×

Categories

FORGOT YOUR DETAILS?

İspanya

İspanya Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın İspanya Vize Merkezi’ni arayarak ücretsiz olarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan 2021 vize evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere ücretsiz olarak gönderecektir. Vize Merkezi telefonla vize başvuru randevusu alma hizmeti vermemektedir.

Vize İşlemleri

İspanya Turistik, Ticari, Aile Birleşimi vize işlemleri

Oturum

İspanya'da oturum ve çalışma için tüm işlemlerinizi yürütüyoruz.

Vatandaşlık

İspanya vatandaşı olmak için gerekli işlemler

Konsolosluk

İspanya Başkonsolosluğu, İspanya Büyükelçiliği

Form & Dilekçe

İspanya Vize Başvuru Formu, İspanya Vize Dilekçesi

İspanya Vizesi Nasıl Alınır?

İspanya dünyanın en önemli Avrupa devletlerinden biridir. Her yıl İspanya’ya birçok Türk vatandaşının seyahat etmesi gerekmektedir. Bu seyahatler sırasında bordo pasaport ile mensup olan tüm vatandaşların vize alma işlemi zorunlu tutulmaktadır. İspanya vizesi alacak olan kişiler öncelikle geçerli bir pasaporta sahip olmak durumundadırlar. Pasaportları eskimişse yenilemeleri ve eski pasaportları ile birlikte konsolosluğa teslim edilmelidir.

“İspanya vizesi nasıl alınır?” alanında sizlere her zaman için profesyonel bir destek gerekmektedir. Evrak süreci son derece karmaşık olup bu süreçte vize işlemlerinin yapılması için detaylı çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Vize işlemlerinin kusursuz bir şekilde yürümesi ve herhangi bir sorun çıkmaması için mutlaka vize desteği almanız gerekmektedir. İspanya vize işlemleri sırasında oluşabilecek birçok engel bulunmaktadır.

İspanya Vizesi

İspanya’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşları İspanya seyahatleri öncesinde vize almalıdır. İspanya’ya seyahat edecek olan Diplomatik Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport sahipleri 90 güne kadar İspanya vizesinden muaftır. 90 günden fazla sürecek olan seyahatlerde her Türk vatandaşı, İspanya vize muafiyeti olan ikinci ülke vatandaşı ise İspanya vizesi almasına gerek bulunmamaktadır.

Aşağıdaki kişiler İspanya vizesinden muaftır;

 • Avrupa Birliği vatandaşları İspanya vizesinden muaftır.
 • Avrupa Ekonomik Topluluğu vatandaşları İspanya vizesinden muaftır.
 • Bulgaristan Kıbrıs ve Romanya vatandaşları İspanya vizesinden muaftır.
 • Geçerli bir Schengen vizesi olan Türk vatandaşları İspanya vizesinden muaftır.

İspanya vizesi kısa süreli, uzun süreli, tek girişli ve çok girişli olarak alınabilmektedir. İspanya vizesi alacak olan kişiler vize başvurularını seyahat amacına uygun olarak yapmalıdır. İspanya’ya seyahatte bulunacak olan kişilerin vize başvurusu için dikkat etmesi gerekenler aşağıda verilmiştir.

 • İspanya vizesi alacak olan kişilerin uluslararası geçerliliği olan Seyahat Sağlık Sigortası yaptırması gerekmektedir.
 • İspanya vize başvurusunda bulunan kişinin Schengen giriş yasağı olmaması gerekmektedir.
 • İspanya vizesi alacak olan kişilerin İspanya seyahat masraflarını karşılayacak ekonomik durumunun olması gerekmektedir.
 • İspanya vizesi alacak olan kişilerin adli sicil kaydının temiz olması gerekmektedir.
 • İspanya vize başvurusu sahibinin önceden vize ihlali yapmamış olması gerekmektedir.

İspanya Vizesi Başvurusu

İspanya vizesi alacak olan kişilerin mutlaka başvuru formunu eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Başvuru formu üzerinde İspanya vize türleri arasından en uygun olanını işaretlemeniz ve diğer evraklarınızı da bu vize türüne uygun bir şekilde hazırlamanın son derece önemlidir. Dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan bir diğeri de vize işlemleri sırasında mesleki belgelerinizin eksiksiz olarak dosyanıza eklenmesidir.

Çalışan, ev hanımı, emekli, öğrenci, ş yeri sahibi gibi belirli statülere uygun olarak evraklarınızın hazırlanması gerekmektedir. İspanya vize türleri arasında yer alan turistik, çalışma vizesi, ticaret vizesi, eğitim vizesi gibi farklı bize kategorilerinden de birini seçmeniz gerekmektedir. Vize başvuruları sırasında herhangi bir sorun olmaması için mutlaka büyük bir titizlik göstermeniz gerekmektedir. Vize işlemleri için vize merkezi olarak sizlere gerekli her türlü desteği sunmaya özen gösteriyoruz.

İspanya Vize Randevusu

İspanya’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşları, İspanya vize başvuruları için İspanya vize randevusu almalıdır. Kısa süreli İspanya vize başvuruları için randevular İspanya vize başvuru merkezinden alınmalıdır. Ulusal İspanya vizesi başvuruları için randevular ise İspanya Konsolosluğu’ndan alınmalıdır. İspanya’ya yapılacak olan seyahatlerde vize başvurularını inceleme ve değerlendirme yetkisi İspanya Konsolosluğu’na aittir.

İspanya vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin İspanya vize randevusu alması zorunludur. Randevu için öncelikle İspanya vize başvuru formu doldurulmalıdır. Ardından ise İspanya vize randevusu alınabilmektedir. İspanya vize randevusu tarihine kadar başvuru yapacağınız vize türüne uygun belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlamalısınız.

İspanya vize randevusu tarihinde gerekli olan belgeleri teslim etmelisiniz. Ayrıca İspanya vize randevu tarihinde biyometrik veri izleri verilmeli ve vize harç ücreti yatırılmalıdır. İspanya vizesi bir grup halinde alınacaksa herkes için ayrı ayrı randevu alınmalıdır. İspanya vize başvurusunun şahsen yapılması gerekmektedir.

İspanya vizesi alacak olan kişiler için İspanya vize süresinin kısa ya da uzun olması çok önemlidir. Kısa süreli İspanya vize randevusu İspanya vize başvuru merkezlerine yapılmalıdır. Uzun süreli vize başvuruları ise İspanya Konsolosluğu’na yapılmalıdır.

İspanya Turistik Vize

İspanya’ya tatil, sosyal ya da kültürel amaçlı olarak seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının seyahatleri öncesinde İspanya turistik vizesi alması gerekmektedir. İspanya’ya seyahat edecek olan kişiler diplomatik, hususi ve hizmet pasaport sahibi ise 180 gün içerisinde 90 gün İspanya turistik vize muafiyeti vardır.

İspanya turistik vize başvurusu yapacak olan kişiler başvurularını İspanya vize başvuru merkezlerine yapabilmektedir. İspanya turistik vize başvurusunda bulunacak olan kişiler öncelikle, İspanya vize başvuru formunu turistik seyahat amacına uygun olarak eksiksiz olarak doldurmalıdır. Ardından İspanya turistik vize için İspanya vize başvuru merkezinden randevu almalıdır. Randevu tarihine kadar İspanya turistik vize için gerekli olan belgeler eksiksiz ve güncel olarak hazırlanmalı ve randevu tarihinde yetkililere teslim etmelidir. Ayrıca randevu tarihinde vize başvurusu için harç ücretini yatırmalıdır.

İspanya turistik vize başvuruları İspanya vize başvuru merkezlerine yapılmalıdır. İspanya turistik vize başvurusu için randevu alınmalıdır. Başvuru sırasında biyometrik veri verileceğinden dolayı başvuruda şahsen bulunulması gerekmektedir.

İspanya turistik vizesi kısa süreli bir vize olduğundan dolayı başvurular İspanya vize başvuru merkezlerine yapılmalıdır. Başvuruları değerlendirme yetkisi İspanya diplomatik temsilciliklerine aittir.

İspanya Ticari Vize

İspanya’da konferansa, seminere, kongreye, galaya katılacak olan kişiler, İspanya’ya satılan ürün desteği verecek ya da alınan ürün desteği alacak olan kişiler İspanya ticari vize almalıdır. Bu vize İspanya’da bir ürün satma ya da çalışma hakkı tanımamaktadır.

İspanya ticari vize alacak olan kişilerin İspanya’da bulunan ve başvuru sahibini davet eden kişi, şirket ya da kurumdan davetiye alması gerekmektedir. İspanya ticari vizesi davetiyesiz alınamamaktadır.

İspanya ticari vize alacak olan kişiler vize başvurularını yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine yapabilmelidir. İspanya ticari vize başvurusunda bulunacak olan kişiler başvuruları için öncelikle İspanya ticari vize başvuru formunu ticari vize kategorisine uygun olarak doldurmalıdır. Ardından ise İspanya ticari vize için gerekli olan belgeler eksiksiz ve güncel olarak hazırlanmalıdır. İspanya ticari vize belgesini hazırlayan kişiler gerekli belgeleri vize başvurusu yapacağı başvuru merkezine teslim etmelidir.

İspanya ticari vize başvuruları İspanya vize başvuru merkezlerine yapılmalıdır. İspanya ticari vize başvurusu için randevu alınmalıdır. İspanya ticari vize başvurularında biyometrik veri verilmesi zorunluluğu olduğundan dolayı başvuru sahibinin vize başvurusunu şahsen yapması gerekmektedir.

İspanya Konsolosluğu

İspanya’nın Türkiye’de İstanbul, Antalya, İzmir, İzmit, Nevşehir, İskenderun ve Ankara’da temsilcilikleri bulunmaktadır. İspanya Konsolosluğu görevleri arasında İspanya seyahatleri için vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme, İspanya vatandaşlarına vatandaşlık ve noterlik işlemlerinde destek olma, İspanya vatandaşlarına eğitim, sağlık ve hukuk konusunda destek olma gibi işlemleri vardır.

İspanya Konsolosluğu görevleri arasında İspanya vatandaşlarına kimlik yenileme, pasaport yenileme, değerli kağıt yenileme gibi görevleri vardır. İspanya Konsolosluğu Türkiye’de İspanya adına çalışmalarda bulunma, İspanya adına Türkiye’de yeni yatırım alanları ortaya çıkarma gibi görevleri vardır.

İspanya Konsolosluğu Türkiye’de iş kurmuş olan Türk vatandaşlarına ya da Türkiye ile ticaret yapan Türk vatandaşlarına destek olmaktadır. Türkiye ile yeni ticaret anlaşmaları yapılmasını, yeni diplomatik anlaşmalar yapılmasını, yeni kültürel anlaşmalar yapılmasını amaçlar.

İspanya’nın Türkiye’de bulunan konsoloslukları şu şekildedir;

 • Ankara İspanya Konsolosluğu
 • İstanbul İspanya Konsolosluğu
 • İzmir İspanya Konsolosluğu
 • Antalya İspanya Konsolosluğu
 • İzmit İspanya Konsolosluğu
 • Nevşehir İspanya Konsolosluğu
 • İskenderun İspanya Konsolosluğu

İspanya Konsolosluğu, İspanya ile Türkiye arasındaki ikili ilişkileri düzenlemektedir. İspanya Konsolosluğu, Türkiye’ye seyahat edecek olan Türk diplomatlarını karşılamaktadır. İspanya Konsolosluğu, İspanya gündemini Türkiye hakkında bilgilendirmektedir. Türkiye’de İspanya adına basın açıklaması yapmaktadır.

İspanya Konsolosluğu Vize Randevusu

İspanya’ya seyahat edecek olan Diplomatik, Hususi,  Hizmet Pasaport sahipleri 90 güne kadar İspanya vizesinden muafken Umuma Mahsus Pasaport sahibi olan Türk vatandaşları İspanya’ya gitmeden önce İspanya vizesi almalıdır. İspanya vizesi alacak olan kişiler vize başvurularını İspanya Konsolosluğu’na ya da vize başvuru merkezlerine yapabilmektedir.  

İspanya Konsolosluğu kısa süreli vize başvurularını kabul etmemektedir. İspanya Konsolosluğu’na sadece ulusal vize başvuruları yapılabilmektedir.

İspanya Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler öncelikle İspanya vize başvuru formu doldurulmalıdır. Bu form İspanya Konsolosluğu resmi web sitesinden edinilebilir.  Bu form İspanya Konsolosluğu’nun istediği dilde doldurulmalı ve gerekli olan tüm sorular yanlışsız bir şekilde yanıtlamalıdır. İspanya vize başvuru formu doldurulduktan sonra çıktısı alınarak imzalanmalıdır.

Daha sonra ise İspanya vize başvurusunda bulunacak olan kişiler İspanya Konsolosluğu vize randevusu almalıdır. Randevular İspanya Konsolosluğu ile iletişime geçilip alınabilmektedir. Randevusuz olarak İspanya vize başvuruları kabul edilmemektedir.

Randevu tarihine kadar İspanya vizesi için uygun olan belgeleri hazırlamanız gerekmektedir. Bu belgeler İspanya Konsolosluğu vize randevusu sırasında yetkililere teslim edilmelidir. Randevuya bizzat katılmanız gerekmektedir. Ailede vize başvurusu yapan her birey için ayrı ayrı randevu alınmalıdır. Ayrıca İspanya vize randevu tarihinde vize harç ücreti de ödenmelidir.

İspanya Vize Ücreti                

İspanya’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşları vize başvurusunda bulunabilmek için İspanya vize ücreti ödemelidir. İspanya bir Schengen ülkesidir. Bundan dolayı İspanya vize ücretleri Schengen ülkelerinin ortak kararı ile belirlenmektedir.

İspanya’ya seyahat edecek olan 6-12 yaş arası kişiler için vize harç ücretinin yarısı ödenir. 6 yaş altı için ise İspanya vize ücreti ödenmemektedir. İspanya vize başvuruları reddedilirse, vize harç ücreti geri iade edilmez.

İspanya vize başvurusu sırasında ek hizmetler ve VİP hizmet alacak olan kişilerin İspanya ek hizmet bedeli ödemesi gerekmektedir. İspanya vizesi başvurusunda bulunabilmek için İspanya vize ücreti zorunludur. İspanya vize ücreti peşin olarak vize başvurusu sırasında ödenmelidir.

İspanya Vize Türü 12 Yaş Üstü Vize Ücreti 6-12 Yaş Arası 0-6 Yaş Arası
İspanya Turistik Vizesi 80 Euro 40 Euro 0 Euro
İspanya Ticari Vizesi 80 Euro 40 Euro 0 Euro
İspanya Ziyareti Vizesi 80 Euro 40 Euro 0 Euro
İspanya Kültür Vizesi 80 Euro 40 Euro 0 Euro
İspanya Gemici Vizesi 80 Euro 40 Euro 0 Euro
İspanya Eğitim Vizesi 80 Euro 40 Euro 0 Euro
İspanya Transit Vizesi 80 Euro 40 Euro 0 Euro

İspanya Vize Danışmanlık

İspanya vize danışmanlık hizmeti, İspanya vize işlemleri için başvuru sahiplerine destek olmaktadır. İspanya vize başvurusu yapacak olan kişilerin pasaportlarının İspanya seyahat tarihinden sonra en az 6 ay geçerliliği olmalıdır.

Kana vize başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken önemli detaylar bulunmaktadır. Bu detaylar genellikle küçük detaylardır, ancak İspanya vize başvurusunun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Bu durum da İspanya vize başvurusunu tekrardan yapacağınız ve tekrardan vize başvuru ücreti ödeyeceğiniz anlamına gelmektedir. Yani hem para kaybı hem de vakit kaybı yaşamış olurusunuz. Ayrıca İspanya vize reddi almanız durumunda sonraki vize başvurularını olumsuz etkilemektedir.

İspanya vize başvurusu için istenen evrakların eksiksiz ve güncel olarak hazırlanması gerekmektedir. Başvurunuzun olumlu bir şekilde sonuçlanması için İspanyan vize danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. İspanya vize danışmanlık hizmeti alacak olan kişilere vize başvurusu sırasında destek olunmaktadır.

İspanya vize başvurusu yapacak olan kişilerin vize randevu alma işlemine, evrak hazırlanması sırasında ve İspanya vize başvuru merkezinde vize başvuru sırasında destek olunmaktadır. Başvuru sahibi ile İspanya Konsolosluğu arasında koordinasyon sağlamaktadır.

İspanya vize başvuruları prosedürleri biraz karmaşıktır. Bundan dolayı başvuruda bulunacak olan kişilerin İspanya vize danışmanlık hizmeti alması önerilmektedir.

Bls İspanya Vize Başvuru Merkezi

İspanya’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının ya da Türkiye’de ikamet eden diğer ülke vatandaşlarının vize başvurularını yetkilendirilmiş İspanya vize başvuru merkezlerine yapılması gerekmektedir. İspanya vize başvurularını yetkilendirme yetkisi İspanya Büyükelçiliği ve İspanya Başkonsolosluğu’na aittir. İspanya yetkilileri Türkiye’de BLS İspanya Vize Başvuru Merkezi isimli şirketi yetkilendirmiştir.

BLS İspanya vize başvuru merkezi ile sadece kısa süreli İspanya vize başvuruları yapılabilmektedir. Uzun süreli İspanya vize başvuruları İspanya Konsolosluğu’na yapılmalıdır.

BLS İspanya vize başvuru merkezi aracılığı ile yapılacak olan İspanya vize başvurularında randevu alınmalıdır. Randevuya şahsen katılmak zorunludur. Bunun nedeni İspanya vize başvurusu sırasında biyometrik veri verilmesi zorunluluğudur.

BLS İspanya vize başvuru merkezi aracılığı ile başvuruda bulunacak olan kişilerin öncelikle seyahat amacına uygun İspanya vize başvuru formu doldurması gerekmektedir. Ardından ise İspanya vize başvurusu için BLS İspanya vize başvuru merkezinden randevu alınmalıdır. Randevu tarihine kadar İspanya vizesi için gerekli olan belgeler hazırlanmalı ve randevu tarihinde yetkililere teslim edilmelidir.

İspanya kısa süreli vize başvuruları BLS İspanya vize başvuru merkezi ile yapılmaktadır. Ancak başvuruları değerlendirme yetkisi İspanya Büyükelçiliği ve İspanya Konsolosluğu’na aittir.

İletişim

Ankara

+90 312 426 66 60
Cinnah Cad. No: 29/A
Çankaya / Ankara

İstanbul Avrupa

+90 212 232 00 88
İnönü Mahallesi
Papa Roncalli Sk.No:13/2
Harbiye / Şişli / İstanbul

İstanbul Anadolu

+90 216 345 44 66
Söğütlüçeşme Cd.
Derici Zeynel Sk.
Karacahan İş Hanı 19/7
Kadıköy/İstanbul

İZMİR

+90 216 345 44 66
Kıbrıs Şehitleri Cd.
Libabe Apt No.:66/2
Alsancak / İzmir

ÜST
Telefon Yol Tarifi WhatsApp