Kanada Vizesi Başvuru Formu 2022

Kanada Vize Başvuru Formu Hakkında Bilgi

Kanada’ya seyahat etmek isteyen kişi seyahat amacına göre vize başvurusunda bulunmalıdır. Seyahat edecek olan kişi vize başvurusu için öncelikle seyahat amacına uygun Kanada vize başvuru formu doldurmalıdır.

Kanada vize başvuru formu, Kanada Konsolosluğu tarafından hazırlanmıştır. Kanada vize başvuru formu, Kanada Konsolosluğu’nun vize başvurusunda bulunacak kişi hakkında bilgi sahibi olmasını sağlamaktadır. Bundan dolayı vize başvuru formunun doldurulması zorunludur.

Vize başvuru formunun eksiksiz, gereğe uygun, doğru doldurulması ve gerekli evraklar arasında eklenmesi gerekmektedir. Kanada Konsolosluğu başvuru sahibi hakkındaki detaylı bilgiye bu form sayesine ulaşmaktadır. Bundan dolayı bu form gerçeğe uygun şekilde doldurulmalıdır. Bu formu doldurduktan sonra imzalamalısınız. Formu imzalayarak formdaki bilgilerin doğruluğunu kabul etmiş olursunuz. Kanada Konsolosluğu bu belgedeki bilgilerle talep edilen diğer belgelerde bulunan bilgileri karşılaştırmaktadır. Bundan dolayı en ufak uyuşmazlıkta vize başvurusunu reddetmektedir. Bu form remi bir belge niteliğinde olduğundan belgede sahtecilikten sizi şikayet edebilir.

Kanada vize başvuru formu uluslararası olarak kullanılan resmi bir belge niteliğindedir. Bundan dolayı amacına ve gerçeğe uygun doldurulmalıdır. Sahte bilgi verilmesi suç unsuru taşımaktadır. Bu formda verilen asılsız bilgiler vize işlemlerinizin yanmasına neden olur ve aynı zamanda ceza alabilirsiniz. Kanada vizesi başvuru formunda yapılan usulsüzlükler sonraki başvurunuzda da karşınıza çıkabilmektedir. Bu formda yapılan usulsüzlükler para cezası gibi muhtemel cezalar almanızı sağlamaktadır.

Bu formun gerçeğe uygun doldurulması ve imzalanması ile vize süresi sonunda ülkeden çıkacağınızın teminatını vermiş olursunuz. Bu formda yer alan bilgiler şu şekildedir;

 • Adınız
 • Soyadınız
 • Doğum yeriniz ve doğum tarihiniz
 • Mesleğiniz
 • İkamet adresiniz
 • Telefonunuz
 • E-postanız
 • Uyruğunuz
 • Kanada’ya giriş tarihiniz
 • Kanada’da kalacağınız süre
 • Pasaport Türünüz
 • Pasaport numaranız
 • Pasaportun verildiği yer
 • Kanada’da ikamet edeceğiniz yer
 • Seyahat nedeniniz
 • Ne ile seyahat edeceğiniz

Kanada Vizesi Başvuru Formu Nereden Alınır?

Kanada vizesi başvuru formu Kanada’ ya seyahat etmek isteyenlerin vize başvurusunda bulunmadan önce almaları gereken bir formdur.

Kanada vize başvuru formunu Kanada Büyükelçiliği’ nin resmi web sitesinden, Kanada Konsolosluklarının resmi web sitelerinden ya da konsolosluklar tarafından yetkilendirilmiş vize danışmalığı yapan firmalardan elden olarak alınabilir. Kanada vize başvuru formu olmadan yapılan vize başvuruları Kanada Büyükelçiliği tarafından kabul edilmemektedir. Vize başvuru aşamasının en önemli kısımlarından biri vize başvuru formunun doldurulmasıdır. Kanada Büyükelçiliği vize başvuru formlarını resmi bir evrak olarak görüp bu şekilde işleme alırlar ve form üzerinde yapılan hataları kabul etmezler. Bu sebeple form üzerinde hatalı ve aldatıcı bilgiler olmamalı cevap verilmeyen bir bölüm bırakılmamalıdır. Vize başvuru formunda yer alana bilgilerle vize başvuru dosyasında yer alan evrakların birbirleriyle örtüşmesi bir tutarsızlık olmaması gerekir. Vize danışmanlığı yapan firmalardan vize başvuru formunun doldurulma aşamasında destek alınarak formda olabilecek hataların da önüne geçilmiş olur.

Kanada Vize Başvurusu Formu Nasıl Doldurulur?

Kanada e-vize, eski vize başvuru işleminden farklı olarak, Elektronik Seyahat Yetkilendirmek (ETA ) başvuru online olarak yapılmakta. Uçuşla gerçekleştirilecek her seyahatin resmî bir ETA olmalıdır. Başvuru ailenin tüm üyesi için tek seferde yapılabilir ve başka kişinin yerine ETA başvuruları yapmak mümkündür. Kanada Devleti resmî sitesi üzerinde başvuru formu doğru olarak doldurmak gerekmektedir. Bu form site üzerinden indirebilir, reşit olmayan için başvuru işlemini veli ya da vasisi yapmalı. ETA'ya sahip olmayn hiç kimse, çocuk da dahil, Kanada sınırına alınmamakta.
Kanada Online Vize Başvuru (ETA) formu doldururken pasaportun ait olduğu ülkenin, pasaport da belirtilen milliyet, pasaport numarası, kimlik bilgisinin, pasaportun veriliş tarihi ve yerinin, medeni durum, kişisel istihdam bilgisinin doldurulması gerekmekte. İstenen bilgiler eksiksiz ve hatasız şekilde tamamladıktan sonra uçuş bilginizi detaylıca formda belirtmelisiniz ve iletişim bilginize de yer vermelisiniz. Form doldurulduktan sonra onaylanmalı. Sonrasında ise mailiniz gelecek olan doğrulama kodu beklemelisiniz. Genelde ETA başvuruları hızlı bir şekilde onaylanır ve seyahat tarihlerine yakın bir tarihlerde başvuru yapılabilir. E-postanız gelen bilgilendirmek talimatı doğrultusunda pasaportunuz başvuru numarası ve gerekli detayını kullanarak ETA başvuru durumunu kontrol edebilirsiniz. ETA , 5 yıl boyunca pasaportun geçerliliğinin devam etme koşulu ile geçerliliği sürdürecektir. ETA başvuru formu doldururken ödeme yaptıktan sonra işleminizi geri alamaz veya da düzenleyemezsiniz.

Vize Türlerine Göre Kanada Vizesi Başvuru Formu

Vize türlerine göre Kanada vizesi başvuru formu alınmadan önce yapılacak olan seyahatin içeriğine karar verilmelidir. Seyahat türlerine göre hazırlanan vize başvuru formlarını Kanada Büyükelçiliği’ nin resmi web sitesinden, Kanada Konsolosluklarının resmi web sitelerinden ya da konsolosluklar tarafından yetkilendirilmiş vize danışmalığı yapan firmalardan elden olarak alınabilir. Büyükelçiliğin vize başvurularında vize başvuru formlarını doldurulmasını istemelerindeki amaç yapılacak olan seyahat ile ilgili tüm bilgileri almak ve ülkelerine giriş yapacak olan kişinin ne amaçla geleceği ve kimlik belgilerini almaktır. Kanada vize başvuru formlarında vizelerin sürelerine göre farklılıklar olmaktadır.

Kanada vizeleri genel olarak kısa süreli ve uzun süreli vizeler olarak ikiye ayrılırlar. Vize başvuru formları da içerikleri bakımından kısa süreli vize başvuru formu ve uzun süreli vize başvuru formu olarak iki çeşit hazırlanmıştır.

Vize başvuru formunun doldurulması aşamasında vize danışmanlığı yapan konusunda uzman bir firma ile görüşerek form üzerinde olabilecek hatalarında önüne geçilmiş olunur.

Kanada Turistik Vize Başvuru Formu

Kanada turistik vize başvuru formu Kanada’ ya yapılması planlanan turistik bir seyahat öncesinde doldurulur. Turistik vize başvuru formunu Kanada Büyükelçiliği’ nin resmi web sitesinden, Kanada Konsolosluklarının resmi web sitelerinden ya da konsolosluklar tarafından yetkilendirilmiş vize danışmalığı yapan firmalardan elden olarak alınabilir.

Kanada’ ya yapılan turistik seyahatlerde alınması gereken vize kısa süreli bir vize türü olduğu için doldurulması gereken vize başvuru formu da kısa süreli vize başvuru formu olacaktır.

Kanada turistik vize başvuru formu doldurulurken başvuru formunda yer alacak bilgilerde hata ve eksiklik olmamasına, vize başvurusu esnasında teslim edilecek diğer evraklar ile bir tutarsızlık yaşanmamasına dikkat edilmelidir. Hatalı ve eksik bilgiler ile doldurulan vize başvuru formlarının olduğu turistik vize başvuruları konsolosluk yetkilileri tarafından olumsuz olarak yanıtlanmaktadır. Böyle bir durum yaşanmaması için vize başvuru formunun doldurulma aşamasında ve diğer vize başvuru işlemlerinin gerçekleştirilmesinde vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alınarak olabilecek olumsuzluklar engellenebilir.

Kanada Ticari Vize Başvuru Formu

Kanada turistik vize başvuru formu Kanada’ da yapılması planlanan iş görüşmesi, kongre, ticari fuar, ve eğitimlere katılım sağlanabilmesi için seyahat öncesinde doldurulur. Ticari vize başvuru formunu Kanada Büyükelçiliği’ nin resmi web sitesinden, Kanada Konsolosluklarının resmi web sitelerinden ya da konsolosluklar tarafından yetkilendirilmiş vize danışmanlığı yapan firmalardan elden olarak alınabilir.

Kanada’ ya yapılan ticari amaçlı seyahatlerde alınması gereken vize kısa süreli bir vizedir ve çalışma vizesi ile karıştırılmamalıdır. Ticari vizeler kısa süreli vize türlerinden olduğu için doldurulması gereken vize başvuru formu da kısa süreli vize başvuru formu olacaktır.

Kanada ticari vize başvuru formu doldurulurken başvuru formunda yer alacak bilgilerde hata ve eksiklik olmamasına, vize başvurusu esnasında teslim edilecek diğer evraklar ile bir tutarsızlık yaşanmamasına dikkat edilmelidir. Hatalı ve eksik bilgiler ile doldurulan vize başvuru formlarının olduğu ticari vize başvuruları konsolosluk yetkilileri tarafından olumsuz olarak yanıtlanmaktadır. Böyle bir durum yaşanmaması için vize başvuru formunun doldurulma aşamasında ve diğer vize başvuru işlemlerinin gerçekleştirilmesinde vize danışmanlığı yapan firmalardan destek alınarak olabilecek olumsuzluklar engellenebilir.

TOP ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp