri üzerinden online olarak başvuruları almaktadır.

Kanada vize randevusu Kanada konsoloslukları tarafından yetkilendirilen yapılması planlanan seyahatler için gerekli olan vizenin başvurularda tamamlanması gereken bir işlemdir.

Kanada vize randevusu almak içini ilk olarak vize başvurularında gerekli olan vize başvuru formlarının doldurulması ikinci olarak da Kanada vize ücretinin belirtilen banka hesaplarına yatırılması aşamalarını gerine getirilmesi gerekir.

Türkiye Cumhuriyeti, Kanada vize başvurusu yaparken, 2022 yılından itibaren parmak izi uygulaması zorunlu olan ülkelerden birisi oldu. Hazırlanan başvuru dosyası sonrasında, parmak izi de verilebilmesi için randevu alınması gerekmektedir.

Kanada Konsolosluğundan alınacak vize randevusunu çalışılan danışman firma aracılığı ile alınabilir ve randevu öncesinde evraklar için destekleri alınabilir.

Kanada Vizesini İstanbul’ dan Almanın Kolay Yolu

Kanada ülkesine seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının pasaport farkı olmaksızın seyahat amaçlarına uygun olarak vize başvurusunda bulunmaları zorunludur. Kanada vize başvurularının onayı Kanada Büyükelçiliği tarafından verilmektedir. Kanada vize başvuruları Kanada Konsolosluğu tarafından yetki verilen vize danışmanlık firmaları ya da vize başvuru yerleri tarafından yapılmaktadır.

Kanada vizesini İstanbul’ dan almanın en kolay yolu uzman bir vize danışmanlık firmasıyla çalışmaktan geçmektedir. İstanbul vize danışmanlık firmaları vize işlemlerinin başvurularının ilk aşamasından sonuçlanmasına kadar yardımcı olurlar. Kanada Konsolosluğu vize başvurularının değerlendirme aşamasında bazen ek evrak taleplerinde bulunabilir veya verilen evraklarda değişiklik talep edebilirler. Bu tür durumlarda vize danışmanlık firmaları yılların verdiği tecrübe ile kolaylıkla çözüme kavuşturur. Vize başvuru işlemlerinin son aşaması olarak görülen vize randevuları ve mülakatlar ile ilgili gerekli bilgilendirmeleri yaparak vize başvurusunun en kısa sürede olumlu olarak sonuçlanmasında destek olurlar.

Kanada  İstanbul Başkonsolosluğu'nun Görev Bölgeleri

Afyon, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bolu, İstanbul, Bursa, Kocaeli, Çanakkale, Denizli, Edirne, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, İzmir, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Tekirdağ şehirleri Kanada vize işlemleriniz ve diğer konsolosluk işlemleriniz için Kanada İstanbul Başkonsolosluğu görev alanı içinde yer alıyor.

İstanbul Kanada Konsolosluğu Çalışma Saatleri

Başkonsolosluğa girebilmeniz için yanınızda  bir kimlik kartı bulunması gerekiyor.

Konsolosluk Hizmetleri:
Pazartesi - Cuma: 08:30- 12:30

Ticari Hizmetler:
Pazartesi - Perşembe: 08:30 - 12:00 ve 12:30 - 15:15
Cuma: 08:30 - 13:00

TOP ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp