×

Archives

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Portekiz

Almanya Schengen Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Almanya Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Portekiz Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Vize Başvurusu

Portekiz Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize başvuru işlemleri

Oturum

Portekiz'de oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Portekiz vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Form & Dilekçe

Portekiz Vize Başvuru Formu, Portekiz Vize Dilekçesi

Konsolosluk

Portekiz Başkonsolosluğu, Portekiz Büyükelçiliği

Portekiz Vizesi

 

Portekiz hükümeti çeşitli ziyaretler için T.C. vatandaşlarından vize talebinde bulunuyor. Kişiler Umuma Mahsus pasaport sahibi ise mutlaka vize almak zorundadır. Vize işlemleri konusunda diğer pasaportların belirli sürelerle muafiyetleri bulunuyor. Kişilerin almak istedikleri vizelere göre evraklarını çeşitlendirmesi gerekiyor. Bu evrakların listesi ise kişilere kurumlar tarafından verilebiliyor. Portekiz vize işlemleri için konsolosluklara evrak tesliminin yapılması gerekiyor. Vize ücretleri yatırıldıktan sonra evrak listenizi randevu tarihinde yatırabilirsiniz. Evraklar arasında pasaportun önemli olduğu unutulmamalıdır. Daha önceden vize almışsanız bu vizelerin de mutlaka detaylı olarak listelerde yer alması gerekiyor. Aynı zamanda pasaportun mutlaka seyahatin bitiminden sonra da geçerliliğini bir süre daha devam ettirmesi aranılan standartlar arasındadır.

 

Portekiz Vizesi Nasıl Alınır?

 

Portekiz vizesi alabilmek için öncelikle pasaport almanız gerekiyor. Pasaportun son 10 yıl içinde alınmış ya da yenilenmiş olması gerekiyor. Bunun yanında boş yaprağı da olması gereken önemli bir kriterdir. Portekiz vizesi için uygun fotoğraf da bulundurulması gereklidir. İşlemler sırasında kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli husus ise başvuru formudur. Başvuru formunun mutlaka belirtilen kriterlerde olması gerekiyor. İstenilen şekilde doldurulması ve seyahatin tüm detaylarının mutlaka belirtilmesi gerekiyor. Bunların yanında evraklar arasında seyahat sağlık sigortasının istenilen standartlarda olması da önemli bir kriter oluyor. Bu kritere göre sigortanın kişilerin seyahatlerini tam olarak kapsaması çok önemli bir detaydır.

 

Vize işlemleri sırasında evrakların güncel olması çok önemlidir. Tarihi geçmiş evraklar ve fotoğraflar konsolosluktan geri dönüyor ve güncelleri isteniyor. Bu durum da vize alım sürecinin uzamasına neden oluyor. Vize işlemlerini yaparken özellikle fotoğrafların biyometrik olmasına ve arka fonun da beyaz olmasına özen gösterilmesi gereklidir.

 

Portekiz Vizesi Ne Zaman Verilir?

 

Portekiz vizesinin verilmesi evrakların konsolosluğa teslim edilmesinden sonra 7 iş günü içerisinde gerçekleşiyor. Eğer bayram ya da hafta sonuna denk gelirse süreç uzayacaktır. Bu nedenle seyahatinizden bir ya da iki ay öncesinden işlem yaptırmanızda fayda vardır. Portekiz vizesi alacağınız zaman vize ücretlerini de eksiksiz yatırmalısınız. Ücreti yatırmadan belgelerinizi teslim edemiyorsunuz. Bu nedenle önce evrakları hazırlayın ve ücreti yatırın daha sonra da konsolosluğa evraklarınızı teslim edin.

 

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

ÜST