Kanada İstanbul Konsolosluğu

Kanada İstanbul Konsolosluğu Görev Bölgesi: İstanbul ve diğer çevre illerden ikametgâhı olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, vize işlemlerini Kanada İstanbul Konsolosluğu’ndan yapabilirler.

Kanada İstanbul Konsolosluğundan Yapılacak İşlemler Nelerdir?

Kanada İstanbul Konsolosluğu ve diğer Kanada Konsoloslukları görev alanlarında ve yakın bölgelerde ikametgâhı olan kişilerin Kanada Vizesi veya pasaport yenileme işlemi, noterlik işlemleri, evlilik belgesi, doğum belgesi, ölüm belgesi, askerlik belgesi, sertifikalar, belge tasdik gibi işlemlerde Kanada İstanbul Konsolosluğu yetkilidir.

Kanada İstanbul Konsolosluğu Başvuru

İstanbul ve çevresinde ikamet eden ve Kanada Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler, işlemlerini Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu’na yapabilmektedir. Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu’na işlem yapacak olan kişileri işlemlerinin nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu başvuru işlemi hakkında bilgi verilmiştir.

Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu’nda Kanada vatandaşları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de ikamet eden diğer ülke vatandaşları işlemlerini yapabilmektedir. Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu başvuru işlemleri aşağıdaki şekilde yapılabilmektedir.

Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler işlemleri için gerekli olan evrakları hazırlayarak Kanada temsilciğinden randevu almalıdır. Randevu tarihinde bu evraklar Kanada İstanbul Konsolosluğu’na teslim edilmelidir.

Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan Kanada vatandaşları konsolosluk, vatandaşlık, nüfus, noter, evrak yenileme, vergi işlemleri gibi işlemleri yerine getirebilmektedir. Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler başvuruları için randevu almalıdır.

Kanada’ya seyahat etmek isteyen kişiler başvurularını Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu’nda yapabilmektedir. Bunun için vize türü belirlenmeli, Kanada İstanbul Konsolosluğu’ndan vize randevusu alınmalıdır. Randevu tarihine kadar gerekli olan evraklar hazırlanarak teslim edilmelidir. Detaylı bilgi için Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu ile iletişime geçebilirsiniz.

Kanada İstanbul Konsolosluğu Vize Başvurusu İşlemleri

Kanada’ya seyahat edecek olan kişiler, Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunabilir. Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu’nda başvuru yapacak olan kişiler başvuruların nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişilerin işlemlerini nasıl yapacağı hakkında bilgi verilmiştir.

  • Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler öncelikle seyahat amacına uygun vize türünü belirlemelidir.
  • Seyahat amacını belirleyen kişiler, CIC sitesi üzerinden online vize başvuru formunu doldurmalı ve vize harç ücretini yatırmalıdır.
  • Ardından Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu’ndan randevu alınmalıdır.
  • Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu’ndan randevu alındıktan sonra randevu tarihine kadar gerekli olan evraklar hazırlanmalıdır.
  • Randevu tarihinde hazırlanmış olan evraklar, randevu tarihinde Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu’na teslim edilmelidir.

Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu’na teslim edildikten sonra başvurular incelenmesi için Kanada Ankara Büyükelçiliği’ne gönderilmektedir. Başvurular vize türüne göre ortalama olarak 1 ile 2 hafta arasında sonuçlanmaktadır.

Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler Kanada seyahat ve konaklama masraflarının karşılanacağı kanıtlanmalıdır. Ayrıca başvuru sahibi Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu’na Seyahat Sağlık Sigortası poliçesi sunmalıdır.

Kanada İstanbul Konsolosluğundan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

 

Kanada İstanbul Konsolosluğu vize bölümü yüz yüze çalışmaktadır. Vize başvurusunda bulunacak kişiler konsolosluktan veya Seyahat/ Turizm acenteleri aracılığıyla da yapabilirler. Kanada İstanbul Konsolosluğu'na vize başvurusu yapan kişiler doldurulmuş vize başvuru formuyla beraber başvuru yapacaklardır.

 

 

Kanada İstanbul Konsolosluğu Çalışma Saatleri: Pazartesi- Cuma günleri 09.00 - 12.00 arası konsolosluk işlemleri gerçekleştirilebilir.

Kanada İstanbul Konsolosluğu Randevu

Kanada konsolosluğu işlemi olan ve İstanbul civarında ikamet etmekte olan kişiler Kanada konsolosluk işlemlerini Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu’na yapabilmektedir. Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu’na işlem yapacak olan kişiler işlemleri için randevu gerekip gerekmediğini merak etmektedir. Bu yazıda Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu işlemi yapacak olan kişiler için Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu randevu işlemi hakkında bilgi verilmiştir.

Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Türkiye’de ikamet etmekte olan diğer ülke vatandaşları ve Türkiye’de bulunan Kanada vatandaşları işlem yapabilir.

Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu’nda Kanada vatandaşları konsolosluk, vatandaşlık, nüfus, noter işlemleri gibi işlemler yapabilmektedir. Bu işlemlerin yerine getirilmesi için Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu randevu işlemi gerçekleştirilmelidir. Randevusuz işlem kabul edilmemektedir.

Kanada’ya seyahat edecek ve İstanbul civarında ikamet eden kişiler işlemlerini Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu’na yapabilmektedir. Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler işlemlerini yerine getirebilmek için randevu almalıdır. Randevular İstanbul Fahri Konsolosluğu ile iletişime geçilerek alınabilmektedir.

Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu randevusu olmadan işlem kabul etmemektedir. Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu randevu tarihlerini kaçıran kişilerin işlemi yapılmamaktadır.

Kanada İstanbul Konsolosluğu Vize Randevusu İşlemleri

Kanada’ya seyahat etmek isteyen kişiler, işlemleri için Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu’na işlem yapabilmektedir. Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu vize randevusu almalıdır. Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu vize randevusu alacak olan kişileri işlemlerin nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu vize randevusu hakkında bilgi verilmiştir.

Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu vize randevusu yapacak olan kişilerin başvuruları randevusuz olarak kabul edilmemektedir. Randevusu alan kişiler randevu tarihinde gerekli olan vize evrakları ile başvuru işlemlerini başlatmalıdır. Ancak randevu tarihini kaçıran kişilere bakılmamaktadır. Bu nedenle başvuru yapacak olan kişiler işlemlerini yerine getirebilmek için yeniden randevu almak zorunda olacaktır. Bu durum da başvuru sahibi için hem zaman hem de vakit kaybı anlamına gelmektedir.

Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu vize randevusu Kanada İstanbul Konsolosluğu ile iletişime geçilerek alınabilmektedir. Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu telefon numarası ya da e mail adresi ile iletişime geçerek alınır. Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu randevu işlemleri hakkında bilgi alabileceğiniz iletişim numarası aşağıda verilmiştir.

Telefon numarası: 0 850 346 84 93

Kanada İstanbul Konsolosluğu Görevleri

Kanada İstanbul Başkonsoloslukları birçok alanda hem Kanada hem de Türk vatandaşına hizmet veren resmî kurumdan biridir. Kanada Hükûmeti tarafından yetkilendirilmiş bu kurum Kanada Hükûmeti tüm hakkını Türkiye’de temsil etmek ile sorumludur. Bununla beraber Kanada vatandaşının da hakkını koruyan onların resmî işlemini yerine getiren kurum Kanada’ya gidecek olan Türkler ve diğer yabancı uyruklu kişinin vize işleminden de sorumludur. Kanada ve diğer ülke vatandaşına belirli mesai saati içerisinde hizmet veren konsolosluk, resmi ve dini bayramı gününde hizmet vermiyor. Çalışma saati hafta içinde 09:00 ve 12:00 hizmet veriyor. Ticaret hizmet almak istediğiniz kurumun ticari biriminde Pazartesi ve Perşembe gününde 08:30 ile 15:15 arası hizmet almak mümkün. Cuma gününde de 08:30 ile 13:00 saati arasında hizmet veriliyor. Kanada İstanbul Başkonsolosluğu yetki alanı içinde yer alan ilden gelen kişilere vizesi başvurusu hizmetleri sunuyor. Vize işlemi sırasında kişilerden birtakım belgenin hazırlanması isteniyor. Vize evrakı içinde başvuru formu en önemli evraklardan biridir. Kanada Vize başvuru formu vize türüne uygun olarak hazırlanma önemli bir konudur. Ticari, turist, aile arkadaşı ziyareti, eğitim, göçmen gibi birçok farklı alanlarda vize başvurusu yapılabiliyor. Vize işleminde kullanmanız gereken pasaport da en az 2 boş yaprak olmasına ve 10 yıldan eski bir pasaport olmaması dikkat edilmesi gerekiyor. Pasaportunuzu yenilediyseniz eski olanı da dosyanızda bulundurmak gerekiyor. Bu belge dışında kişinin öğrenci, çalışan, emekli durumuna göre de çeşitli belge isteniyor.

Kanada İstanbul Konsolosluğu'na Nasıl Gidilir?

Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler, Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu’na nasıl gidileceğini merak etmektedir. Bu yazıda Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu’na gidecek olan kişiler için “Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu’na nasıl gidilir?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler işlemlerini İstanbul’a ulaştıktan sonra otobüs, minibüs, tramvay, dolmuş gibi toplu taşıma araçları ile Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu’na ulaşım sağlanabilir. Ayrıca İstanbul’un her yerinden Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu’na ulaşım sağlanmaktadır. Kendi aracınız ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu adresi: Levent, 209 Büyükdere Caddesi, Tekfen Tower, No: 4, Posta Kodu: 34394i Beşiktaş/İstanbul

Kanada İstanbul Fahri Konsolosluğu yakınlarından geçen otobüs hatları:

Hat Adı

Yön

15TA

Mecidiyeköy Viyadük

25G

Taksim

27E

Şirintepe

27SE

Seyrantepe/ Merkez 27se-41s-41st Yönü

27T

Şirintepe

29

İstinye Dereiçi

29A

Ata Caddesi

29C

Tarabya Üstü/ Son Durak Yönü

29D

Kabataş

29E

Maslak Gazeteciler Sitesi

29P

Poligon Mahallesi

40B

Sarıyer

41AT

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü

41E

Kabataş

41SM

4.Levent Metro

42

Bahçeköy/ Son Durak Yönü

42M

Bahçeköy/ Son Durak Yönü

64Ç

Emniyettepe

121A

Çifteçınarlar

121B

Kavacık Aktarma

TOP ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp