Belçika Vize

Belçika Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Belçika Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2021 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Belçika Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

Belçika'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Belçika vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

Belçika Büyükelçiliği, Belçika Konsolosluğu

Form & Dilekçe

Belçika vize başvuru formu ve dilekçe örnekleri

Belçika hükümeti, Türkiye’den Belçika’ya seyahat edecek olan Umuma Mahsus pasaport sahiplerinden vize talebinde bulunuyor. Kişiler seyahatleri öncesinde istenilen belgeleri hazırlayarak kuruma teslim etmek durumundadırlar. Vize işlemleri sırasında istenilen evrakların mutlaka eksiksiz olarak hazırlanması ve Belçika Konsolosluğu ya da Büyükelçiliğine teslim edilmesi gerekmektedir. Vize alım sürecinde kişilerin mutlaka evraklarının güncel olmasına önem vermeli ve bu evrakları ilgili yerlere tam zamanında teslim etmesi gerekiyor. Hizmet, Diplomatik ya da Hususi pasaportların belli koşullarda vize almasına gerek duyulmuyor. Ancak vize alacak olan kişilerin vize türüne uygun şekilde evrak hazırlayarak randevu sırasında evrak teslimini yapmasına önem verilmektedir.

Belçika Vizesi Nasıl Alınır?

Belçika vizesinin alınabilmesi için öncelikle kişilerin seyahat tarihlerini belirlemesi ve sonrasında güncel verilere göre evraklarını hazırlaması gerekiyor. Vize evraklarının gerektiği şekillerde hazırlanmasında gerekirse profesyonel olarak destek de alabilmeniz mümkündür. Evrak listesinde en önemli olan evraklar pasaport ve başvuru formudur. Bu evrakların istenilen kriterlere uygun olmaması diğer evraklarınız tamam olsa dahi vize reddine neden olabilmektedir.

Vize işlemleri sırasında dikkat edilen konulardan en önemlisi de seyahat sağlık sigortasıdır. Bu sigortanın belli bir bedelin üzerinde olması ve seyahatinizin tüm süresini kapsamasına önem verilmelidir. Sigorta işlemini yaptırırken tam teşekküllü olmasına da özen göstermelisiniz.

Belçika vize evrakları arasında öğrenci, çalışan, emekli, işveren olma durumuna göre de evraklar istenecektir. Bu evrakların hazırlanması için yine istenilen kriterlere uymak gerekiyor. Ancak tüm evraklarınızı tamamlasanız dahi bu süreçte ek olarak sizlerden evrak talep edebilirler.

Belçika Vizesi Nasıl Alınır 2022?

Belçika detayı düşünüyorsanız vize almanız şartı bulunmaktadır. Öncelikle tam kapsamlı ve kullanılabilir bir pasaport ilimiz olması gereklidir. Belçika konsolosluğu bu alanda en yetkili kurumdur. Belçika vizesi alacak olan tüm kişiler profesyonel olarak hazırlanan vize evraklarını kuruma zamanında teslim etmelidir. Vize evrakları da doğru ve güncel detaylara büyük önem vermeniz gereklidir.

Vize işlemleri sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli unsur bu işlemler sırasında mutlaka vize türü için doğru evrak hazırlamaktır. Çünkü her vize işlemi için mutlaka farklı evrak talebinde bulunulmaktadır. Vize türleri kadar önemli olan bir diğer unsur da çalışma durumunuzdur. Öğrenci, çalışan emekli gibi durumlarda farklı evrak listesi hazırlamanız gerekmektedir.

Belçika Vizesi İşlemleri

“Belçika vizesi nasıl alınır?” sorusu yurt dışına çıkacak olan herkesin merak ettiği bir konudur. Bu vizeyi alabilmek için seyahatten en az 1 ay önce vize işlemlerine başlamanız gerekmektedir.  Bununla birlikte Belçika vizesi türleri arasından hangisine seçim yapmanız gerektiğine doğru bir şekilde karar vermelisiniz. Turizm amaçlı gitmek isteyenlerin turistik, ticari bir amaç yanda fuar için ise ticari vize almanız gerekmektedir. Aile ziyaretinde bulunacaksanız aile ve arkadaş ziyareti vizesi almanız gerekiyor.

Belçika vizesi süreci son derece karmaşık bir süreçtir. Vize Merkezi olarak sizlere bu süreçte en iyi şekilde yardımcı oluyoruz. Tüm vize evraklarının hazırlanmasında ve detayların yerine getirilmesinde gereken desteği profesyonel seviyede sunuyoruz.

Belçika Vizesi Ne Zaman Çıkar?

Belçika vizesinin çıkması ise evrakların durumuna ve kurumun yoğunluğuna göre farklılık gösterebilir. Resmi ve dini bayramlar araya girmediği sürece 7 iş günü içerisinde vizenizi alabilirsiniz. Vize işlemleri sırasında ne kadar kusursuz bir evrak dosyası teslim ederseniz o kadar kısa sürede vizenizi alabilirsiniz.

Belçika Vizesi Ücretleri

Belçika vizesi ücretlerinin yatırılması da önemli bir konudur. Bu süreçte güncel olan ücretlerin yatırılması ve ilgili bankalara ödemelerin yapılması gerekiyor. Belçika vize ücretleri her sene konsolosluk tarafından güncellenmektedir. Bu ödeme sonrasında sizlere ödendi belgesi verilir ve bu belgeyi de yine evrak dosyanıza eklemeniz gerekir.

Belçika Vize Danışmanlığı

Belçika Vize Danışmanlık Hizmeti Almak İçin Sebepler Nelerdir?

Kişiye uygun vize türüne başvuruda bulunulması, Büyükelçiliğe veya konsolosluğa gidilmeden vize için gerekli evrakları, son güncellemeleri kolaylıkla öğrenilebilmesi. Vize dilekçesinin Konsolosluk talebine uygun şekilde yazılması, Vize başvuru formunun uygun kategoriden seçilmesi ve sorunsuz doldurulması, Belçika vizesini hızlı almak isteyen kişiler için ekstra hizmet ücretleri hakkında bilgiler verilmesi, Belçika vize randevusu günü acente temsilcisinin kişiye eşlik etmesi.

Belçika vize danışmanlık: Belçika vizesini alma süreci tercih edildiği takdirde danışmanlık firmaları tarafından yönetilmektedir. Online ortamda Belçika vize başvuruları yapılmakta ve bu süreç online şekilde devam etmektedir. Vize danışmanlığının avantajları oldukça çoktur.

 Belçika vizesi için tercih edilecek birçok danışmanlık firması bulunmaktadır. Bu firmalar da farklı fiyat aralığı olduğu için bütçenize uyun firmaları tercih etmeniz gerekir. Bu firmalardan en iyi Belçika vize danışmanlık firması www.vizedanismanlikmerkezi.com, www.eagvs.com, www.vizemerkezi.com firmalarıdır. Bu tarz firmalar oldukça fazla bulunmaktadır. İnternet üzerinden bu  işlemlerde danışmanlık siteleri üzerinden işlem yapmak tercih edilmektedir. Vize merkezi firması gibi firmalar vize işlemlerinde güvenilir bir süreç garanti etmektedir. Randevu aşamasından vizeye sahip olma aşamasına kadar beraber bir süreç yürütülmektedir. Vize danışmanlık firmaları gerekli bilgilendirmeleri yapmakta ve bu süreci size açıklamaktadır. Türkiye'deki vize işlemlerinin ana merkezi Ankara'dır. Belçika'nın vize merkezi Ankara, birçok başkonsolosluğa ya da fahri konsolosluğa ev sahibi yapmaktadır. Yüz yüze  yapılan başvurular Belçika'nın vize merkezi Ankara'ya yapılmaktadır.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

Gaziantep

0850 346 68 74
İncilipınar Mahallesi 3.Cd
Çayırlı İş Merkezi
A Blok No:4
Şehitkamil / Gaziantep

İzmir

+90 232 404 85 00
Kıbrıs Şehitleri Cd.
No:66/2
Alsancak / İzmir

İran

0 098 212 637 99 28
No 1008- 10th floor
Atlasmal complex
Nyavan ST
Tehran / Iran

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp