Bulgaristan

Bulgaristan Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Bulgaristan Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2020 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

Bulgaristan Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

Bulgaristan'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

Bulgaristan vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

Bulgaristan Başkonsolosluğu, Bulgaristan Büyükelçiliği

Form & Dilekçe

Bulgaristan Vize Başvuru Formu, Bulgaristan Vize Dilekçesi

Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır? 

Bulgaristan’a seyahat edecek kişi, öncelikle 2021 yılı güncel prosedürlerine göre Bulgaristan vizesi nasıl alınır sorusunun yanıtını karşılamalıdır. Vize işlemleri için aranan belli başlı şartların başında pasaport gelir. Kişinin geçerli pasaportu olması, vize işlemlerini başlatmada en önemli etkendir.  Bulgaristan vizesi almak için seyahatin amacı ve kişinin mesleki durumu olmak üzere iki faktör önem taşımaktadır.

Bulgaristan vize türleri, kişilerin seyahat amacına yönelik olarak çeşitli dallara ayrılmıştır. Turistik, ticari, aile ziyareti gibi sebeplerin her biri için, temel evraklar haricinde farklı evraklar da talep edilmektedir. Hazırlanması gereken evrakların içeriği, kişilerin mesleki durumuna göre değişmektedir.

Bulgaristan’a seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları, seyahat amacına göre kendine uygun vize türünü belirlemeli ve kendisinden talep edilen evrakları eksiksiz şekilde hazırlamalıdır. Evrakların eksiksiz olarak hazırlanması kadar sıralaması ve şekli de önemlidir. Bulgaristan vizesi için vrakların doğru şekilde hazırlanmasında, Bulgaristan Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen başvuru merkezleri büyük destek sağlamaktadır.

Bulgaristan vizesi nasıl alınır sorusuna verilecek en etkili cevap, istenen evrakların eksiksiz olarak doğru şekilde hazırlanmasıdır. Resmi olarak yetkilendirilen başvuru merkezleri, başvuru işlemlerini en doğru şekilde yapmanızı sağlayacak ve zaman sarfiyatını önleyecektir. Bulgaristan vize başvurusunu ihtiyacınıza uygun şekilde başlatmak için başvuru merkezimizle iletişime geçebilirsiniz. Türkiye’nin neresinde olursanız olun, uzmanlarımızdan talep edeceğiniz bilgilendirme maili ile kolaylaştırılmış vize işlemi hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Bulgaristan Vizesi

Ülkemizdeki birçok insan çeşitli nedenlerden dolayı Bulgaristan’a göç etmek istiyor. Bu göçler birçok kişi için geleceğe umutlu bakmak anlamına geliyor, bazıları için ise sadece tatil amaçlı vize alma durumu söz konusu olabiliyor. Sebep ne olursa olsun Türkiye’den Bulgaristan’a çeşitli nedenlerle gitmek isteyen birçok insan var. Bunun için de tabii ki de vize gerekiyor. Bulgaristan Vizesi ile ilgili sorularında meydana gelmesinde bu durumun çok önemli bir rolü olduğu söylenebilir. Özellikle de ülkemizden ilk defa yurt dışına gidiş yapacaklar için bu durum biraz daha karmaşık görünebilir. Ancak bu yazı itibariyle sorun yaşamayacaksınız çünkü tüm detaylarıyla Bulgaristan’a vize almak konusunu işleyeceğiz. Öncelikle bilinmesi gereken temel noktalar var. Bu temel noktaların en önemlisi anlatılacak olan şeylerin Türkiye vatandaşları için geçerli olması denebilir. Yani eğer siz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değilseniz burada sözü edilen yöntemler size göre olmayabilir. Ya da başka bir Avrupa ülkesinde de vatandaşlığınız varsa yani çifte vatandaşsanız burada anlatılanlara hiç ihtiyaç duymayacaksınız. Çünkü Avrupa vatandaşı olan herkes Bulgaristan, Romanya, Almanya ya da Fransa fark etmeksizin istedikleri Avrupa Birliği ülkelerine vizesiz gidebiliyorlar. Bu gibi temel noktaların farkına varırsanız eğer gereksiz işlemlerle uğraşmanız söz konusu olmayacaktır ve Bulgaristan’a gidiş sürecinizde vakit kaybı yaşamayacaksınız denebilir.

Bulgaristan Vize Merkezi

Vize almak birçok insan için çok zahmetli ve vakit alıcı bir uğraş olarak bilinir. Ancak bu konuda bazı yanılgılar var. Bu yanılgıların en temelinde vize merkezleri konusunda bilinçsiz olmak yatıyor denebilir. Çünkü vize merkezleriyle yeterli irtibat kurulmadığı takdirde insanlar bu süreçte gereksiz zahmetlere girebiliyorlar. Bu anlamda bakıldığında Bulgaristan Vize Merkezi kurumları oldukça önemli ve vize işlemleri konusunda gerçekten rahatlatıcı kurumlar. Eğer bu kurumlar hakkında hiçbir şey bilmiyorsanız ne kaçırdığınızın farkında değilsiniz demektir. Bulgaristan ülkesine göç etmek isteyen ya da geçici bir süreliğine orada kalmak isteyen herkesin en büyük problemi olan vize sorununu çözmek konusunda bu tip yerler size tahmin edemeyeceğiniz derece de yardımcı olacaktır. Peki bu vize merkezlerine ulaşmak konusunda sıkıntı çekiyorsanız ne yapmalısınız? Aslında bu da çok basit. Yapılması gereken en temel şey daha önce Bulgaristan’a gitmek için vize almış kişilerle iletişim kurup bu insanlardan tavsiyeler almak. Bu kişilerle iletişime geçip yardımlarını istediğiniz takdirde sizlerle tecrübelerini paylaşacaklardır ve vize merkezlerine nasıl ulaşabileceğiniz konusunda size yardımcı olacaklardır denilebilir. Vize merkezlerine ulaşmak konusundaki sorunlarınızı aştıktan sonra geriye kalan tek şey bu merkezi aramak ve isteklerinizi belirtmek. Sizlere çok kısa bir süre içerisinde vize almanız için mümkün olabildiğince yardımcı olacaklar ve bu süreci sizin için oldukça kısaltacaklardır.

Bulgaristan Vize Randevusu Nasıl Alınır? (2021)

Bulgaristan’a gitmek isteyen birçok kişinin yaşadığı en temel problemlerden birisi vize randevusu bulmak. Çünkü ülkemizdeki birçok insan çok çeşitli nedenlerle Bulgaristan’a vize almaya çalışıyorlar. Kimileri tamamen göç etmek çabasındayken kimisi bir süreliğine tatil yapmak ya da turistik bir geziye katılmak için bu vizelere ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle vize randevuları ile ilgili sorun yaşamanız oldukça muhtemel. Bu sorunların en başında tabii ki de zaman problemi geliyor. Vize randevusu almak isteyen birçok kişinin yaşadığı en temel sorunlardan birisi olan bu süre problemi uzun vadede kullanıcıların sorun yaşamalarına neden oluyor denebilir. Çünkü genellikle vize almak isteyen kişilerin vize alma işlemlerini tamamlama adına çok kısıtlı bir süreleri oluyor. Bu süre içerisinde vize almak çoğu zaman problemlere yol açabiliyor. İşte bu gibi nedenlerden dolayı bilgili birilerinden yardım alarak vize randevusu konusunu halletmeye çalışmak en mantıklı seçenek olacaktır. Peki Bulgaristan Vize Randevusu Nasıl Alınır? Aslında bu işlem düşünüldüğünden çok daha kolay ve kısa sürede tamamlanabilen bir işlemdir. Burada sıkıntı çıkaran nokta sıra gelmesini beklemek denebilir. Bu yüzden vize randevusuna başvururken oldukça hızlı olmanız gerekmektedir. Özellikle de kış aylarında bu başvuruları yaparsanız randevu sırası almanız çok daha kolay olacaktır. Gerekli vize merkezleriyle iletişim kurduktan sonra vize randevusu almak aslında hiçte zor bir şey değil. Hatta sizin yapmanız gereken bir şey de yok. Tek yapmanız gereken bu talebinizi belirtmek, daha sonra yetkililer sizi zaten yönlendirecektir.

 

Bulgaristan Vize İstiyor mu?

Bu soruyu soranların önemli bir çoğunluğu yanıtının hayır olduğunu duymak istese de maalesef Bulgaristan vize istiyor. Peki neden? Çünkü Bulgaristan bir Avrupa Birliği üyesi ve ülkemizden herhangi bir Avrupa ülkesine gitmek istediğinizde vize almak zorundasınız. Ülkemiz bulunduğu konum neticesinde oldukça kozmopolitan ve sınırları hareketli bir bölgede yer alıyor. Bu gibi nedenlerden dolayı Avrupa ülkelerinin hemen hemen hepsi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istiyorlar. Yani Bulgaristan vize istiyor mu sorusunun cevabı ne yazık ki negatif bir cevap. Peki buraya vizesiz gitmenin geçerli ve yasal bir yolu var mı? Aslında birkaç yol mümkün ancak bu yollar ne yazık ki kolay değil ve ciddi yasal işlemler gerekebiliyor. Bu yüzden hangi nedenle gitmek istiyorsanız isteyin eğer Bulgaristan’a yolunuz düşecekse vize almaya çalışın denilebilir. Çünkü burada yasal sıkıntılar yaşamak gerçektende hiç istemeyeceğiniz bir şey. Tabii ki de Amerika’da ki gibi yasal işlemler aşırı sıkıntılı değil ancak yine de ciddi problemler doğurabilir. Sonuçta vize almaya çalışmak ve işini garantiye alarak hareket etmek Bulgaristan’a gitmek isteyen herkesin yapması gerekenlerin başında gelmektedir denebilir. Bu gibi süreçler tamamlandıktan sonra zaten Bulgaristan’da geçireceğiniz süreç oldukça rahat ve sorunsuz olacağından iyi ki vize almışım diyeceğinize emin olabilirsiniz.

Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Şu anda 2021 yılında olmamıza rağmen ne yazık ki ülkemizden birçok gelişmiş ülkeye gitmek için hala vize almak zorundayız. Özellikle de Avrupa ülkeleriyle sıkı ilişkilerimiz olmasına ve her yıl oradan buraya, buradan oraya giden binlerce insan olmasına rağmen vizeler maalesef kalkmış değil. Buna sebep olan çeşitli siyasi, ekonomik etkenler olabilir ancak bunlar ne yazık ki sıradan vatandaşların değiştirebileceği şeyler değiller. Bu yüzden Bulgaristan’a gitmek isteyen birinin tek yapabileceği şey vize almak denilebilir. Peki Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır? Bunun için öncelikle yapılması gereken şey tecrübeli kişilerle iletişime geçmektir denebilir. Aslında bu adım direkt olarak atlanabilir ancak bu adımı atlamak hiç mantıklı olmaz çünkü bu süreçte tecrübeye düşündüğünüzden çok daha fazla ihtiyacınız olacak. İşte bu nedenden ötürü Bulgaristan’a vize almak isteyen birisinin kesinlikle tecrübeli kişilerle iletişim kurması ve onların fikirlerini dikkate alması gerekmektedir. Bunu yaptıktan sonra yetkili bir vize merkeziyle iletişime geçmek mantıklı bir davranış olacaktır. Çünkü vize merkezleri birçok konuda sizlere yardımcı olabilirler ve problemlerinizi çok basit bir şekilde çözebilirler. Bu adımdan sonra zaten tek yapmanız gereken randevu sürecinizin tamamlanmasını ve randevuya gitmeyi beklemek olacaktır. Eğer randevu sonrasında işlemler tamamlanırsa zaten istediğiniz şekilde vizeyi alırsınız. Vize görüşmeleri olumsuz geçerse ve vize almanız mümkün olmazsa zaten bunu yetkililer size bildirecektir.

 

Bulgaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Bulgaristan’a göç etmek konusunda birçok kişinin atladığı ancak kesinlikle atlanmaması gereken ve azami dikkatle halledilmesi gereken konulardan bir tanesi evrak konusudur. Evrak konusunda sıkıntı yaşarsanız uzun vade de ciddi problemler söz konusu olabilir. Bu yüzden evraklara mümkün olduğunca dikkat edin ve görüşmelere evraklarınız olmadan kesinlikle gitmeyin. Peki Bulgaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? Bunların başında tabi ki de pasaport geliyor. Pasaport bulundurmadığınız takdir de zaten vize işlemlerinin başlaması söz konusu dahi olmayacaktır. Biyometrik fotoğraf, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, ikametgah belgesi, banka hesabınızın döküm belgesi, mesleki durum bilgisi veren evraklar. Bu evrakların tamamını yanınızda bulundurduğunuz takdirde süreç içerisinde bir sorun yaşamanız olası olmayacaktır. Ancak bu evraklardan herhangi bir tanesinde bile sorun olması işlemlerinizin askıya alınmasına neden olur. İşte bu nedenden ötürü evraklarınızı hazırlarken çok ama çok dikkatli olmalısınız. Bunun yanında iş durum evraklarını hazırlarken dikkat etmeniz gereken şey şu an ki iş durumunuzdur. Yani emekli birisi için bu evrak emeklilik evrakları olacaktır. Önceki işine ait bir evrak olması yanlış sonuçlara neden olabilir bu da vize alma sürecinizi baltalayabilir. Eğer tüm evraklarınız doğru bir şekilde hazırsa içinizi ferah tutabilirsiniz çünkü çok muhtemel bir şekilde vize alma işlemlerinizde herhangi bir sorun yaşanmayacaktır.

Bulgaristan Vize Ücreti

Bulgaristan’a gitmek isteyen birçok kişinin aklını kurcalayan en önemli sorulardan bir tanesi de tabii ki vize ücretleri. Bu ücretlerin miktarı ve ne zaman verileceği konusunda ciddi soru işaretleri bulunuyor. Bu yüzden Bulgaristan Vize Ücreti konusunda birçok kişi cevap arıyor. Aslında düşünüldüğü kadar karmaşık bir durum yok ve vize ücretleri sanıldığından daha düşük olabiliyor. Özellikle işlemleri yaparken sıkıntı çıkmazsa genellikle ücretler çok düşük bir miktarda kalıyor. Ancak çeşitli sıkıntılar olduğu takdir de farklı ücretler ödemekte gerekebiliyor. Bu nedenle vize almaya karar verdiğiniz ilk andan itibaren işlemlerinizi olabildiğince dikkatli bir şekilde tamamlamaya çalışmalısınız. Bu şekilde adımları yönetirseniz uzun vade de sorun yaşamayacaksınız. Vize için verilen net ücret şu an tam olarak 80 Euro olarak geçiyor. Yani resmi olarak vize almak isteyen birinin 80 Euro gibi bir ücret ödemesi gerekiyor. Bu ücret ödendiği takdirde sorunsuz bir şekilde Bulgaristan’a gitmek  mümkün oluyor. Tabii ki de bunun yanında birkaç farklı kalem daha var ancak ödenmesi gereken en yüksek ve en önemli ücretin bu olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bunların dışındaki ücretler tamamen sizin kişisel harcamalarınıza kaldığından bunları vize ücreti olarak almaya gerek yok. Ancak Bulgaristan’a giden herkesin maddi anlamda dikkatli olması gerektiği uyarısını da yapmak gerekiyor. Çünkü bazı hizmetler Bulgaristan’da gerçekten pahalı olabiliyor ve insanları şaşırtabiliyor. Bu nedenle sürpriz yaşamamak için kesinlikle yedekte para bulundurmak şart denilebilir.

Bulgaristan Vize Başvuru

Vize almak isteyen yüz binlerce kişinin vize almak için en temelde yapması gereken şey kesinlikle vize başvurusu yapmaktır. Bu başvurular söz konusu olmadan vize almak ne yazık ki mümkün değil. Tabi ki de bu vizelerin bazı sıkıntıları da var. Örnek olarak vize merkezleriyle iletişime geçmeniz gerekebiliyor ve bir sürü evrak işi ile uğraşmanız gerekebiliyor. Ancak bir şekilde Bulgaristan’a gitmek isteyen birinin başka şansı da yok maalesef. Mecburen bu işlemleri doğru bir şekilde tamamlamak gerekiyor. Tabii bunların yanında bazı ücretlerde ortaya çıkmıyor değil. Özellikle vizeye başvurma sürecinde Türk Lirasına dönüştürüldüğünde ciddi miktarlara ulaşabilen paralar ödemeniz gerekecektir. Bunlara hazırlıklı olmak Bulgaristan Vize Başvuru sürecinde önemli bir yer tutuyor denebilir. Tüm bu süreçte oldukça dikkatli olmak ve vize almak konusunda çokta aceleci olmamak yapılabilecek en mantıklı davranış olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü genellikle acele edildiğinde süreçte bazı hatalar meydana geliyor ve bu hatalar birçok kişiyi mağdur edebiliyor. Hatta Bulgaristan’a gitme sürecinde ciddi vakit kayıplarına yol açabiliyor. Bu vakit kayıpları kimi zamanlarda geri dönülemez boyutlara ulaşabiliyor. Bu anlamda bakıldığında Bulgaristan’a gitmek isteyenlerin oldukça sakin kalmaları ve süreci iyi yönetmeleri onlar açısından çok akıllıca olacaktır. Her ne olursa olsun Bulgaristan’a vize almak zor ancak sonucu güzel bir iş olarak karşımıza çıkıyor. Ne de olsa vizeyi aldığınız ülke bir Avrupa ülkesi ve size birçok fırsat sunacaktır.

Bulgaristan Vizesi ile Avrupa’ya Gidilir mi?

Bulgaristan vizesi almayı başarmış olan birçok kişinin aklına gelen en önemli sorulardan bir tanesi de budur. Sonuçta Bulgaristan bir Avrupa ülkesidir ve bu ülkenin vatandaşları istedikleri zaman vizesiz bir şekilde Avrupa’ya gidebiliyorlar. Acaba bu ülkeden vize aldıktan sonra farklı ülkelere de bu vizeyle gitmek mümkün mü? Birçok insanın çok merak ettiği ve olumlu bir yanıt beklediği bu sorunun yanıtı ne yazık ki olumsuz. Çünkü herhangi bir Avrupa ülkesine vize aldığınızda bu vizeyi yalnızca o ülkeye kullanabiliyorsunuz. Yani örnek olarak Almanya vizeniz varsa bu vizeyle Fransa’ya gidemiyorsunuz. Avrupa vatandaşı olmadığınız için tüm durumlarda farklı vizeler almanız, farklı ücretler ödemeniz ve farklı süreçlerden geçmeniz gerekiyor. Bu anlamda bakıldığında Bulgaristan Vizesi ile Avrupa’ya Gidilir mi? sorusu oldukça mantıklı bir soru. Tabi bu soruyu direkt kestirip atmadan şunu da belirtmek lazım. Eğer oturum izniniz varsa işler sizin için daha farklı olabilir. Tabii ki evli olmanızda bu durumda ciddi avantaj sağlar. Bu iki durum sizin bazı Avrupa ülkelerine gitmenize yol açabilir. Ancak sadece Bulgaristan vizesi ile ne yazık ki böyle bir durum geçerli değil. Eğer oturum izniniz varsa birçok Avrupa ülkesine gidebileceğinizi bilmenizde de fayda var.

Bulgaristan Vizesi Hakkında

Avrupa ülkelerine herhangi bir sebepten dolayı gitmek isteyen herkesin mağdur olduğu konulardan bir tanesi de tabii ki de vize konusu olarak karşımıza çıkıyor. Birçok kişi bu durumdan mağdur ve gerçekten de artık kalkması gerektiği konusunda çoğunluk aynı fikirde denilebilir. Bulgaristan Vizesi Hakkında da benzer görüşler var. İnsanların birçoğu bu vizeye de olumsuz bir bakış geliştirmiş durumda. Aslında bunun oldukça mantıklı sebepleri olduğunu söylemek mümkün. Çünkü Bulgaristan ülke olarak bizim ülkemizden çok daha gelişmiş bir ülke değil. Hatta ülkemize göre geri kalmış bir ülke ve bizim ülkemizden oraya gidecek olan göçler onlar için büyük bir avantaj. Ancak Avrupa ülkesi oldukları için bu duruma ne yazık ki böyle yaklaşmıyorlar. Onlara göre her Avrupa ülkesi özel ve vize alınması gereken bir ülke statüsünde bulunuyor. Bu bağlamda bakıldığında Bulgaristan’a gitmek isteyen herkesin vize alması gerekebiliyor, tabii ki de Avrupa Birliği vatandaşı değilseniz. Bu nedenle vize konusunun kısa sürede aşılması ne yazık ki beklenmiyor. Bu konuda sürekli olarak adımlar atıldığı söylense de Bulgaristan’a gitmek konusunda birçok kişi bu engellerle karşılaşıyor ve karşılaşmaya da devam edecek gibi görünüyor. Ancak yine de Avrupa Birliğine gitmek isteyen herhangi bir bireyin bunu yapmaktan yani vize almaktan başka hiçbir çaresi yok. Tabii ki de orada oturum izni alırsanız ya da evlenirseniz durumların sizin için çok daha farklı bir şekilde gelişebileceğini söylemek de mümkün.

Schengen Vizesi ile Bulgaristan’a Giriş Yapılabilir mi?

Avrupa Birliği ülkelerine özel olarak tasarlanmış önemli bir vize tipi olan Schengen Vizesi birçok kişi tarafından bilinmese de aslında oldukça yararlı ve bilinmesi gereken vize tiplerinin başında geliyor. Birçok vize sizin yalnızca bir ülkeye giriş yapmanızı sağlar. Ancak bazı vize türleri vardır ki birden fazla ülkeye bu vizeler sayesinde girebilirsiniz. İşte Schengen vizesi böyle bir vize. Peki Schengen Vizesi Nasıl Alınıyor? Aslında çok zor değil. Yapılması gereken vize merkezleriyle iletişime geçmek ve gerekli ücretler, evraklar halledildikten sonra beklemek yeterli olacaktır. Bu süreç gayet hızlı bir şekilde yürütülebiliyor ve bu hizmete sahip olmanız sizin için konforlu olacağından beklemekte çok problem olmayacaktır. Peki Schengen Vizesi ile Bulgaristan’a Giriş Yapılabilir mi? Evet kesinlikle yapılabilir. Bu vizeye sahipseniz Bulgaristan’a gelmek için herhangi bir vize işlemi yapmanıza gerek kalmayacaktır. Bu noktada önemli olan Schengen vizesinin sadece Bulgaristan değil daha birçok ülke içinde geçerli olmasıdır denebilir. Schengen vizesi ayrıca Yunanistan, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Almanya, İtalya, Letonya, İzlanda, Hollanda, Finlandiya, Macaristan, Lüksemburg, Litvanya, Estonya, Avusturya, Norveç, Malta, Belçika, Fransa ve Çek Cumhuriyeti gibi birçok ülkeyi de kapsamaktadır. Bu ülkelere de Schengen vizesi ile gitmek mümkündür. Yani çok kolay bir şekilde farklı ülkelere gitmenin yolunu bulmuş oluyorsunuz. Böylece süreç sizin için çok daha verimli ve hızlı geçmiş olacaktır.

Bulgaristan Vizesi Hakkında Merak Edilenler

Bulgaristan konum itibariyle aslında çok fazla göç alana bir ülke değil. Gelişmişlik seviyesi anlamında da çok dikkat çeken ülkeler arasına girmeyi başaramıyor. Ancak yine de birçok kişi Bulgaristan’a vize almak istiyor, bu konuda birçok çeşitli sebep ortaya konulabiliyor. Sebebi her ne olursa olsun Bulgaristan’a gitmek isteyen birinin vize alması şart denilebilir. Bu Bulgaristan Schengen vizesi de olabilir Bulgaristan vizesi de olabilir. Bu tamamen kişinin şartlarına ve isteğine bağlı bir durum. Tabii ki de Schengen vizesi alındığı takdirde çok daha fazla ülkeye gitmek mümkün olabiliyor ancak o vizeyi almanın da farklı şartları var. Bunun dışında Bulgaristan Vizesi Hakkında Merak Edilenler listesi altında toplanabilecek bir sürü bilgi olduğu söylenebilir. Örneğin vize sürecinde bazı ücretler ödemeniz gerekecektir. Bunun dışında birçok evrak işiyle uğraşmanızda gerekiyor. Ne yazık ki birçok konuda olduğu gibi bu konuda da bürokrasi oldukça ağır kalıyor. Bunların yanında şunu da söylemek lazım: Bulgaristan için aldığınız vizenize oturma izni eklenmediği takdir de bu vizeyle başka ülkelere gitmeniz ne yazık ki mümkün olmuyor. Ancak oturma izni almayı başarırsanız istediğiniz tüm Avrupa Birliği ülkelerine hatta İngiltere’ye bile gidebiliyorsunuz. Eğer oturma izni alırsanız karşınıza birçok avantaj çıkacağı bariz. Tabi ki de bu süreç sizin hayatınızla ilgili olduğu için kararlar tamamen size ait olmalıdır.

Bulgaristan Vize Reddi

Birçok kişi Bulgaristan’a gitmeye karar verdikten sonra bir hevesle bu süreçte işlemlerini yapıyor ve hemen gidebileceği yönünde bir kanıya varabiliyor. Ancak bu durum ne yazık ki oldukça yanılgı içeriyor. Çünkü Bulgaristan’a her gitmek isteyen kişi vize alamıyor ve bu süreç birçok kişi için hayal kırıklığı ile son bulabiliyor. Bu yüzden vize başvurularınızı yaparken herhangi bir duruma karşı hazırlıklı olmanız sizin açınızdan çok daha mantıklı olacaktır. Çünkü birçok kişi Bulgaristan Vize Reddi konusunda herhangi bir bilgiye sahip değil. Bu açıdan bakıldığında Bulgaristan konusu oldukça hassas ve çeşitli yönleri olan bir konu. Yani tüm planlarını Bulgaristan’a gitmek üzerine yapan birisi bu konuda çeşitli nedenlerden dolayı hayal kırıklığına uğrayabilir. Ayrıca bu durum her defasında çokta geçerli bir sebepten dolayı ortaya çıkmaz. Çoğu zaman nedenini bile anlamak oldukça güçtür. Yani gitmeyi daha çok hak eden birinin vizesi reddedilebilir. Bu durumda çok şaşırmamak gerektiği söylenebilir. Yaş, medeni durum, maddi durum gibi konular sebebiyle reddedilme durumu da söz konusu olabiliyor. Ancak bu konuda net bir tespit yapmak çok zor. Bu yüzden olabildiğince iyi bir şekilde başvuru sürecini tamamlamaya gayret etmek en doğru davranış olacaktır. Sürecin sonunda gelecek kararla ilgili her türlü duruma hazır olmak kişiler için oldukça akıllıca bir durum olacaktır. Çünkü bu süreç genel itibariyle herhangi bir duruma yol açabilir ve herhangi bir durumda kişiler için hayal kırıklığını doğurabilir. Bu gibi nedenlerden dolayı Bulgaristan’a vize başvurusu yapmayı planlayan herkesin herhangi bir cevaba açık olmaları gerekiyor. Çünkü aksi bir durumda tüm planlar suya gidebilir ve ciddi bir hayal kırıklığı ortaya çıkabilir. Böylesi bir durumda kalmak hoş olmayacaktır. Ayrıca Bulgaristan vizesi alamamanız farklı ülkelerden vize alamayacağınız anlamına gelmez. Eğer bir problem söz konusuysa o problemi halledip tekrar şansınızı deneyebilirsiniz ya da çeşitli vize merkezleriyle iletişim kurarak bu sorunu halledebilirsiniz.

 

Bulgaristan Vize Başvurularında Sağladığımız Hizmetler

Vize başvurusu yapmak isteyenlerin önemli bir çoğunluğu vize merkezlerinden habersiz olabiliyor. Ancak bu gerçekten büyük bir dezavantaj. Çünkü bu vize merkezleri sizler için çok önemli bir etken. Özellikle de vize reddi almamak için bu hizmetlerden faydalanmak çok önemli. Bizim Bulgaristan vize başvurularında sağladığımız hizmetlerde genel olarak bu esasa dayanıyor. Yani sizin sürecinizi mümkün olduğunca mükemmelleştirmeyi hedefliyoruz ve bunu sağladığımız takdir de Bulgaristan’a gitme ihtimaliniz çok daha yükseliyor. Örneğin evrak işleriyle uğraşmanıza gerek kalmıyor ve bu konuyla ilgili sorun yaşamayacağınız için uzun vade de sorun yaşamadan süreç sizin için tamamlanıyor.

Bulgaristan Vize Danışmanlığı

Herhangi bir ülkeye vize almak istiyorsanız kesinlikle vize danışmanlık hizmetlerinden faydalanmanız gerekiyor. Bunlardan faydalanmak ve bunlara ücret vermek istemiyorsanız bu konuda yanlış bir kanı içerisinde olduğunuzu söylemek yanlış olmayacaktır. Çünkü Bulgaristan’a ya da başka bir ülkeye gitmek isteyen herkesin yapması gereken en temel şeylerden biri sakin kalıp işlemleri doğru bir şekilde halletmektir. Ancak bu durumun doğası gereği insanların önemli bir bölümü hayatlarında sadece birkaç defa vize alıyorlar. Ancak vize danışmanlık hizmetleri verenler neredeyse her gün farklı kişilere vize alıyorlar. Olaya bu noktadan yaklaşıldığı zaman çok daha iyi anlaşılacaktır ki vize alırken danışmanlık hizmetleri hayati bir öneme sahiptir. Bu durumun farkında olarak Bulgaristan Vize Danışmanlığı hizmetlerinin önemini anlamak kullanıcılar için hayati bir önem arz etmektedir. Uzun vadede yaptığınız planların, kurduğunuz hayallerin gerçekleşme olasılığını arttırmak için bu danışmanlık hizmetleri kesinlikle çok önemli. Çünkü iyi bir danışan aynı zamanda iyi bir başvuru anlamına da geliyor. Bu bakımdan Bulgaristan’a gitmek isteyen herkesin böylesi bir tavır içinde bulunması birçokları için oldukça mantıklı oluyor. Ve ne yazık ki her yıl bir sürü insan bu konuda dikkatli davranmadığı için başvuruları reddedilebiliyor ve hayal kırıklıkları meydana gelebiliyor. Böylesi bir durumla karşı karşıya kalmamak için vize konusunda profesyonellerden yardım almak oldukça değerli olacaktır.

Bulgaristan Vizesi Mevzuat Danışmanlığı

Mevzuat danışmanlığı birçok kullanıcının bildiği üzere oldukça gerekli danışmanlık hizmetlerinin başında gelmektedir. Birçok kişi bu danışmanlık hizmetinden oldukça yarar sağlamıştır ve vize sürecinde bu danışmanlığın çok fazla faydasını görmüştür. İşte bu nedenden dolayı Bulgaristan’a göç etmek isteyen ya da herhangi bir sebeple bir süreliğine Bulgaristan’da bulunmak isteyen herkes Bulgaristan Vizesi Mevzuat Danışmanlığı hizmetlerinden yararlanmalıdır. Bu hizmetlerden yararlanmak süreç boyunca sizlerin oldukça işini görecektir ve verdiğiniz cüzi bir miktar karşılığında aldığınız hizmet tahmin ettiğinizin çok ötesinde olacaktır. Bu nedenle süreci yönetirken bu tip hizmetlere dikkat etmek oldukça önemlidir.

 

Yatırımcılara Bulgaristan Vatandaşlığı

Ortalama bir ülkenin kesinlikle yatırımcılara ihtiyacı vardır. Bu anlamda bakıldığında ülkeler sıradan kişilerden ziyade yatırımcıların ülkelerine gelmesini isterler. Bu yüzden yatırımcıların bir ülkeden vize alması çok daha kolaydır. Tabi ki bu yatırımların karşılığı olarak o kişiye vatandaşlık verilmesi de söz konusu olabilmektedir. Yatırımcılara Bulgaristan Vatandaşlığı verilmesi de bu olayın önemli bir yansımasıdır. Eğer siz yeterli miktarda yatırımı Bulgaristan’a yapıyorsanız çok kolay bir biçimde vatandaşlık alabilirsiniz. Çünkü bu ülkeye katma değer getiriyorsunuz ve bu durum Bulgaristan için kesinlikle çok değerli. Bunun farkında olacak şekilde davranarak bir ülkeye yatırım yapmanın avantajlarını kullanmak vatandaşlık almak isteyen kişiler için görmezden gelinemeyecek boyutta bir fırsat denilebilir.

Bulgaristan’da Temsilcilik Açmak

Bulgaristan’a gitmenin çok çeşitli yolları olduğu birçok kişi tarafından bariz bir şekilde biliniyor. Aslında bu çok doğal bir şey. Birçok ülkeye gitmenin çok farklı yolları var. Kimileri bunu sahte evliliklerle sağlarken kimileri dürüst yollar ile farklı ülkelere gitmenin yollarını bulabiliyorlar. Bunlardan farklı olarak bir ülkede temsilcilik açmak istiyorsanız uzun vade de o ülkeyi belirli bir ölçüde tanımanız gerekiyor. Yani bir ülke hakkında hiçbir fikriniz yoksa o ülkede temsilcilik açmak çok akıllıca olmayacaktır. Bu bakımdan Bulgaristan’da Temsilcilik Açmak çoğu kişi için oldukça mantıksız olabilir. Çünkü bu işlerde tecrübe sahibi olmadan başka bir ülkede bunu yapmayı denemek kötü sonuçlanabilir. Ancak zaten profesyonel deneyimi olan birisi için bu durum oldukça büyük bir avantaj olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bulgaristan’da Şirket Kurmak ve Yatırım Yapmak

Bugün dünyanın hangi ülkesine giderseniz gidin o ülkeye yatırım yaptığınız takdir de her şart ve koşulda sizi misafir etmek isteyeceklerdir. Dürüst olmak gerekirse bir ülkeye yatırım yapmak ya da o ülke de şirket kurmak sizin güvenilir, zengin ve faydalı biri olduğunuzu gösterir. Bu yüzden Bulgaristan’da Şirket Kurmak ve Yatırım Yapmak fikri sizi diğer kişilerden çok önemli farkla öne geçirecektir ve Bulgaristan sizi kendi topraklarına almak için önemli bir mücadele verecektir. Tabi işinizle ilgili derin araştırmalar yaparak Bulgaristan’a entegre etme çalışmaları yapmanız da şirketinizin geleceği için oldukça önemlidir.

Bulgaristan Oturum İzni Olanlara Askerlik Tecili

Bulgaristan’da oturum izni almak aslında oldukça zor ve sıkıntılı bir iş olarak biliniyor. Birçok kişi bu süreci tamamlamaya çalışırken sıkıntılar yaşayabiliyor. Ancak bu süreç bir şekilde bittikten sonra da ne yazık ki bazı problemler devam edebiliyor. Bu problemlerin başında tabii ki de Bulgaristan Oturum İzni Olanlara Askerlik Tecili konusu. Birçok genç Bulgaristan’a gitmeyi başardıktan sonra askerliğini tecil etmek istiyor ancak bu konuda bazı zorluklar çıkabiliyor. Yine de elçilikler aracılığıyla iletişim kurulduğu takdirde askerlik tecili meselesi çözümlenebiliyor. Halletmesi çok zor olmasa da bu konuda dikkatli olmak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan erkekler için oldukça önemli. Çünkü uzun vade de çeşitli sıkıntılara yol açabilir ve memlekete dönmek istediğinizde hoşunuza gitmeyecek bir tavırla karşılaşabilirsiniz. Hatta ne olduğunu anlamadan kendinizi askerde bile bulabilirsiniz. Bu yüzden tecil işlemlerini oldukça dikkatli bir şekilde devam ettirmek ve bu işlemleri yaparken elçiliklerle iletişim halinde kalmak Bulgaristan’daki askerliğini yapmamış genç erkekler için oldukça önemlidir.

Bulgaristan’da Emeklilik Oturum İzni

Emeklilik oturum izni herkese verilmese de birçok kişi için işe yarar bir avantaj olarak görülebilir. Özellikle de uzun süreler Bulgaristan’da çalışmış kişiler için bu büyük bir fırsattır. Sadece Bulgaristan’da yaşamak fırsatı vermez aynı zamanda farklı ülkelere istenildiği zaman gitmenin de kapılarını açar. Örnek olarak canınız isterse Yunanistan’a tatile gidebilirsiniz ya da İspanya’da vakit geçirebilirsiniz. Bunların hepsi Bulgaristan’da Emeklilik Oturum İzni ile mümkündür. Eğer sizde bu imkanlara sahip olmak istiyorsanız profesyonel bir danışmandan yardım almanız çok mantıklı ve akılcı bir yaklaşım olacaktır. Uzun dönemli düşünüldüğünde bu tip girişimler sizler için oldukça avantajlı olabilir. Hatta bu oturum izni sayesinde belki kalıcı vatandaşlık bile alabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Türleri Hakkında

Vize türleri hakkında bilgi sahibi olmak için en temelde danışmanlık hizmetleriyle iletişime geçmek açıkçası çok mantıklı bir davranış. Ancak bu yazı sayesinde hangi vize türleriyle ilgili bir şansınız olduğuna dair ön fikirler edinebilirsiniz. Öncelikle bilinmesi gereken en önemli vize kesinlikle Schengen vizesi olarak geçiyor. Bu vizeye sahip olduğunuz takdir de yalnızca Bulgaristan’a değil aynı zamanda Yunanistan, Romanya, İspanya, Fransa, Sırbistan gibi çok çeşitli ülkelere gitme hakkı da kazanıyorsunuz. Tabi ki de alması biraz daha zor ancak avantajları göz önüne alındığında harika bir vize olarak görülebilir. Bulgaristan Vize Türleri Hakkında verilebilecek en önemli bilgilerden biri de turistik, ticari, ziyaret amaçlı, transit vize ya da oturma izni şeklinde vizeler alınabiliyor. Bu vizelerden hangisini alacağınız tamamen sizin gitme amacınıza bağlı. Yani gitme amacınız temelde neyse alacağınız vize de buna endeksli oluyor. Tabii ki de bu süreçte bir danışmanlık bürosuyla çalışmak ya da vize merkezleriyle iletişim kurmakta son derece mantıklı olacaktır. Özellikle de ilk defa yurt dışına çıkacaksanız ya da ilk defa vize alıyorsanız bu hizmetlerden faydalanmak ciddi önem taşıyor denilebilir.

 

Bulgaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bulgaristan vizesi almak isteyenlerin en çok merak ettiği temel noktalardan bir tanesi de bu vizelerin kaç gün içerisinde alınabildiğidir. Bu vizelerin önemli bir çoğunluğu için şu kadar günde çıkar demek doğru olmayacaktır. Birçok kişi Bulgaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar? sorusuna direkt ve net bir cevap beklese de ne yazık ki böyle bir cevap çok mümkün olmayabiliyor. Ancak fikir vermesi açısından hangi dönemde başvurduğunuz, o dönemdeki başvuru yoğunluğu ve bürokrasinin çalışma hızı vizenin sonucunun belli olma süresini size tahmini olarak verecektir. Bulgaristan’da bürokrasi çok hızlı işlemez bu yüzden çok kısa bir süre içerisinde sonuç almayı beklemek yanlış olacaktır. Ancak genel anlamıyla bir cevap verilmesi gerekirse sonuçlanma süreleri ortalama 5 iş günüdür. Bu iş günleri tamamlandıktan sonra Bulgaristan vizesi almak çok kolay bir hale geliyor ve hatta sadece birkaç gün içerisinde vizenizi teslim alıyorsunuz. Vizenizi teslim aldıktan sonrasıysa sizler için son derece konforlu olacaktır. Çünkü artık resmi işlemlerden kurtuldunuz ve Bulgaristan’a canınız istediği zaman gidebilirsiniz.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

Gaziantep

0850 346 68 74
İncilipınar Mahallesi 3.Cd
Çayırlı İş Merkezi
A Blok No:4
Şehitkamil / Gaziantep

İzmir

+90 232 404 85 00
Kıbrıs Şehitleri Cd.
No:66/2
Alsancak / İzmir

İran

0 098 212 637 99 28
No 1008- 10th floor
Atlasmal complex
Nyavan ST
Tehran / Iran

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp