×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

Portekiz Vize

Portekiz Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın MY Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2021 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Portekiz Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Vize Başvurusu

Portekiz Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize başvuru işlemleri

Oturum

Portekiz'de oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Portekiz vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Form & Dilekçe

Portekiz Vize Başvuru Formu, Portekiz Vize Dilekçesi

Konsolosluk

Portekiz Başkonsolosluğu, Portekiz Büyükelçiliği

Portekiz Vizesi Nedir?

Portekiz hükûmeti çeşitli ziyaretler için T.C. vatandaşlarından vize talebinde bulunuyor. Kişiler Umuma Mahsus pasaport sahibi ise mutlaka vize almak zorundadır. Vize işlemleri konusunda diğer pasaportların belirli sürelerle muafiyetleri bulunuyor. Kişilerin almak istedikleri vizelere göre evraklarını çeşitlendirmesi gerekiyor. Bu evrakların listesi ise kişilere kurumlar tarafından verilebiliyor. Portekiz vize işlemleri için konsolosluklara evrak tesliminin yapılması gerekiyor. Vize ücretleri yatırıldıktan sonra evrak listenizi randevu tarihinde yatırabilirsiniz. Evraklar arasında pasaportun önemli olduğu unutulmamalıdır. Daha önceden vize almışsanız bu vizelerin de mutlaka detaylı olarak listelerde yer alması gerekiyor. Aynı zamanda pasaportun mutlaka seyahatin bitiminden sonra da geçerliliğini bir süre daha devam ettirmesi aranılan standartlar arasındadır.

Portekiz Vizesi Nasıl Alınır?

Portekiz eğitim ve turizm açısından en fazla tercih edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Her yıl binlerce Türk'ün Portekiz’e gitmek için vize başvurusunda bulunması kurumların ciddi anlamda yoğunluk yaşamasına neden olabilmektedir. Böyle zamanlarda vize işlemlerinin aksamaması için kişilerin seyahat tarihlerinden en az bir ay öncesinden vize işlemlerini yaptırması gerekmektedir. Vize başvurusu yapacak olan kişiler öncelikle pasaport çıkartmaları gerekmektedir.

Pasaport çıkartılırken en az 6 ay en fazla 10 yıl süreli olarak çıkarttırabilme şansınız bulunmaktadır. Portekiz bordo pasaport sahibi olan herkesten vize talebinde bulunmaktadır. “Portekiz vizesi nasıl alınır?” sorusu karşısında en çok önem verilmesi gereken en önemli husus vize başvuru formunuzu vize türüne uygun bir şekilde doldurulmuş olması gereklidir.

Aynı zamanda başvuru formu doldurulurken kişiler mutlaka belirtilen dile uygun bir şekilde bu formu doldurmak zorundadırlar. Bir diğer önemli faktör ise işlemler sırasında herhangi bir sorun çıkmaması için güncel evrak hazırlanmasıdır. Portekiz'e vize alırken her Türk vatandaşının kendim mesleki durumuna ve medeni durumuna uygun olarak evrak hazırlaması önem arz etmektedir.

Portekiz Vizesi Almak İçin Neler Yapılır?

Portekiz'e vize alabilmek için öncelikle pasaport almanız gerekiyor. Pasaportun son 10 yıl içinde alınmış ya da yenilenmiş olması gerekiyor. Bunun yanında boş yaprağı da olması gereken önemli bir kriterdir. Portekiz vizesi için uygun fotoğraf da bulundurulması gereklidir. İşlemler sırasında kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli husus ise başvuru formudur. Başvuru formunun mutlaka belirtilen kriterlerde olması gerekiyor. İstenilen şekilde doldurulması ve seyahatin tüm detaylarının mutlaka belirtilmesi gerekiyor. Bunların yanında evraklar arasında seyahat sağlık sigortasının istenilen standartlarda olması da önemli bir kriter oluyor. Bu kritere göre sigortanın kişilerin seyahatlerini tam olarak kapsaması çok önemli bir detaydır.

Vize işlemleri sırasında evrakların güncel olması çok önemlidir. Tarihi geçmiş evraklar ve fotoğraflar konsolosluktan geri dönüyor ve güncelleri isteniyor. Bu durum da vize alım sürecinin uzamasına neden oluyor. Vize işlemlerini yaparken özellikle fotoğrafların biyometrik olmasına ve arka fonun da beyaz olmasına özen gösterilmesi gereklidir.

Portekiz Vize Kaç Günde Çıkar?

Portekiz’e seyahat edecek olan kişilerin seyahat amaçlarına uygun Portekiz vizesi alması gerekmektedir. Portekiz vizesi alacak olan kişiler vize başvurusu yapmalıdır. Portekiz vize başvurusu yapacak olan kişiler ‘’Portekiz vize kaç günde çıkar’’ sorusunu merak etmektedir. Bu yazıda Portekiz vizesinin kaç günde çıkacağını cevaplandırdık.

Portekiz vizesi alacak olan kişiler başvurularını Portekiz vize başvuru merkezlerine ya da Portekiz Konsolosluğu’na yapmalıdır. Portekiz vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin başvurularını inceleme yetkisi Portekiz Konsolosluğu’na aittir. Portekiz vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin vize başvuruları ortalama 7 ile 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak Portekiz Konsolosluğu vize başvurularını sonuçlandırmak için herhangi bir süre kısıtlamasına tabi değildir.

Portekiz vize başvurularının sonuçlanma süresini uzatan durumlar aşağıda verilmiştir;

 • Başvuru yapılacak olan Portekiz vize türü; uzun süreli vize başvuruları daha detaylı incelendiği için daha uzun sürede sonuçlanmaktadır.
 • Başvuruda bulunacak kişinin eksik belge beyan etmesi,
 • Başvuruda bulunacak olan kişinin yüz yüze görüşmeye çağırması,
 • Portekiz Konsolosluğu yoğunluğu; Bazı dönemlerde Portekiz vize başvuru yoğunluğu oluşmaktadır.
 • Başvuru sahibinin eksik ya da hatalı bilgi vermesi

Portekiz Vizesi Ne Zaman Verilir?

Portekiz'e vizenin verilmesi evrakların konsolosluğa teslim edilmesinden sonra 7 iş günü içerisinde gerçekleşiyor. Eğer bayram ya da hafta sonuna denk gelirse süreç uzayacaktır. Bu nedenle seyahatinizden bir ya da iki ay öncesinden işlem yaptırmanızda fayda vardır. Portekiz'e vize alacağınız zaman vize ücretlerini de eksiksiz yatırmalısınız. Ücreti yatırmadan belgelerinizi teslim edemiyorsunuz. Bu nedenle önce evrakları hazırlayın ve ücreti yatırın daha sonra da konsolosluğa evraklarınızı teslim edin.

Portekiz Vize İşlemleri

Portekiz’e seyahat etmek isteyen kişilerin vize muafiyeti yoksa Portekiz vizesi almalıdır. Portekiz vizesi alacak olan Diplomatik Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport sahibi olan Türk vatandaşları 180 gün içerisindeki 90 günlük Portekiz vizesinden muaftır. Bu yazıda Portekiz vizesi alacak olan kişiler için ‘’Portekiz vize nasıl alınır’’ sorusu cevaplandırılmıştır.

Portekiz vizesi alacak olan Türk vatandaşları kısa süreli vize başvurularını yetkilendirilmiş vize başvuru merkezi olan AS Visa Solutions üzerinden yapabilir. Uzun süreli yani 90 günü geçen seyahatler için Portekiz vize başvuruları ise Portekiz’in Türkiye’deki temsilciliklerine yapılabilmektedir.

Portekiz vize başvurusu için öncelikle Portekiz seyahat amacına uygun vize türü seçilmelidir. Portekiz vize türünü seçen kişiler Portekiz vize başvuru formunu doldurmalıdır. Portekiz vize başvurusu yapacak olan herkes biyometrik parmak izi vermelidir. Bundan dolayı vize başvurusu yapacak kişiler Portekiz vize başvurularını şahsen yapmalıdır. Başvuru yapacak olan kişiler Portekiz vize başvurusu için randevu almalıdır.

Portekiz vize başvurusu yapacak olan kişiler başvuruda bulunmak için randevu tarihinde gerekli olan Portekiz vize belgeleri ile Portekiz vize başvurusu yapılacak olan yerde olmalıdır.

Portekiz Vize İşlemlerinin Tamamlanması

Portekiz vize türleri arasında birçok farklı alternatif bulunmaktadır. Ticaret vizesi, aile ve arkadaş ziyareti vizesi, turizm vizesi gibi çok çeşitli vizeler içerisinden hangi amaçla seyahat edecekseniz birini seçmeniz gerekmektedir. Vize türü seçimi son derece önemli olup birçok kişi turizm vizesi ile aile ve arkadaş ziyareti vizesinin birbirine karıştırmaktadır.

Bu nedenle vize alırken mutlaka profesyonel bir destek almanız da büyük bir önem taşımaktadır. Vize işlemleriniz sırasında herhangi bir problem yaşanmaması için vize merkezi olarak sizlere beklentilerinizin ötesinde bir hizmet sunuyoruz. Hem evraklarınızın hazırlanma sürecinde hem de bu evrakların teslim edilmesi aşamasında sizlere en iyi şekilde yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Portekiz Vize Randevusu

Portekiz seyahati düşünen tüm Türk Cumhuriyeti vatandaşlarının vize randevusu alması gerekiyor. Vize işlemleri sırasında mutlaka randevu tarihlerinin önceden alınmasına önem verilmelidir. Her türlü evrak hazırlama işleminden sonra bu tarihte konsoloslukta hazır beklemeniz gereklidir. Portekiz vize randevusu işlemi ile tüm evrakları teslim edebilir ve vize işlemlerinin tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Portekiz vize randevusu alırken dikkat etmeniz gereken noktalar şunlardır:

 • Portekiz vize randevusu yalnızca online işlemler ile alınabilmektedir.
 • Resmi sitede belirtilen e posta adresi kullanılarak randevu alınabilir.
 • Randevu almadan kuruma gidilmemelidir.
 • Randevu sırasında Biyometrik parmak izi istenebilir.
 • Bu süreçte sizlere vize ile ilgili olarak sorular sorulabilir.
 • Sorulan tüm sorulara vize türüne göre yanıt vermeniz gerekir.

Portekiz vize randevusunu almak bazen zor olabilmektedir. Vize işlemleri konusunda kurum son derece yoğundur. Bu nedenle de vize belgelerini teslim etmek için vize randevusu alacaksanız daha profesyonel firmalardan hizmet almanız büyük bir önem taşır. Profesyonel vize danışmanları sizin yerinize vize randevusunu alır ve daha sonra evrakları hazırlayarak gerekli teslim işlemlerini tamamlar.

Portekiz Vize Başvuru

Portekiz’e seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının Portekiz seyahat amacına uygun Portekiz vizesi alması gerekmektedir. Portekiz vizesi alacak olan kişiler Portekiz vize başvuru işlemlerini aşağıdaki yerlerde yapabilir.

 • Kısa süreli yani 90 günden az sürecek olan Portekiz seyahatleri için vize başvurusu Portekiz vize başvuru merkezi olan AS Visa Solutions şirketine yapılmalıdır.
 • Uzun süreli yani 90 günden fazla sürecek olan Portekiz vize başvuruları Portekiz’in Türkiye’deki temsilciliği olan Portekiz Konsolosluğu’na yapılmalıdır.

Portekiz vize başvuru işlemleri aşağıdaki şekilde yapılabilir.

 • Portekiz vize başvuru işlemleri için öncelikle Portekiz vize başvuru formu doldurulmalıdır.
 • Daha sonra vize başvurusu yapılacak olan yerden randevu alınmalıdır.
 • Portekiz vize randevu tarihine kadar vize başvurusu için gerekli olan evraklar hazırlanmalıdır.
 • Randevu tarihinde evraklar vize başvurusu yapılacak olan yerde yetkililere teslim edilmelidir.
 • Portekiz vize randevusu tarihinde ayrıca biyometrik veri verilmelidir.

Başvuruları inceleme yetkisi Portekiz Ankara Büyükelçiliği ve Portekiz İstanbul Başkonsolosluğu’na aittir. Başvurular vize türüne göre farklı olarak farklı sürelerde sonuçlanmaktadır. Başvuru yapacak olan kişilerin ayrıca Portekiz vize ücreti ödemesi gerekmektedir.

Portekiz Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Portekiz vize başvurusu nasıl yapılır sorusu vize alacak kişiler için en çok merak edilen konular arasında yer alır. Vize alabilmek için dikkat etmeniz gereken konu ilk olarak randevu almanızdır. Vize randevusunu almadan önce mutlaka vize türünü de belirlemeniz gerekir. Sonrasında gerekli evrakları hazırlayarak belge teslimine gereken özeni gösterecektir. Portekiz vize işlemleri sırasında şu detaylara dikkat etmeniz gerekir:

 • Vize evraklarınızın tam ve eksiksiz olması gerekir.
 • Vize başvuru formunun mutlaka vize türüne uygun olarak doldurulması gerekir.
 • Vize belgesinin hazırlanmasında profesyonel olarak destek alabilirsiniz.
 • Vize evraklarının hazırlanma sürecinde pasaportunuzda iki boş yaprak olmalıdır.
 • Vize belgelerinizi randevu gününde teslim etmelisiniz.

Tüm bunların yanında vize başvurusu için Portekiz konsolosluklarına ya da yetkilendirilen vize merkezlerine başvuru yapmanız gerekir. Belgelerin tam ve eksiksiz olması önemlidir. Aynı zamanda vize ücretlerinin de zamanında yatırılması gerekir. Vize belgeleriniz arasında banka dekontu da olmalıdır. Eksik evrak durumunda sizlerden ek olarak belge talebinde bulunulabilir. Bu durum da seyahatin gecikmesine neden olabilmektedir.

Portekiz'e Vize Başvurusu İşlemleri

Portekiz'e yapılan vize başvurusu, Portekiz’e seyahat amacına bağlı olarak farklı vize türlerine uygun olarak başlatılan bir süreci içerir. Seyahat amaçları doğrultusunda en uygun vize türü seçilerek başvuru yapılır.

Aile birleşimi, aile ziyareti, Erasmus, dil okulu, oturum izni ve daha birçok amaçla Portekiz’e gitmek isteyenler, Portekiz Schengen Vizesi’ne başvuruda bulunmak zorundadır.

Portekiz Schengen Vize başvurusu, Portekiz bir Avrupa Birliği üye ülkesi olduğu için 1995 yılından beri yapılabilmektedir. Schengen ülkeleri kapsamında olan Portekiz’e vize başvurunuz Portekiz'e Schengen Vizesi olarak da adlandırılabilmektedir.

Portekiz'e Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Portekiz'e vize başvurusu için büyük önem teşkil eden hazırlıklardan biri de gerekli evrakların beyan edilmesidir. Buna göre Portekiz vize başvurusu için gerekli evrak listesi şöyle sıralanabilir:

 • Portekiz vize başvuru formu (eksiksiz ve tamamen doğru bilgilerle doldurulmalıdır)
 • 2 adet fotoğraf (pasaport formatında
 • Pasaport ve daha önceki vizelerin birer kopyaları (ayrıca pasaportta en az iki boş sayfa)
 • Dönüş bileti için rezervasyon yapıldığına dair bir çıktı
 • Portekiz'e seyahatin amacını ve seyahat planını belirten bir dilekçe
 • Portekiz’de ne kadar kalınacağına dair konaklama yerinin rezervasyonu
 • Medeni durum belgesi (evlilik belgesi, doğum belgesi, eşler için ölüm belgesi)
 • Portekiz’de kalınacak süre boyunca başvuru sahibinin kendi giderlerini karşılayabileceğine dair kanıtlar (bankada yeterli miktarda para olduğuna dair dökümler, hesap hareketleri)


Ek olarak;

Başvuru sahibi eğer herhangi bir işte çalışıyorsa;

 • İş sözleşmesi
 • Son altı aylık döneme ait banka ekstresi
 • İşveren onay dilekçesi
 • Maaştan yapılan vergi kesintilerinin bir dökümü

Başvuru sahibi serbest meslek sahibi ise;

 • İşletme ruhsatının kopyası
 • Son altı aylık döneme ait iş yeri banka dökümü
 • Gelir vergisi beyannamesi

Başvuru sahibi öğrenci ise;

 • Öğrenci belgesi ve transkript
 • Kabul aldığı okul tarafından hazırlanmış davet mektubu

Başvuru sahibi emekli ise;

 • Son altı aylık döneme ait emeklilik beyanı

Portekiz Turistik Vize

Portekiz turizm açısından çok fazla ziyaret edilen ülkeler arasında yer alıyor. Bu ülkeyi gezmek ve yeni yerleri keşfetmek için Portekiz turistik vize almanız gerekiyor. Vize işlemleri sırasında hem evrak hazırlamak hem de bu evrakları randevuda teslim etmek büyük önem taşır. Portekiz vize işlemleri sırasında randevuyu mutlaka önceden almanız gerekiyor. Turistik vize işlemleri sırasında dikkat etmeniz gereken konular şunlardır:

 • Başvuru formunu turistik vizeye uygun olarak hazırlamalısınız.
 • Dilekçenizde gezmek istediğiniz yerleri özel olarak belirtmelisiniz.
 • Vize işlemleri sırasında mutlaka harçları turistik vizeye göre yatırmalısınız.
 • Seyahat acentenizden davetiye almalısınız.
 • Vize işlemlerinize seyahatten en az bir ay önce başlamanız gerekir.

Tüm bu detaylar göz önüne alınarak kısa süre içerisinde turistik vize alınabilir. Vize işlemleri sırasında herhangi bir sorun yaşanmaması için kişilerin profesyonel olarak danışmanlık hizmeti de alması mümkündür. Profesyonel danışmanlar her türden vize evrakının hazırlanmasında sizlere yüksek standartlarda hizmetler sunarlar. Portekiz vizesi yaklaşık olarak 7 iş günü içerisinde verilmektedir. Ancak vize için ek belge istenirse bu tarih biraz daha uzayabilir.

Portekiz Ticari Vize

Portekiz ticari vize işlemi bu ülkede iş kurmak isteyen kişilerin alması gereken vize türüdür. Ticari vize aynı zamanda kişilerin konferans, seminer, fuar gibi etkinliklere katılmak için de başvurabilecekleri vize türleri arasında yer alır. Portekiz ticari vize alacak olan kişilerin çok çeşitli evrak hazırlaması gerekmektedir. Bu vize işlemleri sırasında tüm belgelerinizin hem yeni hem de tam olması gerekiyor. Belgelerinizi teslim ederken de tek bir dosya halinde teslim etmeniz önemlidir. Ticari vize alırken standart belgeler yanında şu belgeleri de vermeniz gerekmektedir:

 • Şirket belgelerine yer verilmesi
 • Ticaret yapacağınız alan ile ilgili detaylı bilgiler
 • Ticaret sicil kaydı
 • Vergi levhası fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • İşverenseniz gerekli bilgiler
 • Kimlik belgesi fotokopisi
 • Biyometrik fotoğraf

Gibi birçok evrakın dosyada yer alması gereklidir. Portekiz ticari vize işlemleri sırasında banka dekontunu da dosyada bulundurmanız gerekiyor. Para yatırma işlemlerinde mutlaka ilgili bankalardan hizmet almanız gerekir. Danışmanlık hizmeti almak tüm bu süreçte profesyonellerin sizlere destek vermesini sağlar. Vize işlemleri evraklarınızın durumuna göre ortalama 7 iş günü içerisinde sonuçlanır.

Portekiz Konsolosluğu

Portekiz konsolosluğu birçok konuda kişilere hizmet veren kurumlar arasında yer almaktadır. Beklentilere en iyi şekilde yanıt veren Portekiz konsolosluğu son derece profesyonel bir şekilde hareket etmektedir. Bu süreçte hem kendi vatandaşlarına hem de diğer ülkelerin vatandaşlarına hizmet sunmaktadır. Kalite standartları yüksek bir danışmanlık hizmeti alarak bu kurumdan en iyi şekilde vize belgesi alabilirsiniz. Portekiz Konsolosluğu görevleri arasında şunlar yer alır:

 • Kendi vatandaşlarının ölüm ve doğum belgeleri
 • Pasaport çıkartma ve yenileme
 • Evlenme ve boşanma evraklarının hazırlanması
 • Resmi evrak tasdik işlemleri
 • Kimlik çıkartma ve yenileme işlemleri
 • Askerlik işlemleri

Gibi birçok belge işinde kendi vatandaşlarına hizmet veren bir kurumdur. Buna ek olarak vize işlemlerinde profesyonel davranılması da kurumun sorumluluğu arasındadır. Türk vatandaşları vize belgelerini bu kurumdan almak durumundadır. Tüm belgelerini eksik olmayacak şekilde bu kuruma teslim etmelidir. Vize evraklarının eksiksiz olması bu süreçte son derece önemli bir konudur. Buna ek olarak vize ücretlerinin de yatırılarak dekontunun mutlaka dosyaya konması gerekiyor. Belgelerinizi tamamladıktan sonra kuruma başvuru yapabilirsiniz.

Portekiz Konsolosluğu Vize Randevusu

Portekiz Konsolosluğu vize randevusu almadan vize işlemlerinizi tamamlamanız mümkün olmamaktadır. Vize işlemleri sırasında dikkat etmeniz gereken konu randevunun önceden alınmış olmasıdır. Vizenizi randevusu sırasında şu işlemler son derece önemli detaylar arasında yer almaktadır:

 • Portekiz vize randevusunu seyahatten bir ay önce alın.
 • Vize randevusu alırken profesyonellerden destek alın.
 • Vize randevusu tarihinde mutlaka hazır olarak gidin.
 • Parmak iziniz alınacağı için orda biraz erken bulunmaya çalışın.
 • Portekiz vize başvurusu sırasında mutlaka sizlere yöneltilen sorulara doğru yanıtlar verin.
 • Vize randevusunda mutlaka evrakların tam olmasına özen gösterin.

Vize başvurusu yaparken dikkat etmeniz gereken konu randevuda vize türüne uygun davranmaktır. Vize evraklarınızın seyahat amacınıza uygun olması en önemli noktalar arasında yer alıyor. Bunun yanında bir diğer önemli nokta güncel bilgiler ile vize ücretleri yatırmalısınız. Sonrasında randevuya gitmelisiniz. Belgeleriniz eksik olursa ya da vize türüne uygun hareket etmezseniz vize işlemleriniz iptal edilebilir. Böyle durumda tüm işlemleri yenilemek durumunda kalabilirsiniz. Ancak işlemleri yenilemeden önce vize reddi itiraz dilekçesi hazırlayabilirsiniz.

Portekiz Vize İçin Gerekli Evraklar

Portekiz’e seyahat edecek olan Türk vatandaşları seyahat amacına uygun vize almalıdır. Portekiz vizesi alacak olan kişilerin vize türüne uygun olan vize evraklarını eksiksiz olarak hazırlaması gerekmektedir. Bu yazıda Portekiz vize için gerekli evraklar verilmiştir.

Portekiz vize için gerekli olan evraklar, seyahat amacına uygun vize başvurusunda bulunmalıdır. Her Portekiz vizesi için farklı farklı evraklar istenmektedir. Bu evrakların eksiksiz olarak hazırlanması gerekmektedir. Gerekli evraklar ayrıca başvuru sahibinin mesleğine göre değişmektedir.

 • Pasaport
 • Başvuru sahibi tarafından doldurulmuş Vize Başvuru Formu
 • Pasaportunuzun Fotokopisi
 • Son 10 yıl içerisinde alınmış Schengen vize fotokopileri
 • Vize başvuru formu: seyahat amacına uygun olarak Portekiz Konsolosluğu’na hitaben yazılmış vize talep dilekçesi
 • T.C. Kimlik numarasının olduğu nüfus cüzdanı fotokopisi
 • ​6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Anne ve baba bilgilerinin yer aldığı Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği 
 • Gidiş- dönüş uçak rezervasyonu
 • Portekiz otel rezervasyonu
 • Seyahat Masraflarına Dair Belgeler ​
 • Seyahat Sağlık Sigortası Poliçesi 
 • Başvuru sahibinin mesleki durumunu gösteren belgeler
 • Başvuru sahibinin finansal durumunu gösteren belgeler

 

Portekiz Vize Ücreti

Portekiz vizesi alacak olan Türk vatandaşlarının vize ücreti ödemesi gerekmektedir. Portekiz vize ücreti yaşa ve seyahat amacına göre farklılık göstermektedir. Portekiz vize ücreti aşağıda verilmiştir.

Vize Türü Vize Ücreti
Turistik Vize 80 Euro
Kültürel Vize 80 Euro
Ticari Vize 80 Euro
Kısa Süreli Eğitim Vizesi 80 Euro
Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi 80 Euro
Transit Vize 80 Euro
Uzun Süreli Eğitim Vizesi 75 Euro

Portekiz vizesi hakkında dikkat edilmesi gerekenler;

 • Kısa süreli vize ücretleri 12 yaş ve üzeri için 80 Euro’dur. 0 ile 6 yaş arasından kısa süreli Portekiz vize ücreti alınmamaktadır. 6 ile 12 yaş arasından ise kısa süreli vize ücreti olarak 40 Euro alınmaktadır.
 • Uzun süreli vize başvuru ücretleri seyahat tarihi 90 gün ile 1 yıl arasında ise 75 Euro, 1 yıldan fazla ise 90 Euro’dur. 0 ile 6yaş arasından ücret alınmaz, 6 ile 12 yaş arasından 40 Euro alınmaktadır.
 • Portekiz vize başvurusu reddedilen kişilere vize ücreti geri ödenmemektedir.
 • Vize ücretine alınan ek hizmet bedelleri vize başvuru merkezi ücreti dahil değildir.
 
Portekiz Vize Danışmanlığı

Portekiz vize danışmanlığı konusunda profesyonel olarak hareket etmeniz gerekiyor. Bu süreçte işlemlerin sorunsuz bir şekilde yürümesinde danışmanlık hizmeti almak isteyebilirsiniz. Profesyonel olan vize danışmanları almak istediğiniz tüm vize türlerinde sizlere yardımcı olmaktadırlar. Bu süreçte Portekiz vize reddi gibi durumlarla da karşılaşabilirsiniz. Böyle durumlarla karşı karşıya kalmamanız için mutlaka işin ehli kişilerle çalışmak gereklidir. Vize danışmanlık hizmeti almanın avantajları ise şu şekildedir:

 • Vize danışmanlığı evrak hazırlama sürecinde son derece önemlidir.
 • Vize danışmanlığı ile daha kolay randevu alabilirsiniz.
 • Vize danışmanları randevu sırasında da yanınızda bulunurlar.
 • Evrakların tam ve eksiksiz olmasında yardımcı olurlar.
 • Vize ücretlerinin yatırılmasında gerekli desteği verirler.
 • Vize randevusunda olabileceklere karşı sizi hazırlarlar.
 • Parmak izi uygulamasında da sizlere gerekli bilgileri verirler.

Vize randevusu sırasında eksik bir bilgi olması durumunda vizeniz iptal edilir. Ancak profesyonel bir danışmanlık hizmeti alırsanız bu işlemler sırasında herhangi bir sorun yaşanmadan vizenizi alabilme imkanı bulabilirsiniz. Danışmanlar vizenizi alırken her konuda güncel olarak bilgilendirir ve bu süreçte çok fazla beklemeden vizenizi alma şansı sunar.

Portekiz Vize Danışmanlığı 2022
Türkiye'deki vize işlemlerinin ana merkezi Ankara'dır. Portekiz'in vize merkezi Ankara, birçok başkonsolosluğa ya da fahri konsolosluğa ev sahibi yapmaktadır. Yüz yüze yapılan başvurular Portekiz'in vize merkezi Ankara'ya yapılmaktadır. Portekiz vize danışmanlık: Portekiz vize süreci tercih edildiği takdirde danışmanlık firmaları tarafından yönetilmektedir. Online ortamda Portekiz vize başvuruları yapılmakta ve bu süreç online şekilde devam etmektedir. Vize danışmanlığının avantajları oldukça çoktur.
Bunlar; Uygun vize türüne başvuruda bulunulması, Büyükelçiliğe veya konsolosluğa gidilmeden vize için gerekli evrakları, son güncellemeleri kolaylıkla öğrenilebilmesi. Vize dilekçesinin Konsolosluk talebine uygun şekilde yazılması, Vize başvuru formunun uygun kategoriden seçilmesi ve sorunsuz doldurulması, Portekiz vizesini hemen, hızlı almak isteyen kişiler için ekstra hizmet ücretleri hakkında bilgiler verilmesi ve başvuran kişinin onaylaması,
Portekiz vize randevusu günü acenta temsilcisinin kişiye eşlik etmesi, Portekiz vizesi için tercih edilecek birçok danışmanlık firması bulunmaktadır. Bu firmalar da farklı fiyat aralığı olduğu için bütçenize uyun firmaları tercih etmeniz gerekir. Bu firmalardan en iyi Portekiz vize danışmanlık firması, www.as-visa.com, www.saltvisa.org, www.eagvs.com, www.vizemerkezi.com ve brsvize.com firmalarıdır. Bu tarz firmalar oldukça fazla bulunmaktadır. Online işlemlerde bu siteler üzerinden işlem yapmak tercih edilmektedir. Euroasia GVS firması gibi firmalar vize işlemlerinde güvenilir bir süreç garanti etmektedir. Randevu aşamasından vizeye sahip olma aşamasına kadar beraber bir süreç yürütülmektedir. Vize danışmanlık firmaları gerekli bilgilendirmeleri yapmakta ve bu süreci size açıklamaktadır.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İZMİR

+90 216 345 44 66
Kıbrıs Şehitleri Cd.
Libabe Apt No.:66/2
Alsancak / İzmir

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp