Kanada Vize Randevusu

Kanada Vize Randevusu 2022

Kanada’ya seyahat edecek olan kişinin ilk olarak seyahat amacını belirlemesi gerekmektedir. Daha sonra ise vize kategorisini belirlemeli ve bu kategoriden vize başvurusu yapması gerekmektedir. Vize başvurusu için öncelikle Kanada vize başvuru formu doldurulmalı daha sonra ise vize başvuru randevusu almalıdır.

Kanada Konsolosluğu, Ağustos 2018 tarihinden önce parmak izi uygulaması olmadan vize başvurularını kabul etmekte ve değerlendirmekteydi. Bundan dolayı vize başvurusu yaparken randevu alınmasına gerek kalmamaktaydı. Ancak Ağustos 2018 tarihinden sonra Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları parmak izi uygulamasına tabi edilen ülkelerden birisi oldu. Vize başvuru formu doldurulduktan sonra artık parmak izi vermek için Kanada Konsolosluğu’ndan randevu almak zorunlu kılınmıştır.

Kanada randevu tarihini ve saatini kendinize en uygun saat ve tarihte seçmelisiniz. Çünkü Kanada Konsolosluğu randevusuz vize başvurusu kabul etmemektedir. Ölüm gibi acil durumlar olmadan Kanada Konsolosluğu’nda randevusuz vize başvuru yapılmamaktadır. Vize randevu tarihi size en uygun zaman olmalıdır. Randevu saatini ve tarihini kaçırmanız durumunda baştan başvuru yapmanız gerekmektedir. Vize randevusu biyometrik veri verileceğinden dolayı zorunludur.

Kanada Konsolosluğu vize başvuru randevularını genellikle 3 ile 5 iş günü sonrasına vermektedir. Ancak bu süre vize başvuru yoğunluğuna göre farklılık göstermektedir. Vize kategorisi fark etmeksizin başvuruda bulunacak herkes randevu almalıdır. Randevuya gelmemeniz ya da kaçırmanız durumunda vize başvurunuz kabul edilmemektedir.

Kanada Vize Randevusu Hakkında

Kanada Konsoloslukları, başvuruları eskiden parmak iz uygulaması olmadan, kabul edilip değerlendiriyordu. Bu sebeple Kanada vize başvurusu yaparken, randevu almanıza gerek kalmıyoridi. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, Kanada vize başvurusu yaparken, 2021 yılı ağustos ayından sonra parmak iz uygulamasına tabii olan ülkeden birisi oldu. Hazırlanan başvuru dosyalarından sonra, parmak izi vermek için Kanada Konsolosluğunda randevu almanız gerekmektedir. Kanada vizesi randevu alma işlemleri öncelikle, Kanada vize başvuru merkezi sitesinde, Biyometrik işlem sayfasına girmeniz gerekmekte. Burada karşınıza randevu alma için tıklayın, yazısı altında, Ankara ve İstanbul seçeneği karşınıza çıkacaktır. Nerede müracaat gerçekleştirilecekse, o il tercih etmeniz ile randevu alma işlemleriniz başlamış olacaktır.
Kanada vizesi randevu alma işlemleri, sizi randevu bilginizin olduğu sayfaya yönlendirme ile devam edecektir. Daha önce kaydınız varsa yeniden kayıt yaptırmak gerekmez, fakat kayıt yok ise, yeni baştan kayıt yaptırmak gerekecektir. Kayıt işlemini tamamlandıktan sonra, Kanada vizesi randevu alma sayfası tekrardan yönlendirilirsiniz. Burada parmak iz vereceğiniz il tercih etmeniz gerekmekte. Örneğin müracaat yeri İstanbul olarak tercih ettiyseniz, parmak iz uygulaması vereceğiniz yerde karşınıza İstanbul olarak çıkacakdır.
Sonra kaç kişi başvuru yapıyorsa, o kadar kişinin sayısı girmeniz gerekmekte. Vize kategori kısmı, “Biyometrik Enrolment” olarak tercih edilme gerekmekte. Devam butonu ile beraber, kişisel bilginizi isteyen sayfa ile karşılaşacaksınız. Bilginizi girdikten sonra Kanada vizesi randevu alma işlemi ilk basamağı tamamlanmış olacakdır.

Kanada vize randevusu nasıl alınır diyorsanız eğer öncelikli olarak vize türünüzü belirleyerek buna göre bir belge hazırlığı yapmanız gerekmektedir. Belgelerinizi tamamladıktan sonra randevu verme yetkisi olan herhangi bir yeri arayarak ya da internet üzerinden randevunuzu alabilirsiniz.

Randevu alırken belgelerinizin eksiksiz olması oldukça önemli bir noktadır. Çünkü randevu zamanına kadar hazırlarım diye düşünüyorsanız belki de randevunuz ertesi günü için sizlere verilebilir. VFS Global sitesi üzerinden güvenilir ve en hızlı şekilde Kanada vize randevusu alabilirsiniz.

Kaç kişi vize başvurusu yapacak iseniz ona göre vize randevusu almalısınız. Yani başvuru yapacak herkes için ayrı ayrı randevu alınmalıdır. Randevu tarihinde ve saatinde gerekli belgeler ve vize harç ücreti ödenmiş şekilde randevu aldığınız Kanada Konsolosluğunda ya da vize başvuru merkezinde bulunmalısınız. Biyometrik verileriniz ve belgeleriniz alındıktan sonra Kanada vizesi başvurunuz incelemeye alınır. Başvurular yoğunluğa göre 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Kanada vize randevusu basit bir şekilde internet üzerinden gerçekleştirebileceğiniz bir işlemdir. Tek yapmanız gereken başvuru için gerekli olan evrakları tamamladığınız anda randevu almaktır. Evraklarınızın eksiksiz olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Aksi taktirde randevu saatinizde gittiğinizde vize almanız mümkün olmayarak tekrardan bir randevu almanız gerekir.

Kanada vizesi farklı amaçlarla gidecek olan kişilere göre farklı olarak verilmektedir. Çeşitli türleri bulunan vizelerin en çok alınanı turistiktir. Ticari, eğitim, ziyaret gibi farklı seçenekleri bulunan vizelerin her biri için farklı evraklar istenmektedir.

2022 Kanada Vize Randevusu

Kanada vize başvurusunda bulunmak için Kanada konsolosluğunun resmi internet sitesindeki Kanada vize başvurusu bölümünden Kanada vize başvuru formu doldurulması ve Kanada vize randevusu alınması gerekmektedir. Kanada vize randevusu için öncelikle Kanada’ya yapacağınız seyahat türünü belirleyerek vize tipini seçmeniz gerekmektedir. Kanada vize başvurusunda en önemli adım ise Kanada konsolosluğunun resmi internet sitesindeki Kanada vize başvuru formunu doldurmaktır. Kanada vize onayı almak için Kanada vize başvuru formu eksiksiz, hatasız ve doğru beyanlarla doldurulmalıdır. Daha sonra Kanada resmi vize merkezi sitesinden Kanada vize randevu ücreti yatırıldıktan sonra randevu alma işlemine geçilmelidir. Kanada vize randevusu, parmak izinizin alınması için Kanada konsolosluğunun resmi web sitesinden alınmalıdır.

Kanada Vizesi Randevu

Kanada Konsoloslukları, başvuruları eskiden parmak izi uygulama olmadan, kabul edip değerlendiriyordu. Bu sebeple Kanada vize başvurusu yaparken, randevu almaya gerek kalmıyordu. T.C. vatandaşı, Kanada vize başvurusu yaparken, 2022 yılı ağustos ayından sonra parmak izi uygulaması tabii olan ülkeden birisi oldu. Hazırlanan başvuru dosyası sonra, parmak izi vermek için Kanada Konsolosluğunda randevu almak gerekmektedir.

Kanada Vize Randevuları Ne Zaman Açılacak?

Kanada vize randevusu ne zaman açılacak diye merak edenler için başvurular mayıs ayından bu yana devam etmektedir. İstanbul ve Ankara üzerinden gerçekleştirilebilecek olan vize alımları için randevuların açık olup olmadığının tam detaylı bilgisini VFS Global web sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz. Yine bu site üzerinden de randevu alımları açıksa randevu işlemleriniz gerçekleştirebilirsiniz.

Pazartesi gününden cuma gününe kadar sabah 8’den akşam 16.45’e kadar konsolosluklara giderek randevu alabilirsiniz. Onun dışında web sitelerinden 7/24 randevu alma şansınız bulunmaktadır.

Kanada Vize Randevusu Veriyor mu?

Kanada'ya  her yıl Türkiye'den binlerce Türk vatandaşının gidip döndüğü bir Kuzey Amerika ülkesidir . Her gün kanada vize RANDEVUSU veriyor mu ? gibi birçok soru arama motorlarına yazılıyor ve birçok insan bu sorunun cevabını büyük merakla ince detayına inerek araştırıyor . Kuzey Amerika'nın bir ülkesi olan kanada Türkiye 'ye 7 saat 55 dakika uzaklıktadır ve giden veya gidecek olan birçok Türk vatandaşının merak ettiği Kanada 'ya  vizesiz gidilebilir mi ? Vize randevusu veriyor mu ? Vize randevuları nasıl alınır ?  gibi birçok soruya cevap arıyor evet kanada türk vatandaşlarına vize randevusu veriyor . Kanada'ya vizesi bulunmayan hiçbir  Türk vatandaşı gidemez  pasaport türü ne olursa olsun her türk vatandaşı kanada'ya gitmek için vize almak zorundadır aksi takdirde kanada sınırları içerisine alınmaz . Yani kanada'ya gitmek isteyen bordo pasaportlu bir türk vatandaşı ile gri ya da yeşil pasaportlu bütün vatandaşlar vize işlemine tabi tutulur 

Kanada Vize Randevusu İşlemleri

Kanada vize randevusu alma işlemi öncelikle, VFS globl Kanada vize başvuru merkezlerinin sitesinde, Biyometrik işlem sayfasına girmeniz gerekmekte. Burada karşınıza randevu almak için tıklayınız, yazısı altında, Ankara ve İstanbul seçeneği karşınıza çıkacaktır. Nereden müracaat gerçekleştirilecek ise, o şehri tercih etmeniz ile randevu alma işlemi başlamış olacaktır.
Kanada vize randevusu alma işlemi, sizi randevu bilginizin olduğu sayfaya yönlendirmesi ile devam edecek. Daha önceden kaydınız var ise yeniden kayıt yaptırmanıza gerek yoktur, ancak kaydınız yoksa, yeni baştan kayıt yaptırmak gerekecektir. VFS global sitesi yapılan kayıt, 30 gün içinde silinmektedir. Kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra, Kanada vize randevu alma sayfası tekrardan yönlendirilirsiniz. Buradan parmak izi vereceğiniz şehri tercih etmeniz gerekmekte.

Kanada Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Kanada Konsolosluğu, başvurusu eskiden parmak iz uygulaması olmadan, kabul edip değerlendiriyoridi. Bu nedenle Kanada vize başvurusu yaparken, randevu almanız gerek kalmıyordu. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, Kanada vize başvurusu yaparken, 2021 yılının ağustos ayında sonra parmak izi uygulaması tabii olan ülkeden birisi oldu. Hazırlanan başvuru dosyasında sonra, parmak izi vermek için Kanada Konsolosluğunda randevu almanız gerekmekte. Kanada vizesi randevu alma işlemini öncelikle, Kanada vize başvuru merkezi sitesinde, Biyometrik işlem sayfasına girmeniz gerekmekte. Burada karşınıza randevu almak için tıkla, yazsının altında, Ankara ve İstanbul seçeneği karşınıza çıkacaktır. Nereye müracaat gerçekleştirecekse, o ili tercih etmek ile randevu alma işlemi başlamış olacaktır.
Kanada vizesi randevu alma işlem, sayfaya yönlendirme ile devam edecektir. Daha öncede kaydınız varsa yeniden kayıt yaptırmak gerekmez, fakat kayıt yok ise, yeni baştan kayıt yaptırmak gerekecektir. Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra, Kanada vize randevusu alma sayfasına tekrardan yönlendirilirsin. Burada parmak iz vereceğiniz ili tercih etmek gerekmektedir. Örneğin müracaatı yerini İstanbul olarak tercih ettiysenz, parmak izi uygulaması vereceğiz yer de karşınıza İstanbul olarak çıkacakdır. Kanada vize randevu almak işlemi, sizi randevu bilginizin olduğu sayfaya yönlendirme ile devam edecektir. Daha önce kaydınız varsa yeniden kayıt yaptırma gerekmez, fakat kayıt yok ise, yeni baştan kayıt yaptırmak gerekecektir. Gerekli prosedürleri uygulayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

2022 Kanada Vize Randevusu Almak İçin Neler Yapılır?

Kanada vize randevusu almak için Kanada yasaları tarafından belirlenmiş olan belge ve evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Kanada vize başvurusu için seyahatinizden 2 ay önce randevu tarihinizi almaya özen göstermelisiniz. Aksi takdirde yoğunluk sebebiyle randevu alımlarında çeşitli sıkıntılar meydana gelebilmektedir. Kanada vize randevusu, Kanada vize tipine göre her kişi için ayrı ayrı alınmalıdır. Kanada vize randevusu alındıktan sonra gerekli tüm belgeler eksiksiz olarak Kanada vize başvuru merkezine teslim edilmelidir. Kanada vize randevusu Kanada konsolosluğunun resmi internet sitesi üzerinden alınmaktadır. Kanada İstanbul Başkonsolosluğu, Kanada vize randevusu için belirli bir saat aralığı belirlemiştir. Bu aralık, 09:30 ile 12:00 arasındadır. Kanada vize randevusunu telefonla almak istiyorsanız hafta içi 09:30 – 12:00 saatleri arasında başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Kanada Vize Randevusu Nereden Alınır?

Bir Kuzey Amerika ülkesi olan Kanada ya gitmek isteyen Türk vatandaşlarını ilgilendiren bir diğer konu ise Kanada vize randevusu nereden nasıl alınır ne yapılmalıdır ? ya da Randevu konsoloslukta mi alınır ? Anlaşmalı şirketler nelerdir ya da baş konsoloslukta mi alınır ? Gibi pek çok soruya cevap vereceğiz  öncelikle kanada'ya gitmeden öncelikle vize randevusunu iki türlü alabilirsiniz internet üzerinden ya da konsolosluktan eğer internet üzerinden alacaksanız kanada konsolosluğunun anlaşmalı olduğu kurumlardan biri  olan GFS Global şirketinin internet sayfası ya da anlaşmalı olduğu bir diger kurum olan VFS Global şirketinin internet sitesinden randevunuzu alabilirsiniz . 
Eğer kendiniz gidip almak istiyorsanız Kanada konsolosluğudan parmak izi sistemi ile başvurabilirsiniz ya da Kanada baş konsolosluğundan vize randevusu alabilirsiniz . İnsanlar genel olarak konsolosluğun anlaşmalı olduğu şirketlerden başvurmayı tercih ediyor olsalar da  her iki şekilde de randevu alabilirsiniz .

Kanada Vize Randevusu Kaç Gün Sonraya Veriliyor?

Kanada’ya gitmek için almanız vize almanız gerekmektedir. Vize alabilmek için de önceden randevusu almalısınız. Tüm evrakları tamamlamış olduktan sonra çok basit bir şekilde internet üzerinden randevu işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada vizesi için randevu almak istediğinizde sizlere yoğunluğa göre bir tarih verilecektir. Oldukça kısa sürelerde verilecek olan randevular en yakın tarih olarak belirlenerek sizlere verilir. Bazı durumlarda gün içerisine bile verilme olasılığı olan randevular, 3-4 gün sonrası için de verilebilir.

Kanada Vize Randevu Sorgulama

Kanada vize randevu sorgulama işlemlerinizi çok kolay bir şekilde internet üzerinden gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Bunun için randevu almış olduğunuz platform sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. VFS Global sitesi üzerinden randevunuzu sorgulayabilirsiniz.

Randevunuzu sorgulamak için yapmanız gereken diğer yöntem de vize ile ilgili olan yetkili mecraları aramaktır. Büyükelçilik ya da konsolosluk gibi yerleri arayarak bilgi alabilirsiniz. Bazı durumlarda telefon ile işlem gerçekleştirilememe olasılığı olduğundan dolayı en doğru yöntem web sitesi üzerinden bakmaktır.

Kanada Vize Randevu Tarihi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Kanada vize randevu tarihi değiştirme işlemleriniz için randevu alma işlemi gerçekleştirdiğiniz yöntemlerin aynısını uygulayabilirsiniz. Herhangi bir sebepten dolayı randevu tarihinizde vize almak için konsoloslukta bulunamayacaksanız eğer tarihini değiştirmeniz gerekmektedir.

Vize randevu tarihinizde değişiklik yapmak istediğiniz zaman VFS Global web sitesi üzerinden randevu tarihinizde değişiklik yapabilirsiniz. Ya da dışişleri bakanlığının olan konsolosluk web sitesi üzerinden de kimlik numaranız ve de randevu tarihinizle randevunuzu sorgulayarak tarih değiştirme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Vize Randevusu Nasıl Sorgulanır?

Kuzey Amerika ülkesi olan Kanadaya gitmek isteyen Türk vatandaşlarının araştırdığı bir diğer soru ise Kanada vize randevusu aldıktan sonra randevu nasıl sorgulanır ? Ya da randevumuz hakkın da nasıl  detaylı bilgi alabiliriz ? Bu soruya cevap arayan bireyler eğer konsolosluk ile anlaşmalı olan şirketleri yani VFS Global şirketi ya da VFS Global şirketlerini tercih ettilerse şirketlerin internet sitelerinden bilgi alabilir  randevularınızı sorgulayabilirsiniz  . Kanada  Konsolosluğundan  ya da Kanada  Baş konsolosluğundan  vize randevusu aldıysanız Kanada konsolosluklarının 2021 yılında geçmiş olduğu parmak izi sistemi ile randevu almışsınızdır  randevu alırken parmak izi izi okuttuktan sonra size vize randevunuzu sorgulayabilmeniz için bir fiş ve üzerinde bir Tracking ID ile vize randevunuzu sorgulayabilirsiniz bilgi alabilirsiniz . Konsolosluktan aldığınız fişi kaybetmemenizi tavsiye ederiz çünkü kaybettiğimiz takdirde yeniden fiş almanız gerekecektir yani bu da sizi uğraştıracaktır bundan ötürü konsolosluktan aldığınız hiçbir belgeyi kaybetmeyin ve saklayınız .

Kanada Vize Randevusuna Gecikirsem Ne Olur?

Kuzey Amerika'nın bir ülkesi olan Kanadaya gitmek isteyen Türk vatandaşlarının araştırdığı bir diğer soru ise : Kanada vize randevusuna geç kalırsam ne olur ? Öncelikle vize randevusuna geç kalınca o gün içerisinde randevuya giremezsiniz  aldığınız randevu yanar aynı zamanda randevu ücretiniz de yanmaktadır yani hem maddi açıdan bir kayıp yaşamış bununla kalmamış zaman da kaybetmiş olursunuz . Bir kez daha randevu alırsınız tekrardan bir miktar para ödemeniz gerekir ancak vize randevusu aldığınız günün ertesi günü olmayacaktır en erken 15 gün sonrasına randevu verilir . Vize randevunuza geç kaldığımız takdirde en az 15 günlük bir kaybınız söz konusudur tabiki bununla da kalmaz bazı konsolosluklar çalışma temposuna bağlı olarak 30 gün sonrasına bile randevu verebilir yani bu da 1 aylık bir zaman kaybı demektir ve  15 günlük ya da 30 günlük bir zaman kaybı seyahat planlarınızı büyük ölçüde bozacaktır bundan ötürü vize randevunuza geç kalmamanızı ve planlı olmanızı öneririz .

Kanada Vize Randevu Ücreti

Kanada vize randevu ücreti genel olarak her sene değişiklik göstermektedir. Belirlenen ücretlerin dışında randevu alımları bazı durumlarda acente gibi yerleri tercih ettiğiniz zaman cüzi miktarlarda daha yüksek alınabilmektedir.

Başvuru ücretleri 172,5 olarak belirlenmiştir. Bu ücret her bir başvuru için ayrı ayrı alınmaktadır. Birden fazla başvuruda bulunduysanız eğer bu durumda da işlem ücretlerinde değişiklikler olabilir. Bunun dışında vize alırken ödemeniz gereken bazı tutarlar bulunmaktadır. Vize işlemleri tercih etmiş olduğunuz vize türüne göre değişiklik göstermektedir.

Kanada Vize Randevu İptali

Kanada vize randevusu iptali için çok fazla uğraşmanıza gerek yoktur. Çok basit bir şekilde alınabilen randevuların tarihini değiştirmek, ya da iptalini yapmak da bir o kadar basit bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Randevu iptal işlemleriniz de tıpkı randevu alma işlemleriniz ile aynı şekilde gerçekleştirilmektedir. Randevu aldığınız site üzerinden iptal bölümünü bularak randevunuzu iptal edebilirsiniz. Dilerseniz konsolosluk iletişim numarasını arayarak da iptal işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

TOP ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp