BELÇİKA

Almanya Schengen Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Almanya Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Belçika Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

Belçika'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Belçika vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

Belçika Büyükelçiliği, Belçika Konsolosluğu

Form & Dilekçe

Belçika vize başvuru formu ve dilekçe örnekleri

Belçika Vizesi

 

Belçika hükümeti, Türkiye’den Belçika’ya seyahat edecek olan Umuma Mahsus pasaport sahiplerinden vize talebinde bulunuyor. Kişiler seyahatleri öncesinde istenilen belgeleri hazırlayarak kuruma teslim etmek durumundadırlar. Vize işlemleri sırasında istenilen evrakların mutlaka eksiksiz olarak hazırlanması ve Belçika Konsolosluğu ya da Büyükelçiliğine teslim edilmesi gerekmektedir. Vize alım sürecinde kişilerin mutlaka evraklarının güncel olmasına önem vermeli ve bu evrakları ilgili yerlere tam zamanında teslim etmesi gerekiyor. Hizmet, Diplomatik ya da Hususi pasaportların belli koşullarda vize almasına gerek duyulmuyor. Ancak vize alacak olan kişilerin vize türüne uygun şekilde evrak hazırlayarak randevu sırasında evrak teslimini yapmasına önem verilmektedir.

 

Belçika Vizesi Nasıl Alınır?

 

Belçika vizesinin alınabilmesi için öncelikle kişilerin seyahat tarihlerini belirlemesi ve sonrasında güncel verilere göre evraklarını hazırlaması gerekiyor. Vize evraklarının gerektiği şekillerde hazırlanmasında gerekirse profesyonel olarak destek de alabilmeniz mümkündür. Evrak listesinde en önemli olan evraklar pasaport ve başvuru formudur. Bu evrakların istenilen kriterlere uygun olmaması diğer evraklarınız tamam olsa dahi vize reddine neden olabilmektedir.

 

Vize işlemleri sırasında dikkat edilen konulardan en önemlisi de seyahat sağlık sigortasıdır. Bu sigortanın belli bir bedelin üzerinde olması ve seyahatinizin tüm süresini kapsamasına önem verilmelidir. Sigorta işlemini yaptırırken tam teşekküllü olmasına da özen göstermelisiniz.

 

Belçika vize evrakları arasında öğrenci, çalışan, emekli, işveren olma durumuna göre de evraklar istenecektir. Bu evrakların hazırlanması için yine istenilen kriterlere uymak gerekiyor. Ancak tüm evraklarınızı tamamlasanız dahi bu süreçte ek olarak sizlerden evrak talep edebilirler.

 

Belçika Vizesi Ücretleri

 

Belçika vizesi ücretlerinin yatırılması da önemli bir konudur. Bu süreçte güncel olan ücretlerin yatırılması ve ilgili bankalara ödemelerin yapılması gerekiyor. Belçika vize ücretleri her sene konsolosluk tarafından güncellenmektedir. Bu ödeme sonrasında sizlere ödendi belgesi verilir ve bu belgeyi de yine evrak dosyanıza eklemeniz gerekir.

 

Belçika Vizesi Ne Zaman Çıkar?

 

Belçika vizesinin çıkması ise evrakların durumuna ve kurumun yoğunluğuna göre farklılık gösterebilir. Resmi ve dini bayramlar araya girmediği sürece 7 iş günü içerisinde vizenizi alabilirsiniz. Vize işlemleri sırasında ne kadar kusursuz bir evrak dosyası teslim ederseniz o kadar kısa sürede vizenizi alabilirsiniz.

 

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

Gaziantep

0850 346 68 74
İncilipınar Mahallesi 3.Cd
Çayırlı İş Merkezi
A Blok No:4
Şehitkamil / Gaziantep

İzmir

+90 232 404 85 00
Kıbrıs Şehitleri Cd.
No:66/2
Alsancak / İzmir

İran

0 098 212 637 99 28
No 1008- 10th floor
Atlasmal complex
Nyavan ST
Tehran / Iran

ÜST